0 oy
501 göst.
Diğer kategorisinde (1,138 puan) tarafından
Kısaca özetlemeye çalışacam kızlar.

2 yaşında kızım var 37 haftalık hamileyim.

Doğumdan sonra boşanacam şu an annemle yaşıyorum.

Boşanma kesin geri dönüşü yok o ayrı.

Durumum şöyle ki annem 60 yaşına yakın.

Bir tane abim var sözde abi.zamaninda annemle beni evden kovmustu sonra kavga çıkarmıştı.

Annem de bana sığınma evine gitmemi soylemisti gittim.sonrasi her neyse 4 senedir falan abimle konuşmuyoruz.annem babam ayrı zaten babamla da gorusmuyorum.

Ben en son olan olaylarla annemle ev tuttuk.

Nasıl bir eziyettir anlatamam.

Annemin dedemden kalan maaşı vardı.ona güvendim ben de part time ise girerim doğumdan bir kaç ay sonra dedim.annem bana söylemedi söyleseydi belki bir süre daha evli kalırdım.

Meğerse abim birsuru borç yapmış.hatta gizli annemin kartından kredi çekmiş.

2.5 bin o borca kesiliyormus.

Yine dedim annem 2.5 katsa yine bı şekil idare ederiz.

Meğer borcu yüzünden abimin maaşı komple gidiyormuş.annem de maaşını abime yediriyormhus.bunu bana söylemedi.

Tabi şimdi öylece kaldık bir gelir yok.

Annem kızımla çok güzel vakit geçiriyor ama tam bakamiyor kafası da kaldırmıyor.

Bu halimle artık düşünmekten beynim durdu nasıl olacak diye diye.biz genç halimizle iki çocuğa zor bakarken annem nasıl bakacak diyorum bir yandan part time iş çok Zor buralarda.

Full çalışsam 8 9 saat mümkün değil bakamaz.

Gelir yok bişey yok.

Başka birsuru sorun da var ama çok uzun oldu.içim çok daralıyor kendimi çok çaresiz ve yük gibi hissediyorum 

12 Cevaplar

0 oy
(6,219 puan) tarafından
Bulunduğun yerin sosyal hizmetlerine git canım kızına aylık bağlarlar 
(1,138 puan) tarafından
Doğumdan sonra bir kaç yere başvuracam inşallah.o kadar çok şey var ki uğraşmam gereken beynim durdu artık çok üzgünüm
-Reklam-
0 oy
(3,231 puan) tarafından
Eşinden nafaka almayacak mısın. Abinle konuş insansa halden anlar umarım 
(1,138 puan) tarafından
Onunla konuşmam mumkun değil zaten o eve gitsek çocukların da psikolojisini bozar.surekli kavga çıkartır anneme de öyle daha önce vurmuslugu bile var kadına.m.anyagin teki.
Eşim de icralık borç harç içinde.para verirse verir vermezse hiç bir şey alamam.ne üstüne birşey var ne de sabit bir maaşı.
(3,231 puan) tarafından
Yardımlara başvurmanız lazım o halde üzüldüm Rabbim yardımcın olsun
(1,138 puan) tarafından
Doğumdan sonra bakacam inşallah.
Çok teşekkür ederim.Amin cümlemizin
0 oy
(415 puan) tarafından
Aşkım nafaka alırsın eger sen hakliysan tazminat hakki al canim benim devlete git sosyal yardima hit cok guzel yardimlar veriyolar evde ek işlere bakabilirsin işkur bu yonde istihdam sagliyor allah yardimcin olsun kuzum nerde oturuyorsun nerelisin belki yardimci olabilcegimiz bisey olur 
(1,138 puan) tarafından
Yardımlara doğumdan sonra başvuracam inşallah.
Nafaka tazminat vs de evli olduğum kişi borç harç içinde icralık.anlasmali da olsa çekişmeli de olsa kendi gönlü isterse verir.vermezse hiç bir şey yapamam çünkü ne üstüne birşey var ne de sabit bir maaşı.
Tamamen vicdanına kalmış.ama o sorumsuzluk la pek te vereceğini sanmıyorum.
Tekirdağ dayım.uyguna kiralık ancak burda bulabildik şimdilik
(415 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcın olsun kuzum merak etme hakim ondan çatır çatir alir isterse donu olmasin her türlü alir
0 oy
(14,428 puan) tarafından
E nafaka verecek mecbur,sen bir avukat bul canım acilinden 

