0 oy
323 göst.
Aile kategorisinde (599 puan) tarafından
Arkadaşlar selamün aleyküm Rabb'im kolaylık versin tuttuğumuz oruçlarda inşallah şimdi şöyle Bir durum var ELTİMi bu akşam için iftara çağırdım fakat iğne kullandığı için ve haliyle oruç tutmadığı için gelmek istemedi bende saçmalama maksat beraber olmak dedim ve ikna ettim inşallah akşam İlk iftarimi vereceğim gelecek kendisi şimdi asıl sorum ben iftara niyet ederek buyur ettim fakat oruç tutmadığı için herhangi Bir sıkıntı olur mu dinî açıdan sonuçta iftara diye niyetim hala daha iftara diye yani ben oruçluyum aynı evdeyiz annem de oruçlu yani niyetimiz iftaraydi

7 Cevaplar

+1 oy
(4,198 puan) tarafından

Ne alaka kiz tobe ole sacmalikmi olur:)) noruc oldugunu dusundugun kisiler belki adetli evine cagirdiginda. Oruc tutmuo yada hasta tutamadi o gun kaldiki iftara cagirmak yada cagirmamk   Gunah yada sevap yazmioki  dini acidan ne sakincasi olabilri mantiken yinede bilen cvaplasin bakalim ogrenelim ama bana asiri sacma geldi bu dusunce

(1,279 puan) tarafından
"iftara niyet ederek buyur ettim fakat oruç tutmadığı için herhangi Bir sıkıntı olur mu dinî açıdan sonuçta.. " burada senin iftardan kastın benim yaptığım yemekleri sadece oruçlu insanlar yesin ise niyetin o zaman kabul olur mu diye düşünmen çok normal, eğer ben orucumu kalabalık ile aynı masada açmak istiyorum ise niyetinin kabul olmaması için bir şey yok.
(599 puan) tarafından
Ben o söylediğim cümlede niyetten yani yerini bulmasından söz ettim ayrıca Sevap veya değil inan hiç önemli değil sadece amacım Birlikte kaliteli ve güzel vakit geçirilsin sohbetler edilsin gülünsun oynansin dertlesilsin Ramazan ayı olduğu için de iftar adı altında oluyor normal zamanda da saten yalnız bırakmayan gelen Bir insan kendisi
(1,279 puan) tarafından
Ayrıca  bence Allah niyetini bilir keyfe tutmayanları ağırlamak istesen zaten adına iftar demezsin, yemek dersin. Maksadın önce oruçlular ile olmaktır ama  karşı tarafından zaruri durumdan ötürü oruçlu olmaması da niyetini bozmaz.
(599 puan) tarafından
Teşekkür ederim:) vaktinizi ayırıp yorumladığiniz için
(1,279 puan) tarafından
Rica ederim, Allah  niyetlerimizi kabul etsin :)
-Reklam-
0 oy
(599 puan) tarafından
Kizlarrr ordamisiniz ??
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Bence bir sıkıntı olmaz. Kadın keyfi yemiyomuş. Allah onun sevabını verir bence. Ameller niyetlere göredir. Sen niyetine iftarı almışsın zaten. Allah kabul etsin. 
(599 puan) tarafından
Allah'ım razı OLSUN teşekkür ederim:)
0 oy
(8,986 puan) tarafından
O sağlıktan tutmuyor kaldı ki keyfi tutmayan bile olabiliyor o tutsun tutmasın kendi sorunu senin niyetin belli bisey olmaz
(599 puan) tarafından
Hayir yanlış anladınız ben yargılamadim TABİİKİ tutmasada başımın üzerinde yeri var sadece yinede niyetim yerine geçmiş olur mu diye soruyorum
(8,986 puan) tarafından
Yok kız iyi dille söyledim:)) geçer Allah kabul etsin
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Hicbi sıkıntı olmaz neden öyle düşündün ki şuan hamileyim oruç tutamıyorum hamileligimden öncede 7 yıl boyunca zorunlu oruç tutamadım böbrek rahatsizligimdan dolayı  tuttuğum an böbreklerim iflas eder bu benim elimde olan bisey değil zorunlu ve sağlık açısından olan şeylere Allah rıza gösteriyor zaten hamile emziren oruç tutamayacak kadar ağır işte çalışan ve sağlığı el vermeyen kişilerin oruç tutmasini Allah yasaklamadi mi? Lütfen cnm böyle şeyler düşünme 
(8,937 puan) tarafından
Onu eklemeyi unutmuşum o sira telefonum çaldı:)))) elbet niyetin geçer o kişiye oruç zaten düşmüyor senin amacın beraber iftar yapmak eşine orucludur zaten hem oruç tutamayan kişiye yardım ediyorsun hemde oruç tutan kişiye iftar veriyorsun aslında Bi taşla iki kuş:)))))
(599 puan) tarafından
Ha yok hocam biz yalnızız az çok denk gelmişsinizdir eşim görevde ve deprem bölgesinde görevli yanımda değil yani aylardır ELTİMin de eşi uzakta çalışıyor oyuzden ikimiz birde çocuklarla geçecek bu akşam ha bir de annem:)
(8,937 puan) tarafından
Olsun senin  niyetin önemli Allah biliyor içini niyetini :))))
(599 puan) tarafından
Rabb'im razı olsun hocam sağlıkla kucağınıza alın bebeğiniz inşallah
(8,937 puan) tarafından
Amin cnm insallah Allah kabul etsin niyetini orucunu
0 oy
(5,406 puan) tarafından
O da rahatsızmis sonuçta keyfi tutmamazlik yapmiyor, sevabı olur elbette ama oruçlu doyurmuş gibi olmaz. Tek mi geliyor kocası çocuğu yok mu oruçlu olan 
(599 puan) tarafından
Yok kocası şehir dışında çalışıyor zaten gelmez burda olsa Bile Benim eşim yok görevde oyuzden kaynım gelmez di ayrıca ben niyetim yerine geçmiş olur mu DİYE soruyorum yoksa başımın üstünde yeri var tutmasa Bile yanlış anlaşıldım galiba
0 oy
(144 puan) tarafından
Saçma bir soru 
(599 puan) tarafından
Abi siz saka misiniz Benim öğrenmek istediğim niyetim iftara diye yinede niyetim yerine gelmiş olurmu diye soruyorum tutmasa da başımın üstünde yeri var ELTİMin  saçmaysa yazmak zorunda değilsin kardeşim önce Bir okudugunu anla ondan sonra yorum yap şu mübarek günde hakka girip kalp kırma
(4,198 puan) tarafından
Kiz diorum ya sana iftar olur eltine aksma yemegi bukadar basit davetinin adi iftar yemegi ramazan harici arayip cahirsaydin bize aksam yemege buyur gel derdin ramazda cahirdin diye iftara buyur gel diosun niyetin tabiki iftar. Ezani bekleyip oyle oruc acacaksin sonucta
(599 puan) tarafından
Tamamdır anlaşıldı:) teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 233 göst.
0 oy
9 cevap 291 göst.
0 oy
5 cevap 316 göst.
0 oy
7 cevap 334 göst.
25 Mart 2023 Aile kategorisinde Bir erkek annesi (599 puan) tarafından soruldu