0 oy
704 göst.
Aile kategorisinde (2,734 puan) tarafından
Kilzalr benim 3 tane çocuğum var ama eşim 4,cuyude istiyor kızımız olsun diyor bende bana çok zor bunlarla baş edemiyorum bakamiyorum doğum dan hamilelikte çok korkuyorum artık ne yapacağımı şaşırdım benle küsmüş konuşmuyor sen hamile olmak istemiyorsun çocuk istemiyorsun diyor artık ne yapacağımı şaşırdım eşimde çocuklu kalabalık li aileyi seviyor ama benim kimsem yok yabancıyım kimse yardım da etmez kaynanama bakmaz mecburda değil tabiki bakmaya konuşmaya denedim dinlemek te istemiyor 

40 Cevaplar

0 oy
(2,223 puan) tarafından
Valla ben şok. Allah'ım yokluğunu aratmasın ama değil 4 ikinciyi bile düşünemiyorum. Eşimde şimdilik ses seda yok zaten kızım 1 yaşında. Önemli olan onun istemesi değil senin psikolojik olarak isteyip istememen. Doğurmak kolay hakkıyla bakabilmek 4 çocuğa eşit ilgi alaka gösterebilmek marifet 
(2,734 puan) tarafından
Bakamıyorum yetemiyorum canim hamilekte çok zor dogurmakta zor ben doğumdan sonra 1ay dogumm cansici çekerim
(2,223 puan) tarafından
Tabi canım kolay değil. Ben hamilelikte çok bulantı yaşadım kalkamadım yemek yapamadim. Düşünsene şimdi üç çocuğum olduğunu. Çok zor
-Reklam-
0 oy
(9,004 puan) tarafından
Benimki de istiyor ama Rabbım isteyene versin gerçekten çocuk işi öyle. Bi heves istekle olacak şey degil
(2,734 puan) tarafından
Aynen oyle vala
0 oy
(10,575 puan) tarafından
Şöyle bişey iki çocuğum var ben isterim maddi gücüm yetiyorsa ama yaş arası büyük olmak şartı ile ;))))
(2,734 puan) tarafından
Hepsinin arasında 9 ay
(1,780 puan) tarafından
Nasıl yani doğumdan sonramı hamile kaldın hep çok zor olmalı ya
(2,734 puan) tarafından
Evet 3 cusu biraz kaza oldu
(1,780 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah
(2,734 puan) tarafından
Sağul cnm
0 oy
(2,001 puan) tarafından
Şimdilik ikimizde istemiyoruz ikinciyi. Zaten şuan anca buna yetiyoruz. Allah hiç olmayanlara nasip etsin bu devirde zor. En fazla iki çocuk...
(2,734 puan) tarafından
Aynen dedim 3cuyu istemedim oldu neyse 4cu nedemek ya diyor sen memurmusun avukatimisin
0 oy
tarafından
Of bacım yapma etme. Valla benim haddine değil senin çocuğuna karışmak ama sorduğun için söylüyorum.

1 çocuğum var inan 2. Ciyi yapmaya korkuyorum.

Hem maddi hem manevi.

Bezi parası Sabri pskilojisi .
(2,734 puan) tarafından
Aynen juserse kuşun canjm
0 oy
(672 puan) tarafından
Benimki de aynı ya 3. Ye hamileyim 2 oğlan bir kız 4. De kız olsun inşallah diyor şimdiden sinirim bozuluyor :D
(2,734 puan) tarafından
Oh masalah pazardan elma seçiyor lar
(672 puan) tarafından
Yok canım espri olmaz artık 3 dedik 3 de kalıcaz inşallah rabbim olmayanlara versin
(2,734 puan) tarafından
Amin Amin kuzum
0 oy
(2,474 puan) tarafından
3  çocukta bende var en kucugumuz 1 yasında Allah isteyene versin ne ben ne eşim istemiyorum kızım zaten çok huysuz birdaha istemeye cesaret edemem herhalde 
(2,734 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin canım
0 oy
(9,008 puan) tarafından
Benimki de dört beş çocuk diyordu. İkinci olduktan sonra iki çocuk yeter diyo sjsjjsjs
(2,734 puan) tarafından
En iyisi ya
0 oy
(1,853 puan) tarafından

Çocuk meselesi kadına kalmış bence.ben kendim istedim 4.yü ve eşimide ikna ettim :P hamileyim şuan.. ama aramızda çok fark var mesela senin en küçük 9 ay lıkmış benimki 8 yaşında..senin yaşın 25 miş benimki 32..ve eşin yardım etmiyormuş benimki çok yardım eder sağolsun temizlik yemek bulaşık hiç farketmez işten gelince baktıki yemek hazır değil mutfağa girer . Haftasonu balkonlar kirlenmiş ben bi balkonları yıkayım der.. bunlardan dolayı benim 4.sıkıntı olmaz bana Allah'a şükür ama sana olur canım.. bence kestirip atma ilerde düşünürüz de sürekli ertele sen eşini anca öyle durdurursun.. erken başlamış çünkü istemeye 9 aylık bebeğin varken

