0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (1,075 puan) tarafından
Bunların suyunu nasıl ayarliyoraunuz taktiği ne. Ben içini pisirerek yarım yapıyorum ama her seferinde esu fazla oluyor 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben içini pişirmiyorum üzerine düz tabak koyuyorum tabağın üzerini bir cm geçince bırakıyorum su koymayı tabaktan önce tabi güzelce zeytin yağ döküyorum 
(1,408 puan) tarafından
Bende senin gibi yapıyorum hiç pişirmem
tarafından
En iyisi canım
(1,075 puan) tarafından
Teskkur edrim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben iki parmak yüksek koyuyorum 
(1,075 puan) tarafından
İki parmak yüksek yazdım aklima
tarafından
Evet canim eğer sarma taşı koyacaksan biraz daha koyabilirsin ben Antalya usulü dedim mesela antepde suyunu bol yağlı salçalı koyup fazkasini ikram ediyorlar baya sulu koyuyorlar
(1,075 puan) tarafından
İlk defa duydum ay nasıl canım çekti
tarafından
Ayy hakkını helal et ya umarım hamile değilsindir çok özür dielrim :(
0 oy
tarafından
İçini pişirme dışıyla birlikte pişsin üstünü biraz geçecek şekilde sıcak su koy kaynayınca altını kıs orta gib olsun altı suyunu tam çekmeye yakın üstüne zeytin yağı gezdir yağı içinin bol olsun 
tarafından
Pişmeye yakın zeytin yağ dökmek püf noktası mı acaba ben pişirirken suyla koyuyordum da
(1,075 puan) tarafından
Canım çekti bu anlatisla ama dikkat ediyorum teskkur edrim bu kez böyle yapacam
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben dağılmasın diye suyu bir kere de değil de az az koyuyorum. Yarıya kadar su onu çekiyor sonra yine su ilave ediyorum çok diri oluyor, üstüne de mutlaka tabak indiriyorum,üstte ki pişmiş se kapatiyorum 
(1,075 puan) tarafından
Suyu az az bırakmaz aslında çok mantikli
(5,406 puan) tarafından
Çok güzel oluyor dene sen
0 oy
(418 puan) tarafından
Ben çiğden sariyorum canım üstünü geçene kadar su koyuyorum kaynayınca kısıyorum altını pisine kadar 
(1,075 puan) tarafından
Teskkur edrim canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
0 oy
6 cevap 69 göst.
13 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Syma (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 359 göst.
0 oy
13 cevap 272 göst.
12 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde _Reyhan-0 (1,695 puan) tarafından soruldu

379,886 soru

11,372,001 cevap

34,854 kullanıcı

...