0 oy
74 göst.
Diğer kategorisinde (133 puan) tarafından
Merhaba kızlar ilk gebeliğim ve doğuma Allahın izniyle 2 ay kaldı ve beni bir endişe korku sardı, şöyle ki ya çocuğuma iyi bakamazsam ya bişey olursa yada ateşi falan çıkarsa da ben anlamazsam kayınvalidem sürekli arayıp eşime gönder gelini gelip burda doğum etsin değip duruyor ama ben gitmek istemiyorum e haliyle doğum yapınca da yanımda kimse olmiycak. Banyosunu nasıl yaptırıcam ya süt emerken nefesiz kalırsa korkuyorum bebeğime iyi bakamam diye. Bir bebeğin banyosu nasıl yapılır bilmiyorum:(( daha birçok şey bilmiyorum. Komşularım biz yardım ederiz diyorlar ama ben çocuğumu güvenip de kimsenin eline de vermek istemiyorum ne yapıcam hiç bilmiyorum.

4 Cevaplar

0 oy
(4,216 puan) tarafından
Merak etme annelik öğrenilen bişey deil içgüdüsel bişey yani herşey içinden nasil geliyorsa öyle yap emin ol onun için bu hayattaki herşeyi en iyi bilen sen olucaksin senin kokunu alinca uykuya dalicak şimdiden böyle stres yapip hem kendini hem bebeğini kasma sağlıkla kucağına alirsin inşallah güzel anne
-Reklam-
0 oy
(7,948 puan) tarafından
Bu his hep oluyo ama geçiyor doğumdan sonra merak etme benim oğlum kuvezde 5 gün yattı orda baktım minicik geldi gözüme hemşire dedi üstünu giydir felan dedim ben nasıl dokunucam ona dedim biyerini incitirim neyse sonra yavaş yavaş alıştım giydirdim hemşire geldi dedi giydirmissin bile dedi ☺️☺️ sonra kucağıma aldım çıktık yola çok okadar güzeldi dedim nasıl bakicam hiç bişey bilmiyordum ama hep tek baktım hiç destek görmedim 
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Kucağına aldığın ilk gün o kadar gzuel anne oluyorsunuz ki sanki 4 çocuk büyütmus gibi :) hiç merak etme çok iyi anne olursun çok iyi de bakarsın 
0 oy
(12,633 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım sağlıcakla kucağınıza alin inşallah 

Annelik içgüdüsel bi şey 

Bi patates kızartamayan ben paşa paşa bakıyorsam sen dört dörtlük bakarsın düşürme moralini 

Yıkamak da bi şey yok hatta buyuyunca dersin ilk başlarda daha kolaymış 

İki uç kere yıkayınca alişirsın 

Fileli yıkama küvet alırsın ilk başta eşin le yakarsınız sonra alişirsın canım 

Bende ilk korktum sonra aliştım her gün yıkayıp yatırıyorum doğduğundan berı 
(133 puan) tarafından
Hadi inşallah cnm ya kayın validem sürekli arayıp eşime diyor ki o bakamaz bebeğe yıkayamaz emzirmeyi bilmez nefesiz bırakır falan galiba sırf butüzden piskolojik men acaba yapamazmıyım diye düşünmeye başladım
(12,633 puan) tarafından
Yok takma sadece pozitif düşün
Onunda sana yardımcı olması lazım hadı olmuyorsa zararı olmasın
Kimseden yardım bekleme inan baş başa daha kolay olur

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 142 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Grc136513 (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 155 göst.
0 oy
8 cevap 164 göst.