0 oy
280 göst.
Diğer kategorisinde (928 puan) tarafından
2bck yaş 38bck ateş sürekli antibiyotiğe başladık iki kere içti daha ne zaman etkinetmeye başlar :( eğer ateşi devam ederse tahlil yapcaz dedi doktor

16 Cevaplar

0 oy
(7,446 puan) tarafından
Ateş düşürücü kullanıyor musunuz antibiyotik üç gün sonrasında etki etmeye başlıyor
(928 puan) tarafından
Evet kullanıyorum canım intapli boğazı dedi eğer ateşi devam ederse 3gn sonra tahlil dedi
(7,446 puan) tarafından
Kanda enfeksiyon çok var bu aralar bizde ilk defa geçirdik hastanede on çocuktan dokuzunda kanda enfeksiyon vardı boğazı için bir sprey sordum hiç bişey yiyemiyordu bi sprey yazdı doktor biraz pahalı ama çok işe yaradı istersen adını söylerim eczaneye sipariş verirsin getirirler depodan hem boğazı rahatlatıyor hemde ağızdaki yara temizliyor karamürverli
(928 puan) tarafından
Olur canım iç kism da yanagnda kocaman aft çıkmış :(
(7,446 puan) tarafından
Bak fotoğraf atıyorum canım
-Reklam-
0 oy
(1,281 puan) tarafından
Antibiyotigi tek mi kullaniyorsun
(928 puan) tarafından
Dolven iburemin kullanıyorum bide
0 oy
(126 puan) tarafından
Antibiyotik ateş düşürmez tek başına

Bir ateş düşürücü kullanmaniz gerekmekte 

Birde biz anneler çok korkuyoruz ateşten ama 

Söyle soyliyim Çocuğunuzun ateşi 39 dur ilaç vermisinizdir 38.5 olmuştur bu normaldir 

Birden 36-37 ye düşmesi zaten beklenmez

Durum takibi yapıp min. 2 saat arayla yeniden ateş düşürücü verebilirsiniz 

Birde çok ateşli hastalıklarda çocuk aşırı derece rahatsız değilse 38 altında düşürmeye çalışmayın der doktorlar bunun sebebi vücudun hastalikla savaşmasini sağlamak ve iyileşme süresini hizlandirmaktir
(928 puan) tarafından
Kullanıyorum canım antibiyotik etkisini sanki hiç gostermiyo gibi iki kere içti daha gerçi ,:( 10gundur atesleniyo dün versiler antibiyotik ilk başta vermediler
(126 puan) tarafından
10 gündür düşmeyen ateş araştırılmalı canım ihmal etme 3 gün içinde ateş dusmezde 4.cu gün antibiyotik başlar genelde doktorlar geç kalmışsınız birde nolur bir daha başka doktora götür 10 gün uzun bir süre
0 oy
(7,830 puan) tarafından
3 gün sonra filan ateş düşmeye başlıyor 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Ateşi dusmuyorsa mutlaka doktora götür tekrar bakılsın
0 oy
(7,982 puan) tarafından
Benim oğlumun ateşi 3 gün düşmedi 37-38 arası seyriyodu hep en son 38.3 flndi acile gittik boğaz enfeksiyonu olmuş uzun sürmüştü bende demiştim ilaçlar bı ise yaramiyo ama sonra geçti şükür 
0 oy
(48,988 puan) tarafından
iki uc gunde anca etkisini gosteriyo antibiyotik 
(928 puan) tarafından
Ya inşallah :( bugün ikinci günümüz smdi verdim gene antibiyotiğini 3.ye iciriyorum
(48,988 puan) tarafından
gecmis olsun az sabret ates dusurucuyude düzenli ver
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Vücut mikroplarla savaş halinde ateş çok normal antibiyotik anca bitmeye yakın etkisini gösteriyo 

Ateş düşürücü vermeyi ihmal etme
0 oy
(439 puan) tarafından
Düzenli kullanırsan 2. Günün sonunda başlar etki etmeye sen saatinde düzenli şekilde kullan etkisini zaten 2-3 günde farkedersin. Bide 2-3 günün sonunda biraz duzelirse nasıl olsa iyileşti diyip kesme antibiyotiğini bitene kadar kullan düzenli şekilde yine. 7 günde bitmesi gerekiyor bazı antibiyotiklerin, ateş düşürücüsünü de düzenli ver dört saatte bir ateşi düşmüyor diye habire ateş düşürücü verme. Aynı zamanda ılık duşa sokarsın üzerine bişey giydirmezsin leğene ılık su yapıp bezle koltuk altlarına diz kapağı altlarına koyup bezi ayaklarıyla sıkıştır. Birazda boynuna koy bide göbeğinin üzerine doğru bez koy bunları yaparken etkisini göreceksin. Ve geri kalanı Allah'a bırakıp sabredeceksin.. Geçmiş olsun bizde yeni atlattık. 
(928 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sizede geçmiş olsun o hatayı ben yaptım antibiyotk iyileşti dedim vermedim 3.gunun sonnda çocuk resmen bı hafta sonra başa sardık tekrar antibiyotk kullanmstk
(439 puan) tarafından
Bende sen gibi yapıyordum ama bir kaç seferdir düzenli kullanıyorum bitene kadar kullanıyorum mesela öksürüyor, öksürük geçti diye bırakıyoruz ilacı ama o şişlik kızarıklık mikrop hala boğazda kalıyor tamamen sokmesi için düzenli kullanmak şart dört saatte bir ateş düşürücüyü ver dediğim bölgelere ılık bez koydunmu iş tamam toparlanır inşallah etkisini göreceksin.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bittiği zaman etkisi gösteri canin düzenli kullan ateş düşürücü de ver muhakak ateş önemli 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Hemen öyle kesmet antibiyotik de 3  4 gun alinca geçiyor 
0 oy
tarafından
10 günü geçti burnu tıkalıydi 5-6 gündür de çok hastalandı ateşi ne antibiyotik ne ateş düşürücü ne iburamin fayda etmedi acile geldik ağzına şurup sıktılar iyi gibi oldu gece ateşi 39 olunca sabah hemen acile geldik düşmedi çünkü kan aldılar karaciğer enzimleri yüksek çıktı pankreasında da sıkıntı çıkmış tahlil de yatış verdi 3 gündür yatıyoruz ve 3 gün falan da hala burdayiz mutlaka tahlil yaptir 
(928 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm:(
tarafından
Allah razı olsun ihmale gelmez ilk gün tahlil vermediğime pişmanım kakaladik şurubu yazık oldu çocuğuma
0 oy
tarafından
Antibiyotik ateş düşürmez canım.  3 gün sonra da hastalığı iyileştirmeye başlar. Ekstradan ateş düşürücü kullanman lazım. Bize doktorumuz calpol kullan 4 saatte bir, eğer ateşi düşmezse dolven ver demişti. Antibiyotik kullandığımız halde.
0 oy
(7,446 puan) tarafından

image

sprey bu canım günde üç kere iki fıs sıkıyorum 20 aylık 
0 oy
(418 puan) tarafından
Genelde 3 gün ateş sürer kuzum geçmiş olsun bol bol su içir 
0 oy
(2,363 puan) tarafından
Burun akıntısı filan var mı 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 254 göst.
13 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simayyy (1,788 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meryemmozer (244 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 379 göst.
24 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 317 göst.
9 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu

385,412 soru

11,524,970 cevap

35,192 kullanıcı

...