0 oy
288 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (4,265 puan) tarafından
Mercimek veya tarhana corbasi

Patlican oturtma

Pirinc pilavi

Yaprak sarma,kuru patlican-biber dolmasi,karisik yapacagim yani 

Kuru cacik

Yesil salata

Sutlac

Misafirlerim yarin gelecek ,serbetli tatli getirecekler.

8 Cevaplar

0 oy
(5,953 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Pirinç cok ana yemek patlican kuru dolmada patlıcan  bence ana yenegini tavuklu birsey yap firinda
(4,265 puan) tarafından
Evet ya tatliyi degistriecegim. Genelde etli yapilir bizde canim.
(5,953 puan) tarafından
Ne alakasi var et tavuk balik hepsinin yeri lezzeti ayrıdir etli yemek olmasa yemiceklermi :)
(4,265 puan) tarafından
Evet canim orasi oylede ,esim tarafi oyle degil :) simdi onlarda hep etli yapiyo. En bastan en olmasa benim kocam doymaz :D
(5,953 puan) tarafından
Hayirli iftarlar Ozaman canım:)
-Reklam-
+1 oy
(2,692 puan) tarafından
Kuru cacık ne oluyo :) 
(4,265 puan) tarafından
Salatalikla yogurdu katiyoruz ,yani su koyulmuyo :)
(2,692 puan) tarafından
He anladım :)

Canım menü çok pirinçli. Pilav sarma kuru dolmalar ve sütlaç hep pirinçli. Değiştir bence ya olmamış kusura bakma :/
(4,265 puan) tarafından
Evet yani aslinda sutlac degil de kadayifli muhallebi yapacaktim ama esim sutlac istedi.
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Canım çok pirinç pirinç olmuş sütlaç yerine başka tatlı mı yapsan acaba 
(4,265 puan) tarafından
Yani aslinda kadayifli muhallebi yaoacaktim ama esim sutlac istedi,pilavi bulgur yapayim desem onu da ben beceremiuorumm :D
0 oy
(7,275 puan) tarafından
Patlıcan oturtma patlıcan dolması ikiside patlıcanlı sarma ve dolma yap kuru patlicani çıkar bence meze ekleyebilirsin hoşaf ekleyebilirsin 
(7,275 puan) tarafından
Olur canım hosafta ekleyebilirsin hani masa doldursun diye ben olsam kuru cacık yerine haydari yapıp salatalık dilimlerinin üzerine sıkma poşeti ile sıkarım çok şık duruyor
(4,265 puan) tarafından
Sagol canim, yaa ben kerevizli salata yapiyorum ayni mantik portakal dilimlerinin uzerine sıkıyorum. Ama misafirlerim cok garip karsiladi :( bu ne boyle nasil yiyecegiz dediler :( . Eski usul koy tabaga :D
(7,275 puan) tarafından
Ahahahah bende  portakal kabuklarıni tabak gibi kullanıyordum onlarda pek zevksizmis kız :)))
(4,265 puan) tarafından
Ayy valla esim tarafi oyle, kaynanam bu ne be boyle dedi :D
Bizde de tam tersi sofra duzenine cok dikkat edilir. Sunum onemlidir. Ama onlarda tabaklar bile takim degil, cam porselen hepsi bi yerde ,kasiklar takim degil.
Hani olmadigindanda da degil ama iste yapmiyolar.
(7,275 puan) tarafından
Amaaan yok ya özenirim sunumu çok severim Allah'tan güzel olmuş filan derler hep bana öyle deseler tencereye koyarım ortaya kız sinirim bozulur :))))
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Menü ana yemekyen sonrası olmadı bacı dolma 

Pirinç li sütlaç pirinçli

Pilav zaten 

Onun yanına et kizartsan yad abaska bir şey 
(4,265 puan) tarafından
Sutlaaci cikaracagim evet haklisiniz.
0 oy
(2,316 puan) tarafından
Sütlaç yerine supangle yapın hafif olur hemde lezzetli. Birde iki tane ana yemek var patlıcan ikiside birini sulu yemek yap oturtmayı kaldırıp. Tavuk yada et yapabilirsin. Çorba iyi, kuru cacıkta fena değil.
(4,265 puan) tarafından
Ayy hayatta oyle supangle falan yemezler :) bizde patlican yemegi olunca cacik yapilir. İki ana yemek dgeil aslinda,sarma ve dolmalari ortaya koyacagim,onlar benim icin meze :D
He evet normalde kendimize yapinca ana yemekte :)
(2,316 puan) tarafından
İkisi patlıcan diye dedim. Siz bilirsiniz o halde :)
(4,265 puan) tarafından
Kadayifli muhallebi yapacagim, evet dusununce iksiide patlican ama farkli lezzetler ya :D
0 oy
(7,630 puan) tarafından
Pirinç değil de bulgur pilavı yap bence çünkü sarma,sütlaç hepsi pirinç bide et yok sanki menüde.
(4,265 puan) tarafından
Bulgur guzel yapamiyorum. Sutlac yerine kadayifli muhallebi yapacagim. Patlican oturmada kiyma olacak,ayrica sarma-dolmada da kiyma var.
0 oy
(369 puan) tarafından
patlıcan oturtmayin yerine fırında tavuk patatesli falan güzel olur  
(4,265 puan) tarafından
Canim bizde misafire et yapilir genelde iftarda.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 226 göst.
22 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnak35 (4,265 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 146 göst.
15 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnak35 (4,265 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
31 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnak35 (4,265 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.
17 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Bahar1610 (1,437 puan) tarafından soruldu

381,214 soru

11,412,378 cevap

34,956 kullanıcı

...