0 oy
1,085 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşim sigara içmez hiç bı zaman bu sabah indim baktım bulaşıkları yerlestiriyo ağzında sigara hemen çektim ağzından iki üç parçaya ayırdım bune dedim bu yaştan sonra sigarayami merak saldın yok dedi dünden beri dişim sızlıyo keser diye yakcaktm sizliyosa ilaç iç bidaha ağzında görürsem çok kötü olur dedim bende sigaraya para verecek göz varmı sence dedi ilaç verdim bian çok korktum içmeye baslicak diye

27 Cevaplar

+15 oy
(120,771 puan) tarafından
o agrasiflik nedir bacim hastamisin
tarafından
Oda daha önce konuşmuştur diye düşündüm :-)
(14,045 puan) tarafından
Vallahi neyse işte bana göre yanlış olan başkasına doğru yani yapacak bir şey yok herkes farklı
tarafından
Aynen öyle :-):-)
tarafından
Babyboyum ilk evliligimde bunu tecrübe ettim daha nisanliyken birakicam dedi defalarca konuştuk rahatsizligimi bildirdim kavgalar ettik yani kadın sustukça yada yumusak davrandikca erkeğin niyeti varsa işine gelir bu ben her zaman geçmişte yumuşak davrandigim için kaybettim çoğu şeyleri bu yüzden boşandıktan sonra dedim bidaha istemediğim hiçbir şeye anlayışlı yumuşak davranmiyicam ve suanki eşimle nisanliyken ona dedim bak sigara benim hassas noktam ben evde ağzı pis kokan duman kokan bir insan istemiyorum hayatımda ben dedi 6 7sene önce biraktm ergenlik çağlarında iciyodum şimdi benimde kokusuna tahammülüm yok dedi inandım ona ve ağzında görünce dışı filan aklıma gelmedi direk çektim kırdım ne bu dedim yanlış anladın canım dedi dişim çok sızlıyo iş saatimede az kaldı annemde buldum dumanı keser diye düşünmüş bende daha önce duymuştum gittim hemen ilaç aldım geldim bidaha görmek istemiyorum dedim konuyu kapattık size yanlış gelebilir ama gerçekten kadın yumuşak davrandikca bazı erkekler işi çığrından çıkarıyor bu herkes için geçerli değil tabiki
(120,771 puan) tarafından
aynen elifinde dedigi gibi bana yanlis gelen baskasina dogru geliyo
-Reklam-
+8 oy
(6,311 puan) tarafından
Valla yanlış anlama da Adam iyi duruyor yeminle 

Kendine pantolon alacak parası olmuyor yırtık pantolon giyiyor 

Sana airfrey ve robot süpürge alıyor 

Adam.bir sigara atıyor ağzına sanki 15 yaşında ki ergenmis de annesi azarlıyor gibi tavır sergiliyorsun 

İstediğin bisey ister pahalı olsun ister ucuz almazsa küsüyorsun ve alana kadar tavır alıyorsun 

Bilmiyorum ya sen çok değişik geliyorsun bana
(6,311 puan) tarafından
Valla ben de anlamadım eski postlarini da çok iyi hatırlıyorum değişik yaa
Adam belkide bu dertten sigara içiyordu oda burnundan geldi:)
(8,169 puan) tarafından
Begonvil sana katılıyorum. Neredeydin kız bu zamana kadar :D
(6,311 puan) tarafından
Valla biraz sıkılmıştım:)öyle uzaklaştım geri geldim
Napiyon nasılsın
(6,438 puan) tarafından
Ay sesli güldüm bu dertten sigara içiyor bölümüne
(8,169 puan) tarafından
İyiyim bende yokluğunu hissetmiştim:D
+1 oy
(8,169 puan) tarafından
O sigarayı nerden bulmuş madem sigara icmiyonuz
tarafından
6 7yil önce iciyormus bekarken bırakmış evde bı köşede buldum diyo
(6,438 puan) tarafından
Daha neler sen evi hiç temizlemiyor musun mutlaka görürdün yani acaba ara ara içiyorda seni mi kandırıyor
tarafından
Yok cnm zaten kutusunuda gösterdi içinde parça parça kesilmiş bı sürü vardı kaynanamın evinde bulmuş benim evimde yok zaten bulduğunuda attım çöpe
+1 oy
tarafından
Oh ne güzel yapmış sın eline sağlık 
tarafından
Tamamen onun çocuklarımızın sağlığı maddi kaybı önlemek ve birbirimize verdiğimiz nefesin pis kokmasini önlemek
tarafından
Tabiki onun için yapmışsındır yoska bizde dağda büyümedik durup dururken öyle bir hareket yapılmaz dağ ayısı gibi bence iyi yapmış sın evet sert bir tepki ama olacakları önlemek açısından iyi olmuş
0 oy
(76 puan) tarafından
Yanlış yapmışsın, içtiği sigara olsun 
(618 puan) tarafından
Ne alaka erkek onuru ya sigara bu toplumda da yapmamış evde kendi aralarında  ben olsam bende aynısını yapardım
(76 puan) tarafından
Yanlışı savunamam yanlış yanlıştır.yok ağzından çekip aldım yok kırdım bide sovse tam olurmuş bacım
(618 puan) tarafından
Sovseymis keşke Bi de ustune
tarafından
Kanser riski, ciğerlerin mahvolmasi, koku, her gün kutusu 35 tl olsa iki kutu içse günde 70 ayda 2000 liranın sigaraya gitmesi, sağlığın mahvolmasi. Eşim bıraksın diye yapmadığım şey kalmadı. Yok erkeklik yok şu yok bu. Esini gerçekten düşünen tepki gösterir. Erkenden gomdugunuz zaman erkeklik onuru kurtuldu dersiniz artık. Hele de bu yaşına kadar başlamamış ne güzel başlamasın diye her şeyi yapmalı. Esimin her gün hiriltili nefesini, oksuruklerini dinliyorum bırakması için her şeyi verirdim.
tarafından
Ben bu konuda hastalıklı derecede takıntılıyım ilk evliligimdeki o adam hem madde hem sigara bagimlisiydi tartistikca o zikkimlandiklarinin etkisiyle bana neler neler yasatiyordu ben eşimle nisanliyken anlattım herşeyi sigara iciyorsan baştan olmaz bu iş dedim dedi 6 7sene önce ergenlikte iciyodum bırakalı yıllar oldu dedi o iğrenç sigara kokusu hırıltı kötü nefesi cokmu iyi buluyorsunuz böyle bir devirde neden sigaraya para versin üç tane çocuğumuz varken neden öperken ağzı kokan birine dönüşsün eşim beni bildiği için hiç kötü bir tepkide vermedi haklısın aşkım at gitsin dedi
0 oy
(1,801 puan) tarafından
Ağrıdan içen duydum ama tepki vermen iyi Allah korusun başlarsa hiç bırakamaz
tarafından
6 7sene önce iciyomus sonra pişman olmuş bırakmış tekrar dan baslar diye çok korktum
0 oy
(618 puan) tarafından

Vayyy be  keşke bütün kadınlar senin kadar cesaretli olsa <3

tarafından
Eşim ne yaparsam yapım kötü bir tepkiyle karsilasmayacigimi biliyorum özgüven veriyor
0 oy
(11,038 puan) tarafından

Hayır dişi ağrıyan adam ilaçtan önce neden sigara düşünür ki. Ben de sigara içiyorum gayet de dişim ağrıyor kesmiyor yani.

İyi yapmışsın hiç bi şekilde bulaşmamak lazım. Sonu kötü oluyo kendimden biliyorum 
tarafından
Bnm ilk eşim madde sigara bagimlisiydi bilmiyorum eşimin ağzında görünce bı panik oldum sinirlendim hemen aldım kırdım
(11,038 puan) tarafından
O daha beter işte. Senin de bu kadar panik olman çok normal yaşanmışlıklar çok etkilemiş belli ki..
0 oy
(8,335 puan) tarafından
Sigara diş agrisini kesiorsa dişciler nie var bacim 
tarafından
Bende gittim ilaç aldım ona al tedavi istiyorsan bunu iç dedim
0 oy
(8,040 puan) tarafından
Ne kadar saçma. Resmen annesi olmaya geçiş yapmışsınız. Okuduğum makalelerde kitaplarda ona annesi gibi davranmayın yazıyor ve her seferinde çok hak verdiğim bir cümle yani.

