0 oy
592 göst.
Diğer kategorisinde (826 puan) tarafından
Evet hanimlar komşularım bu ev gibi bitmeyen imtihanım benim. Benim 2 çocuğum var biri 2 biri 3 yaş olacak inşallah yaza. Ev bahçeli hersey çocuklara göre bu evde her alan onların. Neyse bizi bahçede gören mahallenin çocuğu çat diye geliyor . Gelsin iyi hoş ama bugünkü cocuk mesela 3.5 yaşında. Annesine defalarca yanliz gönderme dediğim tek geldiğinde de kapıdan çevirdiğim cocuk. Annesiyle geldi iyi hoş buhursun gelsin ama yarım saat duruyor sonra cocuk dursun diyor durmaz dediğim halde durur ay diyip gidiyor . Bende var zaten 2 tane evin işi gücü yemek as biri uyuyor biri uyanıyor biri acıkıyor e evde de kayinpederim var. E bir de gelen cocuk acıkıyor, susuyor ve en önemlisi çişi geliyor.  Bende kimsenin çocuğunu isetmek istemiyorum midem bulanıyor cocuk taharet bilmiyor öylece kalkıyor vs

Yani ben kendimi çok net ifade ediyorum. Hayir diyorum mesela ama benim aklım almıyor yani hem güvene güvene gitmelerine hemde hayır dediğim halde başıma gelene. Bir daha annesiyle mi kapıdan çevirsem müsait değilim diye sizce . Bana benimkiler yetiyor valla millet çocuğundan kurtulduğunu kar biliyor 

