0 oy
317 göst.
Aile kategorisinde (132 puan) tarafından
Eşim yüksek maaş almasına rağmen  bir sürü borcu var. Çünkü iddia oynamış. Ve ev sahibi çıkın diye mesaj atmış ondan 4-5 gün sonra onlara çıktığımda ne zaman cikiyorsun evden diye bana sordu. Çok zoruma gitti. Sabaha kadar ağladım. Yerin dibine girdim resmen. Evleneli 3 sene oldu hiç birşey istemedim de yaptırmadım da borcu toparlayalim diye ama nafile. Annem yanıma geldi 3 gün önce yanımda şuan 10 gün sonra gidecek bende eşime mesaj attım ya tarlani satar borcu kapatirsin diye ya da ben giderim annemle bı daha gelmem diye. Yarın telefon faturamin son ödemesi var. Normalde oderdi ödememiş şimdiye kadar. Parası yok belliki. Bakkala 8 bin TL borç yaptık . Bez mama derken şuan yanımda değil çalışıyor. Git bakala yazdır diyor. Ben ailemde böyle birşey görmedim zoruma gidiyor. Çocuklarım küçük ama kaldıramıyorum daha fazla babamla da konuştum her zaman haklısın ve arkandayım çık gel bu adam olmaz diyor. İki çocuğum var ve gidip bu borçlar duzelene kadar gelmemeyi düşünüyorum artık doydum. Siz olsanız ne yapardınız. ? Zamanında altinlarimdan verdim.  Evlendim kredi çekip verdim borçları kapansın diye ama olmadı. Artık sabrım kalmadı bende bir kadınım hiç birşey almıyorum. İsteyemiyorum yoruldum artık. 

7 Cevaplar

0 oy
(6,244 puan) tarafından
inanır mısın inanmazmisin bilmem a.a Rabbim diyorki bana duayla gel kulumm..

Necm süresi 58.ayet ancak kapıları Allah açar.

70. 000 adet eşinin borclari ve hidayeti için niyetlenip okuyabilirsiniz 
(132 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun onu da okuyacağım inşallah
tarafından
İsmi azam nasıl yapılıyor acaba
(6,244 puan) tarafından
2 rekat hacet namazı kiliyorsunuz ardından bir yasin ister okuyun ister okumayın ama duanın kabulü için ben hep okuyorum

Ardından 111 defa Allâhü hüve melikün semîyun kâdirun kerîymün halîymün ledıyfûn alîymün muîînûn sâdikun"bu zikri  

Zikir niyet zikir niyet zikir niyet şeklinde 111 defa okuyorsun ama niyetin hep aynı olucak.
(880 puan) tarafından
İsmi duası kuranda gecmıyor nerden nasıl yapıcgz
(6,244 puan) tarafından
Anlamadım canim
-Reklam-
0 oy
(48,683 puan) tarafından
zor durum iddia ya alışmış kucumsemiyorum.yanlis anlama ama o maasla bakkala borc yaparken de mi utanmiyor yazik baban destek madem git bir sure bakalım torlparlacak mi kendini 
(132 puan) tarafından
Bende diyorum zaten hiç mi utanmiyorsun yüzün kizarmiyor diye
0 oy
(590 puan) tarafından
Bence gitmelisin annenle.

Maalesef bu iddia çok bağımlılık yapıyor. Bi tanıdık daha vardı.eger sert tepkilerin olmazsa düzelmez. Sert tepkilerin olursa bırakıp gitmek gbi belki çoluğunu çocuğunu ozler yada ben neyapiyorum dye dank eder kafasına da düzelir oda belki.ama evde kalırsan gitmeyip yani o biraz üzüntü vs yasamazsa hiç birakmaz.tanidiklarim var. Karısı birara senin borcundan bıktık dye eve almadı.cunku oğulları büyüdü çalışıyor.adam hicbiyere siginamadi özür vs bidaha yapmışım dye kadın ewe yine aldı şimdi noldu bilmiom.

