0 oy
353 göst.
Diğer kategorisinde (290 puan) tarafından
Arkadaşlar 10 günlük bebeğim var. Hırslı hırslı emiyor. Memeyi BIRAKMIYOR. SANKİ koparacak gibi emiyor. Karnı doyduktan sonra bile hala ağzı meme arıyor. Durmadan aranıyor. Emzik veriyorum emziğide koparacak gibi emiyor. Ve emzik ağzından çıktığı an basıyor ağlamayı. Ağzı 1 dk durmuyor sürekli emme refleksi halinde. Normal mi bu durum lütfen yardımcı olun. Yenidoğan bebek normalde çenesi yorulur hemen uykuya geçmesi lazım değil mi.? Yorulmuyor BIRAKMIYOR ne memeyi ne emziği. Tedirgin olmaya başladım. Normal bir durummu ve ÖNERİSİ olan varmı bu konuyla ilgili 

20 Cevaplar

0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kaç kilo doğdu 
(290 puan) tarafından
3248 doğdu şuan 3500
(2,387 puan) tarafından
Kilo da almış sütün yetiyo demekki
-Reklam-
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Doymuyor olabilir belki
(290 puan) tarafından
Sütüm de çok. Hemşireler Bayaa güzel sütünüz var rahat yeter dediler. 3248 doğdu şuan 3500 kilo
(1,798 puan) tarafından
Maşallah canım kilo alımı güzel neden böyle yapıyor acaba bilemedim
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Bez degisimi nasil. Buyuk abdest degil. Günde 4 kere ve fazlasi bezini dolduruyorsa doyuyordur bu konuda olabilir. Senden kopmak istemiyor olabilir. Birde gazi olabilir canim. Sende yediklerine dikkat et mutlaka
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Canım yeni dogon bebeklerin emme refleksi çok güçlü oluyor bu yüzden sürekli emiyorlar yani gayet normal tatlım 
0 oy
(4,005 puan) tarafından
3 cocuk anasi olarak gayet normal canim. Emme refleksleri en güçlü  refleks çünkü.  Bazen gazı olan bebekler de habire emmek istiyorlar  ondan da yapabilir. Ama anormal bir durum olduğunu  düşünmüyorum.  Kilo alimi da iyiymiş yetiyor demekki  sütun. 
0 oy
(409 puan) tarafından
Bende otuz beş gün önce doğum yaptım ikinci doğumum bütün bebekler öyle doysa bile ağzı sürekli meme ariyo doydugunu sen anlayacaksın her istediğinde agladiginda vereceksin ben unutmuşum doğum yaptığımda dedim ki durmadan emmek istiyo bütün bebekler mi boyle acaba diye sormuştum kendime yanımda doğum yapan başka bı bayanda dedi ağzı durmadan oynuyo meme istiyo diye normal yani 
0 oy
(4,616 puan) tarafından
Kilo alimi normal bez sayisida yeni dogan bebekte 6 8 defa olur oda normal ise emme refleksine baglidir canim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Gaz için kaka için hatta çiş ya da senin kokun için bile yapıyorlar canım normal merak etme. Kilosu çişi iyi maşallah endişelenme 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Emme rafleksi normalde karnı doyunca uyur zaten çenesi yorulur hani 2 aylık olsa tamamda 10 günlük bebek sonuçta doymuyor yada gaz olduğunda sürekli emmek isterler bebekler bilemedik kontrolde Dr bir sor istersen 
0 oy
(56 puan) tarafından
Gazi var ondan yapiyo eminim
0 oy
(2,029 puan) tarafından
Gazdan dolayida surekli emmek istiyorlar 
0 oy
(49,004 puan) tarafından
biziklamasi aglamasi var mi.gazi olan bebek emmek ister kizim memeden aliyodu hirsini gaz sancisi geldikce.emiyodu
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Gazi çok vardır kesin, iyice çıkar gazını 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Gazi vardır benim oğlum koparircasina değil tabiri caizse kopardı da bebekken derin bir yara açmıştı dişsiz bebek diş etiyle parcalamisti beni düşün kızımla aralarında iki yaş var kızım süt içmeye başlayınca tekrar yarası açıldı normal yani canım gaz için damlalar kullan 
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Annesi bebeğin dünyaya alışmak için çaba sarfediyor. Çok normal bir durum. Kendini rahatlatıcı en iyi şey anne karnındaykenden beri bildiği emme refleksi ve sen. Senin kokunu arıyordur amacı kendini güvende hissetmek..

Sütünü bir sağ, bak bakalım kaç cc çıkıyor, çok mu tazyikli diye. Sütün yeterli ise ama tazyikli akıyorsa da rahatsız olup tek seferde karnını tam doyuramaz sık sık meme arar, meme ucunu parmağınla kıstırıp  emzirmeye çalış. Gaz sıkıntısını 15 günden sonra hissetmeye başladığını söylemişti bebek hemşiremiz ve bizde dediği gibi olmuştu. Her emzirmeden sonra üstten gazını çıkarana kadar sakın yatırma. Eğer gaz sancısı çekerse ki ters c şekline bürünüyor genelde takviye prebiyotik (maflor plus) ile doktorun yazarsa gaz damlasını kullanırsın.
Bir de senin sütünden herşey geçiyor stresin bile mümkünse senin dinlenmen, strese girmemeye çalışman lazım.. daha çabuk adapte olabilsin dünyaya..
Güzel günlerde büyüt bebeğini :) 
0 oy
(5,942 puan) tarafından
Yeni doğanlarda 3 aya kadar doyma hissi olmaz gazı olur emmek ister uykusu gelir emmek ister altını doldurur emmek ister çünkü bildiği en iyi şey odur sen doyduğunu hissettiğinde omzuna al ve gazını çıkar gazın birikmesine izin verme sonra yarım kundak yap öyle uyut elleri onu uyandırır geri uyumak için yine emmek ister... Kilo alımı güzelmiş maşallah süphallah 
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Gazdan dolayı yapıyordur biz çok yaşadık bu durumu kızım çok gazlı bir bebekti gaz çıkartıyordu ama bağırsakları komple gaz dolu oluyordu bol bol masaj yap annesi gaz damlası ve bağırsak düzenleyici BioGaia var beraber onları kullan karnına ılık havlu koy ayaklarinada 
0 oy
(1,202 puan) tarafından
Aynısı bana da olmuştu doktora gittim hemşire acligindan yapmıyor seni hala kendi ile bir sanıyor oyuzden senden ayrılmak istemiyor kokunu ariyor hala anne karnında zannediyor demisti
0 oy
(76 puan) tarafından
Benim kızım öyleydi   böyle bebeklerin çok gazı oluyor sırf rahatlamak için durmadan meme istiyorlar  benim kızım 1 ay durmadan emdi sonra bir anda meme reddetti arkadaşımın da öyle bebek durmadan emiyor gazı çok var 3aylik halada  emiyor gazını çıkar bol bol emsin zaten ilk 2ay gzel kilo alıyorlar ondan sonra aylık 400  500 Gr aliyorlar
0 oy
(6,750 puan) tarafından
Emin ol bebeğinin gazı var ve onunla rahatlamaya çalışıyor benim bebeğimde aynıydı :) beyaz gürültü aç YouTube dan 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 409 göst.
24 Ocak 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
17 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (290 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 65 göst.
5 Nisan 2022 Aile kategorisinde Tugce315 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.