0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
8 haftalık hamileyim orucumu tutuyorum hiç zorlanmıyorum sıkıntı olmaz dimi 

21 Cevaplar

+1 oy
(1,794 puan) tarafından
26 haftalık hamileyim tutmuyorum.Allah ömür verirse borc olarak tutacam inşallah.. 
-Reklam-
+1 oy
(234 puan) tarafından
Hayır tutmuyorum hamillellikte ve lahusalikta zorunlu degil zaten bi bebegi kaç saat aç susuz bırakmam ben bizden besleniyor sonuçta. Bebegini düşünen tutmaz zaten 
(1,937 puan) tarafından
Doktor sıkıntı yok tutabilirsin derse ne olacak
0 oy
(8,933 puan) tarafından

Her gün farklı kişilerden aynı post geliyor sanırım ramazan bitinceye kadar hamile ve emziren anneler orucu postu göreceğiz:))))

(8,933 puan) tarafından
Keşke öyleleri kisirlastirilsa topluma daha faydalı olur
(1,937 puan) tarafından
Ay hiç güleceğim yoktu:⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠)
(8,933 puan) tarafından
Böyle cahil tayfasinin yetistirecegi çocuklara yazık olmayacak mı;)
(1,937 puan) tarafından
Ya elbette yazık yani umarım düzeltirler kendilerini
(8,933 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(7,253 puan) tarafından
Biraz zorluyor ama tutuyorum çok şükür 
0 oy
(580 puan) tarafından

Hayır tutmuyorum.

4 haftalık hamile de olsam tutmazdım 39 haftalık hamile olsam da tutmazdim 
(1,937 puan) tarafından
Bende merak ettim bu sert tepki neden
(580 puan) tarafından
:) haha sert tepki değil ya. Msjdan öyle görünüyor.  Bu aralar bu uygulamada surekli oruçla ilgili msjlar görünce yetti artık dedim.
Hamileyim 27.haftamdayim.
ALLAHin izniyle doğumdan sonra bebek de ek gıdaya geçince tutarım oruclarimi.
İlk hamileligim oruca denk gelmişti. Sonradan tutmasi
o kadar zor oldu ki
İnşallah tutarım
(1,937 puan) tarafından
Evet ya ya özellikle özel günlerde hani oluyor ya tutmuyoruz sonradan o bir haftayı tutmak bile bir eziyet yani çok şükür Ben geçen sene doktor tutabilirsin yani bebekle ilgili bir sağlık problemi yok tutmanda da bir sıkıntı görmüyorum dediği için tuttum elhamdülillah bir ayı tamamladım kazaya bırakmadım ama bu sene maalesef benim büyük ihtimalle regl olacağım ve tutmayacağım bir 10 gün Ya zaten ben bu tarz postları ben anlamıyorum yani geçmişe baksalar hani aratsalar zaten kişilerin cevapları az çok bellidir yani çoğunluk doktora sor diyor gerçekten de doktora sorulmalı
(2,889 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin hemi bacım
Dedim noliiiyyyy
(580 puan) tarafından
;) şuan hali hazırda biri 8 yaşında biri de 2 yaşında kızım var.bir de hamileyim. Başlıklara girince hızlı hizli yazıp çıkıyorum. Bazen ne yazdığımı da unutuyorum.
Meryem0123; msjini okurken maşallah sana dedim.ne güzel borcun az var. Benim gecen seneden 7 bu sene de 1 ay : ( bakalım nasil olacak
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Ben tutuyorum çok şükir
0 oy
(15,227 puan) tarafından
İlk gün denedim. Bobreklerim.agrimaya başladı ikindiden itibaren. Aslında çok güzel gidiyordu. Hic zorlanmamistim. Ama öyle olunca vazgeçtim. Tutmuyorum şuan. 28 hafta 
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Maşallah tebarekAllah hiçbir sıkıntı olmaz canım  Allah'ın cc izniyle hamile bayan oruç tuttuğu da bebeği doğduktan sonra çok sabırlı olurmuş rabbim ibadetlerimizi kabul etsin 
0 oy
(131 puan) tarafından

15 haftadan selamlar çok şükür tutuyorum hiç de zorlanmıyorum  Allah kabul ederse tutuyom:) herkesin orucunu Allah kabul etsin inşallah 

0 oy
(82 puan) tarafından
34.haftamdayım tutamıyorum. Hem çok acıkıyorum hem de ilaçlarım vat. Allah izin verirse seneye kaldı:)
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Ben tutuyorum ama kotu olduğum için tutmam artık heralde
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Hem hamileyim hem emziriyorum o yüzden tutmuyorum malesef ki ona rağmen tansiyon şeker alt üst devamlı 
0 oy
(15,998 puan) tarafından
Ben 18 haftalık hamileyim tutuyorum 
0 oy
(915 puan) tarafından
28 oldum tutmuyorum
0 oy
(981 puan) tarafından
Tutmuyorum.duzenimde bi degisiklik oldugunda bebegin hareketleri degisiyo hemen.onu ac sususz birakamam ben beslendigimde nasil parendeler attigini icerde oyunlar oynadigini kimse bilmez ben hissediyorum sadece.rabbimde kolayligini vermis kullaniyorum ne guzel
0 oy
(194 puan) tarafından
34 haftalık gebelik bende ama tutmuyorum gelişimi 32 görünüyor aç kalırsam daha çok geriler diye tutmuyorum canm
0 oy
(2,889 puan) tarafından
17 haftalık gebeyim tutamadım 
0 oy
(488 puan) tarafından
Malesef:( 20 haftalik hamileyim mide bulantisi ilacimi gunde 5 tane almazsam cok.kotu oluyorum tutamiyorum emzirirken tutmuştum ondada pandemiydi ama cok zorlanmistim hatırlıyorum 
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Allah'ın emanetine sahip çıkmak benim için önde geliyor. Borcumu daha sonrada ödeyebilirim ama karnındaki yavrunun günahına giremem. Onu sonra ödeyemem. 
0 oy
(340 puan) tarafından
21 haftalık gebeyim ilk 3 gün tuttum 4. Sahurda kanamam oldu o yüzden tutmuyorum malesef sizde tutmayın haftanız da küçük Allah korusun 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 196 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Balkaymak (1,243 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 170 göst.
12 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azizeak (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 123 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 276 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Irmak 3472 (270 puan) tarafından soruldu

380,109 soru

11,379,122 cevap

34,864 kullanıcı

...