0 oy
449 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
İskenderun depreminde depremzedeyiz evimiz yıkıldı zorla yalın ayak çıktık.baska şehire geldik öğünden beri uyuyamıyorum .oturmuş sabah olsun diye bekliyorum.boyuna avizeye bakıyorum çok kayıplarımız var sabaha kadar ya ağlıyorum.kucuk kızım var sabah oldu mu baş ağrısından duramıyorum.nasil duzelcek psikolojim bilmiyorum.suan psikiyatriye anlatcak gücüm bile yok .ufacık bişe görsem saatlerce ağlıyorum.icimde sürekli korku.

11 Cevaplar

0 oy
(194 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun bende Erzurum'dan hissettim o günden beri olduğum yerde sallanıyorum hep
-Reklam-
0 oy
(263 puan) tarafından
Rabbim birdaha yaşatmasın ve hepimizin yardımcısı olsun gerçekten korkunçtu ama Rabbimize tevekkül edip bol bol dua etmeliyiz . Rabbim bizi her imtihanda ve her zorlukta şükredenlerden eylesin inşallah.
0 oy
(123 puan) tarafından
Sizin kadar olmasada bizde Kayseride çok sallandık psikolojikmen çok etkilendik bende hamileyim şehir değiştirdim bi süre değişiklik için çok zor ,bir anda düzelemez illaki yaşanılacak bu psikolojik etkiler çünkü vücudunda atlatabilmesi için buna ihtiyacı var zaman herşeyin ilacı demişler zor olsada bu günlerde geçecek inşallah, bol bol dua edin dua okuyun Allahım içinize ferahlık versin inşallah
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Rabbim yâr ve yardımcın olsun canım hiç kolay değil biz burda kahroldum sizler birebir herşeyi yaşadınız orda 

Hasbinallahu ve ni'mel vekil bu zikri çok çek bak nasıl rahatlayacaksin hiç olmasa günde iki yüz kere çek 
0 oy
tarafından
Koekunu tetikleyecek şeylerden uzak dur mesela odana sallanan avize yerine sabit küçük tak yüksek katta durma imkanım varsa zemin yada zeminine daha yakın sana güven veren biryerde kal bir süre bende böyle atlattım çok zor bir süreç seni çok iyi anlıyorum benim evim hasarsız kaldı çok şükür ama korku aynı 
0 oy
(18,296 puan) tarafından
:(( aşırı zor bi durum duadan başka elden bişey gelmiyo
0 oy
(7,339 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun biz Kayseri'de bu kadar sallandik sizi düşünemiyorum ben uyuyorum ama rüyamda hep deprem oluyor daha çok yorulup geri kalkıyorum resmen :((
0 oy
(742 puan) tarafından
Bende adana da yaşıyorum bizde çok kötü hissettik. Bende ogunden beri kendimde değilim özelikle gece 4 e kadar bakıyorum sürekli lambaya 
0 oy
(446 puan) tarafından
Bende 1 ay eve giremedim. Sonra mecbur girdim az hasarli ev ama hala az once bile avizeye bakiyorum oldumu diye sabaha kadar bende uyuyamiyorum uyusam bile 12 de uyuyorum 4 te sahura kalkiyorum esim 5 te gidiyor hava 7de aydinlaniyor diye tv aciyorum oturuyorum sonra 1 saat falan uyuyorum bebegim uyaniyor gunduz 2 gibi onunla biraz uyuyorum ki basim agrimasin oruc oruc ne yaoacagimi bilemiyorum sürekli sallaniyoruz diyorum
0 oy
(913 puan) tarafından
Kur'ân okumayi biliyor musun sana 21günlük ankebut süresini reçete edeyim. Oku İnşaAllâh her gün sesli bir şekilde. Şifâ olâ İnşaAllâh.
0 oy
(1,135 puan) tarafından
O kadar haklısın ki böyle hissetmekte.. Ben de Urfadaydım depremden sonra 5 gun daha orda kaldık geceleri hic uyumadım ha sallandık ha sallanacaz diye kabus gibi geldi o günler bana. .. sonra yollar açılınca şehir dışına cikabildik biraz rahatladım ama o anı dusununce gözümün önüne getirince ürperiyorum.. Ne yapabiliriz bilmiyorum unutmak zorundayız bir şekilde ve bol dua edecegiz bir daha böyle bir felaketi yaşamayalım diye Allah senin de yardımcın olsun kardeşim 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 201 göst.
12 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (854 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 229 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,141 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 816 göst.
6 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 296 göst.