+1 oy
188 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (592 puan) tarafından
İdrar yolu enfeksiyonu doğumda sorun yaratıyor mu ?

12 Cevaplar

0 oy
(1,449 puan) tarafından
Tedavi olman lazim normal dogum düsünuyosan bebege enfeksiyon bulastirman cok yüksek
(437 puan) tarafından
Nasıl enfeksiyon bulaşıyor?
(1,449 puan) tarafından
Aşsağıda sebeblerini anlatmis tekrr anlatmama gerek yok herlde sana canim hem anne hem bebek icin riskli
(592 puan) tarafından
Şuan kullanıyorum haftaya tekrar tahlil vericem inşallah
(1,449 puan) tarafından
İnsallah sifani bulursun canim iç camasirlarini pamuklu kullan ve mutlakaa ütüle gün icinde sık sık degistr günlük ped falan kullaniyosan onlarda cok yapıyo demisti benm doktorum kullanma tek ic camasiri kullanin onuda sık degistir demisti ilaçlarini kullanirsan gecer insallah
(592 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canım evet alışkanlık olmuş günlük ped kullanmadan duramıyorum :/ yedi ay boyunca yoktu ne güzel ama geldi bu ayda buldu beni
-Reklam-
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Ben hala antibiyotik kullanıyorum geçmiyor bir türlü doktor risk oluşur dedi ama detayını bilmiyorum 
(592 puan) tarafından
Benim idrar tahlilinde çıkmıştı hap verdi kullandım sonra idrar tahlili temiz çıktı kültürde üreme çıktı onun içinde bir tane şase ve antibiyotik verdi bakalım haftaya tekrar baktırcam yedinci ayda geldi buldu beni hiç olmamıştı ya :/  inşallah geçer canım geçmiş olsun sanada
(1,824 puan) tarafından
Sana da geçmiş olsun canım ay sonuna doğum olacak hayırlısıyla inşallah geçer
(592 puan) tarafından
İnşallah canım bende 33. Haftaya giricem bir kaç güne :) Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah evladını
0 oy
(2,119 puan) tarafından

Normal doğumda iç yırtılmaya sebep oldu ve çocuğuma geçti, 7 gün küvezde kaldı antibiyotik tedavisi gördü. 

