0 oy
759 göst.
Aile kategorisinde (1,278 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
28 Nisan'da 2 yaşını doldurmuş oluyor.kizimin adı gorumcemin ismi Esra Asya Asya'yı ben en son Asya'da ekliyelim dedim kızım erken doğduğu için isim düşünmeye vaktimiz olmadı bir iki hafta isimsizdi karar veremedik üstüne bende rahatsızlasinca bı 20 gün öyle geçti kaynanamlarla altlı üstlü oturuyoruz gidip gelip kıza isim koymadiniz dediler bide ben hastayken ilgilendiler falan sonra işte laf arasında ismini gorumcenin adını köy dediler eşime sorunca sen bilirsin dedi annemde koy dedi o anki pisikolojiyle koyduk.simdi eşim kızın ismini değiştirelim mi diyince bı tuhaf oldum oda benim gibi hiç alışamamis megersem sorum şu şimdi devistirsek dini açıdan sorun olur mu acaba 

18 Cevaplar

0 oy
(6,222 puan) tarafından
Bari degistirmisken dine uygun güzel bir isim koyun mesela Zeynep Aişe Fatma gibi ❤️
(1,351 puan) tarafından
Vay husoşuma bak hele ☺️ geçende ben geç kalktım eşim ile birlikte sadece oğlana sahurluk hazırladık apar topar banada bir bardak su nasip olmuştu onuda eşim verdi  ☺️☺️ ama oğlumu yedirdim oda oruç tutuyor ben dayanırım ama o dayanamaz

Bende sahurumu yapalı çok oldu biraz tesbih çektim yasinlerim vardı onları okudum şimdide ezan okundu namaza geçeceğim inşallah canım ❤️
(6,222 puan) tarafından
Kaynanamda önce kaynimin sofrasını hazırlamış ona vermiş sjsj sonra diyor siz gelmesenizfe olur sjsj

Neyseki yedim birşeyler su da içtim 1 bardakta çay içtim ☺️❤️ uayndi ortada geziyordu şuan kolumun altinda ama uyuyormu bilmiyorum bakamıyorum canlanmasun diye sjsj

Sabaha babasına gidicez bende ki heeyecan yeni evlide yoktur sjsj

Allah kabul etsin ablam oglan inşallah dalarsa bende kuran okuyacağım namaz kilacagim,❤️

Allah kabul etsinnn
(1,351 puan) tarafından
Amin canım benim cümlemizin inşallah ❤️ ohh iyi şükür Allah'tan yemişsin :)

Ah canım ya gözün aydın olsun  gidinde hayırlısıyla görüşün rabbim tez zamanda kavuştursun sizi  ❤️

İnşallah uyusun kuzum duanda benide unutma balım rabbim kabul etsin ❤️☺️
(6,222 puan) tarafından
Allah razı olsun ablam ❤️ hep dualarimdasin seviyorum seni
(1,351 puan) tarafından
Canımsın bende seni seviyorum balım ❤️☺️
-Reklam-
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Neden değiştiriyorsunuz anlamadım ki, hangi isim daha güzel ki

