0 oy
1,835 göst.
Diğer kategorisinde (1,462 puan) tarafından

Kızlar karşı komşum normalde bebeğimi sevmeye bize gelirdi çocuklarıyla bugün ilk kez bize gelsin sevelim bebeği dedi. Bnde bı 40 dakikalığına ilk kez 5 yaşındaki kızımla 1 yaşındaki oglumu emanet ettim. Yarım saat sonra zil çaldı aldık çocukları eve. Eşim beş dkaika sonra alnı şiş bu çocuğun kızarmış dedi. Bizde kızımıza sorduk. O da dedi ki bı kere yataktan bı kere de kanepeden düştü. Eşim dedi sor bı mesajla öyle olduysa bı doktora götürelim bnde aynen şöyle yazdım. 

"Cnm oğlus düştü mü ? Alnı şişmiş. Kötü mü düştü hastaneye bı göturelim diyor eşim ".

10 dakika sonra kapı çaldı. Senin çocuğun buraya gelmeden önce düşmüş. Hatta kızına sordum düştü morardı alnı dedi. Sen kızına güven önce dedi. Bende dedim ki sabah kafasını kenara vurdu. Bak resmi de var sen de görüyorsun sabah düşen böyle mi olur ? Kızıma sordu şöyle şöyle diye o da evet dedim sabah düştü diye dedi. Bnde dedim ki böyle böyle olmuş düşmüş. Hyr düşmedi bn çocukların yanında değildim bana dediler ki yürürken dengesini kaybedip düşmüş. Bn bu arada sürekli tamm kapatalım konuyu dedim ısrarla anlatmaya devam etti. En son kızını çağırdı. Kızı da yataktan bn düşürdüm kanepeden de kardeşim düşürdü dedi. Sonra eşim çıktı tamm iyi iftarlar dedi kadına o da ağlamaya başladı. Aslında çok sinirliydm bnm o tepkileri vermem gerekirken kadın üste çıktı resmen. En son kapattık kapıyı. Eşimde bana kızdı çocuğu niye gönderdin kapıda ne diye kavga ediyorsun diye. O kadar cnm sıkıldı ki . Zaten kendime çok kızdım neden gönderdim diye. Boşluğuna mu geldi elim ayağım mi tutuldu bilmiyorum ama durmadan gidip alsam filan dedim içim de rahat değildi? Kızlar biseyler deyin yorumlarinizi merak ediyorum .

