0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (1,018 puan) tarafından
İlk gebeligimde kılı kırk yariyodum alacağım şeyi icimde ne var falan hep incelerdim abur cubur paketli gıda dondurulmuş gıda  aykırı birşey ağzıma sokmadim çok korkuyordum şimdi ikinci hamileliğim 16. Haftadayim mayonez patates kızartması ve cips aşırı canım istiyo arada yiyorum vicdanımda rahat değil ama çok istiyo canm ya sizce sınırı nedir fikirlerinizi merak ediyorum çiğ koftede çok çok canm.istiyo etsiz olandan ama cesaret edemiyorum zaten ilk aylarim bulantidan dolayı beslenememekle geçti tam.gelisim dönemini kötü gecirdim

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Herşeyi dozunda yedim ben 
(1,018 puan) tarafından
Bende ona çabalıyorum ilkinde asla koymadım ağzıma ama bunda dayanamıyorum çokta skmiyorum
-Reklam-
0 oy
(11,073 puan) tarafından
Etmedim dikkat ne yalan söyleyeyim. Koladan tiksinmiştim ilk gebelikte o kadar. 

Canın çekiyorsa nefsini köreltecek kadar ye canım
(1,018 puan) tarafından
Vay canına bende yumurta yiyemez oldum ama zararlı ne varsa canm.istiyo
(11,073 puan) tarafından
Canının çektiğini ye nefsini körelt ama abartma. Ben abarttım sen yapma :) midye de önerilmez mesela oturup bi torba dolusu gömmüştüm :D mumbar da yedim cips de mayonez de
(1,018 puan) tarafından
Hay maşallah kız midyeyi normalde de yemem hiç yemedim ama.cips ve mayonez kırmızı cizgim.ya
(11,073 puan) tarafından
Cips de sade lays olacak ayyy yemicem yemicem ben kilo vercem tamam mııııı :D
(1,018 puan) tarafından
Hahah ay çok tatlısın ya
0 oy
tarafından
Ben hamileyken yarım kilo hamsiyi ve koca bi tabak salata yedim yetmedi 3-4 bardak çay içtim bir kereden bişey olmaz diyip dikkat etmedim kendimi kaptırdım akşam hastanelik oldum ölüyorum sandım yok böyle bişey çok kötü olmuştum iyiki de kızıma bişey olmadı kurallara bebegınin sağlığı için uymalısın zararlı gıdalar yeme 
(1,018 puan) tarafından
Abartılı olmadığı sürece sorun görmüyorum canım ya mesela şey yapıyorum ben bugün zararlı bişey bı tane yediysem başka bişey yemiyorum bı hafta sonra yada bı kaç gün sonra canım isterse öyle tadımlık kadar yiyorum
0 oy
(83 puan) tarafından
İlk kızımda bende aynıydım kuzum ama ikincide tam tersi oldum her şeyi yedim valla maşaAllah sağlıklı bir evlat doğurdum şükürler olsun:)
(1,018 puan) tarafından
İnşallah darısı bakima tatlım
(83 puan) tarafından
Amiiin inşaallah kuzum Rabb'im hayırlı doğumlar nasip etsin ❤️
(1,018 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım benim
(83 puan) tarafından
Amin kuzum senden de inşaallah
0 oy
(4,164 puan) tarafından

Hersey yedim ikisindede. Abartilmadigi surece bence hamilelik bir hastalik degil cig et cig yumurta yemedim birtek salam sosis sucugu da. Pisirerek yedim oldu bitti:)

(1,018 puan) tarafından
Oh misssben bı işte mayonez yedim oda cig yumurta varya ama öyle çok yemedim
0 oy
(1,927 puan) tarafından
Canım çok istemişti bi paket cips istemişti onu yemiştim sadece. Ama yinede 17 kilo almıştım hala düşünüyorum nasıl aldım o kadar kiloyu diye
(1,018 puan) tarafından
Bebisler aldiriyo.bazen zaten bu çoğu şey anneye kilo aldırır düşüncesiyle yenmesin diyolar ama can bu istiyo ölek mi
0 oy
(1,775 puan) tarafından

Aynen dediğin gibi ilkinde aşırı dikkat ettim tek tek ne yiyeceğimi neler fydalı araştırıp durdum . Elim boşmuş ozamnlar heralde:D .. diğerlerinde hiç etmedim  yedim her şeyden.. aklımda kalacağına karnımda kalsın mantığıyla :P şükür hepsi sağlıklı aralarında öyle bir farkta olmadı yani sağlık konusunda

