0 oy
562 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Hamileliğimin başından beri kayinvalidem 2 bin verdi ve ailesinden hickimse (2 kaynim 2 görümce var) yardım etmedi hayırlı olsun demek için bile aramadilar. Bütün herseyi benim ailem yaptı kiyafetleri aklıniza gelen herseyi ailem karşıladı biz sadece hastane çıkışıyla lohusa takımı aldık o kadar hatta hamileligimin 6. Ayinda ise gidecek yol parası kalmıyor diye ekmek alamadığımı biliyorum ertesi günü ailem sanki hissetmisler gibi evin alışverişini yaptı sonraki aylarda bütün mutfak ihtiyaçlarını ailem karşıladı bebegimiz doğdu solunum sikintisi yuzunden kuvoze aldılar birkaç güne inşallah taburcu olacak. O gun gecmis olsun demeye butun ailesi eve geldiler. Gorumcem esimi tembihlemis eve kimse gelmesin 40 i cikana kadar diye esimde benim ailemde senin ailende 40 gün boyunca gelmeyecekler diyor ben ailem gelsinler istiyorum onca yaptıklarından sonra ben bunu nasıl derim aileme maske takarlar görürler dedim eşimde ağzına sıçarim senin mahvederim sen görürsün falan diye üzerime geliyor bebeğimi bir kere bile kucağıma alamadım bebeğime kavuştuğum günü bana zehir edeceğinden eminim aileme söylesem desteğini çekerler diye korkuyorum napabilirim 

18 Cevaplar

+2 oy
(4,970 puan) tarafından
Gerçekten bazı erkekler baba olmayı hiç hak etmiyor. Madem öyle görümcen niye geldi evine? Sonuçta sende lohusasın, sende bebek kadar mikroba açıksın şu an.. ne diyeyim Allah yardımcın olsun
(886 puan) tarafından
Zaten önce solunum sikintisi dediler sonra hastanede enfeksiyon kaptı diye tedaiviyi uzattilar bende diyorum hastane ortamında bile enfeksiyon kapabiliyor olacağa varsa oluyor zaten maske takarlar dikkat ederiz yine diyorum benim ailem gelmeyecek sizinkiler gelsin sonra o çocuk hastanirsa sana dünyayi dar ederim diyor
-Reklam-
+1 oy
(123 puan) tarafından
Ailenin maddi desteğini çekmesindenmi korkuyorsun yoksa manevi destektenmi bahsediyorsun, valla böyle bir eşim olsa zaten ailemin maddi destek olmasını asla kabul etmezdim böyle kıymet bilmeyen nankör insanlar gerekirse ek işte çalıssın ama evini geçindirsin ozaman, geçim sıkıntınızı anlıyorum ama senin ailene güvenerek evlenmediniz çocuk yapmadınız sonuçta bence asla kabul etme yüzüne yüzüne vur hatta açık açık, ailen yanındaymış nasıl olsa onların yaptıkları maddi manevi şeyler ugruna bile dinlememelisin eşini ne demek 40 gün gelmesinler
(886 puan) tarafından
Haklısın zaten ailem geldiğinde en ufak yanlış bir hareketinde bebeğimi alıp gitmeyi düşünüyorum dogum parasını bekliyorum eğer duzelmezse benim çocuğum asla şiddet ortamında buyumeyecek şuan sadece gozlemliyorum belki hatasını anlar diye bekliyorum
+1 oy
(1,353 puan) tarafından
Çocugumuda alır annemlerin evine giderim oda gelip görmesin zaten ne eş görevini yerine getiriyor ne maddi manevi görevini çocuk yapmakla baba olunmuyor çok menfaatçi eşin kusura bakma madem ailen bakacak sana ve çocuguna onun yanında ne işin var topla herşeyin git ailenin yanına ondan daha iyi bakarlar afedersin s. I. Çı. L. Ac. Ak Bi agız varsa oda eşinin 
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun

Ne biçim bir erkek bunlar ya 
(886 puan) tarafından
Sagolun ailesiyle ne zaman arası düzelse böyle oluyor
0 oy
(66 puan) tarafından
 Nefret ettim yeminle böyle insanlardan  sen akışına bırak canım  geldiklerinde kovu cak hali yok sesini çıkar susma inan susunca daha kötü oluyor 
(886 puan) tarafından
Mecbur duymamazlıktan gelicem aileme bisey ima ederse de ipleri kendisi koparmış olur zaten
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin eşin ne kadar tuhaf biri üslubuna bak Allah akıl fikir versin inşallah 
(886 puan) tarafından
Amin inşallah çok sagolun
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Öncelikle.Rabbım bebeğine kavuştursun sağlıcakla.

Hem arayıp sormazlar en.ufak.bi hayırları dokunmaz.hem de akıl verip dar zamanında.yaninda.olan insanlara gelmesinler diye akıl veren gorumcene Allah akıl fikir versin  eşine de aynı şekilde. 

