0 oy
222 göst.
Aile kategorisinde (328 puan) tarafından
Hanımlar bebeğim var 16 aylık

Normalde öğretmenim çalışmıyorum şu an. 

Kızım aşırı hareketli bir bebek. Bir dakika dahi oturmuyor. Eşimin ısrarı ile dayısını ve kuzenlerinş yemeğe çağırdık. 

Kayınvalidengil de gelecekler. Kayınvalidem iki çeşit yemek ve tatlı yapacak. Yardımı okuyor sağ olsun ama eşimden hiç yardım göremedim. Cuma günü gelecek misafirim ama evimin temizliğe ihtiyacı vardı. Kızım gündüz sadece kırk dk uyuyor maksimum bir saat ve o ara ne yaparsam. Tabi hiçbir şey yapamıyorum. Eşimin hiç yardımı olmadı ve en sonunda patladım. Koltukta yatarak bende misafir ağırlarım diye.
Eşimin ev işi konusunda beni anladığını düşünmüyorum. Hatta dün ne iş yapıyorsun ki dedi. 
Bazen çok yorulduğumu hissediyorum. İlerde ikinci bir çocuğu çok istiyordum artık eşimden dolayı onu bile düşünemiyorum Size içimi dökmek istedim Hakkınızı helal edin 

6 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Sen bigün gerçektennn bi yatta görsün dünya kaç bucakmış 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Erkeklere şunu yap demeden yapmaz emir komutayla anca oda on kere söylersin bir kere zor yapar 
(328 puan) tarafından
Aynen öyleymiş gerçekten
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Hiç yardım et diye teklif ettin mi canım yada durumun müsaitse birini al temizliğe yoksa zor olur sana 
0 oy
tarafından
Benim eşimde hiç yardımcı olmaz mesela misafir gelecek temizlik yapmam lazım yemek yapmam lazım ama eşim ya dışarı çıkıyor ya uyuyor yada uzanıyor kendine telefonla oynuyor en azından insan çocukla ilgilenir
(328 puan) tarafından
Aynısını düşünüyorum bnde
Artık yoruldum ya
0 oy
(192 puan) tarafından
Gerçekten 1 2 gün ütü yemek temizlik yapma bak napıyor lar 
(328 puan) tarafından
Yemek falan yapıyor istersem o ayrı kendisi yapar yemeği :(
Ama bu yaptıkları gözüme çok batıyor
(192 puan) tarafından
Hastayım desende anlamaz ki
0 oy
(496 puan) tarafından
Ya bu erkekler böyle malesef yapacak bişey yok belki de bize böyleleri denk geliyor benim kızım daha altı aylık bazen öyle noktaya geliyorum ki çocuğu bırakıp evden çıkıp gidesim geliyor ama eşim o ruh halimi de anlamıyor sanki elinde kumanda TV kanalları arıyor ha tabi ilgilenir bakar oynar bol bol vakit geçirir ama iş mızmızliga gelince elini eteğini çekiyor bebekten misafirim gelecek olursa az tut temizlik yapim derim mesela ney varda evde evi mi görmeye geliyorlar der yarım saat tutar çocuk durmayınca hadi mutfaktan çıkamıyon der gerçekten kafayı yediririr bu kocalar bize bulaşık yıkıyorum on dakka tutuyor onda da mutfağa gelip bitmedi mi hadi falan der yani o işin gırgırinda ama hiç düşünmüyor ben bı dakka oturup keyif yapmıyorum bebeği ona verdiğimde bile elim hep iş görüyor diye bu arada yeri geldiğinde ev işi de yapar evi süpürür vs ama yorgun olmadığı zamanlar saolsun ne diyeyim benim de çenem düştü gece gece sen dert yandın ben koca bı post açacak kadar yazı yazdım mübarek:D
(328 puan) tarafından
Ahhhh ahhhh normalde benimki de yapar iş.
Dediğin gibi ev süpürür siler yemek yapar falan ama ihtiyaç duyduğumda ortada yok

Hepimizin az da olsa yarası var demek ki :)
(496 puan) tarafından
Evet evet kısaca özetledin işte aynısı

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 354 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde Unalgll (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 350 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 174 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Glstanbeste (258 puan) tarafından soruldu