0 oy
1,149 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,156 puan) tarafından
Şimdi ben tesettürlü birisiyim ve elbiseler gerçekten çok pahalı bir kızım da var kız elbiseleri de öyle erkeklere nazaran 2 bin lira ayırdım ama eşime çok geldi 

Siz ne kadar ayırdınız 

54 Cevaplar

+5 oy
(1,928 puan) tarafından
Bu bayramlık alışverişi olayı bizim evde yok sanırım. Biz ne varsa onu giyiyoruz. Ama şu zamanda çok değil bence. 
(2,156 puan) tarafından
Yani bahar alışverişi gibi de düşünebiliriz aslında
(3,619 puan) tarafından
Aynen bende almıyorum/alamiyorum hangi birine alayim
(2,011 puan) tarafından
Valla cnm bizim evde hep giyilmiş var bayramdam bayrama anca alidigmz icin :D
(3,274 puan) tarafından
Bende bayrama özel almiyorum çok şükür durumumuz da var ama evde varsa gerek duymuyorum açıkçası.
-Reklam-
+1 oy
(2,537 puan) tarafından
600 elbise 450 eşarp aldım. Kızımın da 900 tuttu. 
(119,355 puan) tarafından
zengoo kankim benimmm
(2,537 puan) tarafından
Deliii yaa sjsjw
(4,198 puan) tarafından
Benim kiza da oglana da annem dikio :) yetistirebilirse bana da dikcek elbise yetismesse evdekilerden takilirim:).  10 gundur hastaydi oruc bile tutamadi dedim bosver dikme  ccklara dik yeter bakalim napar
(2,537 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ♥️ maşaallah hamarat anneanneye
+1 oy
tarafından

Kenarda bin tl var 1 Nisan doğum günümdü ben de hediye olarak bayramlık aldırdım bayramlıklarımı görümceme kayınvalideme kayınpederime bir de eşime aldırdım :):) 

(2,156 puan) tarafından
Aynen çok akıllıca ama ben diyemezdim heralde bana alın diye
tarafından
Biz her doğum gününde kimin ne ihtiyacı varsa onu alırız. Doğum günüm olduğu gün görümcem ne ihtiyacın var dedi pantolon alabilirsin dedim kayınvalideme üzerine ceket aldırdım kayınpederime bluz aldırdım eşime de ayakkabı aldırdım :):):) kızım için ayırmıştım ben de ki parayı babam ve kayınpederim sen beğen bize gönder biz alırız dedi iki çeşitte kızım için aldırıcam.  Bayramda tatile gidicez parayı da yolda yerim büyük ihtimal :)
(48,704 puan) tarafından
benim kayinpeder bisey alsa uc ay uyuyamaz adam cok cimri parayı da kayinvalidem idare ediyo bayramda 20 lira veriyorlar yada 50 kayinpedere kalsa 5 lira verecek
tarafından
Benim ki öyle değil Allah razı olsun. Torun olmadan önce bilezik alıyordu hamile olunca 200 tlye düştü :) ortaklaşa iş yapmıştık kayınpederimle 5 bin tl kazandım kayınpederime dedim sen al oda yok dedi sonra parayı bölüştük. Eli açıktır baya. Doğum günümde kendi ailem birşey almaz eşimin ailesi hemen yazar ne alalım filan diye pastasına kadar eşimin ailesi alır.
(48,704 puan) tarafından
benim babam hergun gorsun kızımı pars verir surekli biseyler alir kayinpeder 5 lira verirken eli titrer benim kendi tarafım babam halam cok cömert
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Hiç. Ama çok değil ayırdığın para. Zaten parayı bitirmeye uğraşmazsın diye düşünüyorum. Daha az tutarsa aldıkların yine para sizin cebinizde 
0 oy
(16,015 puan) tarafından
Bende daha almadım. 2 de çocuğum var bana 2 3 takım kuyafet ve ayakkabı lazım çocukların ayakkabısı var sadece kıyafet alacam. 2500 3000 ini gözden çıkardım. 
0 oy
(11,309 puan) tarafından
Ayirmadim almadım köyde şalvar giyiyorum onun üzerine 2 sweet kazak aldım 200 tl o kadar 
(2,156 puan) tarafından
Oh en rahatı bebiş var mj
(11,309 puan) tarafından
Var canım annem almış biz almadan
0 oy
(829 puan) tarafından
Valla öyle bir bütçe ayırmadim eşim kıyafetlerin eskidi giyme yenilerini giy dedi yenileri dediği de düğünden önce aldıklarına diyor onlar bana olmuyor şuan hamileyim öncesinde de bı doğum yaşadım haliyle eskisi gibi değilim .eşim de kursunlandigi için diyemedim olmuyor diye kızdı söylemek zorunda kaldım olmuyor diye bana 2 bin verdi git al kendine dedi yeter sanırım dedi 20 gün oldu herhalde gittim birkaç parça aldım kızıma bı takım eşime şort ıvır zıvır da vardı yine bitmedi onlardan birini giyerim bayramda 
(829 puan) tarafından
Eşim kaynım yüzünden kurşunlandı yürüyemiyor diye içimden geldi aldım yoksa kendisi alır o da
(2,156 puan) tarafından
Bende yazım hatası var sanıyorum çok geçmiş olsun
(829 puan) tarafından
Yok canım yazım hatası değil teşekkür ederim
(6,381 puan) tarafından
Geçmiş olsun yoğun bakımdaydi post açmıştın dimi başkasıyla karıştırmyorsam. Geçici süreliğine mi yürüyemiyor yoksa sakat mı kaldı ömrü boyunca
(829 puan) tarafından
İlk iki gün yogun bakımda kaldı çıktı eskisine nazaran durumu iyi ağrıları hala var bir sene sonra net belli olur durumj dedi eskisi gibi olmayacakmis ama önünde bir ameliyat daha var teşekkür ederim.
0 oy
(1,443 puan) tarafından
iç çamaşırı dahil 1500 lira kadar gitti kızıma, biz ekstra yazlık da aldık cikmisken bir iki parça 
(2,156 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum çıkmışken iç dış almayı
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla ben moda selvimden elbise aldım 375 e iki çocuğum var ayakkabılari 480 tuttu bide kıyafetleri kızımın 250 oğlumun 200 tuttu onun vardı diye biraz daha uyguna kaçtım ama yani olabilecek en uygun bütçem buydu LCW de bile gittik mağazada denettim eve geldim carkla aldım o şekilde bide eşim alacak o biraz daha yüksek fiyata alır bu şekilde 
(2,156 puan) tarafından
Ben baktım modaselvim'den falan elbise ama hiç hoşuma giden olmadı etek gömlek alacağım öyle de daha pahalıya gelecek
0 oy
(7,959 puan) tarafından
Sosyal yardım param gelmiş 1200 oğluma bir takım kıyafet birde kendime bir alt üst tanı eğer öyle uygun bulursam neyseki kızıma hediye geldi bayramligi 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben kendime 200 liraya boydan bir elbise aldım 8 aylik  hamileyim o bile çok =) maksat rahat olsun, eşime sadece gömlek 240 tl=) oğluma kot salopet +içlik badi+ayakkabı 780 tl tuttu o da, yani ortalama 1200 lira yapıyor.  
(5,406 puan) tarafından
Ekledim,bakta sileyim
(2,156 puan) tarafından
Hani kız.
(5,406 puan) tarafından
Kız orda yaaaa=))))
(2,156 puan) tarafından
Gördüm güle güle giy canım yakışmış
(5,406 puan) tarafından
Sağol canim siz de güle güle alın giyin, güzel bayramlariniz olsun
0 oy
tarafından
Kendime almayı düşünmüyorum öyle bir hevesim yok 