Allahım yardımcın olsun
(1,138 puan) tarafından
Avukat için doğumdan sonra baroya başvuru yapacam.
Nafaka vs de gönlü isterse verir.vermezse hiç birşey yapamam.
Çünkü borç harç içinde ve icralık.ne üstüne birşey var ne de sabit bir maaşı.
Bir sürü davası var ceza işlemleri vs.
Ancak yardımlara başvuracam doğumdan sonra ne çıkarsa.
Onlar da ev gecindirmeye yetecek şekilde olur mu bilmiyorum.
Evli olduğum kişiden hiç umudum yok yani
(14,428 puan) tarafından
Allah büyük canım feraha çıkarsın
(1,138 puan) tarafından
Amin cümlemizi ❤️
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Canım benim yaa rabbim yar ve yardımcınız olsun yerden bitirsin gökten indirsin inşallah muhtarla konuş belki yardım eder 
(1,138 puan) tarafından
Amin cümlemizin.doğumdan sonra nerelere basvurabilirsem bakacam inşallah
0 oy
(133 puan) tarafından
Durumun cok karısık cok zor Allah sabır sükunet versın. Ama emınol herkesı hayatında bır karmasa sana anlatsam burda benım de bur sürü sorunum var ve hıc bırını çözemedim. Ve bende hamıleyim. Bılmıyorum ama kuzum tek şunu dıycem saglıgın yerınde mı.? Kızının saglıgı yerınde mı?  Karnındaki bebek sağlıklı mı? Bak kuzum bu noktada bır sorununuz yoksa ınankı gerısı halloluyor. Hallolmasa dahi senı öldürmez  Bı cozum bulunana kadar. Koca gıtsın yenısı gelır hıc gelmesede olur. Para Bı sekılde olur rıska Allah kefilim demıs. Bugun sorununuz canınız degılse gerısı duzelır emınol daha kolay duzelır bunlar dert degıl. Akışına bırak. Allah saglık versın.  Ama cok merak ettim noue boşanıyosun. Dönüşü olsa keske. 
(1,138 puan) tarafından
Ecemim yani tam olayları yazsambelki böyle dusunmezsin.evde sürekli huzursuzluk kavga çıkaran birisi.şiddet gösteren birisi.daha önce bana ve anneme gösterdiği çok oldu şiddet.
Onun yanına nasıl götüreyim iki çocuğumu mümkün değil.duzgun birisi olsa zaten öyle yapardım ama çocuklarımı düşünmek zorundayım.
(133 puan) tarafından
Sımdı nerde kalıyorsun kıra paran ne kadar ve nasıl gecınıyosun.
(1,138 puan) tarafından
Şimdi annemle kalıyoruz kira 2 bine bulduk.
İlk zaman için annem akbanka müşteri yeni olunca 10 bin faizsiz kredi veriyormuş.kredi çekti.onunla iki üç parça eşya aldık işte 4 bin kusurle.bir iki kişi fitre verdi vs.bir de.
(133 puan) tarafından
Canım ya ben seni merak ettim nasılsın ıyı mısın dogum yaptın. Mı.
(1,138 puan) tarafından
Teşekkür ederim.38 haftaya girdim.4 gün sonra randevum var araştırma Hastanesi'ne.
Bakalım ne diyecek doktor.normalde planlı sezeryana önceden gün veriyorlar ya .bana ne der bilmiyorum.randevuyu bekliyorum bakalım.başka bir değişiklik yok henüz.
0 oy
(590 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.mugeden twitterda fln ses çıkmadı mı sana yazmıştım daha önce 
0 oy
(119,223 puan) tarafından
cocuklarin babasi nerde o masraflarini karsilasin en azindan cocuklarinkini
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Torunlarına bakanlara maaş veriyordu devlet onu bı ararstir istersen
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşinden de nafaka tazminat yatacak canım bir.süre o şekilde idare edersin 
0 oy
tarafından
ben de sirf çocuklarım konforlu buyusun kendi ailem eziyet gormesin diye ayrilmiyorum.ahlaken de allaha emanetler.normal şartlar altinda boyle bi ortamda çocuk büyütmek istemem.baskasina normal gelir belki ben kaldiramiyorum bilemiyorum  ahlaksizliklari.annem üzülmesin diye geldim.keske gelmeseydim.cocuklar bu adamin yaninda buyumeseydi.eşimin.ailesini hic tanimasaydi.diger turlusunden.de emin olmadığımız icin bulunduğumuz ortamda kalip dua.etmekten baska caremiz yok.arkadaslar bu herkes.icin gecerli
(1,138 puan) tarafından
İşte annem bana söylemedi maaşının hepsinin gittiğini.söyleseydi ben zaten bu kadar zora dusmezdim.hani gerçi öyle de zordaydim son artık yapacak bişey kalmadı evden çıkmam gerekti.kendi de iyice yoldan çıkmıştı.ama bı şekil idare ederdim.bütün ipleri kopardım gemileri yaktım ondan sonra bana söyledi.
Şimdi yine herşeyi düşünmek bana kaldı.
tarafından
annenizin maasi olsa bile neye yetecek o kadar cok masraflari oluyor ki.bosanana kadar gemiler yanmış sayilmaz cocuklar nerde güvende ise orayi seçin siz de oraya ayak uydurun allah yardımcımız olsun niyetleri salih olursa allah daha yardim eder insallah
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Eğer eşinle aranızda öyle ciddi anlamda Bi sorun yoksa niye bu hamile halinle bunca işkenceye girişiyorsun, boşanmaya karar verebilirsin herkez 4 4 lik değil ama elinde avucunda bişi yok güvenip dayanacağın kimse yok bu tür durumlarda en önemlisi paradır çocuk doğacak yine çalılamıycn uzun süre maması bezi diğer çocuğun masrafı ev kirası mutfak masrafı kişisel ihtiyaçlar diye uzar gider liste baş edebileceğini düşünemiyorm hamile olmasan olurdu da hamile halinle çok çok zor Allah kolaylık versin, 
(1,138 puan) tarafından
Dedim ya geri dönüşü yok.ufak tefek şeyler olsa zaten onla yuva yıkılmaz.
Ben annemin aldığı maaşa güvendim ve son artık evden çıkmam gerekti.cunku kirayı odemiyordu kendi de 2 aya yakın olmuş eve gelmiyordu.doktora gitmem gerekti.sonradan öğrendim durumları.ben de o zorluktan bahsettim işte.zorluklar sonradan meydana çıktı.amin cümlemize

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 241 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 152 göst.
2 Şubat 2024 Aile kategorisinde Deryavn (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 188 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 128 göst.