0 oy
692 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
Kizlar cinsel ilişki sonrası veya sadece orgazm olduktan sonra bebeği emzirmek caiz midir 

20 Cevaplar

+1 oy
(12,481 puan) tarafından
Bebek o an durmuyorsa emzirmek yanlış değil 
(4,070 puan) tarafından
Aynn abdestli emzirmek tabiki daha iyi ama an geliyor tam o anda cocuk agliyor gdio hemen lavaboda goguslerinyikayip emİrlmisligim cok oldu. Yada dustayken  bagris kiyamet aglio gece abdestlenemeden emzirmesem uykusu dagilacak kafama sabunluca havluyu sarim omzumdan assasini dururlayip borbozu ustume cekio hemen emzirmisligim cik olmustur yani
-Reklam-
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Çocuk durmuyor ağlıyorsa göğsünü yıkayıp emzirenilirsin canım 
0 oy
(77 puan) tarafından
Hayır canım.asla.verilmez.hemen bı gusül almak zor deil..ağlasın biraz bişey olmaz 10 dk da bı gusül çok rahat alınır..o anda piş piş yapılıp çocuk sakinleştirilir
(77 puan) tarafından
Konuşma tarzınız bana değişik geliyor.. elhamdülillah müslümanız.ilk.kelimesinin oku olduğunu bilecek kadar da bilgim var elhamdülillah..ama.her bilgi bilgi değildir..bu sizin doğrunuz ben doğru olanı söyledim.. mahşeri alemde görüşmek üzere hanımefendi..
(5,803 puan) tarafından
Estağfurullah gece gece ya :D kız aç oku araştır benim doğrum diye bişey yok İslamiyette. Mahşerde çıkıp bu soru için bidaha mı tartışacaz bacım shshsh :D
(77 puan) tarafından
Benim doğrum.derken amacım polemik yapmak deil.lafim yanlış anlaşılmasın..sohbetlerden bulunduğum meclislerde edindiğim bilgilere göre dinen verilmez..bana da mantıken düşününce doğru geldiği için bu benim doğru diyorum..lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalim vebale girmeyelim diyorum..mahşeri alemde bu dediğiniz yüzüne arkadaş bebeğine göğsünü verirse vebal oluyo diyorum..ondan..mübarek günde tartışacak biri değilim asla kalp kırmak da deil amacım.. hayırlı geceler
(5,803 puan) tarafından
Günaha girecek korkusuyla bebeği çığlık kıyamet ağlatmakta vebal olur İslamiyet katı bir din değildir kolaylık dinidir herşeyin bir kolayı vardır. Sizede hayırlı geceler..
(77 puan) tarafından
İslâmiyet kolaylık dini..tabiki ama ne anlamda onu iyi arastirin derim.hangi anlamda kullanılır o Kelime..öyle bı derinlik var ki o kelimede nereye çekersen oraya gider derim kaçarım.. hayırlı mübarek gecelerimiz olsun inşallah.. hayırlı Ramazanlar.. hayırlı sahurlar:):):):))))))
0 oy
(48,459 puan) tarafından
gogsunu yıkayıp emzirebilirsin
0 oy
(45 puan) tarafından
Göğsünü yıkayıp verebilirsin canım asla verilmez diye birşey yok 
0 oy
(397 puan) tarafından
Bunu bı kitapta okumuştum gusül almadan süt emdirmek doğru değilmiş o an çok mecbursak göğsümüzü yıkamak lazımmış bebeğin daha hayırlı Salih bı evlat olması açısından önemliymiş 
0 oy
(7,219 puan) tarafından
Annem abdestsiz verme diye uyarmıştı sütünü sağ ağladında ver benim içime sinmiyor açıkçası bide büyükler bebeği korkuturlar der  
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Göğsünü yıkayıp verebilir sin 
0 oy
(469 puan) tarafından
Canim ben bir taninmiş bir hocadan duydum eğer bebeğini emzirmen gerekiyorsa ve biliktelik yasanmisa banyo yapma imkanin varsa yapip gusul almalisin ama bebek susmuyorsa o goğsunu yıkamalisin veya ezu besmele cekip 3 defa mesh etmelisin  o goğsunden emzirebilirsin dedigini hatirliyorum yanliş hatirlamiyorsam 1 kereligine emzirebilirsin daha sonra gusul almalisin öyle diye hatirliyorum canim 

Yinede yanliş fetva vermeyim yutuba yazip bakabilirsin 
0 oy
(622 puan) tarafından
Doğru olan güzel olan 15-20 dakika sonra abdest almak en fazla 1ezan vakti kadar geciktire bilirsin abdesti acil bir şekilde bebek ağlıyor ise göğsünü yıkayıp bebeği emzire bilirsin bunda hiçbir sakınca yok 
0 oy
(263 puan) tarafından
Canım bebegin çok ağlıyorsa göğsünü yıkayıp bebeğini emzirebilirsin
0 oy
(1,706 puan) tarafından