Gelir gelmez çektim . Alnı böyleydi geldiğinde 

image

54 Cevaplar

+11 oy
(1,763 puan) tarafından
Çocuğunuz bu kadar değerli madem neden millete emanet ediyorsunuz 
(261 puan) tarafından
Hiç de gereksiz tepki vermemiş hatta kadına kötü hiç bisey dememiş bile sormuş sadece. Herkesin çocuğu değerlidir seninki değersiz gibi yazmışsın
tarafından
Ayyy yoruma bak gereksiz tepki vermiş mış ne demek gereksiz tepki kadin güzel bir şekilde yazmış mesajı güvenmiş emanet etmiş çocuk değerli soruyor ne saçma yorum yorum yapmak için yorum yapma Allah aşkına (sever) kadin üzüntüsünü paylaşıyor sen yok şöyle yok böyle kimse senin anneligini ne yapacağını sormadı
(261 puan) tarafından
Birde buna 4 tane artı oy vermişler. Bu arkadaş da simdi kendi söylediğini doğru sanıyordur.
(457 puan) tarafından
Kadıncağız alnını şiş görüp gidip kapıya dayanmamış ya insan gibi sormuş düştü mü doktora götürelim mi diye, emanet çocuk aldıysa düştüğü an annesine haber vermeliydi kadın böyle böyle oldu kusura bakma ben yanında değilken olmuş diye
(7,177 puan) tarafından
İşte bir komşu tiplemesi de bu kardeşimiz :) çok tuhafsiniz insanlra soru da sormasın kimse kadın hem yalancı hemde suçlu . Gelip düzgünce çocuk düştü ama hastanelik bir durum yok ortada kusura bakma dese kim ne diycek . Cingenelik etmiş komşu . Her çocuk kıymetlidir bu kadar karşınızda ki insanı hor görmeyin
-Reklam-
+5 oy
(6,164 puan) tarafından
Hatayı başında sen yapmışsın çocuğunu gözünün önünden ayırarak kusura bakma ama asla çocuğumu tek başına bir yere göndermem Allah korusun daha kötü şeyler gelseydi başına. Üstelik komşunun iletişim becerilerinde eksiklik sezdim resmen çocuklarınızı gözünüzun önünden ayırmayın lütfen 
(1,462 puan) tarafından
Bn zaten o hatamı kabul ediyorum ama işte çok üzüldüm gerçekten
(6,164 puan) tarafından
Olan olmuş artık bir doktora gösterin siz çocuğu yine de cnm
+2 oy
(7,927 puan) tarafından
Herşeyi bir kenara bırak sen nasıl 1 yaşındaki bebeği komşuya bıraktın birde çocukların arasına yemin ederim şok oldum benimki 3 buçuk yaşında bir saniye gözümün önünden ayırmam asla komşuya yollamam başına birşey gelir düşer döverler diye 
tarafından
Aynen ya şaka gibi
(6,441 puan) tarafından
Ay bide iki kere düşürmüş öyle sorumsuz bir komşu
(7,927 puan) tarafından
İşte bende döverler iterler birşey olur diye güvenmiyorum
(6,441 puan) tarafından
Bende bırakmam baksana bide kadın üste çıkmış kızı ben yaptım demesine rağmen yinede bırakılmamalı brn kaynanama bile bırakmıyorum güvenmiyorum evleri 3 katlı zeminde benim üst onlsrın içerden merdivenli kendi iner çıkar diyorlar bir kere su doldurmaya indim 2.kata arıtmadan kızımda 8 9 aylık aa diye ses çıkarıyor ay bi koştum merdiven başında bana bağırıo yani nasıl çıktım aldım bilmiyorum bahaneleride ee sen aldık sandık artık dedim bırakmam namaz kılmaya gidiosun falan kızım düşse ne olacak dedim
+1 oy
(3,998 puan) tarafından
1 yasindaki cocugu baskasina emanet etmekle suçun büyüğü sizde
(1,462 puan) tarafından
Zaten bunu kabul ettiğimi ve çok üzüldüğünü söyledim
+1 oy
(703 puan) tarafından
Hayır bir hatanız yok cocugunuzu elbette birilerine emanet edebilirsiniz cok minik kucakta bebek değil risk aliyor musunuz aliyorsunuz o ayrı.Ama carsiya pazara gidiyor annenize birakiyor olabilirdiniz de.Komsunuza sordugunuz soruda cok yerinde ciddi bir düşme varsa Allah korusun kafa travmasi vs olma ihtimaline karsi bilmek zorundasiniz komsunuz olayi cok alinganlik yaparak büyutmüş
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Sisecek kadar düştüyse aglamistir muhtemelen kadın da görmüştür anlamıştır, suçlamayın diye haberi yok gibi davranıyor olabilir.gunahini almayayım yine de ama kim olsa korkar söylemez bildiğini.cocuk emanet edildiyse başından ayrilmamak gerekir bir daha bırakmazsin merhaba merhaba dersin çok samimi degilsen
(1,462 puan) tarafından
Samimi değilim ama çok moralim bozuldu neden gönderdim diye
(1,424 puan) tarafından
Boşver canım olan olmuş guvenmesen bırakmazdin zaten, böyle böyle güvenmemeyi öğreneceğiz.insallah ciddi bir şey olmaz
0 oy
(7,606 puan) tarafından
Olan olmuş bendan sonra bırakma 
(1,462 puan) tarafından
Bı daha asla
0 oy
(7,871 puan) tarafından
Yani hata seninn niye emanet ediyosun 1 yaşındaki çocuğu komşuya onun sorumluluğunda değil düştüyse senin yanındada olabilirdi ama senin tepkinde normal abartmamissin sadece düştümu diye sormuşsun tabi kadın biraz herhalde korktu suclanirim diye üste çıkmaya çalıştı bence
(1,462 puan) tarafından
Çok üzgünüm gerçekten
0 oy
tarafından
Şahsen ben nereye kızım orada olsun isterim.  Başına birşey gelir ve ben yanında olmazsam vicdan azabı çekerim. Şahsen sizde yaşamışsınız kimseyi de zor durumda bırakmak istemem. Anneme kayınvalideme bile bırakmıyorum. Daha önceden bir olay geçti başımızdan bir akrabamız tarafından ondan sonra hiç tek bırakmadım kimseye ya babası oldu ya ben. 
(1,462 puan) tarafından
Bu da bana ders oldu
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Bir götürün isterseniz nasıl düştü vs bilinmiyor.

