+1 oy
1,153 göst.
Aile kategorisinde (888 puan) tarafından

Kızlar benim bi kuzenim var aynı yaştayız çokta severim kardeşim gibi  evlenmeyi çok istiyo neyse eşimin de eski iş yerinde  bi arkadaşı var evlenme mevzusu açılmış eşim de benim eşimin kuzeni var istersen soralım demiş bana dediler neyse fotoğraflar atıldı 2 tarafta görüşelim dedi görüşmeye başlamadan önce çocuk alkol içtiğini ama bağımlı olmadığını vs söyledi halam kocasından alkol yüzünden çok çekti bu yüzden kuzenime dedimki alkol alıyomuş görüşme direk yok diyelim dedim ben yinede görüşcem dedi halamla konuştuk onunda rızası yok ama bunlar anlaşmış kendimi çok kötü hissediyorum sebep olduğum için :( ama ben her şeyi en baştan söyledim kuzenim bile bile kabul etti

23 Cevaplar

+3 oy
(2,360 puan) tarafından
İyi olsa kendinden kötü olsa senden. Böyle bir laf vardı sanırım.
(888 puan) tarafından
Ay vallahi öyle iyi olsalar Allah razı olsun diyen olmaz ama yarın kötü olsalar benim başıma kalır
(2,360 puan) tarafından
Malesef ki bu hep böyle olmuştur canım.
-Reklam-
+1 oy
(1,824 puan) tarafından
E ikisi de istiyor demek ki sorun etmemiş canım neye canını sıkıyorsun ki
(888 puan) tarafından
Halama eniştem de alkolü çok içiyo çektirmediği kalmadı yıllarca halamda haliyle bu oğlanı istemiyo şimdi bi vicdan azabı çöktü içime keşke aracı olmasaydım diyorum
(1,824 puan) tarafından
Senlik bir durum yok bence üzülme canım o değil bir başkası olsaydı yine alkol alabilirdi ki başta söylenmiş sonuçta uyarmışsın kızı istemese yok derdi
0 oy
(2,013 puan) tarafından
Zorla kabul ettirmemssn ki cnm ne diye uzuluyrsn 
(888 puan) tarafından
Halam benim çektiklerimi biliyosun ben bu oğlana rızam yok dedi öyle deyince tanıştırdığm için vicdan azabı çekiyorum
(2,013 puan) tarafından
Ya deseydin ben hayırlı bi ise vesile oldm hem sen baştan bilmiyordun alkol aldığını sonucta
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Vesile oldun evet ama insanında aklı fikri yokmu ileri hayatı için düşünür azda olsa bilmediği sakladığı bişey yok biliyor sonuçta içtiğini vazgeçe bilir idrak edemiyorsa bu senin sorunun değil ki 
(888 puan) tarafından
Evet aslında sonuçta 15 yaşında çocuk değil ki aklı çelinsin ama akraba yüz yüze bakıcaz sorun yaşadıklarında adı o buldu olsun istemiyorum
0 oy
(369 puan) tarafından
bence şenlik Bi durum yok canım yani sen anlatmışsın bildiğin kadarıyla kötü alışkanlığını

