0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde (11,051 puan) tarafından
Kızlar ,dün sahur saati kalktım baktım reglim devam ediyordu .o yüzden gene niyetlenmedim yemeden yattım.(zaten hani ortalama kaç gün olduğunu biliyoruz ya o günler daha dolmadı) sabah kalktim fakat sabahtan beri gelmiyor.hemen duş alıp namazlarima başlayım mi?dediğim gibi daha günü dolmadı gelme ihtimali var gene.yoksa günah mı olur? Kusurabakmayin daha böyle şeyleri bilmiyorum.internette de net birşey yok

6 Cevaplar

0 oy
(4,080 puan) tarafından
Normal akıntın gelmediyse adetin bitmemiştir canım 
(7,486 puan) tarafından
Hayır yanlış bilgi vermeyin herkeste hemen normal akıntı gelmez bazen hiç gelmeyip günler sonra gelebilir. Gönderi sahibinin vaktin son zamanında gusül alip namazını kılması gerekiyor.
(11,051 puan) tarafından
Öyle birşey gelemdi canım.birde benim son zamanlarında olur gelmez gelemez 5 saat sonra birden saar diye iner yine.ama diyorum ki inene kadar gusül alıp o aradaki vakitleri kilsam.mi.cokchuzursuzum
(4,080 puan) tarafından
Ben bildiğimi söylüyorum doğru bildiğim bu her zaman da böyle yaşadım. Huzursuz olacak bişey yok canım dinin sana böyle bi kural koymuş buna göre davranıcaksın 10 günü geçtikten sonra adet sayılmaz artık ibadet etmen gerekir ama sen daha adet dönemindeymişsin o zaman hepimiz 3.gün de abdest alalım hemen namaz kılalım bidaha kanama gelene kadar öyle bişey yok canım
-Reklam-
0 oy
(2,273 puan) tarafından
Benim bildiğim adet bitince beyaz temiz akıntıyı görene kadar başlanılmaması gerekiyor günün de dolmamış o yüzden bekle normal akıntı gelmeye başlayınca duşunu alır başlarsın 
(7,486 puan) tarafından
Hayr beyaz akıntı her zaman biter bitmez gelmez . Hiç akıntı gelmemesi de bittiğine alamettir bu zaman zarfında namazını kılması gerekir
(11,051 puan) tarafından
Ben hiç bilmezdim böyle namazımı kilamayinca huzursuz olacağımı.rabbim nasip etti iki ayı geckindir namazindayim fakat her regli de o kadar huzursuzum ki .
(2,273 puan) tarafından
Bilmiyorum canım bende bitince kılardım her zaman bi arkadaşım hoca lık yapıyor o söyledi beyazı görmedikçe kılma diye. Özgecan maşallah sana canım rabbim daim etsin çok güzel böyle duygular yaşaman bende kılamadığım zamanlar da öyle oluyorum diyorum hiç kılmayan nasıl rahat devam ediyor hayatına  Rabbim her kuluna nasip etsin
0 oy
(192 puan) tarafından
Canım beyaz akıntı gelmeden adetin bitti sayılmaz kaldı ki hala adet süresinin içindeyim dedin 
(192 puan) tarafından
Yok merak etme şeytan vesvesesine bu adet günü içindeyse beyaz akıntı gelmeden hala adetli sayılırsın
(11,051 puan) tarafından
Vallahi sanki gün geçmiyor.secdeye varmayı özledim.
(192 puan) tarafından
Elhamdülillah çok güzel bu hissiyat ama rabbim o kolaylığı verdi bize mükafat bak hele :) şeytan sağdan yaklaşır seni huzursuz eder ilmihalde okudum bunu
(7,486 puan) tarafından
Beyaz akıntı herkeste adet bitimi gelmez
(192 puan) tarafından
:) anladım canım ama ben sana olması gerekeni söyledim beyaz direk byaz olarak değil şeffaf VS de ola bilir adet dönemi içindesin bide hala sen bilirsin bundan sonrası sana kalmış
0 oy
(7,486 puan) tarafından
Namazın son vaktini bekle hala gelmemis olursa gusül al namazını kıl her vakit kontrol et . Eğer tekrar gelirse bir kaybın olmaz ama gelmeme ihtimaline karşı namazını kilmalisin . 
(11,051 puan) tarafından
Bende bunu diyorum canım işte ya bittiyse
0 oy
(49,867 puan) tarafından
ben bitmesinden emin olmak icin bekliyorum normalde ama ramazanda beklemiyorum sen al abdestini çocuklardan firsat bulursan kil namazini hem gelmezse yarin oructa tutarsin
0 oy
(1,943 puan) tarafından
1 namaz vakti kadar bekle mesela öğleden ikindiye kadar baktın hala herhangi bir kanama veya akıntı yok gusül alıp ikindiyi kıl canım 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 179 göst.
27 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,051 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 102 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Merve111 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Merve111 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 240 göst.
14 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Eymennisa (46 puan) tarafından soruldu

397,716 soru

11,894,839 cevap

36,018 kullanıcı