Kadın da belki işi gücü vardı gondermeseydin keşke çok kücuk hele küçüğü.gercekten de görmemiş olabilir yani oynuyorlar diye yanlarında durmamış belki de.

Ben kadına da üzüldüm ya bir acilden götürün içiniz rahat etsin 
(1,462 puan) tarafından
Ama bn ona emanet ettim.. nasıl diğer çocukların yanında bırakır. Bunu bnm illa söylemem mi lazımdı.
(1,138 puan) tarafından
Zaten sorun orda başlıyor o kadar küçük çocuk emanet edilmez ki.
Aniden bi işi çıkmış o arada olmuş ta olabilir bir mutfağa gidip gelmiş vs yani.
Tabii emanet aldıysa başında durmaliydi ama sen nasıl yanlış yapmışsın o da yapmış
0 oy
tarafından
Kusura bakma da en büyük hata senin 5 yaşındaki çocuğunu ve bir yaşındaki bebeğini hangi akılla kendin olmadan gönderiyorsun başkasının evine daha neler 
(1,462 puan) tarafından
Zaten bu konuda hatamı ve bı anda nasıl olduğunu anlamadan yaptığımı söyledim. Başka bi yorumunuz yok mu ?
tarafından
Bir daha kimsenin evine gönderme kendin olmadan son yorumum bu
0 oy
(77 puan) tarafından
Çocuktu düşebilir,siz yanında iken de düşebilir çokta şey yapmamak lazım.
0 oy
(4,085 puan) tarafından
Cocuk bu evde de duser baska yerde de duser ama anne babandan haric  hickimseye guvenipde yollamam sahsen etraf sapik dolu kizi erkegi colugu cocugu kalmamis bu isin tyzemlere bile emanet etmem sahsen sadece anne ve babama kardesime emanet edebilirm
(1,462 puan) tarafından
Zaten bnde emanet ettigim konusundaki hatamı yazmışım. Keşke en azından sadece burayı yazmasaydimiz
(4,085 puan) tarafından
Dedim ya senin yaninda da dusebilirdi dusmek sorun degil oyle cck kan revan icinde kalmamis ki dusmekten once onemli olan  komsuya cck yollamak yoksa evde de duser kalkar cck
(1,462 puan) tarafından
Mesele yollamak tabiki..bn zaten ona üzüldüm ama insan emanete böyle mi davranır. Haydi onunda insanlık hali insan bu şekilde mi davranie. Resmen üste çıktı beni dövecek öyle bagirdi
0 oy
(119,150 puan) tarafından
yani hic gerek yok cocugunu hergun sevdirecek kadar samimi olmaya bacim siz yibede bi acile goturun cok sismis
(1,462 puan) tarafından
Her gün değil cnm. Normalde onlar gelirdi bu sefer o istedi gelsin diye.
(119,150 puan) tarafından
alma evine su zamansa kime selam versen borclu cikarsin
(1,462 puan) tarafından
Aynn ders oldu bana da
0 oy
(1,798 puan) tarafından
1 yaşındaki çocuğun başkasının evinde ne işi var anlamadım sevecekse evine gelip sevsinler 
(1,462 puan) tarafından
Hep geliyor diye çekindi diye düşündüm. İnsanların bazen olur bı anda yapar asla yapmam dediği şeyleri bnde öyle oldum..kızımı bı kere bile birakmamisken bı anda bıraktım. Olacağı varmış zaten çok üzgünüm
(1,798 puan) tarafından
Üzülme olmuş la ölene çare bulunmaz Allah beterinden korusun
(1,462 puan) tarafından
Aminn
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Hastaneye goturecek kadar bir durum yok eger bu kadar pimpirikliysen emanet etmeyeceksin 
(1,462 puan) tarafından
Keşke daha güzel yorum yapsanız. İnşallah sizin başınıza hiç gelmez
(4,612 puan) tarafından
suan farkttim de sert yazmisim k bakma. ben de dikkat ederim göndermem bi yere tek bensiz ama hastanelil durum yok kavgalikta yok benim kizim dengesiz mesela kapiya girer kafasini vurur ben bilirim ki masal kendi yaptı
