0 oy
310 göst.
Diğer kategorisinde (197 puan) tarafından
Kızlar arttık dayancak gücüm kalmadı 18 yaşındayım 1 yaşında oğlum var 5 aylık gebeyim ve plesanta previa yani bebeğin eşi aşağıda rahmime yapışmış ölüm riskim ve rahmim alınacak çocuk yaşamaya bilirmiş 

bebek çok sağlıklı her türlü riskim var sürekli hastane geziyoruz hiç bir hastanenin yeteri kadar uzmanın olmadığı söyleniyor çok riskli olduğu için sürekli başka hastaneler hastane öneriyor gidiyoruz orası orayı söylüyor kafayı yiyorum artık ne yapıcam bilmiyorum özellere soruyoruz hepsi birbirinden pahalı

Ölmek istemiyorum herşey Allah'tan gelir biliyorum ama çok korkuyorum herkes gizli ağlıyor farkındayım herkes stres altında bana lütfen İstanbul Avrupa tarafında güzel bı hastane önerin ve dualarınıza ihtiyaçım var 

16 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Maddı acıdan hıcbırsey gelmıyor elımızden demıssın 18 yasında bır genc kadısın 1 yasında cocugun var ve 5 aylık hamılesın, maddı gucunuzde yok, neye dayanarak nasıl nıye kuzum nıye? Allah yardımcın olsun
(369 puan) tarafından
daha kendisi çocuk
çok üzüldüm ya vallah
(826 puan) tarafından
Yormadin beni
(7,444 puan) tarafından
Aynı şeyleri düşündüm
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ankara şehir hastanesinde DİLEK hanım var perinatoloji de ben onda devam etmiitim gerçekten çok başarılı bir kadın yakından gelmeni tavsiye ederim 
0 oy
(3,364 puan) tarafından
Senin iyi bir perinotologa gitmen lazım istanbulda yasamiyorum ama sehir disina gitme imkanin varsa denizliye cagri guven hocaya gel senin durumunda olan bir hastayi ameliyat ettiler instegram hesabinda var bak orda gorebilirsin buraya atmiyorum cunku etkilenebilirler rabbim acil sifalar versin
(197 puan) tarafından
Maddi açıdan hiç bir şey gelmiyor ellimizden İstanbul devlet hastanesi dışında keşke gelse en iyi hastanede yatsam şu hastalıkdan kurtulsam bir an önce ama maalesef Allah razı olsun söylediğiniz için.
tarafından
Başakşehir çam sakura ya da gidin bir orası da iyi
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Rahmin ne kadar kapalı ve alınacağı kesin mi yapışık şık ne kadar dediler 

Banada plesanta previa teşhişi koydular sonra yapışık şık var dediler antalyayla yönlendirme yaptılar iki 3 doktor birlikte ameliyat olman gerekiyor kan ihtiyacı olabilir dediler korkuttu lar 

Ameliyatım ise başarılı geçmiş sanıldığı kadar kapalı değilmiş hatta yapışık şık da yokmuş 

Bende senin gibi çok stresliydim Allah ikinizde sağsalim çıkmasını nasip etsin ama moralini yüksek tut inşallah Allahını izniyle Bişey olmaz 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Rujen junandir bayan var YouTube yapıyor aynı rahatsızlığı yaşadı detaylı anlatımı var neler yaptığına dahil şimdi çocuğu 5aylik oldu onada ölüm riskin var dogurmazsin demişler izle istersen videosunu 
0 oy
(1,056 puan) tarafından

Moralini yüksek tut inşallah rabbim kolaylığını nasib eder

image

0 oy
(369 puan) tarafından

çok küçüksün Bee offf

bak benim annem en küçük kardeşime hamileyken birden sağ gogusu moralmisti ondan önce testler yapmışlardı hepsinin sonucu iyi çıktı ama 1 tanesi sorunlu cikmis zaten Bi aksilik olacak nasıl olsa hastaneye gelecekler demişler kendi kafalarında kafalarına tüküreyim yurtdisinda yaşıyoruz biz neyse annemin gogusu öyle moralinca gittik hastaneye ben daha küçüğüm 10 11 yaslarindayim bize ne dediler biliyomusun anneniz ölecek biz sadece bebeği kurtaricaz aglamansizlama falan kardeşim 6 aylık ozaman yani daha doğmasına 3 ay var  neyse annemi aldılar ameliyata ama annem davul gibi şişmiş görmen lazım gögusunünün moralmasinida bebekten kaynaklı dediler ama annem Bi çıktı maşallah sapa sağlam neyse bizim tekne kazintisi doğdu Bi çirkin heryeri tüylü :) biz annemin derdine düştüm kardeşimi unuttuk çocuğu görmeye gitmiyoruz çünkü bize anneniz ölecek dediler ..

kardeşim doğdu ve oksijensiz yaşadı doğdu andan itibaren ve hastane ismini güçlü bebek koydu :)

2 ay hastanede kaldılar şimdimi ne oldu dersin şimdi büyüdü ve 15 yaşında koskocaman genç kız oldu maşallah:)

diyeceğim o ki varsın doktorlar herseyi desin abuk subuk konuşsunlar bu tek senin başına gelen bisey değil elbet bir çaresi bulunur 

içini ferah tut kendini strese sokma umarım en kısa zamanda sende careni bulursun canim benim ♡   

0 oy
(2,135 puan) tarafından
Amcamın gelini aynı anlattigin gibiydi onada rahim alınabilir ya da anneyi kaybedebiliriz demişlerdi.

