0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sorum yukarda hanımlar altınların var ve eşim satıp tarla almayı düşünüyor banada mantıklı geldi ilk eşim üstüne alçak tapuyu sonra bana devredecek yoksa kabul etmiyordum 

Siz olsaydınız alirmiydiniz tarla bu arada bizim evimiz Gaziantepde tarla kilisde

23 Cevaplar

+1 oy
(9,247 puan) tarafından
Dewretmese ne olur ewlilik içinde oldudugu için zaten yarısı onun onun üzerine gecsede yarısı senin
tarafından
Ya konu o değil benden habersiz satarsa ya
(9,247 puan) tarafından
Kız sacmalama üzerine koydurt satış engelini hem bukadar güvensizlik cok garip
tarafından
Benim yerimde sende olsan sende guvenmezdin babası ne derse tamam der babasida bizim paranıza gözünü dikmiş durumda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kesin devrediceğinden eminsen sat ver 
tarafından
Evet eminim ama yinede kararsızım
tarafından
Bence sen direk kendi üstüne yaptır
0 oy
(48,680 puan) tarafından
ben verdim araba aldık. tarlada guzel yatirim neden ilk esinin ustune olacak sonra oyalar yapmaz unutturur ben sana diyim☺️ zaten fsrkeder mi hano ha sen 
tarafından
Bebek var ben evden çıkamıyorum bu aralar hasta biraz. Oyalayamaz hiç beni bence fark eder yarın kime ne olacağı kimin ne yapacağı hiç belli olmaz kendi öz babama bile güvenmem
(48,680 puan) tarafından
evlendikten sonra alinan mallar bosaninca zaten ortak oluyo
tarafından
Konu o değil canım ya benden habersiz satarsa
(48,680 puan) tarafından
o gelmemisti aklima bebek hasta olsun canim alinirken bir yarim saatligine gidersin notere ne olacak
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Yani bilemedim ama aldığın tarlayı boş bırakacaksan ne anlamı kaldı ha altın olarak durmuş seneler içinde kâr etmiş ha tarla olarak . Hani ekip biçerek birşeyler daha üstüne kazanacaksınız neden olmasn  ama ben tarla için vermezdim .
tarafından
Kuzum altınım öyle çok birşey değil diyorum tarla alıp sonra üstüne kredi birikim yapıp bağ evi gibi biryer yaptırmak istiyoruz yoksa elimde kalsa altınları harcarim
0 oy
(683 puan) tarafından
Tarla degilde arsa hobi bahçesi kolay satılabilecek yerdeyse alırım diger türlü altında artıyor gittikçe ama arsa daha iyi yatırım olur eşin önce üstüne alırsa sonra senin üstüne vermez bence ikna etmek için öyle demiş olabilir arsayı yatırım amaçlı mı yoksa ev fln yaptırmak için mi düşünüyorsunuz 
tarafından
Bağ evi tarzı şeyler yaptırmayı düşünüyoruz eşime hiçbir konuda güvenmem ama söz verdiği zaman tutar
(829 puan) tarafından
Eşine neden guvenmiyorsun canım
tarafından
Sadece eşime değil hiç kimseye güvenmiyorum. Karakterim böyle
(829 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah canım
(683 puan) tarafından
Ben altınlarımla degil kaynatam bir arsa bulmuştu almış bizim köyde o zaman 200 bin tlye almıştı bileziklerimi bozdurup ev yaptırmaya karar verdik evin yeri belediye şeyi derken onları onunla hallettik şuanda ev yapıldı içi yapılıyor ama şuan o arsayı asla 200 bin tlye alamayız ev  olmadan 1 buçuk trilyon veriyolardı mesela 200 nerde o nerde yani ikinize yapılıyor sonuçta ben verirdim ama güvenmiyosam gider yarım saatte noterden kendim alırdım direk üzerime noterden randevuyu alsın eşin o saatte git gel
0 oy
(829 puan) tarafından
Ben verdim ev aldık tabi yetmedi borcta aldık . Ev eşimin üzerine . Tarlanın mevkisi güzelse degerlenecekse neden olmasin
tarafından
Değerlenir mi bilmem ama şu anda uyguna geliyor
(1,248 puan) tarafından
Bende verdim de kredide çektik eşimin üzerinden olduğu için tapuda öyle oldu
0 oy
(7,717 puan) tarafından
Direkt senin üzerine alsın. Niye devredecek ki?
(7,717 puan) tarafından
Yani bu şekilde değil. Eşim altın düşecekmiş diye kendi kafasına paraya çevirmiş. Sonra da altının yüksek olduğu zamanlarda da altın alınca o kadar zarar ettik ki. Mal mal işler yaptı. Şimdi altın konusunda eşime güvenmem. Senin açından da düşününce sana vereceği ne malum. Güveniyorsan alın tabi ki arsa çok değerli bence bu dönemde toprak çok güzel ama güveniyorsan al derim ya da kendin de çocuğu alıp gideceksin. Öyle olacak
(8,922 puan) tarafından
Güvenmese de evlilik sonrası olan mal olduğu için kocasının üstüne olsa bile yarı yarıya pay hakkı var
(3,389 puan) tarafından
Sonradan dicek ki devir parası çok kalsın üstümde
(7,717 puan) tarafından
Bence hiç riske girmeye gerek yok.
(3,389 puan) tarafından
Bebeğnle git canım ama sonrasında alamzsın
0 oy
(5,902 puan) tarafından
Ben olsam alırım 
tarafından
Bakalım alcaz heralde
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Bu devirde gayrimenkul altından daha fazla değerleniyo orası kesin. Bence altını böyle arsa ev araba tarzı bişeye dönüştürmek çok mantıklı 
tarafından
Evet eşimde öyle diyor
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Yani altinda sadece paranizi enf karsi korursunuz ama arsa ev her zaman daha cok kazandiriyor ben boyle al sat islerini cok severim ama oglumun babasinin boyle.yatirim.islerinde gozu yoktu malesef 

