0 oy
1,612 göst.
Aile kategorisinde (204 puan) tarafından
tarafından kapalı
Yıl başı kutlayan varmi 

Esim o gunu kutlamak istemiyor sevmiyormus, zaten hicde kutamamis. bizim bayram mi diyor... Ben evli degilken ailemle kutlardik, bana degisik geliyor evlendik kisinin ailesi sana bazi seyler uymuyor ya. 
notu ile kapatıldı: Yılbaşı ile ilgili postlar açmayın kavga cikiyo iyi gunler

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Bende doğru bulmuyorum evet geri düşünce gelmesin doğru düşünce gelsin aklına bence canım kutlamayınca hayatım güzel geçmiyor mu geçiyor kutlardansa kötü gün gecireceksin kutmasanda illa olacak boşver 

-Reklam-
+5 oy
tarafından

Biz yılbaşında hediye getiren noel babanın değil, 
Miraç'tan ‘Namaz’ getiren; Hz.Muhammed (s.a.v.) in ÜMMETİYİZ 

(12,856 puan) tarafından
Sende iyi ki bi şey öğrenmişsin her yere yazıyorsun! Güzelce giyinip güzel sofralar kurulup yemek yenilince dinden çıkmıyorsun
tarafından
Sende benden ogreniyosm çok şeyi ama :)) ben bunu senden de iyi bilirim meraknetme boş boş da konusma
Hiç elinize alıp kuran okumadiginiz için yobaz kaldınız acidim
(6,723 puan) tarafından
Bunu istedigin yere yaz kuzum anlamayan anlamiyor işte...ALLAH ıslah etsin birde noel ve yılbaşı ayrı diyor ya nesi ayrı ise☺
tarafından
Noelde yılbaşında ortam bokk gibi olur dışarda unuttular katliam gecesini ya ne biçim insnalar var
Burda hava gündüz yurt disinin belli yerlerinde karanlık
 Bu da aynı yok 25 Aralık Noel yaa bu ne arkadaş
Yurt dışı için o
Sonra diyo Türkiye de farjli he anam he
Arada saat gün meridyen paralel farkı var yuhhh bunu da bilmiyosalar harbi cahil bunlar yaa
(1,456 puan) tarafından
Yazık vallahi yazık ya şu zihniyete üzülüyorum. Bizim Türkiye de yılbaşı demek taciz günü denek gibi geliyor bana. Çünkü haberler hep tacizlerden geçilmiyor
+1 oy
(843 puan) tarafından

Ay bayram niyetine değil zaten yeniyıl geldiği için eğlencelik yapıyoz bizde değişiklik olsun :D 

(204 puan) tarafından
Ama bisey demeyem deme evde hazirlacam diye . Bide kizmasin istemedin seyi hazirliyon yapion diye. Benim sinir oldum sey gunah diyor.
(628 puan) tarafından
Alkol almasın kola fanta cips ne bileyim o gün mutlu girmek maksat. Bizdede alkol bitti nerdeyse eşim eskisi gibi almıyor evdede hepsi mevcut. İlk zamanlar çok kızardım inadına daha çok içerdi birinde maç izlemeye gitti geldi videosunu çektim ertesi gün gösterdim ona. İnanmıyorum dedi çok mülayim adam ama fazlası cidden komedi oluyor. Aileden geliyor birçok şey ama alkolde zararlı. Diyorum bak göbek yaptın hiç bir faydası yok şimdi kilo veremiyor. Çok sosyaldik şimdi hamilelik bağladı eve bizi gezerdik bol bol. Eşleri bazen zorlamak lazım. Hadi gel şunu yapalım vs. Ama alışveriş demeyin, ben kendim çıkarım alışverişe onu bunaltmam. İmrenmektense imrendiğin şeyleri eşine alıştırmak gerekiyor, benimki ot gibi yaşardı ben onu trekking gruplarına sokarak sosyalleştirdim.
(204 puan) tarafından
Iyi yapmisin ama o gelmeden masayi hazirlarsam kizmasin sonra bana. Aliveris birlikte yapariz ,eksik bisey ya o alir ya ben. Herkez boyle kadinlar olsa dedin gibi ..
(628 puan) tarafından
Neden kızsınki sevdiği bir yemeği yap, seninde sevdiğin bir yemek olsun. Sonrasında güzelce zamanı geçirin derim. Sevdiğiniz bir iki arkadaş olsaydı birde güzel olurdu. Yada başbaşada güzel olur. O gün biz resim çektirmeyi düşünüyoruz bebeğimizle stüdyoda. Bakalım aslında çok güzel şeyler yapılabilir anı kalır.
(204 puan) tarafından
Istemiyor demistim ondan kizar yok gunah yok ne oluyor yeni yil kutlayinca. Evet guzel olur :)
+1 oy
(15,658 puan) tarafından