Nasil insanlar bunlar ben anlamıyorum 
(886 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim öyle bende ne yapacağımı şaşırdım o kadar iyligi gecmis aileme ters bir hareket yapar diye çekiniyorum
(4,651 puan) tarafından
Ailen onları bu huyunu biliyorsa.eminim sana kırılmazlar amma.yaptıkları çok yanlış .özellikle yani biz gidip gelmicez onlarda.gidip.gelmesin diye evine karışıyorlar birde. Ne hakları var
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Kendi niye gelmiş o zaman ne saçma insanlar ya Allah bildiği gibi yapsın şu mübarek günde 
(886 puan) tarafından
Bebek hastanedeydi eve geldi bebek çıkınca kendileri de gelmicekmis bizimkiler de gelmesin diyorlar
(7,232 puan) tarafından
Olabilir bebek hastanedede olsa pis mikrobunu bıraktı belki sağa sola madem bu mantıkla bakıyoruz olaya tam bı s.lak ya az karıştırmayın ortalığı baktın zor durumda kalıyorsun gündüz annen tek gelsin söyleme eşine anne hastaneden yeni çıktı ya kalabalık olmasın sen gel gör sonra hep beraber gelirsiniz de batı
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Doğru düzgün söylese inan aslında öyle güzel bir şey söylemiş ki. Üslubu hiç doğru değil. Edepsiz. Aileler yardıma gelecekler filan de tatlı bir dille. İlk çocuğunsa ilk zamanlar tecrübe edinmem için yardımcı olurlar filan de. 
(886 puan) tarafından
Babam hastanede bebek nerde diye gözleri parlayarak bekledi çıkınca da bir torun sevemedik diye uzuldu ben nasıl derim 40i cikana kadar gelmeyin diye
(7,675 puan) tarafından
Diyorum ya canım. Eşinle sinirli bir şekilde değil de sakin sakin daha ilk çocuğumuz. Ben tecrübesiz, sen tecrübesiz bakamayız. Çocuğa bir sıkıntı olur. Ailelerimiz gelsin sadece. Tamam. Haklısın başkası gelmesin 40 çıkana kadar. Ama ailelerimiz yardımcı olmak için gelsin de güzel bir dille
0 oy
(192 puan) tarafından
Ailenin desteğinden değil bu adamın  ve ailesinin yanında bu çocuğu nasıl büyütğcem ondan kork bence 
(886 puan) tarafından
Öyle canım bende zaten dogum parasını bekliyorum o zamana kadar da belki hatasını anlar diye umuyorum ben neyse de bebeğim asla şiddet ortamında buyumeyecek
(192 puan) tarafından
O adam iflah olmaz ben diyim
0 oy
(6,954 puan) tarafından
Böyle bir adam desteği haketmiyor zaten. 
0 oy
tarafından
Hele ******** adama bak ağzına yapacakmış.  Sen bebeğini  ihtiyaçlarını karsilayamayan  bir babasin.  Nasil olur da yeni doğum yapmış bir anneye bu lafı der. Ben o gorumcennde ağzına ederdim. Baştan beridir  yanımızda olmadiniz şimdi mi akıl veriyon diye. Eşine kusura bakma ailen maddi manevi yanımızda oldu olmaya da devam edecek.  Bunu aileme soyleyemem de
(886 puan) tarafından
Eşim hatasını anlar da belki düzeltir kendini bekliyorum yoksa zaten önce o ablaların hakkından gelicem sonra da alacam bebeğimi çıkıp gidicem
0 oy
(432 puan) tarafından
Ben olsam çocuğum hastaneden çıkınca bebeğimide alır annemlerin evine giderim zaten adam maddi manevi yanınızda değilmişki ayrıca yeni doğum yapmış anneye bunları yapan ilerleyen zamanlarda sana ve bebeğine neler neler yapar yüzünü göstermiş zaten hiç hatasını anlamasını falan bekleme tekmeyi bas defolsun gitsin.
0 oy
(128 puan) tarafından
Sen bebeği hastaneden al söyle ailene çık onlar git valla evine getirme bile kendisi görmesin bakalım ne olacak bebeğini düşünüp babalık yapmak değil amacı gorumcenin sözünden çıkmamak valla burda okudukca görümcem olmadığına şükrediyorum ya nasıl yılanlar. Ben olsam arar babama anlatırım taburcu olunca bizi al sizde kalalım derim kocam da adam olur hatasını anlarsa döneriz hemde ailemle bakıp destek almış olurum ilkgunler zaten zor bide böyle bi kocayla mahvolursun valla canim
0 oy
(915 puan) tarafından
Senin eşin vefa bilmez bencil adamın teki asla bunu değiştiremezsin açık açık ailesinin yanında yüzüne vur ekmek paramız yokken bize yardımcı olduklari zamn benim ailemi gayette istiyodun diye
0 oy
(326 puan) tarafından
Öyle şeylere göre hiç aileni üzme kirma ailen gelsin eşin sorun çıkarırsa bebeginide götürüb annenle gidersin
0 oy
(12,814 puan) tarafından
Bence çeksin ailen desteğini zaten çünkü eşin beleşe baya alışmış. Çalışıp kazanıp adam akıllı ev bile geçindirmiyor anladığım kadarıyla bu neyin tribi kimse gelmesin soyle olsun böyle olsun diye 
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Benim bebeğimde kuvezde kaldi ama eve gelenlerin hicbiri bebeğin yanina gitmedi beşiği kapının karşısındaydı ordan bakıp gittiler.

Benim gorumcemde aynısını yaptı bana bile söyledi 40 gün kimseye izin verme diye.(önce anasına kendi ailesine soyleseydi keşke).

Eşimde bana yüklendi bizden birileri gelince.

Sonra onun annesi abisi gelince ben çıktım üste bu defa.

Kendi aileleri olunca sorun değil bizim aile olunca sorun.

Biraz cazgır olmayınca herkes her şeye burnunu sokuyo.

İyi bı cemkirdim çekildi hepsi kenara.

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 725 göst.
2 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Sumeyyery (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 325 göst.
0 oy
5 cevap 124 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 559 göst.