0 oy
185 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,010 puan) tarafından
5 aylık hamileyim kıyafet zıbın,alt takım vs. Dolapta uygun fiyatlı gördüm ama az önce gebelik kısmında ikinci el uygun olmaz dediler ne kadar temiz olursa olsun aklım karşıtı siz ikinci el aldınız mı hiç?

10 Cevaplar

0 oy
(1,995 puan) tarafından

aldım tabi yüksek derecede yıkadım ütüledim mis gibi oldular

ikinci el ama yinede temiz fazla giyilmemiş olmasına dikkat et :) 

hala da dolaptan alıyorum bence daha mantıklı :D hem tasarruf hem hemen büyüyolar zaten

-Reklam-
0 oy
tarafından
Neden olmasın. Kendileri hiç başkasının verdiği şeyleri giydirmedi herhalde.

Herkes en güzel en kaliteli en yeni kıyafetleri giydirmek ister ama bir bebek tişörtü olmuş 100 lira.
0 oy
tarafından
Kızım ıkı yaşında daha yenı sıfır bi takım aldım hep 2. El giydi yine 2. El giyecek nolacak ıkıncı el giyince yıkarsın miss gbı giydirirsin nolcak hatta yenı doğmuş bebeğe kıyafete aşırı para harcanmasını çok masraf olarak görüyorum ben ya daha az para harcanmalı yada ıkıncı el olmalı 

Ben letgodan ordan burdan ınsanlardan istedim hep Allah razı olsun onlarda verdi onlarla büyüttüm kızımı daha istemiyorum Allaha şükür eskisi kadar kötü durumda değiliz toparladık kendimizi 
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Ben sattım çok da memnun kaldı alan temizdi zaten 
0 oy
tarafından
Temiz olduğunu bildiğim arkadaşım yada akrabamdan alırım oda az kullanılmış ise ama onun dışında dolap uygulamasından almam ben hijyen açısından 
0 oy
tarafından
Bende 6 aylık hamileyim kendim sadece toplasan 10 takim bile kıyafet almamış olabilirim ablamdan ve arkadaşımdan aldım kızlarınin kıyafetini ve şuan 2 3 yaşına kadar hep kıyafeti var yıkayıp ütüleyeceğim 
0 oy
(5,908 puan) tarafından
Ben hep yeni etiketli alıyorum dolaptan çocuğa valla ona rağmen yarı fiyatına geliyor açıkçası 
0 oy
(808 puan) tarafından
Çok şey aldım dolaptan hemde çok çok uygun fiyata mesela lcw de kot ceket gördüm 450 tlydi aynısı dolapta 80 tlydi tertemizdi geldi yıkadım utuledim bir çok kişi sıfır sandı daha da böyle çok alışverişim oldu 
0 oy
(10,459 puan) tarafından
Ben sıfır alabilecek güce sahibim aldım kızımın tüm kıyafetlerini sattım ya da ihtiyaç sahibine verdim şimdiye dek. Eminim alan kişiler sıfır almış gibi olmuştur çünkü bebek en çok 3 ay giyiyor bir kıyafeti. Hepsini ütülü naftalinli yolladım. Takmayın. Temiz bulursanız alın yıkayıp ütüleyin bitti gitti. Sular neleri temizliyor 
(1,010 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️
0-3 ay arası kıyafetlerinden ne kadar aldınız çabuk büyüyor diye 3-6 ay daha çok alın diyenler var
(10,459 puan) tarafından
Canım bebeğin kılosu na göre hareket etmen daha doğru olur. Benim kızım çok ufaktı son aya kadar zaten dr minyon bebek dedi. 0 3 ayı gerçekten 3 ay giydi yani :) 3500 üzeri olacak gibi ise 3 6 6 9 şeklinde al. 0 3 ay 5 takım yeter eğer dediğim gibi ise. Ama cidden kıyafet çok kirleniyor altına ölçüsüz yapıyor kusuyor falan :) bi de ilk etap için al doğunca da alırsın yavaş yavaş az almışım diye panik yapma. Benim kızın 10 kadar zıbını vardı 6 takım 0 3 ay 3 er takım 3 6 6 9 almıştım mesela benim kız ufak doğdu 0 3  yetmedi bize 4 5 takım daha aldık. Yıkayıp yıkayıp giydirdim sonra :)
0 oy
(271 puan) tarafından
Ben aldım valla. Tabii ki her şeyini ikinci el almadım ama baya aldım. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım çok şükür 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 125 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
10 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (420 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 94 göst.
6 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gamzeakarsu (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 123 göst.
22 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Merveeeee (123 puan) tarafından soruldu

381,461 soru

11,420,525 cevap

34,975 kullanıcı

...