0 oy
242 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar dayım 30 gram  bilezik istemiş araba alacakmış daha önceden 10 sene öncesinden aldığı 20 çeyreği bile vermedi daha hiç de aklımda ödemek yok anneme verme vermez dedim ek iş olarak çiftçilik yapiyor mısırı bictirince verecek diyor 20 ceyrekle birlikte hiç borcuna sadık birisi değil dayım da anneme verme o senden bilezik almak için verrim demiştir diyorum sizce haksız mıyım odicek durumu da var ama ödemiyor bilezik verecek o da gidecek öyle bı sürü can sıkıntısı 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben böyle durumda diyorum hakkıma giriyorsun kardeşin annen baban dahi olsa bana harcayabilecegin parayı durumu gidip başkasına verirsen ve geri alamazsanda ben helal etmiyorum diye çünkü herşeyi yaparken kolay olmadı bizden eğitimimiz den bile kısıldıda yapıldı ben helal etmem hakkımı razı değilim gidip verebiliyorsan ver diyorum
tarafından
Bende dedim hakkım var yedikleri haram olsun sana da helal etmem dedim ben bosandim 2 yaşında oğlum var ona gelecek kurmak zorundayım ufakta olsa
tarafından
İnşallah vermez 20 çeyrek çok fazla kalmış zaten
tarafından
Kız yıllar oldu belki abim bile ilkokula gidiyordu o zamanlar şuan 24 yaşında abim aklının ucunda bile yoktu odemek
tarafından
Utanmadan bide istiyor tekrar
tarafından
Utanmaz onlar para olsun yeter
-Reklam-
0 oy
(119,343 puan) tarafından
onkar kardes sen kardesine vermezmisin sahsi fikrim kardesim ne isterse verrim haa cocugum buna karisamaz benum 
tarafından
Ben verdirmem çünkü geri vermezler bnim de hakkı var onda adım gibi de biliyorum verirse annem geri vermezler
altin anneninmi verirse verir nasi verdiymiycen
tarafından
Annemin ama bizim çocuk parasıyla biriktirdiği biz küçükken elimize verilen parayla biriktirdiği bilezik
bacim kendince hakli olabilirsin ama şuda bi gercekki kardes yani bence annen verir
tarafından
Kardeşim de verme dedi abimde
0 oy
(6,369 puan) tarafından
İnsanın yüzü olmalı önce tekrar borç istemesi için. Gayet haklısın vermesin. Baban hayatta mı onu bahane etsin veremem bak diğerini vermedin hala vercen diye beklerken yine istyosun eşim kızar desin. 
tarafından
Bileziklerin olduğundan babamın haberi yok annem kendi biriktirdi ceyreklerle yaptı bilezigi
(6,369 puan) tarafından
O zaman
 Ben ne emeklerle biriktirdm onları vermedin nasıl güveneyim yine vereyim desin. Yazık yani bir gram bile 1200 TL olmuş
tarafından
Hah işte bide çeyrek almak dahaa kolay mesela 13 bin lira maaşı alıyor her ay bir tane alsa şimdiye çoktan biterdi ama almadı

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 114 göst.
4 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Linkin (15,232 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 182 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Neslis (738 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 217 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 256 göst.