0 oy
1,837 göst.
Diğer kategorisinde (1,461 puan) tarafından

Kızlar karşı komşum normalde bebeğimi sevmeye bize gelirdi çocuklarıyla bugün ilk kez bize gelsin sevelim bebeği dedi. Bnde bı 40 dakikalığına ilk kez 5 yaşındaki kızımla 1 yaşındaki oglumu emanet ettim. Yarım saat sonra zil çaldı aldık çocukları eve. Eşim beş dkaika sonra alnı şiş bu çocuğun kızarmış dedi. Bizde kızımıza sorduk. O da dedi ki bı kere yataktan bı kere de kanepeden düştü. Eşim dedi sor bı mesajla öyle olduysa bı doktora götürelim bnde aynen şöyle yazdım. 

"Cnm oğlus düştü mü ? Alnı şişmiş. Kötü mü düştü hastaneye bı göturelim diyor eşim ".

10 dakika sonra kapı çaldı. Senin çocuğun buraya gelmeden önce düşmüş. Hatta kızına sordum düştü morardı alnı dedi. Sen kızına güven önce dedi. Bende dedim ki sabah kafasını kenara vurdu. Bak resmi de var sen de görüyorsun sabah düşen böyle mi olur ? Kızıma sordu şöyle şöyle diye o da evet dedim sabah düştü diye dedi. Bnde dedim ki böyle böyle olmuş düşmüş. Hyr düşmedi bn çocukların yanında değildim bana dediler ki yürürken dengesini kaybedip düşmüş. Bn bu arada sürekli tamm kapatalım konuyu dedim ısrarla anlatmaya devam etti. En son kızını çağırdı. Kızı da yataktan bn düşürdüm kanepeden de kardeşim düşürdü dedi. Sonra eşim çıktı tamm iyi iftarlar dedi kadına o da ağlamaya başladı. Aslında çok sinirliydm bnm o tepkileri vermem gerekirken kadın üste çıktı resmen. En son kapattık kapıyı. Eşimde bana kızdı çocuğu niye gönderdin kapıda ne diye kavga ediyorsun diye. O kadar cnm sıkıldı ki . Zaten kendime çok kızdım neden gönderdim diye. Boşluğuna mu geldi elim ayağım mi tutuldu bilmiyorum ama durmadan gidip alsam filan dedim içim de rahat değildi? Kızlar biseyler deyin yorumlarinizi merak ediyorum .

Gelir gelmez çektim . Alnı böyleydi geldiğinde 

image

54 Cevaplar

0 oy
(915 puan) tarafından
5 yaşındaki bı nebze okeyde 1 yaşında çocukta gönderilir mi bacım onun hala senin himayende olması lazım sonra böle şeyler gelir başına sen üzülürsün işte ben asla emanet bırakmam coooookkk önemli bı iş olmadığı surece
-Reklam-
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Sen orsa olsaydin yine düşecekti canm. Komşun un cocugu varken hangi birine koşsun ki?? Bem asla komşuya göndermem kaynnamla bile tek kalınca korkuyorum valla 
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Kız 1 yaşındaki çocuğu nasinyolladin komşuya ben misafirliğe gittiğimde diğer odaya gittimi için rahat etmezdi 
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Burda sende hatalısın komşunda hatalı bebeği gönderde sevelim nedemek çok sevesi varsa gelsin gözünün önünde sevsin sen bir hataya düşüp çocuklarını göndermişssin komşuna emanet etmişsin komşunda çocukları çocuklara emanet etmiş hatalar silsilesi gerçekten 

Lütfen çocuklarınızı kimseye emanet etmeyin gözünüzün önünde dursun hele ki şu devirde Allah korusun daha kötü şeylerde olabilirdi 

Komşunda sorumluluk sahibi biri değilmiş onunla olan ilişkini de bir gözden geçir derim 
0 oy
(1,236 puan) tarafından
1 yaşındaki çocuğu ben gözüme güvenemiyorum komşuya nasıl emanet ettiniz 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Sevmek için komşuya çocuk gönderildiğinide ilk defa duydum kedi yavrusunu göndermem ya zarar gelirse diye kaldı ki çocuğumu asla benimde 1 yasında kızım var çünkü birde madem istemiş çocuğu ne diye yalnız bırakıyor emanet çocuk iki kere düşürmüş bu sorumluluğu alabilecek biri değilmiş yazık cocuga Allah korusun ya başka birsey olsaydı birdaha kimseye gönderme zaten çocuk öyle gonderilebilen birsey de değil annen kaynanan olur işin olunca bırakırsın ama elin kadını pskolejisi nasıl bilmiyorsun nasıl güveniyorsun kia
0 oy
(398 puan) tarafından
Canım nejadar kalbin saf temiz.niye veriyorsun evladını millete bsey olsaydı napicaktin Allah askina Allah korumuş nasıl güvenip veriyorsun ortam bukadar bozuk kotuyken bide güvenmeyin kimseye vllshi Allah razı olsun eşin çok iyi birimi kadina bsey dememiş benimki olsa benide kadında rezil ederdi.gecmis olsun canım verme bidaha yavrunu kimseye 
0 oy
(627 puan) tarafından
Suçluluk psikolojisine bürünmüş belliki ne yapacağını bilemeden sert cikismistir ama olacağı var ve olmuş buda sana kötü bir tecrübe olarak kalır arkadaşım 
0 oy
(920 puan) tarafından
Hadi siz bir anlık gafletle göndermişsiniz sorun düşmesi de deüil evde de düşebilirdi sonuçta da  sorun karşı tarafta bence hemen size haber verilmeliydi. Kaldıki madem çocuklsrın başında durmayacak neden kendisi eve çağırıyor 2 küçük çocuğu. Benn olsam başlarından bir dk ayrılmazdım,  düşer düşmez de sakinleştirdikten sonra getiririm çocuğu düştü haberiniz olsun diyei sonuçta bile isteye düşürülmedi.çocuk. sizin ve eşinizin yaklaşımı da  çok doğru
0 oy
(4,859 puan) tarafından
İSMEK istemem seni ama hatayı en başta yapan sensin neden gönderiyorsun çocuğunu bir baskasinin evine sende gitseydin keşke yanında beraber işin vsrsa bırak kalsaydı işin olan çocuğa oldu bak birdaha asla kimsenin evine gönderme tek başına çocuğunu ha annrnrin kaynananın evi olur anlarım ama komşu el bilemezsin ne yapacağını öylede dusmuski baksana anadil kızarmış şişmiş başı yavrumun neyse bunu la atlatmissiniz geçmiş olsun ama birdaha asla gönderme komşuya falan 
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Cocukların basında yetişkin durmayacaksa göndermem sahsen. Cocuk cocuga emanet edılmez. Düşme durumunda çocugunu kıntrol edicen uyutmayacaksın felan olan olmus vermeyin artık
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Ben mesafe koyardım o kadına karşı. Kötü bir şey dememişsin ki. Neyse olan oldu bi daha küçüğü bi yere yollamazsın mecburiyet olmadığı sürece 
0 oy
(214 puan) tarafından
Kim olursa olsun ister dedesi ister anane ister babanne kimseye çocuk emanet edilmez eşya değil ki bu al kullan der gibi bu benim şahsi fikrim evimizde oraya buraya çarpınca bile içimiz gidiyor ki kaldiki o çocuk kim bilir nasıl düştü orada 
0 oy
tarafından
Canım sadece düşmek değil ki. Bu devirde çocuk emanet edilmez bence ne sapık insanlar ver ve bunun kadını çocuğu erkeği kalmadı. Herkes her şeyi yapabilir potansiyelde. Bu sana iyi bor ders olmuştur. Bir daha sen olmadan hiç bir yere göndermezsin. Çok kötü olmamış alnı üzülme. Ama komşunun gelip de kavga etmesi çok yanlış. Merak edip çocuğu sorması gerektiği yerde. Bir de laf dalaşına giriyor. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 390 göst.
3 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 472 göst.
0 oy
13 cevap 441 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 401 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Mustafaseyma (104 puan) tarafından soruldu