Çocuklarıma aldım ikisine 1.500 tutmuştur 
0 oy
tarafından
Bayramlık almadım kızıma elbise ve ayakkabı aldım sadece 250 TL ye 
tarafından
Ahhh esra bu bayram bayram gibi değil ki :( onca can giti insanin içine sığmaz bayram
tarafından
O kadar haklısın ki ne gidecek memleket kaldı ne hal hatır sorup bayram edecek eş dost akraba Rabb'im beterinden saklasın içimden hiç birşey gelmiyor sadece Mehlika için aldım oda çocuk kolay atlatsin yaşananları diye çok fazla etkilendi çünkü
0 oy
tarafından
Kızıma aldm sadece kendime bişe almadm almayıda düşünmüyorm normal bir günden farkı yok benm için 
0 oy
(13,825 puan) tarafından

Oyle illa bayram diye kiyafet almam ben normalde budefa cocuklarin uzerinin renginde bisi aldim :Dbi ust bi ceket aaldim 412 lira ksrgosuz bi hirka aldim kuponla 83 liraya geldi iki de tisort skstrdim araya duz 600 diyim cocuklara da salopet aldim onlarinda 400 u gecti 

(2,156 puan) tarafından
O güle güle giy canım ceketin fotosu var mı bende almayı düşünüyorum
(13,825 puan) tarafından
Duz siyah aldim blazer dokuma.ceket dugun var orda giyerim dedim bir de iste cocuklarin yazlik eksiklerini aldim ekssik bitmiuor
0 oy
(4,236 puan) tarafından
Bebegime elbise ve ayakkabi aldim ,750 tuttu. Kendime de elbise aldim 500. Baska da bisey almam. Belki gorursem bi canta alirim. 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Hiç ayiramadim oğluma alt üst takım aldım bayram için değilde ihtiyacı vardı kızıma bize birşey yok 
0 oy
(5,941 puan) tarafından
Daha bir çöp bile almadım oğlana birşeyler almayı düşünüyorum kendime de uygun birşey denk gelirse alırım yoksa giyecek çok kıyafetim var onlardan giyerim
(2,156 puan) tarafından
Benim geçen sene farkla 10 kilocuk kadar fazlam olduğu için olmuyir eskiler:(
0 oy
(6,381 puan) tarafından
Ayırmadm onca kıyafetim var onlardan birini giyerim.
0 oy
(471 puan) tarafından
0 tl hiç ayirmadim kendime eşim alirsa kendine bilmiyorum ama ben almayacam 32 haftalik hamileyim giyecek bir sey bulamiyorum kii alayim ustelik gurbetteyim bir esim bir ben baska kimsemiz yok cikacak yer yok o yuzden almadim inşallah artik kurban bayramina alışveriş yaparim dogumum olmuş olur vee belki zayiflarim da bir az 
(2,156 puan) tarafından
İnşallah canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 407 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde ASIL KADIN!! (594 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 845 göst.
14 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 174 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nurtopum (607 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.
12 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Busrabusra0 (405 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...