0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (66 puan) tarafından
Merhaba hanimlar ben yeni dogum yaptim sayilir kirkimiz yeni cikti sutum ilk dort gun gelmedi bebegimi mecbur mamayla beslemek zorunda kaldik simdi de bazen memeyi almiyo ve cok gazimiz oluyo kayinvalidem sutumun yaramadigini soyledi cok uzuldum boyle bisey olabilir mi gercekten bir annenin sutu bebegine dokunur mu 

13 Cevaplar

0 oy
(1,629 puan) tarafından
Bos konuşmuş saçmalama en çok senin sütun yarıyor böyle şey düşünme takma kuzum yarıyor tabi bnde 1ay mama meme yaptım şimdi sadece meme takma öyle şeyler 
(66 puan) tarafından
Birde sutumde az artmadi hala acaba yetmedigi icin mi huzursuzlaniyo diye dusunuyorum
(1,629 puan) tarafından
Gazı war dır sancısı war dır dünyaya artık alışıyor ve dene önce emzir güzelce yarimsaat falan sonra mama ver bak yiyirmu yoksa yemiyor mu yemiyor sa doyuyor demek ne kadar yediğine de bak bide sık sij emzir sütun az degik dır güzel beslen su iç ve b7 konuda kimseyi takma ve kilosuna bak bi ayda 500 600 gram alıyorsa bebeğin hayat iyi yetiyor sütun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kayınvalideler kapatılsın ya. bebektir gazı olur. Her bebeğin gazı olur. Kendi çocuklarının hiç mi gazı olmamış. Allah ıslah etsin bunları. Kuzum yavrunun en çok ihtiyaç duyduğu şey senin kokun senin sütün. Bir bebeğe hiç kendi öz anneciğinin sütü yaramaz olur mu? Yaradan böyle bir şey yapmış olabilir mi
(66 puan) tarafından
Cok uzuldum oyle bisey soyleyince ve bu ilk soylemesi degil ama sizin msjlarinizi okuyunca icim rahatladi cok sagolun
0 oy
(245 puan) tarafından
Kaynanana bol selamlar canım. Anne sütü bebeğin şifasıdır. Öyle cahillere sakın kulak asma. Yediklerine dikkat edebilirsin gaz olmaması için. Mama anne sütünden daha çok gaz yapıyormuş bebeklerde.  Emdikçe alışacak bebeğin
(66 puan) tarafından
İnsaallah canim keske sutum hemen gelseydide mamaya hic baslamasaydik biberonla anne memesi arasinda fark var cocuk ondanda almiyo bazen
0 oy
(54 puan) tarafından
Gaz yapacak yiyecekler yiyorsunuzdur belki o yüzden gaz oluyordur biraz dikkat edin gaz olmaz Allah'ın izniyle. Birde annenin sütü bebeğin ihtiyacına göre üretiliyor yani yaramamasi gibi bir durum olamaz canınızı hiç sıkmayın 
(66 puan) tarafından
Cok dikkat ediyorum aslinda ayaklarimi sicak tutmaya caliyorum terliksiz asla gezmem turp olsun fasulye olsun gaz yapiyo diye yemiyorum sutumden bebegime gecer diye cok su icmeye calisiyorum ama yinede gaz oluyo iste
0 oy
(360 puan) tarafından
Kaynanan çok biliyo yok öyle bişey her bebekte gaz oluyo bitek onun sütü mü yaramış 
(66 puan) tarafından
Ayni evde kaliyoruz canim uzak durmamiz mumkun degil maddi sikintimiz var biraz feraha cikalim ayri eve gecicez insallah
(360 puan) tarafından
O zaman soylede sussun Allah'tan daha mı iyi biliyo
(66 puan) tarafından
Eşime soyledim onun dedigi seyde şu kimi insanin sutu yaramazmis bebegine dokunurmus illa emzirmek zorundamiymisim mama verelimmis
(360 puan) tarafından
Doktor kontrolüne gitmiyomusun o zaman sorarsın
(66 puan) tarafından
Gidiyoruz tabiki yakinda kontrolumuz var kalca kontrolu olucaz o zmn sorarim tabi doktorumuza
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Senin sütünün bebeğe değil de kayınvalidene dokunmuş belli. Emzirmekten vazgeçme. Bir bebek için yararlı şey anne sütü yoksa mecburi formül mama.

