0 oy
557 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
Sorum yukarda hanimlar birde çocuklarınıza bakarken size yardımcı oluyor mu ne bilim çocukla ilgisi yada en basitev işlerine yardimvs oluyor mu eşinizin 

62 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bu yardımcı olmak tabiri bana çok sinir bozucu geliyor. Hani çocuk benimmiş anamın evinden getirmiştim de ben bakarken bana yardımcı oluyor gibi. Onun da çocuğu. Yaptığı yardımcı olmak değil ebevenylik görevini yerine getirmek. Bakın kızlar babalık öyle işten gelince yarım saat ilgilenmekle olmuyor. Çocuğunun bakımı ile ilgilenmeyen erkek babalık görevini tam olarak yerine getirmiyordur. Şu duruma yardım etmek diyerek dilinizi alıştırmayın.
(5,108 puan) tarafından
++ En haklı yorum
-Reklam-
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Her akşam ckiyo teravih 
(32 puan) tarafından
Senin ki teravihe gidiyirmus iyi canım valla tak etti canıma her gün dışarda her gün bıktım
(4,961 puan) tarafından
Bı aç ağzını yum gozunu canım sende insansın nefes almaya ihtiyacım var
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani çocukların yemeklerini falan o yedirir kızımı o uyutur sofra kaldırmada yardımcı olur bide kendisi düzenlidir yani dagitmaz bir yerleri yardımı bu kadar akşam dışarı çıkması da yok yani ayda bir belki abilerinin dükkanına gidince geç gelir akşam onun haricinde pek bişey olmaz yani çıkmaz pek 
(32 puan) tarafından
Valla canım maşallah senin kocan gibi erkeklerin nesli tükenmiş olabilir çok imrendim
(4,700 puan) tarafından
Kiz bende burdakilere çok ozenirim böyle değildik 5 sene sonunda bu kadar oldu eşim :) öyle süpürge atayım yemek yapayım falan yok burda bazıları var eşleri genel temizlikten haftalık temizliğe kadar eşle beraber yapıyolar biz anca bu kadarina ikna olabildik
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Yardımcı çok oluyor dışarı çıkmaz önceden haftada bir çıkardı arkadaşıyla arası bozulunca artık hiç çıkmıyor 
(32 puan) tarafından
Valla en iyisi çok arkadaşta iyi değil hemde hiç
0 oy
(2,804 puan) tarafından
İşten vakti olmuyor kendine bize ev işine yardım etmez ama arada çocuğu alır giderler akşam gezmesine 
0 oy
tarafından
Herrrrr işime yarfim eder.

Lojmanda oturuyoruz. Bütün iş arkadaşları burda oturuyor zaten. Arada bekar olanların evine gidiyor. Aradada kahveye gidiyorlar. Nadir oda yani.