Zararli cikmazsinz diye dusunuyorum
tarafından
İnşallah canım bakalım alacaz heralde
0 oy
tarafından
Veririm tabiki. Tarla arsa çok iyi yatırım bu devirde. Onun mali senin malın. Altın arsa kadar değerlenmiyor. Tarla kaç dönüm fiyatı ne kadar cnm
tarafından
Canım benden habersiz satarsa diye kendi üstüme yaptirtacam
370 metre 40 bin tl
tarafından
Cnm çok uygunmuş kaçırmayın hiç. 1 milyon dan aşağı arsa kalmadi
0 oy
(7,394 puan) tarafından
Değerlendir ceksen al  tarlada bi yatırım
tarafından
Evet ileride ev yaptırmayı planlıyoruz bakalım hayırlısı olsun
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Aldığın yer değerlenececek yeri iyi Bi yerse evet verirdim
tarafından
Değerlenir mi bilmem ama gittim gördüm baya güzeldi
0 oy
(580 puan) tarafından

Alırdım sanirim.tapunun kimin üstüne olduğu da önemli değil ama tek bir şartım olurdu 2 odalı bir ev.

5 senedir öyle bir hayalim var. İlerde ALLAH nasip ederse fındık bahçemizde öyle bir planım var.
Hem findigimizi toplarız hem de tatil niyetine gitmiş oluruz
Çocuklar için de bizim için de iyi olur
tarafından
Benim üstüme olmasını sartlamam ya benden habersiz satarsa diye
Bende ev yaptırmayı istiyorum o yüzden aldiriyorum zaten
0 oy
(128 puan) tarafından
Verirdim canım benim altınlarımın hepsi de arabaya gitti oturup hesaplayınca altin olarak kalsaydı daha az kâr olacaktı. Zaten şuan tarla toprak filan altından daha değerli hale geldi tapuyu sana vermese bile evlendikten sonra alınan hersey resmi olarak ortak senin üstüne geçse de onda kalsa da yarı yarıya 
tarafından
Canım kastettiğim o değil yani benden habersiz satarsa diye öyle istiyorum
0 oy
(340 puan) tarafından
Evlilik içinde senin benim diye bişey var mı ya ? Allah korusun ayrılsan zaten o evliliğin önemi tarla mi hadi onu da geçtim evlilik birliğinde olduğu için zaten yarı yarıya alınan herşey :) fark eden bişey yok yani senin üstüne olsun da sana kalsın diye bişey yok. Tarla en iyi yatırım araçlarından birde verimli bir yerse daha ne olsun :)
tarafından
Canım konu bosaninca kalması falan değil ya benden habersiz satarsa falan diye kendi üstüme yaptirtacam
(340 puan) tarafından
Onu yapacak bir adamsa arsayı kendin bul kendin al hiç güvenme:) çünkü his bir kere içine düştüyse başımıza illa gelir malesef
0 oy
tarafından
Alırım oraya da ev yapardım ilerde oh mis gibi tapulu olan ne varsa altınımı onun ıcın veririm ama üstüne almasan da ne olacak kim alacak sızden Allah korusun boşanma falan olsa yine yarı yarıya olur yani öyle şeylere takılma Altının da fazlasıyls yerıne geçer yıne ben ıkı aylık evliyken verdım hiçbir şeyim yoktu bak ıkı sene ıcınde aldım tekrar 
tarafından
Canım ya benden habersiz satarsa diye kendi üstüme yaptirtacam
Bizde zaten ileride ev yaptırmayı düşünüyoruz yoksa bu evde ev almak hayal oldu :D
tarafından
Nıye satssın kız öyle seylerı var mı ki bır arkadasım var o da güvenmez esıne ve evet onınkı Bitcoin oynuyor sürekli kredı çekiyor kız arabayı kendı ustıne aldı ben kendıme güvenmem kocaya guvenırım
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Vallahi altın duruyor daha az kar ediyorsun arsa bulsak ben de veririm daha fazla değerleniyor bir de ev alırsak nasipse o zaman veririm 
tarafından
Haklısın tarlaya ileride bağ evi falan yapmayı düşünüyoruz bakalım hayırlısı
0 oy
(3,391 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben 2 bileziğimi  verdim araba aldi babası da yardım yaptı  bize
tarafından
Babasına yardım yapsa gebertirim onu
(3,391 puan) tarafından
Yanlış  yazmışım  cnm babası bize yardım  etti etse de sorun değil zaten bütün servet eşimin
0 oy
(1,151 puan) tarafından

Tarla eşinin de üzerine olsa, sonradan senin de üzerine devir etse hiç farketmez her türlü Allah boşanma durumunda edinilen bütün mallar ortak , dünyanın bin türlü hali var kocan tarlayı alıp başka birinin üzerine yaparsa ozman hiç bir hak iddia edemezsin , kim bilir belki o senden daha cindir;)

tarafından
Evet bende o yüzden şey yapıyorum zaten benden habersiz satarsa diye o zaman onu kıtır kıtır dograrim

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 556 göst.
30 Mart 2023 Aile kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 3,032 göst.
3 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 379 göst.
6 Mart 2024 Aile kategorisinde Seldaa (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 347 göst.