Benim canım doktoruma çok fazla akıntı var dediğimde normal demişti :) Son haftalarda her gün doğumhanede açılmaya bakıyorlardı oradaki doktor söylemişti olacaklarıda, ama tedavi için geç kaldım. 
(592 puan) tarafından
Rabbim evladını sağlıkla büyütmeyi nasip etsin çok çok geçmiş olsun malesef doktorlar bazen umursamıyor normal diyorlar geçiştiriyorlar Allah büyük beterinden korusun benim idrar tahlilinde çıkmıştı hap verdi kullandım sonra idrar tahlili temizdi kültürde üreme olduğu çıktı bu sefer bir şase ve antibiyotik verdi kullanıyorum bakalım haftaya gidicem tekrar inşallah geçmiştir ya yedinci ayda geldi buldu beni :/
(2,119 puan) tarafından
Allah razı olsun, 4 yaşına girecek Temmuz`da.
Fitil vermesi gerekiyor demişti acildeki doktor. İnşaallah en kısa zamanda geçer senin de. Ama dikkat et, ihmal etme. Geçmiş olsun ❣️
(592 puan) tarafından
Amin sendende inşallah tamam canım çok teşekkür ederim
0 oy
(3,763 puan) tarafından
Sezeryan oldum ama cocgum hastalık kaptı cmv diye bı enfeksiyon bı idrar yolu enfeksiyonu geçmiş ve etkisi hala devam ediyor sadece hastalık kanında değil şuan  kulak göz  zeka geriligi dedi doktor kontrollleri gidiyorum 2.5 yaşında yeni yurudu gelisiminde sıkınti oldu.Dikkat et ilaç verdielrse kullan
(1,237 puan) tarafından
Ayak ucunda mı basıyordu çocuğunuz Aceba
(592 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
(3,763 puan) tarafından
Yok 1 yaşında oturdu .2.5 yaşında tam yürüdü eğilip alamıyor biseyler destekli yapıyor özel eğitime gidecek
(1,237 puan) tarafından
Allah şifa versin canım 14 aylık benim kızım da ayak ucunda basıyor da bende antibiyotik tedavisinden mi oldu diye düşündüm
(3,763 puan) tarafından
Oldu 9 gün kuvezde kaldı bide cmv  enfeksiyon için ilaç kullandi
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Ben ne kullandımsa geçmedi doğduktan sonra küveze alındı enfeksiyondan şimdi de kanın da var ondan mı tam bilmiyorum ama antibiyotik kullanıyor 
(592 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin inşallah bir önce iyileşir canım
(1,237 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun Rabbım sana da şifa versin sağlıkla al bebeğini kucağına
(592 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim canım
0 oy
(88 puan) tarafından
Bende bitmek bilmeyen enfeksiyon vardi canim hamileyken cok ilac kullandim hic bitmedi sadece azaldi ve doguma gordim sezeryanla dogum yaptım ben ameliyathaneden ciktiigmda bebegim yoktu kuveze almislardi enfeksiyon ona gecmis solunum sikintisida yapmis enfeksiyonda bulasmis 11 gun kuvezde tedavi gordu insallah biter biran once bebek doktoru bebek hic rahat degilmis yerinde dedi bana eleri ayaklari morarmisti rabbim kimseye yasatmasin cok zor simdi 4 aylik olduk yanimda uyuyo meleğim
(592 puan) tarafından
Ayy gerçekten mi :( çok geçmiş olsun Rabbim acısını göstermesin sağlıkla büyüsün inşallah şükür ki şuan yanında :)
0 oy
tarafından
Ben yaptım ama benim sezeryandi. Çok tedavi oldum ama bir türlü geçmedi. Sezeryan yaptığım gün enfeksiyonum bitti diyebilirim. Çok rahatladım. 
(592 puan) tarafından
Ayy gözün aydın canım Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin evladını inşallah darısı bana
0 oy
(3,392 puan) tarafından
Idrar yolu enfeksiyonundan hastanede yatirdilar beni antibiyotik hap yeterli gelmedi bana 20li haftamdaydi sanirim 4gun yattim hastanedeki tedavi daha iyi geldi bana bobregim bile enfeksiyondan sismisti bobrek agrisindan ve 38 derece atesten gittim acile acildeki doktor neden urolojiye gitmedin dedi kadin dogum gerek gormemisti suna git diye bende gecer diye dusunmustum ama hata yapmisim acil seni yatirmamiz lazim acil dedi yatirdi ordaki tedavi sonucu toparladim kanimda enfeksiyon baya yukselmisti sonra birdaha oldum ona tek gecelik sase iyi gelmisti 
(592 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ya şuan nasıl peki geçti mi enfeksiyon
(3,392 puan) tarafından
Dogurdum bitti canım ihmal etme urolojiye git bence sende canim
(592 puan) tarafından
Yaa maşallah Rabbim acısını göstermesin..Tamam canım öyle yapayım bende sağol
0 oy
(3,475 puan) tarafından
Bilgim yok ama belirtileri nasil oluyor enfeksiyonun
(592 puan) tarafından
Aslında hiç belirtim yoktu doktor hamilelikte enfeksiyon riski yüksek oluyor bir idrar tahlili yapalım dedi yaptırdım çıktı canım ama belirtisi olanlarda idrarı yaparken yanma kaşıntı kasıkta karında ara ara ağrı akıntı koku v.s oluyormuş
(3,475 puan) tarafından
Anladm canm gecmis olsun duzelir insallah
(592 puan) tarafından
Amin inşallah canım sağol
0 oy
(48,632 puan) tarafından
benim mantara çevirmişti heralde onun yuzunden 37 inci haftanın icinde dogum yaptim birden suyum geldi 
(592 puan) tarafından
Yaa çok geçmiş olsun canım nasıl bebek iyi mi
(48,632 puan) tarafından
buyudu ablasi 4.5 yasinda o dogdugunda iyiydi maşallah
(592 puan) tarafından
Hay maşallah Rabbim uzun ömürler versin inşallah:) doğum normal oldu değil mi
(48,632 puan) tarafından
yok normal cikaramadim☺️
(592 puan) tarafından
Bende çıkaramıycam sanırım :)
0 oy
tarafından
Hap veriyor doktor hamileyken. Kullanmiyormusun
(592 puan) tarafından
Kullanıyorum şase ve antibiyotik verdi haftaya tekrar tahlil yaptrcam inşallah geçmiştir
tarafından
Geçer canım ins
0 oy
(985 puan) tarafından
Ben de vardı ama olduğun yerdeki devlet hastanesindeki doktor inat etti yazmadı yazamam dedi bir gün acilden dayanamadım gittim acildeki doktor kadın doğumcu‘yu aradı söyledi yazdı ama yine de çocuğum ben den enfeksiyon kapmış bu yüzdenErken doğum oldu 22 gün Ve çocuğum Beş gün yoğun bakımda yattı şükür şimdi çok iyiyi
(592 puan) tarafından
Ayy çok geçmiş olsun canım ya Rabbin acısını göstermesin inşallah sağlıkla büyüsün şükür şuan iyi ya yeter
(985 puan) tarafından
Ve bu sebepten midir ne dir bilmem normal doğum yaptım saol canım

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 360 göst.
0 oy
1 cevap 105 göst.
21 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 67 göst.

379,190 soru

11,350,869 cevap

34,820 kullanıcı

...