+1 oy
646 göst.
Aile kategorisinde (3,157 puan) tarafından
Arkadaşlar şimdi ben size başımdan geçen şeyi anlatcam. Biz tam bir yıl öncesi cebimizde beş kuruş paramız yoktu. O kadar diyim kirayı odeyemedik. Evimize kuru makarna dahi alamadık. Zamanlarimiz oldu.evime misafir gelmesin diye dua ettiğim günleri hatırlıyorum. O kadar. Arkadaşımdan borç para istediğim zamanlwr oldu. Hatta intihar bile etmeyi düşündüm o kadar diyeyim. Neden bu duruma düştük diye sorarsanız. Eşim kuzeninjn yanında işçi olarak çalışıyordu. Sonra bunlar arası bozuldu. Çok büyük şekilde kavga edip işten ayrıldı eşim. Esimede çıkarken birsuru kağıt evrak imzalattı. Hatta Bizim içerde paramız olmasına rağmen tazminat falan. Yıllık izin ücreti vs olmasına rağmen eşimin ona borcu vardı dediki patron. Fitleyelim borcu . Dedi bizde tamam dedik. Tam bı hafta sonra benim paramı öde diye eşimi aradı. Eşimde sen böyle dedin demesine rağmen. Hayır kanıtın varmı dedi. Ve eşim ne kadar ise başvuruya gitsede hiç bir yer öz teyze oğlunun hatri üzerine almadı. Ama sonra. Çok büyük ve güzel bı fabrikaya girdi. Ve aldığı maaşı deniycem ama arkadaşım kocası polis ondan fazla maaş alıyor. Çok şükür Rabbime . Bunu demem o ki üzülmeyin sakın sadece dua edin Allah'ıma. Kul sikismayinca Hızır yetişmez diye. Şuan evime çoğu eksiğini tamamladım kuzuma oda yaptım hamur yoğurma makinası istiyordun onu da aldım . Yemek takımı istiyordum aldım. Rabbime hamdolsun. Sakın şuan durumunuz kötü ise üzülmeyin bir yıl sonra daha iyi olacağız diye kendinizi motive edin. Sakın ha beni yanlış anlamayın . Ben Bir yıl önce çok ağladım ettim tuttum . Rabbim önümüze ışık sundu. Hayırlı sahurlariniz olsun:)

6 Cevaplar

0 oy
(8,873 puan) tarafından
esin ağlayıp sızlayip bunalıma girmek yerine cozum aramis insanın kaderi birazda çabasına bağlıdır böyle eşleri her zaman taktir ederim Allah daha iyi etsin
(3,157 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun. Eşim bana karşı çok da kocalık ylgorevini yerine getirmesede . Şükür tam bir aile babası diyebilirim
(8,873 puan) tarafından
İyi aile babası olan eş zamanla iyide koca olur kötü eş olsa istediklerini gereksiz bulur hicbisey almazdı sana buda yaklaşık olarak iyi eş olmaya aday olduğunu gosterir
-Reklam-
0 oy
(6,219 puan) tarafından
Hayırlı sahurlar senin için çok sevindim ❤️

