0 oy
452 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Ayy aklıma gelince içim bir tuhaf oluyor. Ben hiç bir şey hissedemedim çünkü kan kaybından nöbet geçiriyordum bilincim yerinde değildi. Beni sandalyeye almışlar bebişi kucağıma vermişler odaya gelmişiz ikimizi de giydirmişler o uyumuş bana da neler neler yapmışlar... Gözümü bir açtım ki gecenin 3 ü doğum yapalı 7 saat olmuş. Ondan sonra da zaten o ilk heyecanı yaşayacak halim de kalmamıştı. Şimdi gözümün önüne bazı görüntüler geliyor çok tatlı çok duygusal anları hayal meyal hatırlıyorum. İnşallah ikinci bebeğimde her şeyi doya doya yaşarım. Siz ilk heyecanı hatırlıyor musunuz ?

42 Cevaplar

0 oy
(120,675 puan) tarafından
valla yasayan bilir hani yazmaya kelimeler yetmez
(5,080 puan) tarafından
:)))). Benim burun takintim var bunu kucukmu diye aordum ilk. Sinra gebelikte tavsan eti yemistim yarik damakli olmasindan cok korkuodum dudaklari normalmi dedim:)bide agliodu kizarmis korarmisti  kaslari uzun dumduz capraz catik kas gibi hormustum o an bu benim bebegim olamaz demistim:)) ben sarisin renkli gozluyum esim de oyle . Kizim kara bocuk gibi kor kor bide aglayinca kizarmis morarmis cok cirkin gelmisti hozume . Bir ay icinde beyazladi oda:)) pamuk oldu
-Reklam-
0 oy
(19,682 puan) tarafından
Evet tüm hamileliğimin çektiğim zorlukların bi anda kaybolması ve kucağıma verilen ödülümmmm ❤️
0 oy
(4,343 puan) tarafından
Şaşırdım doğumhanede görünce ağlamıştım odaya geldiğimde bebek yoktu eşim videousunu çekip gösterdi tuhaf tuhaf bakıyordum bu bebek benim mi diye :) 
0 oy
(4,267 puan) tarafından
Ya hatırlamaz olur muyum nasıl ağlıyordu ciyak ciyak ebe getirip yüzüme koydu yüzünü direk yanağımı yalayıp sustu gözleri kocaman açık kara kara bakıyordu inceliyodu beni sonra onu benden önce götürdüler ama nasıl bakıyorum arkasından ebe dedi merak etme birazdan seni de götüreceğiz yanına Bi ömür daha paçandan ayrılmıycak ☺️❤️
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Uçtumm uçtummm dünyalar benim oldu, o kadar güzeldi ki herkes onu nazar edecek sandım ağlıyorum =))) Allahim ne olur çirkin olsun diye dua ediyordum. =)))) 
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Hiç bir şey hissedemedim sadece korku hissettim kızım ölü doğdu geri getirmeye çalıştıklarını 10 dakika boyunca gördüm masada yatmaktan başka bir şey yapamadım kızımi geri dondurduler bir dahada acil yoğun bakıma alındı başka hastanede beyin kanaması geçirmiş çok fazla nefessiz kaldığı için sonra almaya gittiğinizde de bize yürüyemez konuşamaz emekleyemez fiziktedaviye ve beyine götürmek zorundasınız dediler bebeklikten itibaren götürdüm fizik tedavi ye ve evde uyguladım çok şükür yürüyor ama beyninde kanamadan kalan bir kist var sol tarafta şuan 2 yaşında hayla gidiyoruz beyine yani tam anlamıyla mutluyu bile diyemiyoruz henüz çok şükür ki yürüyor yaşıyor 
0 oy
(1,663 puan) tarafından
İlk kızım çok sinirli kaşları çatıktı Allah Allah diyorum bu çocuğun suratı niye böyle sonrada kendimi teselli ediyorum ağlıyorum sağlıklı olsunda çok şükür bunada sezeryan lı olduğum için kucağa alamamıştım  ikinci kızımda yanağıma dokundurdular o sıcaklığı hissedince ağladım birde ablasına göre küçüktü öyle bir ağladı ki doğumda ki herkes dedi biz ilk kez bu kadar çok sesi çıkan bir bebek gördük dediler benim dikişler bitene kadar onun iğnesi ölçümleri yapıldı ve hala ağlıyordu çok üzülmüştüm bir de benim yakınlarım sağ olsun ikisinde de ortada yoktular ikiside akşam oldu çocukları odaya yollayacaklar yakın yok ortada diyolar git bebiş odada bekliyo gidiyorum çocuklar yok ikisini de bir daha ben hemşirelere söyleyip getirttim sağ olsun kuzenimde hemşire yoksa sabaha kadar getirmeyecektiler 
0 oy
(2,277 puan) tarafından
Bu niye bu kadar küçük demiştim ilk gördüğümde :) 
0 oy
(58 puan) tarafından
İçinde büyeyen o tekmeleyen canlının minicik insanın yanında görmesi iste o an anlatılmaz yaşanır çok ama çok güzel bir duygu ben yaşadım o anı Allah her kese yaşınsın o sevinci
0 oy
(914 puan) tarafından
Bende de ayni oldu normalde belden uyuşturukdum ama bebeği aşırı sıkı kaslardan dolayı zorla aldıkları için beni uyuttular kendime gelmişim ama hatırlamıyorum bebeği kucağıma vermiş foto bile çekmişler ama ben hatırlamıyorum bı boşluk oldu sanki böle değişik hissettim emzirmeye verdiler bakıyorum öle sadece hani sanki emziremicem aç kalıp olcek diyorim hemen mama verin doymadı o falan değişikti  bende şimdi 2ye hamileyim o ilk annelik tecrübesizliği gittiği için daha rahat okucam eminim ama üzülmüyoda değilim 
0 oy
(3,441 puan) tarafından
Ben normal dogum yaptim, esimde girmisti doguma. Ilk gordugumuzde ikimizde ay ne koca agizli cocuk diye dusunmusuz. Meger cocuk sismis, dudaklari da sis olunca bize tuhaf geldi sanirim :D aklima gekdikce guluyorum :D:D ama tabi heyecani bambaska, kucaklamak vs anlatilabilir bi duygu degil.
0 oy
(8,768 puan) tarafından
Benim ilkinde bebeğin eşi düşmüyordu 1 buçuk saat o şekil kaldım doktoru cagiracaz dediler durum iyi değil fln diye bir yandan sancım devam ediyordu orayı temizleyen teyzeye dedim bebeğime bakabilir miyim çok üzüldü getirdi bana gösterdi götürdü anlatılmaz bir histi ikincisi ise doğum esnasında baygınlık geçirdim zorla kendime getirdiler oğlum doğdu aglamadi neden aglamiyo dedim o ağlayınca bende aglamistim
0 oy
(334 puan) tarafından
Kucağınıza verildiği anda zaten bütün sanci faln unutuluyor hemen Rabb'im isteyen herkese nasip etsin inşallah kelimelerle anlatılamaz 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Ne hissettiğimi anlatmaya yetmez kelimeler ama böyle perişan olacağımı hiç hissetmemiştim ahahha 
0 oy
(7,073 puan) tarafından