Sigaraya ben de aşırı derecede karşıyım ama sizin de yaptığınız hiç doğru değil. Eşim de ben hamileyken başladı. Ben de o zamanlar hiç bu tarz kitaplar okumuyorum. Ben de senin davrandığından biraz daha değişik davrandım. Tavır aldım uzun süre. Şimdi düşünüyorum da yanlış davranmışım. Ne yaparsa yapsın. Benim ihtiyaçlarımı çocuğumun ihtiyaçlarını almıyorda sigaraya para veriyorsa işte o zaman sinirlenirim ama hayır onları da yapıyor çok şükür. Ha şimdi kendisinde hastalık var nefes darlığı. Kendisi çekiyor işte
tarafından
Bunun cinsiyet ile alakası yok geçen gün bir kadında yazmış tı sigara içiyorum kocam rahatsız oluyor adam haklı dedim çünkü hem maddi hem manevi zararlı... Belki defalarca konuşmuş tur kocası bu şekilde anlıyor dur
(8,040 puan) tarafından
İlk defa gördüm diyordu sanki. Öyle hatırlıyorum
tarafından
Bıraktıktan sonra ilk defa gördüm dedi
Bende aynı durumu yaşadığım için savundum benim eşim bırakıcam diyip bırakmıyor Du gizli içiyor Du güzellikle konuştuğum zaman en son bende içiçem dedim o zaman sert çıktım ondan sonra bir daha içmedi bazı insanlar bu dilden anlıyor
(8,040 puan) tarafından
Bence sen baştaki yazıyı tekrar oku. Bıraktıktan sonra gördüm gibi bir ibare görmedim ben. Yorumlarda varsa da öyle her yorumu okumuyorum
tarafından
Her kesin doğrusu kendine ben bu davranışta annecilik görmedim :-)
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Fazla mı tepki vermişsin sanki 
tarafından
Biraz fazla tepki verdim ama daha önce yaşadığım travmalar yüzünden eşimin etrafında kötü bişi gordummu kendime engel olamıyorum
0 oy
(1,226 puan) tarafından
Abi sanane sonra gelip burda agliyonuz bırakın şu adamları az salin ya hayırdır yani kimin haddine ben ağzına sigara alicam da alacak parçalayacak kusura bakma ama ben o yüzü kimseye vermem . Bu kadarıni yapmaman lazm kötü olur demişsin ne yapabileceksin ki ? Çok sacmaliyonuz bacım bazen düzgünce güzelce uyarsan ya alıp parçalayana kadar eşin o an sınırlı olsa ters tepki verse ne olacak sana bişi yapsa ne olacak 
tarafından
Ben zaten eşimi tanıdığım için bana nasıl bir tepki vereceğini bildiğim bir tepkiyle yaptım bunu ayrıca ben evlenmeden önce bu konuda gereken herşeyi söyledim kendisine oda kabul etti şartlarımı zaten içen biri değil ben önceki evlilikte çok şey çektim bunun yüzünden birdaha aynı şeyleri görmeye yaşamaya müsade etmem eşim bana o yüzü veriyor ayrıca biz evliysek ben hergun o sigaranın pis kokusunu yüzüme karşı koklamak zorunda değilim heryerin duman kokmasini yerlere kül dökülmesi gece hirlamasi paketi olmuş 35tl ne gerek var hemde evde üç çocuk varken sağlıklarını riske atmaya değer birseymi savundugunuz hastanelerin çoğu bronşitten sigara yüzünden tıkanan çocuklarla dolu
(1,226 puan) tarafından
Bak ben senin  haksız bulup eşinin sigara içmesini onaylamiyorum ama senin o adamın ağzından sigrayayi alıp parcalaman çok yanlış diyorum sadece tamam icirme koklama yere kulunu dokturme eyvallah ona birşey demiyorum ben ben senin yaptığın harekete kızıyorum ben sigarayı savunmuyorum kii ağzından sigarayi alıp parcalaman yanlış diyorum adama bu şekilde bu kadar yüklenme diyorum güzel ce tatlı dille uyar adamın dişi agriyomus mesela i yuzdn almış insan canı tatlı dir o anki acıyla seni kirsa uzse birşey yapsa ne olacak ki ben asla sigarayı savunmuyorum ters tepki de vereblir di  insan halı ne olacağı belli mi olur Allahini seversen bacım
tarafından
Kuzum insan eşini tanır huyunu suyunu bilir bizim evde aksi yapilmicak kesin kurallarimiz var bunları evlenmeden konuştuk belirledik zaten eşimin sınırlı kaba kötü söz soylicek kapasitede olduğunu bilseydim o harekete cesaret edemezdim öyle değilmi ama oda onun iyiliği için yaptığımı bildiği için tamam askm haklısın at gitsin dedi
0 oy
(6,438 puan) tarafından
Fazla tepki vermişsin ayrıca içki uyuşturucu ayrı sigara ayrı eski eşinden çektin diye herşeyi bu eşine yansıtman pek olmaz biraz daha ılımlı yaklaş söyle 
tarafından
Ben evlenmeden söyledim ona etrafında görürsem vereceğim tepkiyide söyledim beni biliyor zaten tahammülüm yok bu konuda bidaha yapacağını sanmıyorum zaten tedavi amaçlı almış ağzına
(6,438 puan) tarafından
Bak sen yeni evlisin herşeye bu kadar tepki verme canım tamam bunu yaptın bir dahakine hayatım durumları anlattım sakın de konuyu kapat şimdi iyi ama sıkarsın senin kendi çocuklarına kadar yansıtır ileride