Maddi durumdan değilde kendimi herşey normale dönünce çok güzel olucakndiye avutuyorum
(8,873 puan) tarafından
Es yorumundan tanıdım:)))))
(6,219 puan) tarafından
Fark ettim sjsj
(770 puan) tarafından
Anladım canım.burda okumuştum daha önce eşin eve gelirken akrabanın arabasına bimmişti sonra polis çevirmişdi diye hatırlıyorum o senmisin
(6,219 puan) tarafından
Evet cnm
(770 puan) tarafından
Akra işte kimisi dost kimisi düşman,akeabalar itiraf etmedilermi onla bir alakası yok diye
0 oy
(11,092 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hep imtihan işte. Hiç intihar etmeyi düşünecek kadar üzülmedim böyle şeylere. Gerek yok. Mesela misafir de geldi sadece çayla yolladım. Biz de iyiydik önceden akraba belası yüzünden battık dibe. Ama rızık korkum olmadı hiç. Rabbim rızkımıza kefil, niye korkalım. Sonra eşim 2 iş yapa yapa düzeldik. Senin kadar düzelemedik ama hala eksik ihtiyaç gırla. Ama sorun değil olan yetiyor çocuklara bakıyoruz ev eşyası mühim değil. Yavaş yavaş yapılır hepsi. Çaba ve tevekkül, gerisi gelir. Ohh sen yazınca döktüm ben de içimi. Hamdolsun Allaha her anımıza. Düzelecek arkadaşlar ya sabır 
(11,092 puan) tarafından
Esma ona halk dilinde züğürt tesellisi diyolar bildin mi :D
(6,219 puan) tarafından
Bildim bildim sjsj kendimi avutma şeklim
(11,092 puan) tarafından
Biz böyle şeylere gülmeyi bilirsek işte intihar kıyısına gelmez, tevekkül eder sabrederiz ancak. Yoksa diğer türlü gerçekten çok zor maddi yetersizlik.
(6,219 puan) tarafından
Htcmm çok zor zamanalr geçirdim ama hiç intihar düşünmedim Rabbime şükürler olsun en zor günümde beni dimdik tuttu hiç isyan etmedim evet çok üzüldüm ağladım ağlıyorum.ama hiç ben intihar edeyim demeim sabrım sonu selamettir demişler
(11,092 puan) tarafından
Aynen öyle. Ya sabır geçecek, geçiyor hepsi. Üzülme çok dua et namaz kıl tevekkül et. Ve çalışıp çabalamaktan vazgeçmeyin bitti gitti işte
0 oy
(740 puan) tarafından
Bende anlatayım ozaman . Biz kayınvalidem ile birlikte yaşıyorduk . 2 çocuğum oldu tek 1 odada sadece yatak odası takımım vardı onu bile biz almadık . Sonra işte oğlum oldu eşimin işleri bir açıldı maşallah şimdi kendi evim var bir sürü esyam var çocuklarıma yetiyoruz çok şükür Rabbime. Ozamanlar bunların hayalini bile kuramıyorduk şuan ki yaşantımız bize çok uzaktı . Ama Allah işte tutuyor kulunun elinden 
(3,157 puan) tarafından
Evet canım. Demekki oğlum size uğurlu gelmiş
0 oy
tarafından
İnşallah böyle Bi yazı yazmak banada nasip olur eşimle mutluyum maddi durumumuz iyi vs gibi ama dua etmekten başka yapabildiğim birsey yok duanın acamayacagı kapı yok
0 oy
(438 puan) tarafından
Okurken kendimi gördüm biraz gözlerim doluverdi hemen. Beş senelik evliyim su zamanda maddiyatin dibini yaşadığım zamanlar oldu eşim hala amcasininn yanında çalışıyor orası ayrida 7 senedir eşim amcasının işçisi amcası mutait fabirkada eşim de orada çalışıyor çok zorluklar yaşadım evlenirken 16 ceyregimizi kayınpeder alıp kendilerine lokanta aldılar düğün parasından 50 TL bile görmedim ne eşimin ailesinden ne kendi ailemden bı gram destek görmedim. Kızıma mama yetmeyince un maması yaptığım zamanlar oldu onun var benim niye yok diye malesef isyan ettiğim uykusuz kaldığım sabaha kadar ağladığım zamanlar oldu, eşimin amcası karısının lise mezunu olan yeğenini eşimin patronu yaptı hala orada çalışıyor, eşim lise terk bu yüzden her yerde iyi maaşlı bir iş bulamadığı için mecbur amcasının yanında çalışıyor. Evlendiğimizden beri yani beş senedir bu sene rahata erdik biraz ama başımıza şimdi ceza var eşim kaza yaptı suçlu eşim birden borç eşime kaldı 60 bin tlydi her ay maaşından 2225 TL kesiliyor bide 30 bin daha geldi şimdi o peşin mi olur bilmiyoruz daha şimdide bunun sıkıntısı var iki kızım var ve cezaların yüzünden kira yüzünden amcasına olan borç yüzünden bı kendimize gelemiyoruz cezaya rağmen geçen senelere göre daha iyiyiz.yinede çok şükür bu günlere geldik bir şekilde..
(3,157 puan) tarafından
Belki Bir yıl sonra dahada iyi olacaksanız canım insallah
(11 puan) tarafından
Hepimiz bir imtihandan geçiyoruz benim de 2021 temmuz ayında dava açtım annemin evindeyken kapımın kilidini değişiyor boşanma süreci başlıyor eşyalarıma kadar alamadım mahkeme avukat dilekçeler herşeyimi bir anda kaybettim kızima bana 850 TL nafakasi bağlandı ailem arkamda olduğu icin biraz rahattım şükürler olsun babam kimseye muhtaç etmedi sonra kızımın kalp hastası olduğunu öğrendim dünya başıma yıkıldı görüş günlerinde babasına götürüyorum benim yanim da iki saat görüyor maddi sıkıntılar da biraz devam ediyor kızımı özele götürüyorim il dışına masrafları bitmiyor küçük oldigu için çalışamıyorum daha rapor cikrtamadim il dışına gitmek kalacak yeri ayarlamak herşey maddiyata bakıyor iki kere trafik kazası geçirdim şükür burnum bile kanamadan maddi sıkıntıyla attattik mahkemem devam ediyor başlarda intihari bile düşünecek psikolojiye girmiştim depremden sonra derdime dert demiyorum hayatı akışına bıraktım daha güçlü biri olarak yoluma devam ediyorum ve Rabbime şükürler olsun ondan gelen herşeye bin şükür

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 566 göst.
8 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Japonum benim (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 370 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 188 göst.
0 oy
6 cevap 481 göst.
22 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu