0 oy
358 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (155 puan) tarafından
Kızlar gebeliğimin başından beri idrar yolu enfeksiyonum var ilaç kullandım gerekli bütün titizliklerime dikkat ediyorum ama her tahlil verdiğimde enfeksiyon çıkıyor bı türlü geçmedi.

Doğumum yakın 36 haftamdayim enfeksiyonlu doğum yapıp bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alan varmı? Doktorum bebeğe geçme riski var diyor hep korkuyorum doğum sırasında sıkıntı yaşamaktan.

15 Cevaplar

0 oy
(1,656 puan) tarafından
Benim de hep çıkardı canım her kontrolde idrar testinde enfeksiyon vardı ama çok fazla çıkmıyordu  doğumdan önceki kontrolde de ilaç kullandım öyle girdim doğuma çok mu yüksek senin enfeksiyonun
(155 puan) tarafından
Evet son gittiğimde yüksek dedi doktorum son ayindasin ve dikkat etmek gerekiyor dedi :(
(1,656 puan) tarafından
Antibiyotik yazdı mi bol bol su iç canım ben günde 2 litreden az icmezdim kendini sıcak tut ve tuvaletini tutma
(155 puan) tarafından
Antibiyotik ve tek kullanımlık ilaç verdi her tahlilim sonrası veriyor bu ilaçları 3 kez kullandım ama tekrarlıyor napsam durduramadım.
(1,656 puan) tarafından
Benim de öyleydi canım ama şükür bebegime geçmedi inşallah sende de sorun olmaz
(155 puan) tarafından
Amin inşallah ondan korkuyorum sadece
-Reklam-
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Bol su iç lavaboyu hergun yika mümkün olduğunca başka yerlerde lavaboya girme inşallah düzelir 
(155 puan) tarafından
Aslında hepsini de dikkat ediyorum ama nafile:( zaten evimden Başka yerde lavaboya giremiyorum
0 oy
tarafından
Bendede aşırı kaşıntı var travazol kullanıyorum bir aydır 
0 oy
(795 puan) tarafından
Bende de enfeksiyon var allah yardımcımız olsun çok zor ya
(155 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Benim vardı hoş benim hamile değilken de vardı hep enfeksiyon cikiyo çocukluğumdan beri ama bı sorun olmadı doktor da bana bebeğe geçer gibi bişey saçmalamadi ne alaka yani
0 oy
tarafından
Korkma canı Allah in izniyle sağ salim al kucagina inşallah.

Ben dedi dogumda doğuma kadar kullandım ilaç milac ama yok dediğin gibi her tahlilde çıktı. Zaten doğumum oldu . Çok şükür sağ salim kurtulduk. Ama bebeğim doğru düzgün aglamiyirdu inliyordu resmen. Ara ara uyurken iiii iiiii diye. Çocuk doktoru geldi baktı dedi bişey görünmüyor belki uykuya düşkün dur illaki aglamiyir diye sorun var sanmayın dedi. Bu inlemesi de enfeksyon ilai kullandin mi antibiyotik falan dedi evet dedim himmm dedi şuan normal ama olur da gece çok inler kusar aşırı o zaman hemen haberim olsun dedi  . Çok şükür öyle bişey olmadı canım evet cocuum ilk başlarda uykuya düşkün aglak değildi doktorum dediği gibi ama sonra:))))))