Yemeye içmeye dikkat etmen için dedi ise doğru, herşey anne sütünden geçer. Yediklerine içtiklerine dikkat ettiğin sürece emzirmekten çekinme. Bana da bebeğim kolikti çok bilenler bu çocuk doymuyor, mama ver dedi vermedim. Doktorun seni yönlensirmediği müddetçe mama verip meme reddi yaşama derim.  

Eğer bebeğin kolik bebek ise zor ama geçecek sabret, gazını mümkün mertebe çıkartmaya çalış, hem kendinin hem bebeğinin ayaklarını sıcak tut, bebeğinin karnına masajlar yap, kendin kimyonsuz yemek tüketme, papatya ve rezene çayı da içiyordum ben, gaz yapıcı asitli meyve-yiyecek-içeceklerden uzak dur,aşırı baharatlı ve acılı, ekşili  tüketme, probiyotik kullanabilirsin (ben maflor plus kullandım), Dr gaz damlası verebilir, yarım kundak biraz işe yarıyor, bebeğini eşin ile yıkayabilirsen uyku saatinden önce yıka ve rutin oluşturmaya çalış... 

Sağlıkla büyüsün bebeğin...
(66 puan) tarafından
Guzel msjlariniz icin tesekkur ederim yediklerime tabikide dikkat etmeye calisiyorum gaz yapici seyler tuketmemeye izen gosteriyorum ayakalrimi sicak tutuyorum bebegiminde oyle corap giydiriyorum tulumun icine yada ustune sirtina yelek giydirmeden durmuyorum usur diye doktorunuz gaz damlasi verdi ama pek bi ise yaramiyo sanirim aslinda gazimizi cikartiyoruz hem alttan hem ustten ama yinede arad cikartamadiklarida oluyo masaj yapiyorum karnina sirtina bacaklarini karnina dogru cektirip uzatiyorum yavas yavas bagirsaklari hareket etsin diye ama yinede her bebekte oldugu gibi bizdede gaz oluyo
(1,279 puan) tarafından
Rica ederim canım. O yüzden kayınvalidenin dediğine takılma, öyle tabi ne kadar gazını çıkartırsa çıkartsın kolik bebekteki gaz bitmiyor, bağırsakları gelişene kadar kendi gazını kendi çıkartana kadar bir müddet sabretmek gerekiyor. Beyaz gürültünün  de faydasını görmüştüm ben.
Senin için zaten yorucu bir dönem iken moralini bozacak şeyleri duyma. Gaz damlasına devam et ve probiyotik kullan işe yarıyor. Doktor kilosu için bir problem gördüğünde zaten mamaya başlatıyor, sütünü sağım yap yeterli mi bir bak , bir de tazyikli sütlerde de bebek emmek istemiyor iki parmağın ile makas yaparak emzirmeye çalış. Başkalarının dediklerini de boşverrr :))
(66 puan) tarafından
Tesekkur ederim guzel msjlarinizi okuyunca moralim duzeldi biraz iyi insanlar iyiki var:)
(1,279 puan) tarafından
O senin gönlünün güzelliği şekerim. ❤ Senin moralinin düzelmesi için oğlunun kokusunu çekmen yeterli.. Sağlıcakla kalın:)
0 oy
tarafından
Süt yaramaz olur mu ya saçmalıyor ya
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım sütun yaramıyor falan düşünme sütüm az diyede düşünme bebek ister emer ister emmez kendini bos yere üzme sen üzülürsen bebekte üzülüyor stres giriyor canim
(66 puan) tarafından
Aslinda sutum az evet ama arttirmaya calsiyorum rezene cayi papatya cayi anason cayi  birde mamsel still te diye bi cay var anne sutu arttirici onlari tuketiyorum ilk gunlere gore sutum artmaya basladi bebegimin yutkunmasindan biliyorum biberondan ceker gibi ilk cekiste yutkunuyo :)
(1,541 puan) tarafından
