+1 oy
87 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,447 puan) tarafından
Merhaba güzel anneler ,  bilen bilir 20 aylık ve 2 aylık oğlum var  ilk defa antibiyotik kullandık büyük oğlumda sorun yok ama 2 aylık oğlum atlasımda sıkıntı var antibiyotik nedeniyle ( kanda enfeksiyon nedeniyle abimizden geçti )  poposu hem kızardı hem kabardı her alt açmada mutlaka pişik kremi sürerim ihmal etmem ama ona rağmen durumu kötü doku iyileştirici krem ve sudocrem kullanıyorum birde desitin denedik ama hiç işe yaramadı bir yardımcı olursanız sevinirim yavrumun canı acıyor belki bir çare buluruz dedim doktoruna fotoğraf atacağız ama belki bu durumu yaşayan vardır diye sormak istedim 

5 Cevaplar

0 oy
(5,005 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım benimde bebeğim 25 günlük oda pişik oldu krem falan sürdüm geçmedi,bende ılık su ve pamuk ile altını temizleyip sonra Bepanthol sürdüm 2 güne pişiği iyileşti,hala öyle temizliyorum, ıslak mendil pisigini daha kötü yapıyor 
(7,447 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım deneyelim onu da bir çaresiz kaldım valla ilk defa antibiyotik kullandık çok çok sağol :)
(5,005 puan) tarafından
Valla canım dene çok iyi geliyor ılık su ve pamuk özellikle
(7,447 puan) tarafından
Yapıcam canım yeter ki geçsin miniğimin canı yanıyor
(5,005 puan) tarafından
Geçicek inşallah geçmiş olsun canım
(7,447 puan) tarafından
Sağol canım benim allah razı olsun ❤️
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin inşallah trosyd diye bir krem var onu dene istersen çok güzel bir krem 
(7,447 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım 2 aylık bebeğe kullanılır mı bilgin var mı❤️
tarafından
Vallahi canım ben kızıma doğduğundan beri kullanıyorum çok şükür bir sorun olmadı ve hemen de geçiriyor pişiği
0 oy
tarafından
ben kirmizi ve soyulur gibiyse hamezinc ve trosyd mavi kapak mantar kremi.. bunlarla dis doneminde inanilmaz bir pisik vardi aglayarak degistiriyordum.. bu ikisi ise yaradi sudocrem pisik olduktan sonra cok sondurmuyo malesef
(7,447 puan) tarafından
Pişik olmadan da sürüyordum çok hassasım bu konuda 20 aylık oğluma hala her alt açmada sürerim peki 2 aylık bebeğe kullanılır mı bilgin var mı canım ❤️
tarafından
cnm 2 ayi bilemiyorum ama benmki de birbuxuk yasinda .. kortizonlu krem verdiklerine gore o da kullabilir die dusunuyorum ama bir bile cevap verir yine de
(7,447 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim ❤️ doktorumuza da yazdım bakalım geçsin bir an önce de :(
tarafından
insallah gecer cok zor bebek icin
(7,447 puan) tarafından
İnşallah canım doktorumuzda yazdı bakalım bu gün kullanmaya başlayacağız evet çok zor canı yanıyor kuzumun
0 oy
(12,741 puan) tarafından
Canım iyi akşamlar  Allah bağışlasın ikinci gelmiş 

Benim Defne de aynısını yaşadı enfeksiyon yuzunden yattık hastaneye 

Pişik için her altını açtığımda ilik suda yıkadım  kurulayıp kremladım geçtı gibi 

Çok geçmiş olsun 
(7,447 puan) tarafından
Evet canım ikinci geldi canım çok teşekkür ederim bende düşündüm bunu altını yıkasam mı sürekli diye ilk defa antibiyotik kullandık mecbur kalmasam kullanmadım valla ya abimizden geçti:(
(12,741 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım işe yaradı bizde
(7,447 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim ❤️
0 oy
tarafından
Canım buradaki bayanlardan duydum bende margarin varya yemeklere kullandığımız onu krem gibi elinde yap poposuna sür çok iyi geliyormuş 
(7,447 puan) tarafından
Ya onu bende okudum da komik geldi bana sonrasında çocuğu fırına mı vereyim :)) teşekkür ederim canım lafım sana değil ama bazen çok komik cevaplar görüyorum cildi ne ki daha çok hassas daha kötü bir sonuç olabilir
tarafından
Benimki de bi kaç defa öyle oldu ben travazol ve hametan kullandım canım çok iyi geldi özellikle travazol. Bide altını pamuk ve ılık suyla sil bi süre ben hep öyle yaptım kızımda 1 yaşına kadar
(7,447 puan) tarafından
Hametanı duydum onada bir bakayım canım çok teşekkür ederim :)

İlgili sorular

+3 oy
112 cevap 5,307 göst.
0 oy
15 cevap 275 göst.
0 oy
36 cevap 568 göst.
14 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ZelihaAytac (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 52 göst.
20 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde alyna067 (444 puan) tarafından soruldu

381,475 soru

11,420,917 cevap

34,975 kullanıcı

...