Sen annenle gt o borçlarına kalsın.ama ev sahibi nolacak onu bari kapatsa
(132 puan) tarafından
2 canım
(590 puan) tarafından
Küçükmü Allah yardımcın olsun.bazen anneye fln gitmek iyi oluyor.mesela annem ameliyat oldu annemde kaldık.esim
Dedi ki çoluk çocuk önemli. Sz yokken ev bomboş yalnızlık iyi dgl gbi konuşmaya başladı.onjn öncesi evdeyken ufak tefek sorunlarda bile birbirimize rest cekiyorduk..Yani o yalnızlık yalnız kalması belki kafasına dank eder seninkinin .gdncede çocuklarla flnda konuşturma bi tepkini koy
(132 puan) tarafından
Canım sürekli ayriyiz sürekli uzak yerlere ise gidiyor ikizler 1 yaşında
(590 puan) tarafından
Anladım senin iş biraz sıkıntı ozmn.allah yardımcın olsun.teheccud namazı nda edilen dualar kabul oluyor teheccud kıl istersen
(132 puan) tarafından
Allah razı olsun amin inşallah
0 oy
(1,789 puan) tarafından
Şu mübarek ayda ve mübarek saatler de Rabbim yardımcın olsun.. Eşinin gözünün önündeki perdeyi kaldırsın inşallah.. zor bir durum parası olmasa tmm dicemde olduğu halde bukadar borca girmek akıl kârı değil.. içine bir soğukluk versin inşallah.. diğer huylarında babalığında sıkıntı yoksa sabret canım hemen boşanmayı düşünme.. dua et bol bol..
(6,244 puan) tarafından
Bende ona şaşırdım hemen boşan git hiç sabret demek yok
(132 puan) tarafından
Diğer huyları da bir nebze iyi çocuklarıyla yanındayken çok güzel ilgilenir bir anne gibi. Ama çok yoruldum borç falan uğraşmaktan amin Allah razı olsun
0 oy
(8,926 puan) tarafından
Ay çok zor bir durum valla. Otur konuş adam gibi. Parayı yönetemiyosa maaşı alınca sana on bin versin atıyorum. Sen borçları öde. Faturaları evin giderlerini kirayı kendine harçlık ayır. Her ay sana böyle versin. Yavaş yavaş da borçları da kapatırsın. Eline sadece kendisine yetecek kadar para alsın. Gerisini sana versin. Yoksa çeker giderim de. 
(132 puan) tarafından
Konuşuyorum da işte ev sahibi öyle diyince artık çok zoruma gitti aylık ödemelerime bak oynamiyacagim dedi. Çocukların üstüne yemin etti ama bilmiyorum ne kadar sözünde durur
(8,926 puan) tarafından
Hastalık gibi bişi bu iddia zıkkımı da işte. Bence parayı sen yönet. Elinde olursa yine oynar. Takip et sürekli ekstrelere ödemelere bak sürekli. İnşallah bırakır oynamayı
(132 puan) tarafından
İnşallah canım  inşallah
0 oy
(618 puan) tarafından
Keşke benim ailemde senin ki gibi olsa Bi dk bile durmazdım çek git aklı başına gelsin 
(132 puan) tarafından
Saolsun babamgil destek çıkıyor az daha sabret kızım dedi. Bir defa daha dene dedi. Olmazsa kapım açık dedi çok şükür o yüzden çocuklarım için sabredecegim inşallah güzel olur hikayem . Hepimizin derdi dermanla son bulur inşallah
(618 puan) tarafından
İnsallah senin için hayırlısı olsun
0 oy
(60 puan) tarafından
Benim annemle babam da iddia yüzünden boşandılar bu konuyu evliliğin başında tepkinizi koyup halletmezseniz somra evliliğiniz biter ve bu çok zor Bi durum çocuklar için. Mahallede gidecek bakkal kalmamıştı ona borç buna borç ev sahibi arardı açmadı kapıya gelip annemle muhatap olurdu adamlar sizin gene tarlanız varmış bizim hiç oda yoktu evin çeşitli yerlerinden iddia kağıtları çıkardı bu kadar borç yapan Bi insan kolayca bırakamaz Bi bedel ödemesi lazım ki kendine gelsin ben olsam giderdim düzlene kadar gelmezdim eşinizin ailesi ne diyor bu duruma peki 
(273 puan) tarafından
Canım üstünden 1 sene olmuş bu postt

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 321 göst.
8 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 369 göst.
10 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
88 cevap 1,467 göst.
0 oy