39 Cevaplar

0 oy
(826 puan) tarafından

En İyi Cevap
Annelerinin evde işi oluyor çocuklar burdayken yemek temizlik vs halletmeye gidiyorlar şu an benim evi görseniz uçuyor her gün her gün böyle 
(4,145 puan) tarafından
Anam yani desene bakmak istesem zaten bidaha dogururm. Kendiminkilere zor bakiom sahsen ben milletin cocugunu ne bakim annesiyle buyursun gelsin anasinifi gibi sana birakip kacmak is halletmek de ne
tarafından
Kız zorunda mısın boşver ya aman çekilecek çile mi kreş mi senin bahçen az sert ol keskin konuş o ne ya asla başkasının çocuğunun derdine düşemem boşver arkadaşım kalmaz diye düşünüyorsan menfaatlerine gelince arkadaş olup istediği olmayınca küsenden de arkadaş olmasın bir zahmet
(12,565 puan) tarafından
Yinede sabrın yüksekmiş  canım yinede kibarlığini bozmamişsın ben olsam net derdım annesıne almam eve olur biter senin ev işin yokmu onu geçtim zaten iki erkek çoçuk yeterince yoruyor olmali
(826 puan) tarafından
Bir daha müsait değilim diye kapıdan çevireceğim.  Oruç mübarek gün yapmayayim dedim ama bugün gerçekten son noktama geldim. Onlardan sonra kapattım kapıyı evden çıktım yani hergun böyle olmasa tamam da hergun böyle bıktım vallahi
(12,565 puan) tarafından
Çok haklısın
Akraba bağı olsa bile kimse kimsenin çoçuğuna bakmak zorunda değil hele bu yabancı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Birtane vardı vallah ona birkairdim ama beş dakika markete git gel o
(826 puan) tarafından
Ne güzel öyle inan tanımadığım birinin çocuğuna bile bakarım ne olacak
tarafından
Çok seviyordum çok deprem dolayısı ile evimiz hasar aldı mecbur ayrı yerlere taşındık bayram bitsin yine gidecem birgün sesleri geliyordu binaya girerken çocuklarımla oyun oynuyordu şeker vermiş çikolata vermiş oynatıyor di tesadüf duydum
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Ne rahat insanlar varya kimsenin çocuğuna annesi yokken bakmam öyle bi sorumluluk almam sadece bitane öyle arkadaşım var onada zaten gözüm gibi bakarım oda benimkine öyle onun dışında ne emanet cocuk alırım nede gönderirim 
(826 puan) tarafından
Artık deliriyorum.  Ben doğuma gittiğimde kızımı babasına bıraktım sabah doğurdum akşam üstü geldim .kimseye emanet etmedim. Nadiren 2 kez sanırım halasina birakmisimdkr o da hamileydim hastaneye gittiğim icin
(1,537 puan) tarafından
Kan bağının olduğu insanlar ama bazıları suyunu çıkarıyor empati yok çünkü senin kalabalığın sana yetiyor müsait olmadığını söyle önceden hayir lafı hayatımda yoktu ama artık yerleşti çünkü insanların sınırı yok hep bi tık ötesine geçmeye çalışıyorlar
(826 puan) tarafından
Kiz yemin ederim söylüyorum kendi de görüyor zaten. Elim işten cikmiyor . Müsait olmuyorum cocuk tuvalete gidecek oluyor taharet yapmıyor brn yaptıramam diyorum. Birde çözüm olarak 10 yaşlarında bir kızı daha var onunla gönderiyor kaç kez Müsait değilim dedim gonderdim
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Acıkan veya çişi gelene hadi evinize gidin o zaman de bence valla zorundadır değil kimse kimsenin çocuğunu tuvalete götürmeye 
(7,228 puan) tarafından
Haklısın yani canım annesi düşünmesi lazım ama nasıl güvenip bırakıyorlar çocuğu anlamıyorum ya ben anneme zor bırakıyorum
(826 puan) tarafından
Bende anlamıyorum inan ki kreş gibi görünüyor burası sanırım disardan
(7,228 puan) tarafından
İşlerine öyle geliyor böyle insan çok doğurup bakmaktan aciz başkasının başına atmaya çalışan. Ben ananne babanneye bile sürekli sürekli bırakanlara gıcık oluyorum valla heleeki komşuya falan. Bakamiyacaksan doğurma diyecen en iyisi onlara
(826 puan) tarafından
Az kaldı:)))) kiz hepsinde 3 5 cocuk var biri olmasın kar millete
(7,228 puan) tarafından
Jsjsjsj valla ikinciye hamileyim dahada doğurmak istemiyorum millet demekki başkasına gönderince korkmuyor çocuk digurmaktan
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Ay yokk bırakmam da kabul etmem zaten samimi olduğum tek komşum var annem :) oda bir bina uzakta :))
(826 puan) tarafından
Ya ne güzel:)
0 oy
(11,222 puan) tarafından
Annesini de kabul etme canım ne birine cocuk bırakırım ne de birinin çocuğunu kabul ederim
(11,222 puan) tarafından
Olmadı esin eşiyle konuşsun canım olmaz yani boyle
(826 puan) tarafından
:)) eşiyle ayrı benim eşim de yurt dışında.  Sendullar kampı gibi mahalle:)))
(11,222 puan) tarafından
Ay allahim kadın kolay yolu bulmuş rahatına düşkün anlaşılan çocuğa da zoraki mi bakıyor yoksa
(826 puan) tarafından
İnan o kadar içlerini bilmiyorum canım
(11,222 puan) tarafından
Annesini de alma en iyisi canım sen
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Kabul etme Tuğba birdaha annesi ile gelse bile geri çevir küsen küssün bak kendinde yazmışsın seninde işin gücün var o çocuğa birşey olursa senin de başın belaya girer canım 
(826 puan) tarafından
Ay zehra bu saat oldu evin videosunu sana atsam watsaptan şok geçirirsin ne oturma odası ne misafir odası kaldı ne yemeğim hazır
Akşama kadar döndüm durdum bir iş yapamadim.  Her gün böyle ya
(1,351 puan) tarafından
Ben Hayret ediyorum böyle kadinlara ya hicmi çocuğun aklına gelmez

