0 oy
155 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşim elektrikli ısıtıcıyida tak diyor bana oda sıcaklığı iyi geliyor 24.7 derce,  bebeğim 19 aylık  yikayacagim elektrikli isiticiyla oynamaya çalışıyor bebeğim hani korkumdan takmak istemiyorum sizce eşimin dediği gibi üşürmü yıkarken, ektradan elektrikli ısıtıcı çalıştırmalimiyim 

15 Cevaplar

0 oy
(1,094 puan) tarafından
Ben olsam çalıştırırdım
tarafından
Oda ısısı 24.7 canım oğlumda 19 aylık artık ısıtıcıya kosuyor odada yikiyoruz hala banyoyo gitmeyecek ben kısa kollu ile oturuyorum ama eşim yakmazsan hasta olur diyor bende buraya sorayım dedim banyodan kalkıp ısıtıcıya kosuyor o daha teklikeli geliyor bana
(1,094 puan) tarafından
Normalde gerek yoktur ama yıkarken üşüyebilir belki
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Gayet iyi canım  ideali 20-22 arası 
tarafından
Sağol canım bencede gerek yok hani ben mi yanlış düşünüyorum diye buraya sorayım dedim eşim hasta edersin çocuğu diyorda ama ev sıcak ya kısa kollu çorapsız oturuyorum
(7,447 puan) tarafından
Yok kuzum bak 20 aylık ve 2 aylık oğlum var evin ısısı sabit 20-22 arası bizde odalarda 22 bile fazla geliyor hatta sıcak oluyor evimiz çünkü ama ideali budur diğer türlü asıl hasta olur  yazında 20-22 de tutarız biz hep
0 oy
(3,738 puan) tarafından
Bebeği alıştırdığın ısıya bağlı. Ben fön makinası tutarım, yağlayıp masajını  yaparım. Giydiririm kısım kısım. Hiçte üşümedler.
tarafından
Odada yıkıyoruz zaten banyoda yikamiyoruz canım odada 24.7 baya sıcak az ilçe ölçtüm derece ile yani üşütecek bir sıcaklık değil eşim hasta olur bebek diyor bende büyüdü artık 19 aylık birşey olmaz çalıştırma gerek yok diyorum bu sefer calistirmicam şöyle anlatayım ben çorapsız kısa kollu ile oturuyorum evin içinde birde ısıtıcıya gerek yok bence eşim hasta edersin çocuğu dediği iicin buraya sorayım dedim yorumunu. İçin sağol canım
(3,738 puan) tarafından
Yavaş yavaş bende çalıştırmayacağım fön makinası. Biz de ince giyeriz evet ama benim bebekler daha küçük. Eşim bir de kalktı soba kurdu, kış boyunca kapı pencere açık durduk sıcaktan. Hem soba hem kombi yandı sürekli. Eşime kalsa gene soba yakacak ama ben kombiyi bile kıstım. Erkekler yüzeysel düşünüyorlar ama biz işin daha aurıntısındayız. Ben bebeklerimi yazın dışarı çıkarsan en ufak rüzgar çarpacak, hemen hasta olacaklar. Alıştırmayalım sıcağa dedim ama dinlemedi.
0 oy
(3,371 puan) tarafından
Bilemiyorum 