(2,734 puan) tarafından
Aynen canım vala etelemiyor ya bir yaşına diye kandiryorum olmuyor
0 oy
(2,568 puan) tarafından
Biz adami ikinciye zor ikna ettik :D valla bacim bana gore 3 bile cok. Kaynanamin bi lafi var cok cocuk cok dert diye bence bu devirde hakli bi laf.
(2,734 puan) tarafından
Aynen ben kaynanam doğurma knedine bak
0 oy
(13,396 puan) tarafından
Canım siz olduğunuz haliniz ile yeterince kalabalık bir ailesiniz + doğurduğun çocuğun kız olacağının garantisi mi var benim ablam bir kızım olsun diye üçüncüyü yaptı üç erkek çocuk ve eşi dört erkekle evde kafayı yiyor 
(2,734 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(12,861 puan) tarafından

Her şeyden önce manevi destek çok önemli eşin bebek bakımında her konuda sana yardımcı oluyor mu yemek yedirme banyo yaptırma uyutma oyun oynama parka götürme altını alma senin yaptığın her şeyi yapıyor mu? Haftanın bazı günleri akşam için yemek yapıyor mu ya da yardım ediyor mu?

Temizlik yaparken yardımcı oluyor mu?
Maddi boyutu da önemli ileride hepsini kurslara gönderip eğitim aldırabilecek mi sosyal aktiviteler de var tabiki
(2,734 puan) tarafından
Vala açık igretimden okuyorum 3bebek eş vala ev hepsini sigdiyirum namaz oruç elimden geldikçe kuran okuyorum
(12,861 puan) tarafından
Eşin yardımcı oluyor mu peki canım
(2,734 puan) tarafından
Yok canim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Peki bu üç çocuğa bakabiliyor mu yatakları odaları var mı üstleri başları yemeleri içmeleri nasil
(2,734 puan) tarafından
Odaları var
0 oy
(385 puan) tarafından

Valla benimde kimsem yok kaynana görünce anne elti hiç kimse elin memleketinde sadece kocam var 3. Çocuğu istedi yaptık buda Allah tarafından ikiz oldu çok şükür verene bakalım başımıza neler gelecek o kaşındı sonuçta :D ama benim eşim yardım eder kendimize ait iş yerimiz olduğu için evde çokça vakit geçirir çok şükür maddi olarakta durumumuz iyi Rabbim sağlık versinde hepsi olacak bir şekilde 

(2,734 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(3,404 puan) tarafından

Çok şükür iki tane oğlum var bende eşimde hep bir kızımız olsun istiyoruz ama üçüncüyü gözüm kesmiyor 

İkinci olana kadar yapalım diyordu şimdi arada 3cuyu yapalım diyor sen doğurursan neden olmasın dedim daha konusunu açmıyor :D

(2,734 puan) tarafından
Keşke onlarin dediği gibi olsa ama kolay değil
0 oy
(743 puan) tarafından
Valla canım kuserse kussun . Bakacak cefasini cekekecek bizleriz ... Hem hamileleik hem lahusalik hemde ek olarak 2,3 çocuk varsa zor olur . Evet Rabbim hayırlısını nasip etsin kısmeti varsa her türlü olur ama iyi düşünmek lazım , zor bir sorumluluk 4 ve daha fazlası çocuk . 
(2,734 puan) tarafından
Aynen oyle vala
0 oy
(8,008 puan) tarafından
Bence dinleme maşallah ztn 3 tanede az değil birde yardım etmiyorsa çok beklesin benim 2 tane var eşim diyo 3 olsun 1 yıldır bana diyo konuşuyo dinlemiyorum 
(2,734 puan) tarafından
Buda konusun dinlemem
0 oy
(5,405 puan) tarafından
Smdi bile dyor ikinci çocuk yapak git spirali çıkar ama hayrlisi bakalim kızım 31 aylık 
(2,734 puan) tarafından
Biraz büyüsün cnm
(5,405 puan) tarafından
İşte braz buyukmek istyorum da dinlemiyor dyor zamanı gelmiş dyor çıkarana kadr hamile kalıp dogum yapana kadar kız 4 yaşına basacak
0 oy
(1,629 puan) tarafından
1 bebem wardi ikinciyi yaptık ve bağlattim ikimizin ortak kararımiz bnde hep 3 ustedim ama inan ne benim gücüm nede eşimin gücü var bunun ilerisi war eğitimi bakımı büyümesi çok zor iyi bir gelecek hayat çok pahalı 
(2,734 puan) tarafından
Aynen oyle vala
0 oy
(7,992 puan) tarafından
Resimdeki senmisin?
(2,734 puan) tarafından
Bu eski halim bekarken şimdilik  halim kapalı canim

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 573 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy