0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin iş arkadaşı daha dogrusu eski şefi ve aılesı gelıyor yemege, kırklarelıne alısmamıza cok destek oldular sagolsunlar her cagırdıgımızda yanımızdaydılar

Mercımek corbası

Anayemek-

Guvecte besamel soslu tavuk sote

Garnıturlu pılav

Ara sıcak-

Sosyete mantısı

Ortaya koymaya-

Patates salatası

Mercımek koftesı

-Uzum hoşafı

-Tatlı

Elmalı tart ve magnolya

Acıkcası cok sey de yaomak ıstıyorum zıyan oluyor sırf goz doyurmak ıcın kalabalık yapmayayım sofrada, fazla olan var mı sızce? 

9 Cevaplar

+1 oy
(6,593 puan) tarafından
Patates salatası mercimek köftesi fazla sosyete mantısı yerine sarma ve meze yapsan 
tarafından
Sarma buzlugumda var ama pılav var zaten olur mu ki
(6,593 puan) tarafından
Olur neden olmasın,, ortaya onu köy birde meze yap mor lahana mezesi havuç olabilir kırmızı biberleri kavuruyorum üstüne yoğurt dokuyoum meze şeklinde o olabilir
tarafından
Var var hazır kırmızı bıberım, havuc taratoru mu dıyosun? Ay daha kolay olur aslında valla hazır buzlukta hep onlar
(6,593 puan) tarafından
He biraz havuç tarator birazda kırmızı biber yoğurtla ortaya birde sarma köy birde yemeklerin yeter ama mantı patates salatası mercimek köftesi iftarda yenmez ziyan olur
-Reklam-
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Patates salatası yerine normal salata daha iyi olur sanki digerleri iyi 
tarafından
Coban salatası gıbı mı :)
(2,041 puan) tarafından
Evet aynen :)
0 oy
(2,709 puan) tarafından
Neden bu kadar çok inan iftarda 2 çeşit tek yiyiliyor diğerleri hepsi ziyan oluyor 
tarafından
Ya aslında cok degıl bır de 4 kısıler afıyet olsun tabı ama cok fazla yıyen bır aıle, cay oturmasına gelıp bır tepsı borek yemıslerdı bıttıkce doymadık dedı cocuklar meger evde yemek yemeden gelmısler :D yanı az gelmesındense cok gelsın doysunlar dedım
(2,709 puan) tarafından
Mercimek köftesi patates salatasını çıkar güzel bi salata yap, elmalı tartı da çıkar insanların midesi zaten dolu oda midelerine otutur manolya 1 kulpu bile çok oluyor inan
(7,943 puan) tarafından
4 kişiye bu menü çok bile bende 7-8 kişi var sandım :D
(2,709 puan) tarafından
Aynen zaten ne kadar yiye bilirler ki :) ellerine sağlık
0 oy
(3,320 puan) tarafından
Patates salatası ve mercimek köftesi çıkart bence salata yap ortaya sarma börek ve yoğurtlu meze olabilir 
tarafından
Sarma vardı ama pılav oldugu ıcın aklıma gelmedı, evet esmada soyledı tarator yada patlıcan ezmesı yapayım yogurtlu
(3,320 puan) tarafından
Evet güzel gider  yoğurtlu meze pilav ayrı sarma ayrı kız ben olsa yerim yaniiiii☺
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Köfte mantı patates salatası gün daveti gibi olmuş. Börek mevsim salata sarma yapın bence 
tarafından
Sarma da olur ama gun davetlerınde :) tesekkur ederım
(2,537 puan) tarafından
Yaa olur ama akşam yemeğine de ayrı yakışır ☺️
0 oy
(15,534 puan) tarafından
İftarda patates salatası gitmez bence . Normal salata yapsan daha iyi olun yerine 
0 oy
(7,943 puan) tarafından
Güveçte tavuk küçük kaselerdemi yapıyosunuz bide 2 tatlıya hiç gerek yok bitane yapsan yeter. 
0 oy
(5,053 puan) tarafından
Canım patates salatası mercimek köftesi falan çıkart ortaya sarma veya dolma bide yoğurtlu meze ekle,benimde dün iftar davetim vardı, ortaya sarma patlıcan biber közlemesi ve salata koymuştum çok beğenildi buzlugumda hazır vardı 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 186 göst.
5 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sugra (1,192 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 140 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bulut01 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 56 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,228 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 540 göst.

383,014 soru

11,464,985 cevap

35,064 kullanıcı

...