0 oy
125 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (582 puan) tarafından

Kızlar bildiğimiz anne köftesi tarifi istiyorum, annemden istedim tarifi bana geldiğinde yersin diyor vermiyor, sinir etti beni :) sizin tarifleriniz nelerdir? Bir de nasıl pişiriyorsunuz, tavada biraz yağda mı yoksa patates kızartır gibi mi ya da fırında mı? Onu da belirtirseniz sevinirim :)

3 Cevaplar

+1 oy
(6,516 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerinde var tarifi canım bak ordan 
-Reklam-
+1 oy
(437 puan) tarafından
Kıyma soğan rendesi bazen sarımsak da rendelerim pul biber kara biber nane tuz kimyon eşim sevmediği içim maydanoz doğramam ama öyle de çok güzel olur un haline getirilmiş bayat ekmek rondadan çekerim un gibi olur. Ben yumurta katmam kokuyo bana göre.  kıyma az yağlı ise birazda yağ katarım iyice yoğur 5 dk falan değil bildiğin 10 15  20 dk yogur hatta eline al tezgaha at pat diye yapışsın bi kaç kez tekrarla :) dolapta dinlendir birazda sonra yuvarla çok şişkin olmasın içi pişmiyo. Az yağda yanmaz yapışmaz tavada kısıktan bşraz açık sekilde kızartırım. Patates gibi derin yağda ve full açık ocakta kızartmam. Bence güzel oluyor böyleeeee sen bil artık canım afiyet olsun. 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 662 göst.
0 oy
1 cevap 74 göst.
29 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde KadrATr (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 174 göst.
0 oy
1 cevap 88 göst.
15 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 20002003 (196 puan) tarafından soruldu

379,218 soru

11,351,724 cevap

34,822 kullanıcı

...