Hem bu çok uzun iş 
(1,278 puan) tarafından
E devletten değişiyormuş dedi bir anlık öyle konuştuk sevememis bide kimse Asya demiyor bizden başka herkes Esra diyor işlerine geldiği gibi ler
(2,687 puan) tarafından
E devletten imkansiz bacisi senin mahkemeye gidip dilekce vermen gerek  e devlet dedigi harf hatasi gulunc  anlami utanc verici isimlerden magdur olanlarin duzeltilmesi icin orasi yapsanda kabul etmez mahkemeye git der ..
(1,211 puan) tarafından
E-devletten değişmez onun için ismin küçük düşürücü dalga geçilen bir isim olması lazım. Mahkemede degistireceksiniz
(4,145 puan) tarafından
E devletten basruru yapiosundur  gerekce vs sonra mahkemeyle degisir. Onu gec kiz ayse fatma hasan guseyin falan ne gelirse aklina koysaydinda gorumce ne alaka :)) kötu isim degil. Gorum ismi kullanmak istemiyorsa aysa kullanirsimiz
(1,279 puan) tarafından
Sizden başkaları Esra dediğinde eşiniz uyarsın biz Asya diyoruz. Ablamın adını da hoşuna gitsin diye koyduk ama yeri geliyor kızıyoruz çocuğa sonra pişman oldum diye. Çocuk adını Asya diye biliyor öyle de devam ettirelim dese ben 2. kez Esra diyeceklerini düşünmüyorum. hiç strese girmeyin siz ne derseniz o 2 gün sonra çocukta der benim adım Asya, Esra demeyin diye :) (benim fikrim Esra daha güzel de işte.. :))
0 oy
(12,945 puan) tarafından
Kulağına Esra Asya okundu ne kadar doğru olur bilemiyorum 
(1,278 puan) tarafından
Kayın pederim okumuş Esra tek okumuş sanırım bu onla Allah arasında ama ben eminim o Asya dememiştir
0 oy
(263 puan) tarafından
Çocuk 2 yaşına giriyor  nasıl alisamadiniz  ki kimlik olarak mı degistireceksiniz  çocuk için  zor olur gibi alışmıştır esra asyaya bence Asya diyin çok güzel Bi isim
(1,278 puan) tarafından
Ben Asya diyorum hep ama bizden başka herkes Esra diyor anlaşmışlar sanki
0 oy
(1,743 puan) tarafından
Görümce ismi koyanıda ilk defa duydum.. değişir canım niye değişmesin 18 yaşındaki gençler bile değiştiriyor beğenmedijleri isimleri.. yada tek asya deyin çocuk ona alışır gider.. esrayıda sildiriverin
(1,278 puan) tarafından
Bu aralar gorumceyede baya sinir oluyorum zaten...o ayrı mesele.degustirirsek eşimi topa Atacam o sevmedim desin yoksa bizimkiler çok fenalar çok çekerim ellerinden
(98 puan) tarafından
Ne diyosun sen bu gözler eltisinin ismini koyani gördü. . Hem de isim Rahşan
(1,278 puan) tarafından
Canım o sıra isim bulamiyorlar falan demişler kayinimda eşimin ismini koysunlar demiş kayın pederim de anamın ismi Naile olsun demiş korkudan hemen koyduk bizde off
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Biz şey yaptık. Kimlikte değiştirmedik ama kulağına tekrardan ezanla isim okudu eşim. 2 isminin üstüne 3.yü okudu. Onu kullanmıyoruz ama biz. 40ı çıkmıştı bunu yaptığımızda. 2 senedir hangi ismi kullanıyorsunuz siz? 
(11,093 puan) tarafından
Yoo hiç sormayı akıl etmedik :) hakkaten sorsak iyiymiş. 2 yıldır kullandığın ismi değiştirmek zor olmaz mı? Şimdi ne yapmak istiyorsunuz ismini?
(1,278 puan) tarafından
Bilmiyorum ki eşim az önce söyledi değiştirmek istediğini oda benim gibi o zamanlar kafamız çok karışıktı ben kalp krizi geçirmiştim sonra ameliyat falan derken bilmiyorum zor olur belki dediğiniz gibi
(11,093 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Ben küçükken bi arkadaşım vardı. Adı kimlikte başkaydı ama ailesi çevresi başka isimle sesleniyorlardı. Bu da bi seçenek. Hiç kimliği değiştirmeden kulağına isim okuyup onu kullanabilirsiniz. Okul zamanı biraz zorlanır sonra alışır ama
(1,278 puan) tarafından
Bende öyleyim okulda başka evde başka isimle alışmıştım
(11,093 puan) tarafından
Ne karar verdiniz değiştirecek misiniz
0 oy
(2,998 puan) tarafından
Esra ismini sildirsin eşin canım mahkeme kararı olmuyr mu
(1,278 puan) tarafından
Bilmiyorum canım aslında beni dinlese tek Asya deriz
0 oy
(287 puan) tarafından
Dini açıdan neden sorun olsun anlamadım ki, yaşı büyüyünce ismini değiştiren yetişkinker de çok 
(1,278 puan) tarafından
Eşim sordu bı bilgim yok dedim hani ilk doğduğunda kulağına ezan okunarak söyleniyor ya ondan
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Memnun değilseniz değiştirin canım dinen bir zararı yoktur heralde. Bende kardeş ismi koymazdim şahsen ne olacağı belli olmuyor. E devletten kolayca değişiyor. Benim koca 30 yaşında kuzenim ismi babannemin isminiydi gitti şimdi kendime yeni nesil bı işimi koydu tuhaf geliyor tabi biz laf arasında hala eski ismini söylerim ben ama onunda çok geç değişik oldu seninki daha küçük alışır herkez. 
(1,278 puan) tarafından
Bendede alisiriz yani kafam çok karışık canım şimdi onlar neden değiştirdiniz diye bir sürü laf söz edecekler
0 oy
tarafından
Ben yenı doğduğumda bır hafta ısmım sehermıs daha kımlık yok babam bir gelmıs eve başka ısımle elınde kimlik ama o zamandan beri seher olarak kaldım sadece akrabalar arasında ama okulda dışarda esımın aılesı tarafında hep ikinci ismim kullanıldı çok da sıkıntı cekmedım yanı iki isimle de seslenene baktım ama şuan senınkı küçük ya değiştirince bakmaz belkkı ısmine
(1,278 puan) tarafından
Bilmiyorum canım bende iki isimliyilim babam kimliğe ismimi söyleyince Kürtçe isim Dilan kabul etmiyorum başka isim şöyle demiş i an babam Dilber demiş ama ailede hep Dilan derler banada okulda Dilber diye bilirler
tarafından
Benımde Kürtçe işte kimlikteki esımın aılesının zoruna gidiyor seher ismini söylemek istıyorlar inat ediyorum ızın vermiyorum vala
0 oy
(1,052 puan) tarafından