Ben iki oğlumuda yıkarken bebekliklerinden beri hiç ısıtıcı açmadım evin içi sıcak zaten 
tarafından
Doğdu doğalı hep odada ısıtıcı açarım artık büyüdü direk ısıtıcıya kosuyor oda ısısı 24.7 hala odada yıkıyoruz bebeği 19 aylık oldu eşim hasta olur diyor ben sıcak ne gerek var ısıtıcı daha tehlikeli diyorum birde buraya sorayım dedim ben mi hata ediyorum diye dedim
0 oy
(330 puan) tarafından
Sicak sogukluguna bakmiyorum valla hemn hizli hizli yikayip kurtup giyindiriyom hic hastalanmadi bu zamana kadr çok şükür 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Benimki 17 aylik calistirmiyorum evin isisini 23.5  yapiyorsum yetiyor yaklasik yarim saatte giydirdigim odadan çıkarmıyorum 
0 oy
tarafından
Banyoda yıkamıyor musun cnm. Çocuğu yıka havluyla sar fon calistir hemen fön makinesi ısıtıyor
0 oy
(5,065 puan) tarafından
Ben hiç öyle ısıtıcı falan yakmadım. Zaten küvetinde suyun içinde oluyordu hiç de üşüdüğünü görmedim. Evim 22-24 derece arası oluyor genelde. 28 aylık oldu 15. aydan beri küvetini banyoya koyup öyle yıkıyorum. Boşaltması falan daha kolay oluyor 
(1,569 puan) tarafından
Evet artık büyüdüler odada yıkayınca her tarafı şu basar  bizimki suya hızla hızla vuruyor çünkü:)
tarafından
Bizimki vurmuyor canım suyun içinde hiç kipirdamadan oturuyor oyuncaklarını eline alıyor eşim tuyuyor kalkmasın diye ben keseliyorum su döküyorum :) ama banyoya sokunca bebeğimi kıyamet koparıyor banyodan korkuyor suyun içinde hiç. Kipirdamadan durduğu için aglatmamak adına odada yikiyorum getir götür zor oluyor aslında
(1,569 puan) tarafından
Bi zaman korkuyo lar banyo dan
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Zaten odadaa yikiyomuşsun canim gerek yok bence oyle cok kucuk degil.zaten yika kurula hizlica giydir bir katta ince yelek giydir tamam
0 oy
(1,569 puan) tarafından
18 aylik benimki de ev 23 derece banyo da az evvel yıkadım ısıtıcı çalıştıramadım sıcak evin içi 
0 oy
(1,817 puan) tarafından
2 aylık değilmişki 19 aylık kocaman olmuş maşallah.banyoda yıka çıkar bişey olmaz..
0 oy
(10,073 puan) tarafından
Oglum 2.5 yasinda hic isitici acmadim ve banyoda yikadim. Kizimda ayni sekilde suan 2 aylik hic isitici acmadik daha banyoda yikiyorum onuda bugun yikadim mesela
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Soruyu okuyunca yeni doğan falan sandım canım bence o kadarına gerek yok oğlum 13 aylık şimdi yıkadım daha petekler çalışıyor sadece oda ısısında bakmadım valla ama bugünlerde hava soğuk burda petekler 40 45 arası çalısıyor iyice kuruladım giydirdim saçlarını makine ile kuruladım yeterli bence 
(4,171 puan) tarafından
Bir de 19 aylık artık kocaman olmuş odada nasıl yıkıyorsun canım banyoda yıkasan daha iyi değil mi
tarafından
Canım bizim bebek kuvvetimiz baya büyüktü kuvvetini biraz dolduruyorum içine oyuncakalrini atıyorum suyun neyse sonra bebeğimi oturtuyorum  kuvvetin içinde oturuyor esim tutuyor ben keseleyip, su döküyorum 3-5 dk sürüyor zaten banyodan korkuyor girmiyor ağlatmak istemediğim için kuvvetini odaya getiriyorum mecbur baya büyük ama bizim kuvvetimiz
(4,171 puan) tarafından
Valla benimki de büyük şimdi koysam sığar ama evin orta yerine su taşımaktansa bamyoda olsun hem ne zamana kadar böyle olacak canım keşke anlayacak zamana gelmeden alıştırsaydın bence başla Bi yerden banyoya da sevdiği şeyleri koy eşin duş alırken kucağına ver kucağında onu yıka öyle korkmuyorlar da eşim varken öyle yapıyorum ben o yokken de banyo taburesi var e bebekten aldım ona koyuyorum ağlasa da 5 dakika yıkayıp çıkıyorum hemen
0 oy
(3,259 puan) tarafından
19 aylıksa gerek yok. Daha yenidogan döneminde olan için olsa gerekebilir
0 oy
tarafından
Valla bizim banyo soğuk oluyor ben orda yikiyorum. Bazen aklıma gelir peteği açarım ama genelde açmamış olurum. Alışmasıyla alakalı biraz. Bize göre fazla o derece. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 73 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde irmikmoms (437 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 205 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde asllyd (348 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 113 göst.
8 Ocak 2023 Diğer kategorisinde NurAsel09 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 184 göst.