Allah sağ salim kucagina almak nasip etsin 

Bu arada her tualetten sonra teizlerken sirkeli suyla sil canım. Enfeksyona çok iyi geliyor
(155 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Ben 38. Haftalarda  enfeksiyonum başladı  doktorum 3_5 tane  ilaç  yazdı  birkaç  gün  içtim düzeldi sonra yine  başladı 39+5 de doğum  yaptım  doktorum  eğer  enfeksiyonun geçmezse  doğum  anında  bebeğe  geçebilir  dedi  çok şükür öyle  olmadı  yani  belki de  geçti  doğum  yaptığım  gün  baskıdan  ben  öyle  hissettim  ama  çok  şükür  kızım  sağlıklı  normal  bir  şekilde  doğdu doktor  sana  ilaç  verdiyse  kullan  canım  birsey  olmaz Allahın izniyle  bebeğine  sağlıcakla  kavuşursun 
(155 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(492 puan) tarafından
Sınırda girdim doğuma ilaç bile kullanmadım yine sen kullanmışsım hafta 50 lt su içtim doktor düşük olabilir dedi 600 mg antibiyotik verdi Allahin emri dedim içmedim şuanda sapa sağlam mqsallah bir paşam var takma strese girme 
(155 puan) tarafından
İnşaallah ya bebeğimde çıkar diye çok korkuyorum
(492 puan) tarafından
Yok canım benim şuan 3 aylık geçen idrar tesri aldılar herhangi bir sorun yoktu
0 oy
tarafından
Canım ben öyle doğurdum kızımda da enfeksiyon var 2  kere antibiyotik kullandık biraz azaldı ama kızım artık ilaç icmek istemedi tükürdü falan o yüzden yarıda kaldı . Ama tekrar test yapcaz 
(155 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım doktorumda bna bebekte enfeksiyon çıkar dedi doğum sonrası korkuyorum:(
0 oy
(3 puan) tarafından
Ben hastane de yatmıştim o kadar yüksekti ama geçmedi 1 sendir hala devam ediyor illet bebgim de erken doğdu ve ciğeri enfeksiyon olmuştu 
0 oy
tarafından
İdrar yaptıktan sonra kendini aşağıdan his ılık suyla soğuk suyu kesin değdirme cinsel ilişkide bulaşabilir Ha bu aradan ayaklarını belini sıcak tut çorapsız sakın gezme biraz antibiyotik kulan geçer bide alahin takdiri kimse bilemez iyi olursun insalah geçer sıkma canını bende hamileyken senin gibiydim canim 
0 oy
(679 puan) tarafından
Gönlünü ferah tut canım inşallah geçmez ama.o ihtimal var ne yazık ki bende de geçmeyen enfeksiyon vardı..ve bebeğim ne yazık ki 1 hafta kuvoz de kaldı..inşallah sen yaşamasın 
0 oy
(746 puan) tarafından
Hamileyken bende de çıkmıştı sezeryan doğum yaptım iki gün sezeryan için bir günde sarılık çıktı tam çıkacağız dedik doktor geldi enfeksiyon kapmış sende varmıydı hamileliğin de dedi bende vardı dedim göbek bağından çocuğa geçmiş dedi 1 hafta da öyle yatış yaptık 
0 oy
tarafından
Şuan 32 haftalık hamileyim feci şekilde sanci ile gebeligin 4. Ayı taş düşürdüm enfeksiyon geçirdim. 

Ancak ilk gebelikte dokuz ay boyunca enfeksiyon hiç geçmemişti. Hastanede yattım tedavi oldum antibiyotikler iğneler toz vs derken sürekli tekrarladı her hafta acildeydim diyebilirim o kadar aşırı yanma enfeksiyon vardı ki o şekilde doğuma kadar sürdü doğumdan sonra ancak geçti şükür oğlum sağlıklı doğdu. İnşallah birşey olmaz bebeğe gecmez umarım kontrolleri aksatma ben bebeğe geçme riski nedeniyle yatisi kabul etmistim 
(3,230 puan) tarafından
Eski post
0 oy
(693 puan) tarafından
Bende gebeliğin 9 ay boyunca olmasa da 6 7 ay idrar enfeksiyonu vardı çok şükür doğum yaptım 3.500kilo doğdu oğlum 5 gün sonra sariliktan hastanede yattı sonrasında bende oğluma da idrar yolu enfeksiyonu geçmiş yani bir hafta falan hastanede yatmıştı enfeksiyon çünkü kolay geçmiyor çok şükür şimdi 16 aylık oğlum korkma bişey olmaz sağlıkla kucağına alırsın inşallah 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 102 göst.
+1 oy
12 cevap 187 göst.
8 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MinnieMouse (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 104 göst.
21 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
14 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde bglm_ftma (5,368 puan) tarafından soruldu

378,392 soru

11,326,086 cevap

34,778 kullanıcı

...