0 oy
308 göst.
Diğer kategorisinde (2,804 puan) tarafından
Tamam yapabilir yardım ama cidden çok şaşırdım dün, dün eltime gittik çaya meğer çalışıyormuş o kaynım evdeydim bide eltimin ablası, kaynanmla gittik çay içtik fln kızda aynı eltm ne sohbet tne bişi bnde çok umursamadım 2 çocuğu var biri 4 yaş biri 6 aylık fln bnde TV gizliyim dedm eşim kaynm diğer odada sığara içiyordu kaynana mutfakta takır takır ses geliyor öğlenden kalma akşam kalma bulaşık dezgah üstü kalabalıktan geçilmiyor kaynanam girişmiş yıkıyor çamaşır suyu istiyor çif istiyor nasıl yıkıyor makinede 2 günlük bulaşık kokmaya gelmiş tamm eltm çalışıyor ama ablası 1 haftadır evde sen evinde böylemi bırakıyorsun ortalığı makineyi çalıştır hiç olmazsa dimi ama ben yarnamzdım kaynanama bazı şeylere çok kızıyorm bana çok dokunuyor ama Bi yandan da oh diyorm kaynanama sana böyle gelin abla lazımdı diye,, 

7 Cevaplar

0 oy
(1,138 puan) tarafından
Ne güzel Allah razı olsun.2 çocuklu hem çalışıyor kadın.yapsın ne olacak keşke bütün kaynanalar öyle olsa 
(2,804 puan) tarafından
Eltimin çocuğu yok cnm ablası ziyarete gelmiş ablasının 2 çocuğu var, bnm de çocuğum var üstüne hamileyim evm sobalı misal soba sirkelwnecek kaynanaya bak diyorm çocuğa daha biz boruları dökmeden tlfn çalmaya başlıyor durmuyor diye
(1,138 puan) tarafından
He çocuğu yoksa o ayrı ya çalışıyorsa da gelince ativerir iki dakika o ayrı.calisiyor diye yapıyor heralde.asıl sana etmesi gerek o zaman.bazı insanların yaptığı ayırımı anlamak mümkün olmuyor malesef
(2,804 puan) tarafından
Bende buna bozuldum misafirliğe giderken bile yarım ederdim o ayrı bişi ama ablası 1 haftadır evde insan kardeşim çalışıyor bnde şu bulaşığı hal edeyim ya yattıkları yatak bile daha yerlerdeydi kayanam da bana derdi sen pasaklısın biri birden kapını açarsa bu nasıl gelin demesin laf olur burda diye kendi yeğenin evin yüzüne bakılacağı kalmamıştı eltm yeğeni oluyor
(1,138 puan) tarafından
He belki o yüzden yapıyor.iste bazı insan can yakan insan istiyor ne yapacaksın.bosver sen kendi işini kendin gör
(2,804 puan) tarafından
Bizde öyle samimi değilz eltmle o mesafelidir baya slm alıp vermez öyle bir tip dün eşim dedi sen büyüklüğünü yap ablası gelmiş git gör gerisini umursama diye onn için gittim yoksa gitmem bile, şükür işimi yemeğimi yapabiliyorum Allah kimseye muhtaç etmesin, büyük laflar etti etti şmdi buldu kaynanam
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Valla 2 çocukla benm evde aynı. Allah tan makina var atıp atıp calistiriyorum. Kaynanam gelse görse çocuğa bakamadigindn o da toplar. Ama az elestirmedi beni. Şimdi yeni gelini var. Başta yere göğe sigdiramadi. Gerçek yüzünü görmeye başladı yeni yeni.
(2,804 puan) tarafından
Hah işe bnde onu diyorm beni beğnemezdi şmdi de kendi yapıyor dayanamıyor güya
(1,103 puan) tarafından
Bizde herşey karşılıklı yavrum. Mesela o bana ne kadar yardım ederse bende ona ederim. Yeni gelin yüzünden bana çok değişmisti. Bende 2 ay kestim ilişkimi. Şimdi aklı başına geldi. Ama ben arada lafımı sokarım. Ya torununa bakcak ya yardım edecek başka şansı yok. O da mutfak toplamayı seciyo. Çünkü bu gün bı misafiri gelse bı derdi olsa biliyo benden başka kimse memnun edemez
(2,804 puan) tarafından
Bende eskisi gbi değilm artık mesafenin koydum kaynanama
(1,103 puan) tarafından
Zaten öyle olunca iyi olusun. Biseyini anlatmayarak . Hep gülmeyerek
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Boşver be canım naparlarsa yapsınlar niye düşünüp yoruyosun kendini 
0 oy
(49 puan) tarafından

Kimseyi kinamayin ya bilemezsin ki niye orda o bulasiklarin biriktigini belki rahatsizdi belki bir sey oldu ki kendi evi yani kimseyi ilgilendirmez bence yani Allah razi olsun yardim etmek istrmis ne güzel ablasi da yapmamissa da kendi ayibi kafa yorma sen :)

(2,804 puan) tarafından
Canımı sıkınca şey kaynanam bana geldiğinde hizmet etmemi ondan snra elini hiç bişiye vurmaz ama ufacık şeylere bir kulp bulur laf sokar bunda yaranmak için işini yapar buna bozuluyorm
(5,575 puan) tarafından
++++++++
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Bunu buraya hangi amaçla yazdın bilmiyorum ama ben hiç bir kötü hareket yada kötü niyet göremedim. Ne güzel Allah razı olsun ben kaynanayım zihniyetine girmemiş üzülmüş kadına temizlemiş ne var bunda gelini hem çalışıyor hem torunlarına bakıyor hepsine birden yetişemez. Keşke sende burda dedikodu malzemesi çıkarcağına ya yardım etseydin yada insanların arkasından daa konulmasaydın 
(2,804 puan) tarafından
Eltimin çocuğu yok cnm ablası ziyarete gelmiş ablasının 2 çocuğu var, bnm de çocuğum var üstüne hamileyim evm sobalı misal soba sirkelwnecek kaynanaya bak diyorm çocuğa daha biz boruları dökmeden tlfn çalmaya başlıyor durmuyor diye, u aradaki ayrımcılık içn yazdım buraya
(5,575 puan) tarafından
Anladım ben eltinin çocuğu var diye anladım.
Ablasını bilemem belki iki çocuktan dolayı zaman bulamamış tır insan başkasının evinde rahat rahat iş yapamıyor. Kaynananın yaptığı ayrımcılık çok yanlış ama eltine yardım etmesi güzel bir şey
0 oy
(502 puan) tarafından
Benim kaynana çayına kadar doluldur canım pis gelini gözününe gitmek için yapıyordur emin ol sen öyle olsan demediği laf kalmaz. Her çalışan onun gbı değil benim Kaynim yapar işleri eltim çalışıyorum diye umursamaz bazıları canının kıymetini biliyo 
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Benim kaynanamda benim işlerimi yapar eltimin işlerini yapmaz mesela eltimin çocuğu yok benim var oğlum çok haraketli hasta olduğum zaman ararım hemen gelir yemeğiydi temizliğiydi hepsini yapar oğlumlada ilgilenir hatta bugün yine geldi kendimi kötü hissediyordum oğlumla uğraşacak halim yoktu çağırdım geldi ama eltim hasta olsada çağırmaz o bulaşık mutfakta dağ olur iyileşince yapar

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 168 göst.
10 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Bimuallime (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 746 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Hanifemm (1,489 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 547 göst.
2 Ocak 2021 Aile kategorisinde buketimsim (790 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 757 göst.