Canım sütun gelmesini istiyorsan yapacagin şeyler şunlar 1 stres yapmicam 2 bol bol su içecen 3 dinlencen 4 dengeli beslenecen daha yolun başındasın  keyfini çıkart canim kimseyi duyma benimde sütüm azdı neme reddi yaşadım sonra besin alerji yaşadın şimdi hepsi geçti 9 buçuk aylık zaman çabucak geçiyor
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Kaynanamin gorumcesi öyle sütü 3 çocuğuna yaramamış tabi o zamanlar böyle bilinclilik yok çocukları hala ufak tefekler ve kemikleri de o süreçte gelisemedigi icin biraz rahatsızlıkları var çocuklarının 4. Çocukta aynı devam edince dr a gidiyor ki sütü yaramıyormus kadının 4. Yu mamaya büyütmüş bir tek onun sağlık problemi yok. Ama şu an senin anlaman için erken yani kaynanan sallamış. Yukarıyi neden anlattım çünkü olmaz diye bir şey yok süt yaramamasi nadir de olsa oluyor 
0 oy
(588 puan) tarafından
Şu kaynanalarin anne sütüyle alıp veremediği ne bir bilsem. Canım bol bol emzir. Bol su iç sütun iyice artsın. Anne sütünün bebeğe dokunması gibi bir durum sadece bebeğinin bir besine alerjisi var ise olur. Oda kendini farklı şekillerde belli eder doktoru da söyler zaten döküntü kanlı kaka gibi belirtileri olursa. Böyle bir şey yoksa bebeğine sütun yarıyor demekki doymayan bebeğin de gazı olmaz bunu unutma. Bu şekilde yorum yapmasına izin verme kimseye. Herkese anne sütü ile bebeğini beslemek nasip olur inşallah 
(66 puan) tarafından
Cok gazimiz var çok şükür doyuyo o zaman:)
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Öyle bir şey olabilir mi yaa Sadece gaz yapan yiyecekler yemeyin tabi bi pediatriste de danışın. Anne sütü bebek için en iyi besindir ya. Ayrıca anne sütü sadece besin değil bebeğin anneyle bağ kurduğu şeydir.
0 oy
(270 puan) tarafından
Rezene cayi anason otu al kimyonla  gunde 4 5barda ic nasl sut getiriyor anlatamam benimde gelmiyordu 4cu aydayim 1aydir uyguluyorum.hic mama falan vermedim cok guzelde kilo aldi kizim
(66 puan) tarafından
Rezene anason annem aldi sagolsun gunde 1bardak iciyorum ben daha fazlasi zararli olmaz mi  bobrekler icin bitki cayi ya sonucta 1 bardaktan fazla icemiyorum bisey olur diye
(270 puan) tarafından
10 bardak icdigim oluyor  canim sutum saril saril hic yokdu 2ay inanki hicde birsey olmaz sen guzelce ic fazla ic tadini bende sevmiyorum ama bebeyime cok gerekli anne sutu
(66 puan) tarafından
Tamam canim cok sagol:)
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Dünyada en şifalı ve yerine asla geçemeyecek şey anne sütüdür kaynananiz kaynanalik yapmış. Lohusa kadına söylenecek şey mi ağzının ortasına bı tane patlatmak istedim şu an. Kuzum her bebek o gaz doneminden geçiyor bazılarının kısa bazılarının uzun sürüyor. Benim kızım çok hareketliydi kısa sürdü gaz dönemi. Elleri kolları oynamaya başlayınca kendileri atiyo gazlarını 
(66 puan) tarafından
Guzel msjlariniz icin tesekkur ederim kendimi cok iyi hissediyorum su an:) sagolun

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 112 göst.
24 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 118 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 2,868 göst.
1 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Lamia1008 (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 177 göst.