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nde doğum yaptı çok şükür sağlıklı doğum oldu rahmi de alınmadı .Bebekte anne de yaşıyor.
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Çok küçüksün ne bu acele ne ara evlendin de bir yaşında çocuğun var ve beş aylık hamilesin..hiç bişey diyemiyorum allah yardımcın olsun bişeyleri bu kadar hızlı yaşamak hoş olmuyor sonuçları hiç hoş olmuyor ama hayırlısı..
0 oy
(92 puan) tarafından
Canım hiç kendini korkutma ben de plesenta previaydim ne rahmim alındı ne de çocuğuma bir şey oldu 19 buçuk aylık yanimda şimdi kendini korkutma imkanın varsa çoruma gel devlet hastanesinde ümit görkem ve cihan toğrul genellikle bu tarz ameliyatlara giriyo ve bir doktorla kalma başka doktora git her plasanra previa olan hamileler ölücek diye bir şey yok orasını Allah bilir yaşın çok küçükmüş keşke korunsaydin ya ne diyim Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin 
0 oy
tarafından
Allah yardımcınız olsun. Aydın merkezde Alper Tanrıverdi var muayene ücreti 1000 tl imkanınız varsa ona görünün. Prof kendisi. Özeller sezeryanınızı yapmaz zaten üniversite hastanesine gönderiyorlar. Orada ameliyat yapılırken bir yandan da kan veriliyor. Benim de aşağıdaydı baya zorlu bir süreç geçirdim. Ama emin olun ne zaman ki kendimi bıraktım tevekkül ettim ondan sonra düzeldi her şey, moral çok etkiliyor. Sizi öyle iyi anlıyorum ki. Rabbim tez zamanda şifanızı versin
0 oy
(14 puan) tarafından
Sizin durumu benim bir akraba yaşadı doğum yaklaştıkça o yapışıklık git gide azalıyor çoğu hastanın rahmi bile alınmıyor ve akrabaminda alınmadı sadece tavsiyem tıp fakultesine gidin proflar var en doğrusu o olur sizin için o tanıdığım da tıpta doğum yaptı 
0 oy
(246 puan) tarafından
Canım sehir disinda onericegim hastane var izmir ege üniversitesi hastanesi bi tanidigimizinda oyleydi Rahmi alindimi bilmiyorum ama onunda plasenta yapismisti bagirsaklarina kdr ölüm riski vardi bebeginde ama cok sukur orda operasyon gecirdi ve suan iyi oglu 6 yasinda bile Allah m sanada sifa versin Rabbim yardimcin olsun kuzum
0 oy
(427 puan) tarafından
Sen daha çok küçüksün bebeginde daha küçükmüş isteyerek mi oldu 2. Bebegin seni ailenin biraz yönlendirmesi gerekiyor hiç kizma bana bir abla olarak yazıyorum keske başta yapsalardı çok geçmiş olsun umarım iyi olursunuz
0 oy
(2,669 puan) tarafından
Bismillahirrahmanirrahim canım benim ne olacaksa Allah'tan olur yani sen niye kafaya takıyorsun takma �imdi sana bir örnek vereceğim beni iyi dinle yani İyi oku iyi bak benim yengem var doğum yaptı 5 sezeryan doğuma çok riskliydi bebeğim bile santresi doğum yaparken sezeryan dikiş yerlerine yapışmış ondan sonra bunu bir korkuttular doktorlar bir korkuttular sen ölürsün doğumun da senin rahimini alırız seni kurtaramayız çünkü senin bebeğin plansantasi seni doğal doğum dikişini yerine yapışmış ya bebeğin yaşayamaz rahmini alırız çok kötü olursun Allah'tan olur dedim yani korkmana gerek yok yani rahmin alınırsa da alınsın yani yapılacak bir şey yok korkma dedim Bir şey olmaz dedim yani sadece iyi bir doktor tut dedim doğumunu o yapsın dedim hiçbir şey olmaz dedim ondan sonra bu doğumunu yaptı neye rağmen alındı ne çocuğa bir şey oldu ne anneye bir şey oldu ve çok iyiler şimdi çocuk da prematüre bebek doğdu böyle olduğu için erken doğuma aldılar o Bebek de iyi şu an yani bebeğin büyümesine de izin vermediler ama yani şu an gerçekten bebek değil yengem de iyi gelişimi de iyi sen masada kalırsın masadan inemezsin masada ölürsün yani bayağı bir korkuttular yani bayağı bir korktu ama yani şimdi bak hiçbir şey yok yani eski zamanlarımızda gerçekten annelerimiz ninelerimiz Yani nasıl doğum yapmışlar nasıl hamile kalmışlar hayret doktora gitmeyen varmış evde doğrayan varmış Yok bir sorun varmış Yok bir şey onlar hepsi sonradan çıkıyor tamam her şey taksileri Allah'ım da yani bizden de bir şey yapılmaz sanmıyorum bir şey olacak Allah da seni kurtarsın canını sıkma özellikle stres çok önemli canım benim
0 oy
(260 puan) tarafından
YouTube da Ruşen Junandar var onunda böyle bir durumu olmuştu. YouTube Junandar ailesi kanalından bakabilirsin o baya araştırmıştı bu durumu. Geçmiş olsun Rabbim sağlık sıhhat versin inşaAllah

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 41 göst.
11 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
11 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nursenaberkan (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 85 göst.
0 oy
6 cevap 155 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Prensesp (7,358 puan) tarafından soruldu