Ay kuzum ya yazık valla kabul etme  canım ne kadar düşüncesiz insanlar ya iyi niyeti suistimal ediyorlar
(826 puan) tarafından
Bir daha müsait değilim duşa gireceğim vs derim . Herhalde gir sen brn çocuklara bakarım demeyecektir
(1,351 puan) tarafından
Aynen öyle dışarı çıkacağım işim var de kusura bakmasın
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Göndermiyorum komşuya kaynanam üst katta ona yalnız bırakmıyorum gelenide kabul edemem yani ee zaten 3,5 yaşındaki yıkanmayı nerden bilsin allah aşkına sen silip temizleyeceksin açıkca  bunu söyle bence  
(826 puan) tarafından
Bende asla bırakmadım doğumumda bile imza attım eve geldim. Valla canım bugün otururken söyledim tuvalete gidihor ben yikayanam kendi de yikayamiyor öylece kalkıyor evde namaz kılıyorum ben oturuyor ediyor içim almıyor dedim.  Hem ben tuvalete oturtmak da istemiyorum dedim daha ne denir ki ? İki kez eve gönderdim yolda altına işemiş içime battı öyle de
(6,441 puan) tarafından
O senin sorunun değil canım annesinin sorunu göndermesin ne rahatlık bişey olsa demi ama sonra sana diyecek ki sana emanet ettim
(826 puan) tarafından
Ben bir odada küçük olanı uyuturken diğerini evde tek diğer odada bırakmıyorum. Onu da odaya alıp kapiyi kilitliyorum inanır mısın ? Daha hiç kimseye bırakmadım babaları ve 2 kez gorumcem haricinde. Onda da doğuma gittim yani
(6,441 puan) tarafından
Ee diyorum ya doğumum var kaynanama bırakmak dahi istemiyorum hatta eşime yemin ettirdim bırakıp işe gidersen helal etmem hakkımı diye
0 oy
(1,912 puan) tarafından
Acıkınca cisi gelince hadi evine git diyin. Kapıdan yollamaya utanıyorsanız böyle yapın 
(826 puan) tarafından
Onu yaptım kuzum 2 kez altına yapmış tutamamis gidene kadar içime battı öyle de :/ ama yine öyle devam herhalde
(1,912 puan) tarafından
Bırakın annesi düşünsün. Sizi bakıcı olarak kullanıyorlar. Ha ben sizin yerinizde olsam sert bi şekilde bakmıyorum derdim. Küserse kussun
(826 puan) tarafından
Artık bir o kaldı yapmadığım canım onu yapacağım herhalde
0 oy
(4,274 puan) tarafından
Arada bırakıyorum soğuk yağmur oldukça ben oğlanı okuldan alıp gelene kadar anca hemen alıyorum mümkün mertebe hiç bırakmıyorum o da bana bıraktığı olmuştu en fazla 15 dk anca yani 
(826 puan) tarafından
O kadar herkes idare eder sanırım.  Yani düşün brn ilerde onu yaşamamak için ard arda yaptım cocuk :) aralari 1 yaş. Beraber buyusunler bir daha ugrasmamak için
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Suç senin alma de kusura bakma bakamam bende ztn 2 tane var nefret ediyorum öyle annelerden
(826 puan) tarafından
Yanliz almıyorum kuzum.  Kendi de geliyor 2 saat duruyorlar zaten sonra isim var yemek yok diyor kiz kendini atıyor yerlere gitmem diye.  Az dursun gönder diyor . Durmuyor da diyorum bilerek götürsun diye
(7,939 puan) tarafından
Ay gıcık oldum anasına
Ben kızımı okuldan almaya gittim çok yağmur vardı soğuktu oğlum astım kaynanam kapı komsum oğlumu babaanasina emanet ettim amcalarıyla oynamış ben gelene kadar daha ayakkabımi çıkarmadan oğlumu istedim birde babaanasi amcası gözü gibi bakarlar çokta güveniyorum ama diyorum rahatsız olmasinlar
0 oy
tarafından
Kimsenin çocuğunu kabul edemem. Çocuk parkı mı benim evim. Oh ne güzel ya çocuğunu bırakıp gitsin herkes bütün sorumluluk sende. Hadi başlarına bir şey gelse sende farketmesen gözünden kaçsa. Hepsi seni suçlar biz sana emanet ettik çocukları diye.
(826 puan) tarafından
Allah korusun. Öyle tabi valla korkumdan başlarında asker gibi bekliyorum onlarla oturuyorum.  Şu saat oldu ev savaş alanı daha dün temizledim onlar gittiğinde bugün yine. Canım istemiyor şimdi oturdum ağlayacağım yemin ederim
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Asla çocuğumu birakmam 30 yıllık komsum olsada asla benim yanimdir onun yeri bende komsularima cat pat kapi gitmem ayda yilda bir kahve iceriz 2 yakin arkadaşim var onlarla msj atariz kahve gelun derim yada onlar hadi kahve ye diye oglum karistirmaz ellemez yinede gözümün önünde takip ederim 19 aylik 5 yaşındada olsa kimeseye birakmam  komsu olarak yani  sen kabul etme anlasamiyolar misafirim gelcek ilgilenemiyorum de direk
(826 puan) tarafından
Ah canım ah. İnan ki surda bir komşuma kahveye gitmiş değilim biliyor musun ? Gelen buyursun gelsin gelirler de sagolsunlar.  İnan severek ağrılarım severim hepsini ama bu yaptıkları başka bir boyut.  Hani onlar cocuk 2 saat kalıyor o 2 saatte yemek sil süpür yapıp kafa rahat yaşıyorlar ben daha dün onlar gittiğinde temizledim şu an evde kaybolursun. Bir daha kapıdan annesiyle kabul etmeyeceğim artık sanırım tek çözüm hic eve almamak
0 oy
(1,663 puan) tarafından
 büyük konuşmuyorum ölüm kalım olmadığı sürece komşuya güvenipte bırakmam asla zaten komşuma yok o olayları pek sevmiyorum güvenim kırılır korkusu var 
(826 puan) tarafından
Ne güzel. Bende gitmem kimseye.  Ama maasaah geleyim olur .
0 oy
(360 puan) tarafından
Valla aklım almiyo kadındaki cesareti kimseyi bırakmam çocuğumu hastanede bakkalda pazarda heryerde çocuğum yanımda olur kimseye güvenemem ben 
(826 puan) tarafından
Kiz tek o değil hepsi öyle.  Birininki de 5 yaşındaydı bir de anlamiyor hiç biseyden duvar yüksek üstüne çıkıyordu. Onun ayağını zor kestim
(360 puan) tarafından
Açma kapıyı sert bı dille belirt çocuğun başına bişey gelir senden bilir
0 oy
(714 puan) tarafından
Çok acil durumlar hastane VS gibi bisey çıkmadığı sürece asla bırakmam şu ana kadar hiç brakmadm yani 5 dk bile korkarım hem gözümün önünde olsun isterim ailem haricinde kimseye emanet edemem nasl anneler var 
(826 puan) tarafından
Öyle bende bırakmadım daha valla . Doğumda bile eşimle gorumcem bizim evde baktılar onda da sabah doğurdum ikindi vakti imza attım eve geldim cocuk var diye
(714 puan) tarafından
Bazı anneleri anlamak gerçekten çok zor
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kapınıza kilit vurun dışa zil takın kendin aç müsait değilim de geri çevir allah korusun başına bi iş falan gelir
(826 puan) tarafından
Evet ya dıştan açılması da sıkınti.  Şimdi aklımdayken yapayım onu sagolasin artık almayacağım
(7,768 puan) tarafından
Herkesin özel alanı var kimse ihlal edemez gerekirse küssün boşver
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Malesef bnde de var ama benimki hayirdan anliyo en azından Allah korusun çocuğun başına bişi gelse sen bitersjn kesinlikle reddet eşim msade etmiyor emanet çocuk durmasına  dr
(826 puan) tarafından
Ay canım eşim yurt dışında zaten millet ona güveniyor ama kayinpederim var yani onu bahane edebilirim aslında
(4,961 puan) tarafından
Aynen soyle canım bahane et cnku baya sana çocuğu kakalamaya çalışan bir anne güven olmaz, bişi olsa Allah korusun en korktuğm sey
0 oy
tarafından
ASLA bırakmam. Hiç en ufak bir istisnası yok
(826 puan) tarafından
Bende :))) komşuyu geçtim.oglumu uyuturken kızımı diğer taraflarda bırakmıyorum
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Benim işlerim var senin çocuğuna bakamam başına bı şey gelirse mesuliyet alamam götür çocuğunu kusura bakma de bence. Bı şey olsa çocuğa direkt senin kapını çalarlar. Benim yakın arkadaşım ara sıra çocuğu bana bırak temizliğini yemeğini yap vs diyor kabul etmiyorum. Ben geleyim bakayım sen işini gör diyor yine kabul etmiyorum. Misafirliğe istiyosan gel ben işimi eşim varken yaparım diyorum. Çocuğumu değil başkasının evine bırakmak kendi evimde bile emanet etmem. Yani bitki değil ki bu insan yavrusu. Allah korusun yani. Çok sorumsuz insanlar 
(826 puan) tarafından
Kesinlikle öyle. Yani bir daha direkt müsait değilim diyip gönderirim en iyisi bu sanırım

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 794 göst.
0 oy
28 cevap 590 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,091 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 490 göst.
17 Ocak 2022 Aile kategorisinde Damla berna (1,753 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 377 göst.
19 Mayıs 2020 Tatil-Seyehat kategorisinde Bags Bunnuy (1,126 puan) tarafından soruldu

379,003 soru

11,344,658 cevap

34,809 kullanıcı

...