0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
Şuan oturduğum ev büyük(dolapları vs fazla). Yeni bir eve taşınma durumu oluşabilir yakın bir zamanda ama bulunduğum yerden çok az daha küçük ve dolap buradaki gibi yok... Ya o kadar fazla eşyam var ki nasıl olcak diyorum. Atmak istesem hepsi yeni atılacak bir şey yok ki. Annem bir çeyiz yapmış maşallah hurç hurç dolu :) ee malum bebek kıyafet kuculenler kaldırılıyor. Vs vs vs.. bu işin içinden nasıl gelebilirim ki sizde eşyanız fazla gibi düşünüyor musunuz. Temizliği de zor oluyor doğal olarak milletin evine bakıyorum bı halı bı mobilya bitiyor

23 Cevaplar

0 oy
(2,136 puan) tarafından
Bu yaz temizliginde hepsini aticam inşallah.

Temizlik gerçekten zor oluyor.

Sade ,az ve öz olan şeyi seviyorum.
(1,011 puan) tarafından
Mesela neleri atacaksın canım.bana da bı fikir olsun. Bende geçen ay baya bir şeyler attım ama sanki hiç faydası olmamiş gibi şöyle bakıyorum yine aynı
(2,136 puan) tarafından
Önce giysi dolabına girisicem giymedigim şeylerin hepsini ayiricam ise yaramayanlari çöpe geri kalanı giysi kutusuna.
Daha sonra ayakkabı dolabina yine giyilmeyenler varsa atılacak.
Mutfak dolabında saçma sapan ıvır zıvırlar var kullanırım diye sakladim onları aticam.
Fazladan 2-3 takım baharatlık var onları cikaricam .
Allah ne verdiyse işte:)
Fazladan 1 iğne bile birakmicam.
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Benim de oturduğun ev satıldı cikcam.ama ne zaman belli değil. 2+1 mutfak büyük dolaplar bird eyatak odasını büyük almışım ben bu eve sigdik ama tasinacagjmiz ev nasıl olur daha küçük olursa.nasil sigarim bilemiyorum ama inşallah sigarim çünkü 2 +1 ler.acik mutfak.ve yatak.odasi sigar insallah
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Ben bebişimin eşyalarını hep verdim. Çok sevdiğim parçalar haricinde. Bide ben hiçbir şey biriktirmem. Lazım değilse atarım
0 oy
tarafından
Vakumlu hurç kullanıyorum evin bodrumunda koyuyorum çoğunluğunuda
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Kaba eşyalardan hiç hoşlanmam. Evimi de ona göre dizdim az öz ve ferah. Gereksiz gördüğüm şeyleri de  ihtiyacı olana veririm. 
0 oy
(7,693 puan) tarafından
Salonumda yemek maması koltuk takımı orta sehpa ve zigon sehpa var

oturma odamda l koltuk takımı birde berjer var TV ünitesi üzerinde sadece kızlarımın kumbaralari var

Yatak odasında yatak iki komodin beşik  makyaj aynası ve birde gömme dolap var 

Çocuk odasında iki yatak ve kocaman ceyizimin dolabı var odayı çok küçültüyor 

Koridor da sadece portmanto ve halı var 

Mutfakta sadece masa 

Balkonda demir büyük koltuk var 3li ahşap koltuk birde tekli 2 koltuk var 

Süs pus eşyası da hiç yok kafam çok rahat
(7,693 puan) tarafından
Salondaki masadan da kurtulsam yeter
0 oy
tarafından
Bir hafta önce taşınmış ve dolaplara sığamamis biri olarak aldığım herşeyden pişmanım atsam atılmaz önce ki evim büyüktü fark edemiyordum şu an sığamıyorum bu eve 
(2,786 puan) tarafından
Canım atıncada aksi gibi lazım olcağı tutuyor
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Çok eşyam yok ama temizlik yine de zor :) 
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Ben taşınmayı çok severim o yönden çok ev değiştirdim her değiştirmede evi arındırdım 

Kıyafetleri ayırırım muhakkak ki olmayan dar gelen yada içimize sinmeyen kıyafet olur onlar ihtiyaç sahiplerine veririm.. işe yaramaz giyilmicekse dönüşüm kumbara sına atarım .. ayakkabı larda aynı mantıkla

En sonki taşınmada yastık battaniye nevresimler de gözüme fazla geldi onlarıda babamın köye götürdüm orda kullanılırlar die 