Arkadaşlarının hepsinide tanıyorum komşumuz cunku
(32 puan) tarafından
Maşallah canim ne yapıyorsunuz da böyle oluyor bu adamlar bizim ki her akşam çıksa dışarı çocuklara ilgilenmez doğru düzgün
tarafından
Bence insanın yaratılışından kaynaklı.
Gerçekten hani ne eşimi ne kendimi övmek için söylemiyorum ama acayip yardım ediyor ya  hangibirini anlatayım. Bak bugun sabah kızı parka götürdü bende etrafı topladim. Gelince evi süpürdu sonra Vileda yaptı. Ben söylemedim  bile . O yapıyor çünkü haftasonu
Sonra bizi dışarı çıkardı. Eve geldik ben yemek yaparken o kıza baktı. Resim falan yaptılar. Neyse yemeği yedik. Bulaşıkları yıkadı bende kızı yıkadım. O ara bulaşık makinesini açmış.
Az önce onu dizdik.  Böyle yani hergün böyle yardım eder.
Haftaicide işten gelince aynı şekilde yardım eder.
Allah bin kere lazım olsun. Karakteriyle alakalı bence. Çok merhametlidir eşim
(10,074 puan) tarafından
Aynen oyle senin birsey yapmanla alakali degil canim adamin icinde olacak. Mesela kaynimla esim cok cok farkli. Kaynim asla yapmaz cocuk bakmaz falan ama esim yapar
(832 puan) tarafından
Benmki bunları yapsa bana iş kalmaz:D ben yokken genel temizlik yaparım vala gelınce evle uğraşmam yemek bulaşık duş tarzı sadece sağolsun çocukla ilgilenir gezdrr dinlenir geri kalan bize ayirr vaktimiz kıymetli temzlık yemek le uğraşmayiz mesleğinde dolayı ayda iki üç kere zor oturup rahat rahat Cay içeriz akşamları fln öyle vaktimiz yok maalesef:(
tarafından
Ama kızım çok hareketli gün içinde çok dağılıyor ev. Onları topluyorum. Kızımın yemeği banyosuyla uğraşıyorum :) yemek yapiyorum o yüzden iş kalıyor banada.
Eşimde işten gelincede yardım eder. Bizde mesai kızım uyuyunca biter ☺️ onu uyuttuktan sonra çay faslına geçeriz
O zmn bile ben onu uyuturken o kızımın oyuncaklarını toplar. Evi toplar sağolsun.
Benimki 8-5 çalıştığı için vaktide var
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Çocuklara bakar hep yardımcı olur haftada deil ayda bile cikmaz anca beraber ayda iki kere gezmeye gideriz çocuklarla onun disinda işten eve evden işe
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Üç yıllık evliyiz. Arkadaşlarıyla filan toplasan üç kere çıkmıştır sjsjsj ama köye kaynanama gider bazen iş yapmaya filan orda kalır. O da yazın iş zamanı filan. Evcimen benim eşim. Çocuklara da çok güzel bakar. Büyük oğlumun altını üstünü değiştirir pijamasını giydirir uyutur. Ev temizliğine yardım eder. Evi süpürür siler. Hamileyken filan çok yardım etti bana her konuda. 
0 oy
(1,121 puan) tarafından
2 gece çalışıyor 1 gece evde gündüz de hep evde. İzinli olduğu günlerde asla çıkmaz dışarı. Sadece gündüz iner çarşıya.  Oda 1 2 saat sonra koşa koşa eve gelir :)) ev işinde yardımcı olmaz. Kızımıda bazen alir kaynanama götürür ben ev temizlerim bazen de aşağıya indirir
0 oy
tarafından
15 gunde bır cıkar kafeye gıder arkadaslarıyla, ev ıslerınde degıl de cocuk bakma konusunda destek olur bende ona bırakır cıkarım 
0 oy
tarafından
Birincisi bir yıldır evliyiz daha eşimin gece dışarı çıktığını görmedim çocuklara bakar iş harici evde oldugunda oynar parka götürür gece kalkar bebeğin mamasını verir ben uyanmadigimda benimki son numune kalan eşlerden
0 oy
(6,004 puan) tarafından
Haftada 3 - 4 gün çıkıyor ev işi desen ölsem kalsam su içtiği bardağı yerine koymaz bugün perdeyi yıkadım sen assana dedim hamileyim uzanamıyorum bana ne yıkamasaydın dedi karnıma sancı gire gire astım iki tane perdeyi beyefendi de instadan video izliyor. Çocuğa bakmak desen cok cok nadir o da ağlar ederse baba beni parka götür diye anca ayda yılda bir parka götürür o kadar 
(32 puan) tarafından
Aynısı bozma moralini bende de var aynisi
0 oy
(1,820 puan) tarafından
Akşam dışarı çıkması olmaz ..ayda bir kuzenleriyle iş yerinde otururlar .. her konuda yardım eder temizlik yemek bulaşık Allah razı olsun.. çocuklarlada oyun oynar bazen ama benimkiler büyük ondan oyunlarda bilgi yarışması isim şehir felan oynarız ..
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Hiç çıkmıyor 12 saat çalışıyor Pazar dahil evdeyse çocukla ilgilenir oynar eve gelincede çocukla ilgilenir onu disinda uyur ise gider malesef işi yorucu 
0 oy
(5,904 puan) tarafından
10 günde bi çıkar... Ev işinede yardımcı olur oğluylada çok güzel vakit geçirip oynar bana bazen git yat dinlen ben bakarım der Allah razı olsun o konuda hakkını yiyemem.. Hatta bazen çocuğu alır biz baba oğul gezicez sende az kafa dinle der giderler parka gezerler uyutur getirir yanıma yatırır :) 
0 oy
(10,429 puan) tarafından
3 gün spora gider 2 saat kadar. Çıkmaz öyle dışarı
0 oy
(83 puan) tarafından
Hiç dışarı hayatı yoktur gece 12'ye kadar çalışır eve gelince de büyük kızımla oynarlar küçük kızım uyuyor olur zaten sonra yatar uyur. Ama gerçekten dışarı hayatı olması çok kötü kuzum sevgiliyken vardı böyle şeyleri sinir olurdum Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Hic cikmaz zaten gec geliyo isten gece hayati yok cok sukur :) ilgilenme konusunda evdeyse ilgilenir uyutur oynatir. Yemek yaptiysam salatayi veya cacigi o yapar. Ben kizimi uyutmaya gidince mutfagi bulasiklari toplar sagolsun yardim eder 
0 oy
(1,408 puan) tarafından

Hiç çıkmıyor hep evde Allah'tan nöbetli çalışıyor da :D

0 oy
(3,428 puan) tarafından
Haftada 1 ve isimiz yoksa pazarlari cikar isimiz varsa bizimle olur

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 469 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 756 göst.
4 Eylül 2021 Aile kategorisinde Birkul (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,906 göst.
17 Nisan 2019 Kültür-Sanat kategorisinde Merveisra (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 128 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,011 soru

11,406,705 cevap

34,944 kullanıcı

...