0 oy
709 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (80 puan) tarafından
Hafta sonu 25, kışlık bir iftar vercem Allah'napsin ederse kızlar ezo gelin nohut etli tavuk li pilav salata yapsam yeterli olur mu sizde herkesin sevdiği birşey olsun istedim  bu arada  çok fazla çeşit bilmiyorum onları biliyorum diyr tercih ettim

33 Cevaplar

0 oy
(13,923 puan) tarafından
Az gibi geldi bana. 
-Reklam-
0 oy
(17,876 puan) tarafından
Tatlı ve dolma gbi bişi olabilir
(80 puan) tarafından
kadayıf tatlısı düşünüyorum onu unutum dolma sarabilir miyim bilmiyorum yani bir kısım lahana seviyor bir kısım yaprak seviyor o yüzden bilemedim
(17,876 puan) tarafından
Her ikisindende sarabilirsen iyi olur aslında istersen mantı yap yoğurtlu oda güzel olur
0 oy
(7,830 puan) tarafından
20 kisilik az canim biz 2 kisiye o cesitleri yiyoz kocamla az ama cok cesit yap 
(80 puan) tarafından
2acaba ne ekleyebilirim sarma düşündüm ama yaprak mı lahana mı kararsız kaldım
(245 puan) tarafından
Biber dolması yap bence hem daha pratik hem daha hafif olur
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani benim eşimin ailesi de kalabalık ben onları çağırınca genelde çorba (mercimek yada köfteli erişte yaparım ) yemek ya Arap tava yada musakka tarzı iki tepsi yaparim fırına tavuk atarım ortaya bir tepsi börek biraz sarma salata pilav falan yaparım tatlı da gelin pastası ile genelde tuzlu kurabiye kurtarıcı oluyor benim için 
0 oy
(13,834 puan) tarafından
25 ,kişiye az gibi ortaya börek sarma meze tarzı şeylerle de cogaltman daha güzel olur çeşit az yani
0 oy
(5,730 puan) tarafından
Sarma yada yoğurtlu bir meze yapabilir sin  yapmasan da Menün gayet güzel 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Kalabaliga  firin yemekleri iyi oluyor. Kalabaliksiniz baya nohut yerine iki tepsi firin yemegi yap bence ortaya da meze,dolma tarzı seyler guzel olur
0 oy
(1,127 puan) tarafından
Yaprak sarması dolma tarzı. Bisey de olur canim bide karni yarik flan. 20 kişiye çok az
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Az geldi bana salata dolma yoğurtlu bir meze hoşaf falanda yapabilirisn
0 oy
(657 puan) tarafından
25kişi doyar mı kız bununla biz iki kişiyiz 3çeşit yemek yanına salata yapıyorum salata yoksa meze yapıyorum

Ortaya Salata yap meze yap yaprak sarması mantı tarzı birşeyler yap bide tatlı kurudolma olabilir biber dolması olabilir çeşit çok 
tarafından
Yemeklerin miktarı çok olunca niye doymasinlar. Çeşit çok olunca mi doyuluyo
(657 puan) tarafından
Ben oruçluyken çeşide önem veririm açken canım istiyor yiyoruzda çevremde genelde çok çeşitli yaparlar önem verdikleri için senin tercihin sen yapmaya bilirsin
(657 puan) tarafından
Dediklerimi hepsini yap demedim:) içlerinden ortaya 2tane yapabilirsin
0 oy
tarafından
25 kişiye etli nohutun servisi de zor olur, düşünsene bir pilav tabagi bir de ana yemek icin etli nohut tabagi koyacaksın. Bence servis tabağında pilavla sunabilecegin bir ana yemek olsun fırında patates köfte,kavurma, firinda tavuk gibi bir seyler olabilir. Bir de ortaya birkac cesit koymak lazım sarma,dolma,yogurtlu meze,köz patlıcan biber salatası gibi bir seyler olabilir. Tatlı da revani, sekerpare olabilir pratik kolay
0 oy
(7,275 puan) tarafından
Hafta sonuna kadar buzluk böreği yap at buzluğa o gün pisirirsin 

Yaprak sar at dolaba o gün pisirirsin hatta varsa kaburga üzerine pişir yaprağı çok güzel oluyor 

O günde meze filan yapabilirsin haydari güzel olur mesela yada havuç tarator
0 oy
(895 puan) tarafından
Ortaya soğuk meze tarzı şeylerde ekleyebilirsin kereviz salatası patates püresi börek dolma masanı zengin gösterir 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Sarma sar canım soğuk meze yap .. havuç tarator yada kabak kavurması olabilir.. börek yap hazır yufkadan.. 25 kişide çok fazla az çeşitle doyulur mu bilemedim..
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Yoğurtlu mezeler ve börek de yapabilirsin. Ben misafir çağırdığımda hep yaparım. Çeşit çok olsun istiyorum misafir gelince 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Börek yaprak sarması yoğurtlu meze patlıcan olabilir havuç tarator olabilir.
0 oy
tarafından

Iyi yaninada basit hafif bir tatli:)

Bende yarın iftara yaklaşık 20 kişilik davet vereceğim allahin izni ile benim menümde :

Ezogelin çorbası 

Etli Güveç 

Bulgur pilavı 

Çoban Salata

Güllaç 

Birde içecek katarım tamam inşallah 

:happy:

0 oy
(3,230 puan) tarafından
Yanina karışık kuru dolma yap hem kolay olur havuç tarator birde börek sar tatlı yeterli 
0 oy
(181 puan) tarafından
Bir çeşit yemek daha olmalı 
0 oy
(990 puan) tarafından
Üçgen yufka al börek sar mercimekli mevsim salatası fırında tavuklu patates bunlar da koy istersen listene 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 332 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (483 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 158 göst.
21 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,561 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 148 göst.
0 oy
4 cevap 127 göst.
13 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde aleyaley (392 puan) tarafından soruldu

381,154 soru

11,410,610 cevap

34,951 kullanıcı

...