Yılbaşı Kutlama kavramı genelde malayani işleri ifade eder. Yılbaşı kutlamaları ülkemizde de maalesef batı ülkelerinde olduğu gibi erkek ve kadınların bir arada bulunduğu ve dans edip, oyunlar oynadıkları bir ortamı ifade eder. Ayrıca tombala, piyango gibi haram olan işler de Yılbaşı Gecesi'ne aittir. Bu kutlama kültürü de ülkemize batı ülkelerinden transfer edilmiştir. Oysa İslam Dini'nin buna kesinlikle bir izni yoktur.

(204 puan) tarafından
Yani canim kutlanmamali ? Ve gunah diyorsun ? Esim haklimi yni
(15,658 puan) tarafından
Evet çünkü bizim dinimizde buna dair bişey yok kutlama bmvs
(204 puan) tarafından
Yok da cogu musluman kutluyor bilmiyorum kucuk yasta ailenle gordun seyi sonra dan degisince degisik geliyor. Basi kurmasi yemeler olsun gunahmi?
tarafından
Fatos +++++++++++++++++++++++++ çok güzl bir açıklama cnm
tarafından
++ ladim canim :)
+1 oy
tarafından

image....................

(15,658 puan) tarafından
Evet işte bu hadis gayet açık ve net
tarafından
Bugün biri durum yapmış tesadüf :D
(204 puan) tarafından
Herkezin niyet dusunce farkli o niyet tek eylence icin ve yeni yil bitti yeni yil guzel sekilde girelim seyi
tarafından
Kutlamasanda  bişy ekslmiyor şart değil biz hiç kutlamayız hayatımız kötü eğlencesiz mi geçiyor hayır evet eğlendiğimiz gün de oluyor ağladığımız gün de oluyor yılın başında eğlenmekle bunun bi alakası yok cnm
(204 puan) tarafından
Sizin tercihiniz canim bazilari kendinden geciyor yorum icin kendilerini biliyor kendinsen gecen asil kendinde bisey vardir guzel insanlar guzel insandir iki yuzluler kotuleri kendini belli eder
+1 oy
(1,633 puan) tarafından
Milletin işi gücü eğlence kim o gün oturupta bu günlere geldiği için sükredip namaz kıldı ki...  O gün bir sürü insan zina edip haram işleyip günaha girecekler tv de görüyoruz Taksim Beyoğlu İstiklal Caddesi ve da çok yerlerde.... bnde eşim ve 2 bucuk aylık olucak kızımla kuran  okumayi düşünüyorum Allah nasip ederse inşallah 
(204 puan) tarafından
Insallah canim sunu unutma noël ve yilbasi ayri kutlama . Yilbasi tek eylence olsun diye kutluyon. Yeni yila giriyon eski yilimizdakinleri unutalim diye . Niyet onemli. Bizde muslumaniz canim :) bizde kitap okuyoz allah diyoz hersey 1 gorulmez. Ve nasil ve niyet olarak onemli hoscakal canim .
tarafından
Ogune ozel kuran okumakda gunah ona bakarsan sende bir nevi kutlamis oluyosun madem onemli degil hergun ne yapiosaniz onu yapmanizi tavsiye ederim,
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ben kutluyorum ☺️☺️ çünkü doğum günüm ☺️☺️☺️ 
(204 puan) tarafından
Simdiden dogum gunu kutlu olsn :)
(4,875 puan) tarafından
Sağol canım ❤️
(204 puan) tarafından
Bisey deil canim♥️
0 oy
tarafından
Herkesin kişisel fikri saygı duymak lazım 
(204 puan) tarafından
Evlenmeden once annemgillerne kutlardik. Esimin ailesi kutlamiyor kendide kutlamamis hic. Yil basi kutlaninca noluyor diyor. Sevmedim dusunceler..
tarafından
Kutlayınca ne oluyor mesela kutlamayınca eksik bir şey oluyor mu siz bunları evlenmeden önce konuşmadınız mı hiç
(204 puan) tarafından
Yo konusmadik .. bana normal geliyordu ben ona dedimde kutliyoz dedimde bisey demezdi . Yeni yilin kutlamasi. Esim eylenmeyi sevmiyor boyle konser olsun falan filan .. hem yilbasi bizim bayrammi diyor ne anlam katiyor demeye calisiyir kutlaninca.. Benim hosuma gidiyor
0 oy
(15,959 puan) tarafından
Zaten evlendiğin kişinin ailesi sana değil sen onlara uymak zorundasın sonuçta sen artık onların gelini oldun bir nevi kızları oldun ben bekarkan kutluyordum simdi de kutlamak istiyorum demek falan onlara saygısızlık olur
(204 puan) tarafından
Tmda geri dusunce geliyor bana.. esime diyorum evde kalalim yapalim diye yok dio disarda yemek yelim diyom yok diyo. Anca diyor annemgile gideriz ama kutlamak icin degil normal gun gibi. Esime diyorum demek istedim bisey oldumu. Oylede herseye de kabul edersen benim kendi kisiser duygularim isteklerim var iki aileye birbirini uymadimi olmuyor..
(1,374 puan) tarafından
Emine Sezen söylediklerine hiç katılmıyorum.Onlar başka bir aile ben başka bir aileden geliyorum. Evlenince eşimle ikimiz bir aile oluyoruz.Onlara uymuyor diye niye ben  yslam tarzımdan vazgeçeyim ???
0 oy
tarafından

Saygı duymak gerekir napcan işde benimde düşüncem hep bu bizim bayramımız değil onlar bizim ramazan bayramını kurban bayramını özel günlerimizi kutluyomu asla bilmezler bile benimde işim olmaz zaten günah 

(204 puan) tarafından
Oylede gunah olsada olmasada kucuken ailende goruyon alisiyon o isteyi o gunu istiyorsun tek niyet yeni yil girdin icin. Bazi seyler gunah olmayan seyleri odun geldin oldun gitmicen cok sinir oluyorum
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Bizde kutlamadık hiç eskidende kutlamazdık. Sadece o ara kırtasiyelerde tombala satılırdı onu alır oynardık. Zaten yılbaşı kutlamayı doğru bulmuyorum. Bizim hicri yıl başımız var ben kapılara poşet asarak kutlamayı düşünüyorum:))))
(204 puan) tarafından
Canim tombala falan degil normal kutlama ailecek olsun yada bas basa esinle. Evde masa kurup yemeler olsun o gunu bos gecirmemek guzel bi yila girmek , disara cikalim diyom yok disarda olaylar Olur diyor. Yemek yelim disarda diyom yok.
(3,458 puan) tarafından
Tatlım bence esin haklı çünkü bizim dinimizde yılbaşı kutlamak yok. Sırf bari bunu kutluyor diye kutluyor insanlar bu onların gelenekleri
(204 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Ne bilem iki aile farkli oldumu Tm muslumaniz ama tek niyet yeni seneye atildin icin. Eylence. Cogu cift burda o gunu kutluyor konser oluyor toi basinda gidiliyor. O gun eylenmek baska bi guzelik. Herkez farkli dusunuyor bu konu kapansin bari herkez farkli dusunce konusursan da konusulur ,:)
(3,458 puan) tarafından
Ne diyeyim ALLAH iyilikten ayirmasin
(204 puan) tarafından
Amin canim amin
0 oy
tarafından
Küçükken kızlarla bi araya gelirdik tombala felan oynardık o kadar sadece :-)
(204 puan) tarafından
Tombala falan demiyorum muslumanliyi asalim demiyorum ama Yeni yila girdin icin kutlamasi masa hazirlasirsin eylenirsin. Ben seviyorum eylenmeyi. Hayatinda baska seylerde olsa eylenmek guzel ama esim eylence seyleri sevmiyor
0 oy
tarafından
Evet yeni yılı temsil ediyor sadece gibi, ama onun adı altında dinimizce yasak olan her türlü şeyin yapıldığı bir gece. O yüzden uygun değil bencede. Sözlü olarak söylenebilir ama o gece evde her zamankinden farklı bir ortam olması felan uygun değil. Ha ülkemizde neden bu güne bu kadar anlam yüklenmi, batılılaşılmış onu anlamak mümkün değil. Benim düşüncelerim bu şekilde, Herkesin düşüncesi farklıdır saygı duymak lazım. 
(204 puan) tarafından
Yani saygi duymak lazim. Turkiyede ege akdeniz falan taraflari cok var kutlayan istanbulda da var ama o kadar degil. Nasil ve niyet onemli sen kafanda su sekil icin kutluyom dersen olmaz eylence yeni yil atildin icin ..
0 oy
(283 puan) tarafından
Kutlamaktan ziyade aile fertlerinin bir araya gelip evinde hoşça vakit gecirmesi. Yil basi agaci noel baba bunlara bende karsiyim
(204 puan) tarafından
Noel baska. yil basi baska. canim ben avrupadayim ikisi aralikta ama ayri ayri gun biliyorum ikisi nasil kutluyorlar. Noel buyukler anne baba dede falan noel yaklasmadan cocuklar icin noël sapan agacina hediyeler koyarlar noël baba getirdi diye . 1 gun once ailecek yemekte evde olurlar. Bu noël kutlamasi 25 aralik.
Yil basi yeni yil kutlamasi o 31 aralik onda noelne alakasi yok millet noël baba kiyafeti giyiyor 31 aralikta cunku 25 ne 31 arasinda uzaklik yok devam ettiriyorlar yoksa ayri bunlar