Ben normal yaptım en güzel en tebessümlü anımı asla unutmam <3:D heleki ambulansa binip hastaneye yaklaşınca   sancım geri gitti eve mi gitsek deyişim tam psikopatça ahahah. 

0 oy
tarafından
Benim oğlumu kucağıma verince bı gözü kapalıydı korkmuştum sonra baktım yavas yavaş açıyor çok da açılmıştı hemen emdi 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Soruyu sorup yemek yapmayamı gittin kız
(1,937 puan) tarafından
İftar saati gelmişti hemen koştum mutfağa :D bebe uyusun yatağa girip özenle okuyup cevaplicam :D
0 oy
(1,818 puan) tarafından
Narkozun da etkisiyle arkadaş aile herkese tek tek çok güzel değil mi yaağğ diyordum arada uyuyup uyanıp güzel dimi yaa demeye devam ettim :) 
0 oy
tarafından
Vajinami uyusturmadan canlı canlı diktiler ama ben bebeğime bakmaktan acısını hissetmedim :)
0 oy
(323 puan) tarafından
Doğum gerçekleştiği anda derin bi nefes almıştım ve kuş gibi hafif hissediyodum kendimi. Kızım doğarken ağlamadı bile diyebilirim sadece bi anlık ağladı sonra onu yan tarafa aldılar aramızda perde vardı göremedim o arada benim dikişlerim atılıyodu ama meraktan ölüyodum görmek için yandan mık mık sesler çıkarıyordu. Kucağıma verdiklerinde ziytin gibi gözleriyle bana bakıyodu çok şaşkındım. Sonra odaya çıktık annemin yanıma gelmesi biraz sürdü belki bi yarım saat 45 dk hiç gözümü ayırmadan yüzünü izliyodum benim mi diye. Sanki emanet gibiydi ne hissettiğimi bulmaya çalışıyordum yanda yatan abla çok mu güzel gözünü alamıyosun gibi bi şeyler demişti bende bilmem neden baktığımı bilmiyorum demiştim çok değişikti ya hala duyguyu çözemiyorum.

İlgili sorular

0 oy
58 cevap 922 göst.
11 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 614 göst.
0 oy
66 cevap 1,102 göst.
0 oy
37 cevap 1,229 göst.
4 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Oguzunannesi (107 puan) tarafından soruldu

396,309 soru