Eltim kızının ismini 7 yaşindan sonra değiştirdi 

Dine uygun değildi akraba olan bi hoca kızmıştı 

İsmini değiştirin dye değiştirdiler 

Eski ismiyle hiç kimse hitap etmiyor artık .

(1,278 puan) tarafından
Kız alıştı mi peki yaşı da küçük değilmiş
(1,052 puan) tarafından
Alişti canm
Tüm sülale alıştı
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Siz kıza Asya derseniz kız kendini Asya diye bilir okulda işte her ortamda ismi sorulduğunda Asya der ki çok güzel bir isim. Esrayi değiştirin bence Zeynep Asya falan yapın illa yapacaksanız zaten kaynanan kızına koymuş senin kızının adı niye aynı görümce ne alaka ya isim güzel isme lafım yok ama gorumcenin ismi olması beni bile sinir etti
(1,278 puan) tarafından
O anki ruh halinden dolayı yoksa şimdi hatırlıyorum da hamileyken bir ara bahsetmislerdi kızmıştım hatta ne alaka diye ama olan oldu işte şimdi pişmanlığıni yasiyoruz
(12,904 puan) tarafından
Seni eleştirmek için demedim canım ama sonuçta onların böyle bir şey istemesi de aşırı saçma eşinin buna tamam demesi de
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Siz cocugundğşğndünüzmü hiç başka isimle seslenimce bakacakmı artık
0 oy
(3,616 puan) tarafından
Ağız yoran bir isim olmuş zaten, Esra Asya.. Ama ben olsam Asya ismini değişirim, Asya isimli olanlar çok zor çocuklar. 5 yaşa kadar sıkıntı yok, sonrası başlıyor seni terletmeye. Çok zor bir karakter. Hassas, gık desen ağlayacak hassasiyetten
(1,278 puan) tarafından
Şimdiden başladı zorlamaya çok çok inatçı en ufak birşeyde küser dediğim dedik bir çocuk
(3,616 puan) tarafından
Benim kızımın ismi de Asya. Benim sana söylediklerimi zamanında bana söylemişlerdi, keşke değiştirseydim. Çok uyardılar dinlemedim hiç. Aşırı inatçı, kinli, kararlı ve hassas.
0 oy
(10,302 puan) tarafından
E devlet olayı sadece 2 ay açıldı. Belirli isimler değişti göçmenler vs. Sonra kapatıldı. Dava açmanız gerek. Süreç uzun ve masraflı
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Değiştirirseniz görümcene çok ayıp olur koymuşsunuz bir kere. Ama herkesi uyarın iki esra olmasın biz asya diyoruz sizde asya diyin deyin. Yani kimlikte kalsın ne olacak iki isimli zaten. 
0 oy
(914 puan) tarafından
Esra çok güzel bir isim. Asya yı demeyin. Ha Avrupa ha Anadolu ha Asya. Bunu sorduğun için diyorum yoksa asla kimsenin ismine aa bu ismi demeyin demem.
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Yani çocuğa dokuz ay yada hadi erken doğdu diyelim o aya kadar nasıl isim.bulamassiniz hayretler içindeyim 

Bizim bebe dogdamadan adı hazırdı 

Eşim doğdu hastaneden eve geldik ilkindi ezanlari okunurken babası adını koydu

Kimse bişey diyemedi biz çoktan karar vermiştik 

şimdi ikinciyi düşünüyoruz 

Babasıyla karar vereceğiz inslalah olursa kimseyi ilgilendirmez ki sen keşke ozaman deseydin ya su isim diye 

Hem herkesi uyar benim çocuğumun adı Aysa de yada iki isimle cagrilsin 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 232 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Smyra17777 (399 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zehra yasin art (563 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 606 göst.
0 oy
4 cevap 143 göst.