bence küçük değildir kuzenin aklı yetiyodur vallah ben senin yerinde olsam konuşurken ses kaydı alırım yarın birgun bisey olduğunda ben sana demiştim diye çünkü insanlar öyle bacım iyi olursa biz yaptık olur kötü olursa sen yaptın olur
(888 puan) tarafından
25 yaşında çocuk değiliz ki Kendisine de dedim bak ilerde bi sorun yaşarsın ben sebep olmak istemiyorum benim bu işe gönlüm yok dedim
(369 puan) tarafından
ozaman senlik Bi durum yok neden vicdan duyuyorsun
haklarında hayırlısı olsun umarım hep mutlu olur evlenirse
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Sen zorlamamissin ya söylemişsin kendi düşünsün 
(888 puan) tarafından
Evet açık açık her şeyi söyledim bile bile konuşmayı kabul etti ama yarın bir gün sorun yaşasalar kafalarındaki suçlu ben olurum kesin
0 oy
(48,880 puan) tarafından
arkadasini en iyi esin bilir nasıl biri iciyor mu hep
(888 puan) tarafından
Eğlencesine içiyorum diyo eşim öyle ortamlara girmez o yüzden ne kadar içiyo bilmiyo ama geçen aradı yanımda nasıl gidiyo diye şu ramazanlık günü ortam kurmuş arkadaşlarıyla
(48,880 puan) tarafından
oo olmaz o zaman tamam iciyodur arada dicemde.ramazan ayina saygisi olmayan zaten oructs tutmuyodur kizinda salakligi babasi annesine cektirirken o hic üzülüp ders almamis mi
(888 puan) tarafından
Bende onu anlamıyorum babası buna da hayatı zehir etti demek ki hiç ders almamış bütün bunları bile bile oğlanla konuşuyo daha 1 hafta olmadan her sözünü dinlemeye başlamış
(48,880 puan) tarafından
hayirlisi olsun illa ki insanda sucluluk duygusu olur da senlik bisey yok artık kizla birkez konus baktin dinlemiyonkarisma
0 oy
tarafından
Her alkol alan öbürüne çektirecek diye birşey yok. Karakter meselesi bu. 
(888 puan) tarafından
İşte canım bu belirsizlik beni sıkıntıya sokuyo hani ne derece içiyo onuda bilmiyoruz
0 oy
(2,178 puan) tarafından
Ayy valla bende halamın kızına biriyle görüştürmüştüm kız 1 hafta konuştu beni kaçır falan demiş mall mıdır nedir duyunca o kadar utandım ki benim akrabam sonuçta çocuk direk uzak durdu 1 haftalık tanıdığına ne kaçır diyo diye. Şuan o kız evlendi 2 çocuğu oldu boşandı pavyon da kons olarak çalışıyor şaşırmadık tabi. Benim konu çok başka yere gitti ama insan korkuyo böyle şeylerden
(888 puan) tarafından
Aslında en doğrusu uzak durmak böyle işlerden ama işte bende kardeşim gibi severim istedim ki evlensin yuvası olsun ama pişman oldum
(2,178 puan) tarafından
Bakalım siz üstüne gitmeyin bu durumlarda ne kadar karşı çıkan olursa o kadar inada bndiriyolarn
0 oy
(13,841 puan) tarafından
Halamin esinden bu konuda cektigini bile bile tanistirmak istemezdim ben sahsen kendi dusuncem
(888 puan) tarafından
Canım bende istemedim inanki bu adam belki içip içip gelip seni dövecek hiç bulaşmayalm dedim ben bi konuşuyum öyle karar veririm dedi
(13,841 puan) tarafından
En basindan iste ben hic hyatina sokmazdim
0 oy
(2,735 puan) tarafından
Senle bı alası yok kısmeti biymus kız annesinin kaderini yaşarmış alllah yardımcı olsun alah akıl fikir versin bendmce erkek tedavi görsün 
(888 puan) tarafından
Daha önce nişan attı o oğlan da problemliydi bugün bunu düşündüm bu kız annesinin kaderini mi yaşayacak diye
0 oy
(13,193 puan) tarafından
Aracı olunurken em başta sorman gerekirdi alkol var mi gece hayatı var mı gibisinden 
(888 puan) tarafından
Sorduk canım var dedi bende kıza alkol varmış dedim ama kuzenim konuşmak istedi
0 oy
(612 puan) tarafından
Bu şekilde bir evliliğe ben de aracı oldum ama sonradan uyardım kızı bak emin misin ve diye. Ay ben çok aşık oldum onsuz yapamam dedi  şimdi mutsuzluğun dibine vuruyor. Çocuğum olmasa boşanırdm falan diyo. Açıkçası kendimi hiçte sorumlu hissetmiyorum. Evet biz aracı oldik ama sonuçta onlar birbirini tanıyıp karar verdi. Koca insanlar, önünü sonunu onları  düşünmesi gerekiyor, ben kimseye kefil olmuyorum nihayetinde 
(888 puan) tarafından
Yani evet aslında sonuçta şöyle iyi böyle iyi diye yalan söylemedim neyse onu söyledim o da bilerek konuşmayı kabul etti
0 oy
(5,410 puan) tarafından
Ilerde iyide olsa kötü de olsa beni suçlamayın dersin zaten büyük yetişkin 2 insan bunları kendileri düşünsün 
(888 puan) tarafından
Evet canım ya bende aynen öyle dedim sorumluluğu üstümden atmak istedim
0 oy
tarafından
Bu konularda ben asla kimseye aracı olmam
(888 puan) tarafından
En doğrusu ya valla
tarafından
Maalesef ama çok sevapmis vs olmak ama kimseye güven yok işte birşey olsa sen yaptın olur o yüzden uzak dururum
0 oy
(3,601 puan) tarafından
Olan olmus artik zorla evlendirmiyosun ki ama keske esine detayli sorup arastirsaydin cocugu resim tanisma vs olduktan sonra geri donusu olmuyo karsilikli begenince
(888 puan) tarafından
Bizede çocuk kendi söyledi ama konuşmadan önce söyledi ona rağmen konuşmak istedi kuzenim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
İçmesede iyi çıkacağı ne malum yad kötü en iyisi hiç karışmamaktı şimdi kötü olsa senin halanla ailenle aran bozulacak 
(888 puan) tarafından
Evet ya işte istedim ki yuvasını kursun mutlu olsun en iyisi hiç bulaşmamak
0 oy
tarafından
Senim eşin in haberi yokmuyud çocuğun alkol aldığından naisl tavsiye veriyor ki gelip sana söylüyor 
(888 puan) tarafından
Yok zaten kısa süre beraber çalışıp eşim başka bi yere geçmişti içtiğini de sonradan öğrendik yani kendi söyledi
0 oy
(1,133 puan) tarafından
Sonra, kocam alkol kullanıyor beni dövüyor rızkımızı içkiye yatırıyor diyorlar
0 oy
(163 puan) tarafından
Kızlar babasına benzeyen adamlara aşık olur derler, buda öyle oldu heralde. Sen uyarını yapmışsın boşver, bile bile evlenirse kendi düşünsün sonunu, hiç vicdan yapma

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 146 göst.
20 Ekim 2021 Diğer kategorisinde 12345ftmmm (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
1 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 303 göst.
0 oy
51 cevap 1,617 göst.
2 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Beeeeerrrriiii (10 puan) tarafından soruldu