Her aklıma takılanu bu hocadan dinlerim

image

(302 puan) tarafından
O dönemle bu dönem aynı değil falan demem o zihniyette bir insan değilim. Ben Nureddin Yıldızın yanlış hadisler anlattığını ve ALLAH nerdedir sorusuna ALLAH goktemidir yerdemidir alimler hala cozememis cevabinin yerine ALLAH mekandan munezzehtir cevabi vermesi gerektigini. Ve bir çok yanlış bilgi aktardığını söyledim. Benim fikrim demedim. Ben ehli sünnet hocaları dinliyorum. Dinimizi araştırırken kimden ne dinledigimizede dikkat etmemiz gerekir. Nureddin Yıldız a göre ölülere dua okunmaz. Dini basitlestirerek günümüze göre anlatır. Defalarca kendisine reddiyeler yapıldı. Şimdi hiç işim gücüm yokmuş gibi hepsini tek tek ekran görüntüsü ve videosunu çekip atamam. Kendinizde yazsanız bulursunuz. Kimse söylenmeyen birşeyi söyledi diye durduk yere delil olmadan reddiye yapmaz. Ben ALLAH rızası için dinlediğiniz hocanın itikadinin bozuk olduğunu soyleyerek sizi uyardım. Dinleyip dinlememek araştırıp arastirmamak size kalmış.
(302 puan) tarafından
Hocanın vebaline girmiyorum. Nurettin Yıldız Suuidi Arabistanda Universite okumuş Mekkedeki selefi ve vehhabilerden ders almış onların etkisinde kalarak anlatim yapmaktadir. Ehli bid'attır. Bunuda herkes bilir ifşa olmuştur. Ehli bid'at hocalar diyerek araştırırsanız ismini orada muhakkak okursunuz. Ben uyardım dinleyip dinlememek araştırmak size kalmış. Umarım günün birinde öğrenirsiniz gerçekleri.
(253 puan) tarafından
ben nureddin yıldızın ne olduğunu zaten çok iyi biliyorum. bildiğim için selef ve vahhabilikten çok çok uzak diyorum. selefiler bile kendisine reddiye verir bir çok mesele için. evet itikadı da bozuk asla dinlenmez. burada hak veriyorum size ama selef ve vahhabilik gerçekten bu adamla bağdaştırılmamalı. selefiliği çok iyi bildiğim için komik geliyor bu adama selefi veya vahhabi demek. ha belki birkaç meselede onlar gibi düşünüyordur o meselelerde asla reddemeyeceği delillere sahiptir. mesele uzar gider yani kısacası
.
(1,706 puan) tarafından
Ya sensin kardeşim sen dinleme takip etme takip edenede karışma..dinden çıkarsın lafı ağırdı biraz.. çoğu böyle konuşn hoca sonradan gidip helallik istemiş sözleri çarpıtılmış...ben seviyorum hocayı Allah ondan razı olsun çoğu bilmediklerimi eksiklerimi ondan öğrendim çocuklarıma da dinletiyorumm.. çevremde herkesde onu dinliyor.. bunu sen dedin die bırakmıcaz tabikide..
(2,450 puan) tarafından
Acaba Allah in yetine hukum koyma haddini kendinizde nasil buluyorsunuz anlamiyorum senun dusuncene uymuyor diye bi hocaya dinden kim.ne hadle hukum verir
Cok sevdigim bir unv hicam var rivayetcilere karsi birisi Kur ana sarilin kimseye sarilmayin cehnnem ehli olmak istemiyorsaniz yazmis ona cevanen asil cehenenm ehli sensin yazmis yoruma ne desem bilwnedim sen kimsin de hukum koyuyorsn bir soluktan ibaret aciz bir kulsun
Kimin daha iyi.oldugunu kimin daha iyi yol tuttugunu ancak Allah bilir
Bir hoca hadis ve ozellijle bu hadisler sahih ayetle celismeyen sekilde aktarim yapiyorsa o hoca iyi hocadir nazarimda
Kim ipe sapa gelmez seyleri ehl i beyte mal edip onlarin ahini alanlari neden sorgulamaz?
Kaynak bellidir kur an ve hadis tir bunun isiginda bilgilendiren hocalara guvenim tamdir Nureddun hocayi.bende severek takip ediyorm
0 oy
(915 puan) tarafından
Valla ben sütümü sağıp biberona koyuyordum ne olur ne olmaz diye o halde içim rahat etmez çünkü  ben kendim rahatsız hissediyorum sonuçta eşin oralara dokunuyordur bir abdest alıp temizlenip paklanmakta fayda var 
0 oy
(915 puan) tarafından
Valla ben sütümü sağıp biberona koyuyordum ne olur ne olmaz diye o halde içim rahat etmez çünkü  ben kendim rahatsız hissediyorum sonuçta eşin oralara dokunuyordur bir abdest alıp temizlenip paklanmakta fayda vardir 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Cenabet halindeyken emzirmek gerek derler ben bunu sormuştum bebeğim çok küçük gusül alana kadar eşim bebeği idare edmez diye hocam sadece normal namaz abdesti gibi abdest alıp bebeği emzirebilecegimi uyuduktan sonra gusül abdesti alabileceğimi söylemişti 
0 oy
(253 puan) tarafından
acaba verilmez diyenlerin dini delil dayanağı nedir? merak ettim. 
0 oy
tarafından
Çok çok acil bir durumda vermiştim ama verilmemesi daha doğru dinimizce
0 oy
(12,843 puan) tarafından

image

Caizdir deniyor Kesimlikle haram diyenler meye göre diyor 
0 oy
(12,843 puan) tarafından

image

Caizdir deniyor Kesimlikle haram diyenler neye göre diyor 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 181 göst.
0 oy
15 cevap 389 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,852 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 1,496 göst.
11 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yeşilim❤ (6,978 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 4,080 göst.
26 Haziran 2020 Aile kategorisinde Yareeennnn (31 puan) tarafından soruldu

377,804 soru

11,307,921 cevap

34,738 kullanıcı

...