tarafından
Geçen oda memleketten dönerken yanında sigara içen biri oturmuş söyleniyordu kokudan duramadim midem bulaniyodu diyodu saygıyla karşıladı oda bidaha yapicagini Zannetmiyorum orda kapattık konuyu biz hiç bir tartışmayı uzatmayiz olduğu yerde kapanır
(6,438 puan) tarafından
İyi bari uzatmamak en iyisi
0 oy
(684 puan) tarafından
Asıl soru şu sigarayı nerden bulmuş ?
tarafından
Kaynanamın evinde bulmuş küçük bir saklama kabında parça parça kesilmiş sigaralar var içinde aralarından biri sağlammis kutuyu attim
0 oy
tarafından
Eşiniz 5 yaşında değilse çok çok saçma bir hareket. Hatta 5 yaşındaysa da çok saçma. Ama diğer postlarınızdan hatırlıyorum bu emredici dili siz eşinize karşı hep kullanıyorsunuz. O alışkın demekki bize birşey demek düşmez. Ama ben eşime yapsaydım ya da eşim bana yapsaydı kötü şeyler olurdu. Bizim ilişkimizin dinamiklerine göre bu çok saygısızca bir hareket
tarafından
Onun kötülüğü için yaptığım birşey değil  o beni böyle kabullenmiş böyle seviyor benim kararlarim kesindir aksi yapildimi basit tepki veremiyorum
tarafından
Neden ne kadar önemliyse bunu aktarılış şekli de önemli. Akım derken b.okum yapmamak lazım. Ama dediğim gibi sizin ilişkinizin dinamikleri belli ki böyle oluşmuş. Herkes memnunsa bize laf etmek düşmez
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Kız kocan değil de oğlunu azarliyorsun sanki, ben eşime böyle yapamam çok kızar ve zaten yapmam da saygısızlık,koca adam düzgünce de konuşabilirsin. Tabi aranızdaki ilişkiyi bilememv
tarafından
Bizim aramızdaki ilişki farklı yani şöyle oda bende kizdigimiz bir nokta olduğunda karşı taraf hep susar alttan alır oda bana bazen böyle fevri çıkışları olur uzatmayiz orda kapanır konu
0 oy
(2,041 puan) tarafından
İyimisin sen yaa cok sasiridm
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Bu tavırla bana yaklasıskn eşim buyuk kavga çıkar bazı şeyler böyle olmaz
tarafından
Aslında o karşındaki kişinin karakterine bağlı bide aranızdaki ilişkiye bağlı mesela ben eşime yaptığım şeyi abime yapamam mesela eşimin huyunu suyunu biliyorum oda beni biliyor kötülüğü için bişi yapmam hiç bı zaman keza oda öyledir
(9,242 puan) tarafından
Aynen karakter işte benden oyle ceksin sigarayı ben yediririm ona:)
0 oy
tarafından
Sen boşver tepki gösterenleri iyi yapmışsın sigara evi komple kokutan bir şey sanki gelip kendileri temizleyecek burda tepki vermişler sana babam geldi geçen balkonda içti balkon açık ha yemin ederim 1 hafta gitmedi sigaranın kokusu açık balkona sinmiş resmen boşver yolun başında kırmışsın müsade etmemişsin en iyisi
tarafından
Her kötü alışkanlık ilklerle baslar birkereden bişi olmazla başlar ben eşimle evlenmeden herşeyi en ince ayrıntısına kadar söyledim uymadığı takdirde olacaklarida söyledim bu lincleyenler ya kendileri ya eşi icenlerdendir ben bu adamla evliysem kötü bir ağız kokusu dumanlı bir ev hasta çocuklar hiriltilar çekemem sağolsun benden daha çok düşünür çocukları evimize misafir bile geldiğinde dışarı çıkıp içmesini söyler evin içinde balkonda ictirmez sadece dişi için uyguladığı tedavi yanlsti biz konuyu o an hallettik ama yorumlara bakıyorum da kimi annesi gibi davrandimi kimi çocuğum gibi azarladigimi düşünüyor eşim böyle bı duyguya kapilmadi nedense
tarafından
Sen sıkma canını yorumlara canım kimse kimsenin ne yaşadığını bilmez
0 oy
(754 puan) tarafından
Koskoca adama çocuk muamelesi yapmanız hiç doğru bir davranış değil bence tatlı dil her zaman yılanı deliğinden çıkarır güzel bir şekilde konuşmak yerine bu agresiflik neden ? Benim eşim evlendikten sonra bıraktı arada sırada arkadaşları bize gelince onlara eşlik eder yada biz arkadaşlarına gidersek eşlik eder her zaman değil ama çok nadir ben ona bu şekilde tepki versem adım kadar eminim geri başlar içmeye. Eşi olabilirsin ama onun annesi değilsin biraz adamları salın ya valla ben darlandım 
tarafından
Ben salamiyorum benimle evliyse evlenmeden söylediğim anlaştığımiz kurallara bende oda uymak zorunda sen anlayış gosterebilirsin ama ben yapamam herşey ilklerle baslar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 85 göst.
12 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 323 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (5,300 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 99 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 162 göst.