(283 puan) tarafından
Burası turkiye sadace yılbaşı kutlaniyor bizde senin anlattigin avrupa ülkelerinde gecerli ben çok gördüm yılbaşında çam ağaçları noel baba kiyafleri. Işin o tarafı beni ilgilendirmiyor
(204 puan) tarafından
Bizde yilbasi kutlaniliyor diyorum zaten canim :) dedin seyde ilgilendirmiyor
(283 puan) tarafından
Askhjkkgjkk :)
0 oy
(162 puan) tarafından
Yeni bir yıla giriyoruz diye kendimizi eglendiriyoruz☺ öyle bir kutlama yapmıyoruz . 
(204 puan) tarafından
Tek o niyet zaten☺ herkez yapmak istedinde serbest ama iki aile uymadinda baska konuda olsa olmuyor ayni kafa uyusmadimi o karsidaki aileyi kotuluyon
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Biz gecen sene esimle uyuyarak girdik yeni yila kutlamuyoruz biz hiristiyanlarin bayrami o cnm elhamdulillah biz muslumaniz
(204 puan) tarafından
Muslumaniz, ama noëlle ve yilbasi ayri. Yilbasi kutlama yeni yila girion diye kutlandi hep hersey eski yilda kalsin faln diye..
0 oy
(301 puan) tarafından
Canm kutlamaman  daha iyi eşine  ayak uydur  .tabikide yeni bir seneye giriyoruz  güzel bisy  ama kalkipta  ağacmis hindiymis  muxikmis  yapma öyle şeyler. Eğer sen çok fazla kutlamak istiyorsan ailenin  evinde kutla .ama madem bize sordun .kesinlikle kutlama normal birgün muş gibi geçir. 
(204 puan) tarafından
Tm canim bazilari gibi sacma yorum yazmadin tsk ederim canim ❤
(204 puan) tarafından
Agac yok o noel , noël ve yilbasi ayri malesef turkiyede 1 goruyorlar. Yilbasi tek yeni yil eylencesi
(301 puan) tarafından
Rica ederim .şimdi kimse burda 4.4luk değil dinimiz o kadar güzel ki önce güzel dille tatlı dille kalp kırmadan söylememiz  gerekiyor. Şu da bir gerçek ki  .onuda kutlama  normal bir gün gibi geçir. Ne kadar güzel ki eşin istemiyor aslında bu çok iyi bisiy. Düşünsene  senin için çok yanlış bisey ama eşin için değil hatta daha fazlası dışarda eğlenceli  mekanlara  kadar gitmek istiyenler var ..demem o ki eşini dinle :)
(204 puan) tarafından
Tm saol canim kalp kurban cok okuda gor Asil kalp kirmak gunah. Senin gibi guzel anlatsa yobaz cok. Kendi gunahina bakmaz.. Ben buraya niye yazdim yardim gibine yazdim gelipte esin ailesi akiliymisda akilisa sen evlen. Gule gule canim ❤
0 oy
tarafından
Yıl başında doğum yapcm tahminimce :) 
(204 puan) tarafından
:) insallah tatlim
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Resmen linç edin beni demişsin canım :) 
(204 puan) tarafından
Anlamadim cnm
(497 puan) tarafından
Ahaha aynen ya yorumları okuyunca kanım dondu
0 oy
tarafından
Yılbaşı kutlamak günahtır canım bu günü müslümanların kutlamaması gerekiyor bir düşünsene bizim kurban bayramı oralarda kutlanıyor mu diye cunku onlar ineğe tapıyor ve kesmezler kısaca yılbaşı gecesini normal birgün gibi geçirelim ve herkesin fikrine saygı duyalım kimse kimseyi eleştirmesin ❤
(204 puan) tarafından
Elestirmenin sınirini acan cok. Saol canim  insallah dedin gibi Olur optum ❤

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 677 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kimenebenden (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 185 göst.
9 Mart 2022 Diğer kategorisinde tugce kilic (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 538 göst.
0 oy