(1,018 puan) tarafından
Ay ilkler hep öyle demekkibende öyle ya yerden bişey bile almazdım şimdi iki yaşında kızımı tasiyorum ordan oraya kucagimdq
(1,775 puan) tarafından
Aynn yatakta esnemeye korkardım gerilince bişey olurmuki die :D ayy ne komikmişim şimdi hatırlayınca.. hergün gece kalkardım 3 4 gibi süt içerdim belki acıkır die :)))) şimdi fosur fosur uyuyorum susarsam su içerim tamam
(1,018 puan) tarafından
Ay sen bensin valla  kız güldürdün beni ne gerek varmış diyorum şimdi
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Herşeyi yedim canım abarta abarta değil ama yemiyorum dediğim bişey yok kızımda öyleydim oğluma hamileyim şimdi kolasız duramıyorum
(192 puan) tarafından
Benim market uzak :(
(6,441 puan) tarafından
Ayy soğuk suya bide buz koyuyorum bu havada bide
(192 puan) tarafından
Dimi ama soğuk soda tercihim mis mis
(1,018 puan) tarafından
Neden soğuk istiyoruz ki acaba
(192 puan) tarafından
Bilmiyorum ki harareti yapıyor içeride acaba :)))))))))))
0 oy
tarafından
Herşeyi yedim
(1,018 puan) tarafından
Sinir koydun mu peki canm ve sıkıntı yaşadı. Mi
tarafından
Sınır derken cips çikolata vs yedim. Hiçbir sıkıntıda yaşamadım.
Hamilelikte aşiri canimin çektiği tek şey cips olabilirdi. 1 paket yiyordum valla.
Hicde öyle ahım şahim kilo almadım. 13 kg aldım ama boyum 176 oyuzden hiç belli bile değildi o kilo
(1,018 puan) tarafından
Ya ben kilolu hamile kaldım ilkininkileri vermeye çalışırken sürpriz oldu ben mesela cips aşırı severim conta canım istiyo az yiyorum
tarafından
Evet cnm dikkat et sen yinede.
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Dozunda olmak koşuluyla yiyebilirsin cnm ben 32deyim neler yemedim ki sadece kati suretle yasak olan gıdaları yemeyeceksin haftana göre ciğer mesela kılıç balığı ton balığı gibi cıva oranı yüksek balıklar ananas papaya yeşil çay bunlar %100 yasaklar hurma şuan yasak sadece 2 3 tane olmak koşuluyla yiyebilirsin 
(8,908 puan) tarafından
2 ay yemezsin olur biter o zaman vucudun dengeler içeriğinde çok yüksek miktarda A vitamini barındırdığı icin az yenilmesi gerekiyor korkma hemen her yenilen hemen zarar vermiyor mesela geçen gün yedin bu aralar bidaha yersen o zaman zarar verir 15e kadar yeme bidaha
(7,247 puan) tarafından
Sağol canım yemem zaten uzun süre çok sık yediğim biseyde degilde
(1,018 puan) tarafından
Bak bunu bende bilmiyodum çok saol canım 16 oldum yeni canmmistiyodu az daha bekliyim
(8,908 puan) tarafından
Denge önemli bide A vitamini barındıran gıdalara sinir koymak şart çünkü direkt bebeğe zarar veriyor o yüzden dikkatlice tüketilmesi gerekiyor
(1,018 puan) tarafından
Çok saol kuzu ya dikkat edicem bilmiyodum hiç
0 oy
(12,617 puan) tarafından
Zaten sağlıklı besleniyordum hazır ketçap mayonez paket gıda işlenmiş et tüketmiyorum 
(1,018 puan) tarafından
İşlenmiş et bende yemem normalde ama mayonezi severim ve su aralarda çok canm istiyo
(12,617 puan) tarafından
Bi kere yesen geçermi ki hevesi? Bi şey olmaz heralde bende iki uç kez ciğer yemiştim canim çekip
(1,018 puan) tarafından
Yedim canım sonra yine istiyo bende artık çok azıcık patatesle yiyorum kontrolünde bı danisicam bakalım Dr ma
0 oy
(192 puan) tarafından
Aaa patates kızartması yenil diyor mu soğan halkası VS :)))) ben pek dikkat etmiyorum iştah kesikliği var sadece ama deli gibi enerji içeceği var dolapta buz gibi missssss onu aşeriyorum sadece 
(192 puan) tarafından
İşte ben buna kızıyorum neye göre ne zamana göre bana açıklama yapsalar yemem içmem ama hayır direk neden hayır öyle işte hayır
(1,018 puan) tarafından
Evet bende çok sinir oluyorum altı dolu olmalı sebebi söylenmeli yeme demekle olmuyoki
(192 puan) tarafından
Demin Dr kağan dinledim 5 dakikası yetti tav oldum
(1,018 puan) tarafından
Çok güzel anlatiyo insanı rahatlatiyo adam her Dr öyle olabilse keşke
(192 puan) tarafından
Bilinçli lik ve nedenini söyleyerek açıklıyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 89 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kayrammm (426 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 331 göst.
5 Aralık 2023 Aile kategorisinde Mayras (0 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 485 göst.
9 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nedirsinoglumm (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 870 göst.
23 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu

379,615 soru

11,363,963 cevap

34,841 kullanıcı