Mutfak eşyasınıda seçtim ihtiyaç olan bi kuzenim var ona verdim 2 koli bikere komşumuz vardı ona sordum istersen sana vereyim die oda kabul etti baktım hemen mutfağa dolaba koymuş kullanmış çok mutlu oldum.. büyük kullanmadığım mobilyalarında bitane vakıf var ikinci el eşyaları ihtiyaç sahibine dağıtıyor ora verdim.. evde nekadar az eşya okadar rahatlık var..
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Kalabalığı sevmem o yüzden dediğim gibi bir hali nir mobilya birde yemek masam onun dışında bir şey yok kullanmayacağım.seyleri yani ceyizide çok getirmedim kuvulen kıyafetler. Falan baza altında sadece benim oğlanın çok oyuncavi var onlarında yarısını kaldırdım xaten
0 oy
(210 puan) tarafından
Benim çok eşyam yok yani normal olması gerektiği gibi var onuda en başında hep fazlaya kaçmamaya çalışarak aldım şuan 2 buçuk yıldır evliyiz hala dikkat ediyoruz çünkü kiracıyız bazen büyük ev denk gelir bazen küçük ev o yüzden biraz küçük eşyalar az eşya öyle devam etmeye çalışıyoruz. Salonda masa konsol 2 koltuk ve 1 berjer var oturma odasında 2 kanepe ve TV ve ünitesi bide 3 lü sehpa yatak odası normal takım bide oğlumun park beşiği koridorda 3 kapaklı vestiyer bu kadar mutfakta masa balkonda masa yok başka yok çünkü burada da evler gerçekten küçük 
0 oy
(11,221 puan) tarafından
Cok değil almadım yemek masası sandalye dahi almadım şimdi bizde tasincaz sadece ceyizde açılmayan ve büyük tencerelerim vs.onlari annemlere koycam minimal yaşamayı seviyorum ben salonumda koltuk takimi konsol tv var o kadar
(11,221 puan) tarafından
Kiyafetler içi vakumlu hurc kullan çok pratik oluyor ve az yer kaplıyor sana tavsiyem hatta alabilirsen çantalı hurclar var vakum yapıp içine koyuyorsun mis gibi ben aldım 1 tane içinde 1 yorgan 2 yastık var bazanin 4 de 1 ini kapladi
0 oy
(666 puan) tarafından
Aha bu ben annemde aynı öyle çok aşırı çeyiz yaptı bi örnek verim 200 tane patik çorap karışık bide iki tane 3 lü sandık bu sadece bi örnekti haa 12 minder 12 yastik 4 döşek 10 bataniye 10 yorgan ve daha fazlası kendi evim 3 +1 neredeyse 200mk ama ben sığamıyorum ne bulaşık ne elbise ne kızımın ıvır zivirlari beşiğidir yürüteç puset ve daha bir sürü ıvır zıvır var ve ben gerçekten çok yoruldum çok şey var üstelik gömme dolabimda yok şuan para bitiriyorum yaptırmak için 
(1,248 puan) tarafından
Ben kendi çift kişilik yatağıma sadece yün döşek ve yorgan yaptırdım birde annem sonradan 2 tane daha tek kişilik yaptı yeminle onlarıda atmamak için zor tutuyorum asla izin vermedim yapmasına zaten başka sehire gitmiştim Şimdi çok yakınız aticam diyorum kıyamet koparıyor ama çocuklar altına kaçırmıştı yıkanmasi var resmen eziyet kafayi yicem en son nefret ediyorum yünden
0 oy
(686 puan) tarafından
Kullanmadıkları biz varsa dağıtın en iyisi yada saklayacaklarinizi vakkumlayin ceyizleri ben öyle yaptım baza altına cokda mantıklı oldu 
0 oy
tarafından
Ben kendi evime göre aldım, çeyizi de kendim dizdim çok şükür çok fazlam yok. Ya gerçekten eşya demek ekstra iş demek. Mesela TV ünitem yok onun yerine konsol kullanıyorum bütün misafir takimlarimi alıyor. Salonum küçük berjerim yok. Yeniyse şöyle bir öneri yapabilirim tekstil ürünlerini(yorgan, yastık vs) vakumlu hurca çek koliye koy kaldır. Normalde 1 koliye bir yorgan sıgarken vakumlayınca 2 ince yorgan 4 yastık sığıyor 
0 oy
(48,610 puan) tarafından
ceyiz vardi bayagi ama ben normal mobilya oladak doldurmadim evi orta sehpa vitrin çeyiz sandigi gibi seyler almadim. suan dedigin gibi oyuncak ve cocugun kuculenleri cok fazla hemde veriyorum cogunu kiyafetlerin. 

dolabim yok benim olsa toplayacak cogunu
0 oy
(4,210 puan) tarafından
Cogu seyi attim, her buyuk temizlikte de atiyorum biseyler daha . Boyle boyle ev sadelesiyo. Ama tek zaafim mutfak esyalarindan vazgecemiyorum. Bi kismini anneme verdim ama bosalan yerlere bi kac bisey aldim hemen. Ceyiz bende de var, giyinme odam var onun bi kismi ceyiz,kendi elbise dolabimda ayrica var.
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Asla gereksiz bir şey barındırmam evde. Kullanılır, atıla geçtiği an çıkar evden. 
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Benimde bi halı bi mobilya bide eşimin aldığı çicekler vss boş evim süsleri sevmem 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Salonumda oturup kalkıyorum salon yemek masam konsolum koltuk takimim var orta sehpam   tv ünitesini kaldirdim konsulun üstüne koydum tv yi oglum düşürür diye sadelikten yanayım oglumun ilk bebeklik seylerinden hatira olarak  kaldirim gerisini dolap uygulamasindan satıyorum yenisi aliyorum  döküntü sevmiyorum  

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 166 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Elifylmz0660 (1,190 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 649 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde Melisakay67474 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 388 göst.
30 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 352 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (232 puan) tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı