0 oy
90 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (426 puan) tarafından
Bebeğim katı gıdaları reddediyor. Eline meyve versem mıncıklayıp atıyor, ekmek versem ufalıyor atıyor. Katı yiyeceklere nasıl alıştıtabilirim? Yaptığınız katı yemeklerden örnek verirmisiniz?

11aylık

5 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bilgim yok poskt üstte 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Pureyle mi basladin kuzu ? 
(426 puan) tarafından
Çorbalarla başladım kuzum. Mesela tarhana çorbası, kırmızı yeşil mercimek çorbası. Atıyorum yrşil mercimeğin içine kıyma koyuyordum ağzına gelince yemiyordu. Onu blendırdan çekiyordum mesela.
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Benimde aynı yaa ,sabrım kalmadı artık 
(426 puan) tarafından
Bazen bizimle beraber yediğimiz katı yiyecekleri hiç yiyemiyecek hissine kapılıyorum
(1,703 puan) tarafından
Ben asla kendisi istekli olacak mı ağzını açıp bir şeye uzanacak mı   diyorum valla  ne yapacağımı şaşırdım
0 oy
tarafından
Yavaş yavad alışir bence ben en baştan kati gıda verdim azar azar en baştan verince reddetme olmuyo galiba
(426 puan) tarafından
Neler verdin mesela katı olarwk canım?
tarafından
Aslında ben de vermek istemiyordum püre ve çorba olarak başlamıştım bı baktim kayınvalidem katı köy peyniri ve ekmek veriyor alışsın sonra yemez dedi ben de çok fazla olmamak kaydıyla verdim gerisi geldi biraz büyüyünce bizim yediklerimizden verdim öyle dişleri çıkınca da eline elma havuç salatalık falan verdim
tarafından
6.aydan sonra püre yapmadım küçük küçük parçalara ayırdım mesela nohut büyüklüğünde parçaladım sebzeleri meyveleri verirken
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Sırf böyle yapmasın diye hiç blendr kullanmadım hep çatalla ezdim hatta bazzen ezmeden verdim çoğı şeyi mesela şiödi misket gibi köfteler yapıyorum önüne koyuyorum yiyo elmalaro minik minik kesiyorum öyle veriyoeum ama tabi bizimkinin 6 dişi var sizde var mı diş 
(426 puan) tarafından
6 diş de bizde var canım
(1,849 puan) tarafından
O zaman korkma ver rahatca yer sende teşvik et kendin ye onun önünde sen ısır sınra o ısırsın fslan öyle de oyun zannedim yiyebilir

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 70 göst.
24 Ocak 2022 Aile kategorisinde Senammm (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 168 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 116 göst.
16 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tug.b7az21 (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 77 göst.
4 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Beyzanurw (390 puan) tarafından soruldu

382,354 soru

11,447,621 cevap

35,021 kullanıcı

...