tarafından
Gelmez çünkü bana bırakır bende düşürmem
(4,612 puan) tarafından
ayyy canim benim biliyorum cok iyi baktığını
tarafından
Mucuks
0 oy
(108 puan) tarafından
Yorumumda kırılacak bi laf sarf edersem şimdiden özür dilerim,olur öyle bazen insanın aklı durur sanki ,normalde yapmayacağı şeyi yapar... Şöyle ki devir gerçekden kötü insan evladını birine emanet ederken 1000 kere düşünmeli ... İkincisi kadınında 2 seninde 2 çocuğun var 4 çocukla baş etmek tabii ki zordur artı çocuklar birleşinde 4 çocuk 4000 çocuk gibi olur.... Kadının söylememesi yanlış aslında ama sen olsaydın ne derdin?Nasıl derdin emanet etdin bende düşürdüm empati kura bilirsin ... Mesela ben olsam çok endişe ederdim ama söylermiydim söylemezmiydim inan yaşamadan yorum yapamam ,ama kadında korkmuşdur her halde ... Yinede canım ben kızımı çocuklu birine emanet edemem çünki kızımın karşı tarafı zorlayacağını bilirim... Çünki çocukla hele hele zemane çocuklarıyla baş etmek çok zor artı başda da belirtdiğim gibi ...şu devirde insanlara güvenirken hele hele çocuk emanet ederken 1000 kere düşünülmeli olduğu kanaatindeyim
(1,462 puan) tarafından
Çocukları 15 yasinada kızlar. Çok seviyorlar diye işte dediğiniz gibi basiretim bağlandı sanki. Ama o kadar üzgünüm ki bı de üstüne kavga etti bnle
(108 puan) tarafından
Olsun canım olmuşa çare yok da 15 yaşda kızlar çocuğu nasıl düşürmüş anlamadım ,bir daha önlemini alırsın sonuçda insanız bazı şeyleri yaşamadan öğrenemiyoruz üzme kendini ... İçin rahat değilse çocuğu doktora götür
0 oy
(4,923 puan) tarafından
Canım bidaha Cocuklarini kimseye gönderme, gözünün önünden ayırma,bu kadınlada çok samimi olma bence kapı bacada görünce selam ver yeter 
(1,462 puan) tarafından
Çok haklisin
0 oy
(15,033 puan) tarafından
Sen göndermekle hata etmişsin. Kadın da inkar etmekle. İnsanlık hali düştü falan dese siz zaten yumuşak.huylu insanlarmissiniz. O öyle yaptığı halde tepki vermemissiniz. O zaman daha anlayışlı olurdunuz. 
(1,462 puan) tarafından
Sadece verirken bile ya valla görmedim düşmüş dese asla bişey demezdik. Kapıyı açar açmaz senin oğlun evde düşmüş sor kızına diyor. Ya Allah aşkına bnm çocuğum evde düşse ona der miyim sen de mi düştü diye ***** mıyım ? İnsan hiç mi durup düşünmez
(15,033 puan) tarafından
Evet bence de ayıp etmiş. Eşin de sen de gayet yumuşak davranmissiniz.
(1,462 puan) tarafından
Çok ayıp etti. İnanamıyorum kapı komşusu sonuçta
0 oy
(1,715 puan) tarafından
Herkes linçlemiş zaten ben bişey demicem .. düşmesini felan gec canım benim en çok korktuğum balkon pencere olayıdır..kadın belli artık galesizmiş çocuklara koyup bakmadığına göre Allah esirgesin pencere balkon felanda açık bırakır ..yada bazen görüyorum büyük çocuklar küçükleri kucağına alıp pencereden göstermeye çalışıyorlar.. düşmesini görmeyen onu hiç görmez.. Komşunuda tanımış olmuşun her işte varmış bi hayır 
(1,462 puan) tarafından
Ay demeyin valla elim ayağım çekildi şuan. Bunla kalmış çok şükür

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 390 göst.
3 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 469 göst.
0 oy
13 cevap 439 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,215 puan) tarafından soruldu
0 oy