0 oy
70 göst.
Diğer kategorisinde (437 puan) tarafından
Başlığa ne yazacağımı bulamadım kusura bakmayın. 

Şimdi benim evim doğalgazlı her odada kalorifer var ve hepsi açık yanıyor evin her odası aynı sıcaklıkta . Evin içinde çok rahat bi şekilde üşümeden durabiliyoruz mesela ben su an çorapsız ve tişörtleyim.  Eco mod 45 de yanıyor petekler ılık şekilde . Ev çok soğursa ya da banyo zamanı comfort yapıyorum petekler alev gibi oluyor,  

1 yasında ki kızımı da uzun kollu alt üst takım ve çorap giydiriyorum içinde atleti de var, 

Kaynana diyor ki evin sıcaklıgını düşür çocugu çok giydir öyle daha iyi olur, bcaklarına tek kat giydirmicekmişim içine külotlu çorap giydircekmişim.  

Gerçekten dediği mantıklı mi çünkü ben kendisini SEVEMEDİĞİM için her dediği bana zıt gelir  objektif yorum almak istedim hangimizin dediği, yaptığı doğru.. 

6 Cevaplar

+1 oy
(8,908 puan) tarafından
Kaynanan fazla sallamis kutuplarda mi yaşıyor acaba doktorlar bas bas bağırıyor cocuklari soğuk değil sıcak hasta eder diye ayrıca kalin giydirilen çocuk daima hasta olur en ufak Bi havayla temas ettiği için Bi dipnot. Ben iskandinav cocugu yetistiriyorum yani iskandinav ülkelerinde bebekler doğduğu andan itibaren bebek arabasına atlet zibin vs onların kültürlerinde yok onlar olmadan bebek arabasına koyup saatlerce kapının önünde-20 derecede soğuğa bırakırlar saatlerce bebek orda uyur takılır iskandinav çocukları soğuk zaturre ve soğukla ilgili hastalıkları asla bilmez 3 4 yaşına kadar doktor yüzü görmezler bende bebeğim doğduğu andan itibaren atlet eldiven zibin hepsini cikarttim o şekilde yaptım aman çocuk üşür aman hasta olur diyenlere kulak asmadjm hatta kapıyı bilr gösterdim bu çocuk benim ben bilime göre yetiştiriyorum diğer insanlara pok yemek düşer 
(437 puan) tarafından
Tebrik ediyorum sizi net tavrınızdan dolayı, bende duydum çocugu sıcak ve terlemek hasta eder diye bende o yüzden şimdiden alıştırmaya çalısıyorum en ufak hava değişikliğinde etkilenmesin diye
(8,908 puan) tarafından
Böyle devam et cnm milletin lafına kulak asma hickimse doktordan daha iyi bilemez ayrıca kalin giydirilen çocuk rahat hareket edemez bu onu daha sinirli yapar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne alaka ya evde rahat rahat gezmek varken niye kat kat giydiriyorsun
(437 puan) tarafından
Bence de bende böyle düşünüyorum
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Aslında bi mantıka bakılırsa kışa adapte olması için doğru söylüyor bağışıklık açısından 
(3,040 puan) tarafından
Sırtına bi yelek gidecek kadar olsun ısı
(437 puan) tarafından
Ben bursa'da yaşıyorum bi ara inanılmaz derecede lodos vardı o zaman giydirmiş timsah yelek, duruma göre takarım yaa illa tek kat giydircem diye kural yok
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Sakın kaluferi sen bildiğin gibi yak cocuğuda normal giydir kalın sakın giydirme terler uşür 
(437 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevabınız için
(1,856 puan) tarafından
Rica ederim buyrun
0 oy
(6,958 puan) tarafından
Neye göre daha iyi olurmuş çok biliyo bunlar bende kaynanamlara gıcık olduğum için böyleyim heralde bana sorarsan benim oğlum 19 aylık valla eski kombi benimki ayarını bilmiyorum ama birinci boşlukta yakıyorum ben ince bi kazak eşofmanla duruyorum alt komşum bi karı bi koca bi de yaşlılar adam hasta nerdeyse yataak yataktan cikmiyo kadında calisiyo diye nerdeyse hiç yakmiyolar yerler buz gibi ben çorapsız gezmem terlik giyerim bide cekiyo çünkü oğluma da içi polaryi takımlar varya onlardan giydiriyorum altına tayt çorap ve panduf giydiriyorum evin içi soğuk değil ben usumuyorum eşimde öyle çocugu da kontrol ediyorum biraz daha ince giydirsen usuyo o yüzden böyle giydiriyorum 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
İki oğlum var biri 28 aylık diğeri 10 aylık biri kış bebeği diğeri yaz bebeği kimseye göre giydirmedik hakaret etmedik ancak bildiğimiz bişey var ki çocuğu sıcak hasta eder soğuk değil şu an mesela akşamları hafif ince bir pijama ile yatırıyoruz oda ısımız 20-21 arası sabit minik oğlumu bir uzun kollu zıbın altına bir pijama ile yatırıyorum çorap zaten yok rahat etsinler diye.. büyük oğlum temmuz doğumlu eve geldiği gibi odada sürekli klima çalıştı oda ısısı sabitlendi tabi 20-22 arası üstünde ya ince bir zıbın ya da sadece bez vardı müslin örtü ile gelen herkes bu çocuk üşür dediler gereken cevabı verip susturduk çünkü doktorumuz özellikle söylemişti diğer bebeğim kış bebeği ve hiç kat kat giydirmedik zıbın üstüne en fazla yelek veya tulum ayaklarıns dikkat ettik sadece..sonuç şu bir elin parmaklarını geçmez hasta oldukları demem o ki SOĞUK DEĞİL SICAK HASTA EDER..o yüzden bebekleri lahana gibi giydirmenin anlamı yok 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 203 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde asllyd (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 153 göst.
0 oy
6 cevap 112 göst.
8 Ocak 2023 Diğer kategorisinde NurAsel09 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 182 göst.
18 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Azkaban (2,746 puan) tarafından soruldu