0 oy
840 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bizim 1 bck milyari geciyor. 

Nasil daha tasarruflu olabilirim 

36 Cevaplar

+1 oy
(671 puan) tarafından
Hergün tarhana çorbası makarna yersen aylık mutfak masrafın bayağı düşer onun haricinde zor canım ben anlamıyorum 500e ev çevirenler var bi markete gidiyorsun az bişeye 200 verip geliyorsun ya biz çok rahatız yada geçinenler üstten sıkıp alttan yalıyolar
tarafından
Bu arada bu saydiklarimi her ay almiyoruz 5 lt yag bana 6 ay gidiyo cayi en son ramazanda aldik herkes herseyi yemez belki yada aldigimiz seyler ayni degildir ben 450 ye aliyorum bi daha hicbisey almiyoruz demiyorum toplu alisveriste oyle sonrasinda ufak tefek aliyoruz tabi yine
tarafından
Bnm esim bir yedigini 2. Gün yemiyor hergn 2 veya 3 cesit yapiyorum bkdr gitmesi normal ozmn bizimkinin
(13,202 puan) tarafından
5 lt yağ 6 ay çalışırken bile asla gitmezdi ama 2 lt ile ay idare ederdim rahat. Eşim çok seçici yemek. Her ay 1 kilo çayım var standart 35 TL peynirin kalıbı olmuş 35 TL yanına ıvır zıvır kahvaltılık alsan zaten 150 TL 2 haftalık kahvaltılık tutuyor. Geçim zor. Ben çalışırken hiç eve erzak almadık kayınvalidemde yedik o zaman bile en az 300 TL aylık alışverişm olurdu
tarafından
Benim esimin secme gibi bi huyu yok cok sukur ben de 2 gun yerim ama 3.gun yemiyorum ama esime 1 hafta ayni yemegi versem niye baska yemek yapmiyosn demez ben az yapiyorum ki gunlere sarkmasin diye cok cok idareli bi insan degilim sadece olmasi gereken kadarini aliyorum cok sukur unum da yagim da cayim da yumurtam da herseyim var ama dedigim gibi bunlar her ay alinan seyler degil zaten bir ay bunlari aliyosam oteki ay baska ihtiyaclarimi aliyorum bu yani
(13,202 puan) tarafından
Ben de genel gıda ile deterjanı bölüyorum. Rutin her ay market yaparsak 500-600 kahvaltılık ve pazarlık hariç tutuyor. E iki haftada 150 falan kahvaltı 300 TL. Pazarı da en az haftalık 100" desen ki pazara çıkmam marketten iki biber lazımda yemeğe iki biber alırım israf olmasın diye yine 1000-1200 TL bölünse de aynı
-Reklam-
0 oy
(826 puan) tarafından
Bizde de aynı şekilde bende bekliyim burda bakalım ne diyecekler 
(7,118 puan) tarafından
3 bine yakın gidiyor canım.. Hayat çok pahalı.
(826 puan) tarafından
Aynen hani ötle bişey de alınmıyor iki parçaya Bi sürü para
(7,118 puan) tarafından
4 parca ürün alıyorsun 100 tl tutuyor neredeyse. 2 yil önce böyle değildi sanki. Son zamanlar da zamlar arttı.
0 oy
tarafından

Ne yiyip ne içiyorsunuz anam siz aylık 1.500 bin TL :D:D:D

tarafından
Gider gider çok doğru şaka maksatlı dedim ben orası ayrı. Biz 5 kişiyiz ayrıca görümcemin çocuklarıda bizde 800 900 küsür gidiyor
(9,971 puan) tarafından
iyi gidiyomus valla kiz. Biz 2 kisiyiz daha fazla gidiyo
tarafından
İndirimli şeyler almaya çalışıyoruz. Ayrıca bimden alıyoruz azda olsa fark ediyor
(9,971 puan) tarafından
bende aliyorum kiz. Ama kahvaltilik aliyoruz mesela 1 hafta gidiyo gitmiyo 150 200 tl veriyoruz. En az 500tl kahvaltilik masrafimiz bizim. Meyve çok yiyorum ben onada çok gidiyo zaten
tarafından
Bazı şeyleri alıyorsak bazı şeyleri almıyoruz :)
0 oy
tarafından
Bnmde en fazla 1 buçuk 2 ya çocukta olunca mecbur ek gıda alıyorsa hele hele iyi bnce
tarafından
Evet bide pahali hersey
0 oy
tarafından
Valla kuzum bizimde öyle 3 5 parça bişey alıyorsun dünyanın parası tuyuyor
tarafından
Öyle yaa
0 oy
(447 puan) tarafından
Kuzum ekmek almaya markete gidiyorum 100 tl verip geliyorum bizim de aynı hâttâ daha fazla 
tarafından
Ekmek de almiyoruz fazla 2 tane bazen 2 gn gidiyo
0 oy
tarafından

Valla bende haftada bir pazar yada market yapiyorum toptan onun disinda gunluk 30 yine gidiyo hic hesaplamadim 

0 oy
tarafından
Bizimde o kadar paraya bisey gelmiyorki paranin adi var gerekni aliyoruz 5 kilo pirinc olmus 55 lira yag olmus 50 lira kiyma olmus kilosu 65 lira
tarafından
Aynen gunluk bazen 100 gidiyo hayat pahali
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Pazarı marketi deterjanı herşeyi 400
tarafından
Yok artık sırf deterjan alsam 400 ü geçer
tarafından
Valla esim gebertir bni 400 tutsa :(
(3,750 puan) tarafından
Canm Bi peynir 23 lira sucuk yumurta kaşar yoğurt süt bebek bezi ıslak mendili manavı pazarı herşeyi 400 zaten
0 oy
(6,669 puan) tarafından
1 geçiyor bazen 2ye yakın olabiliyor 
tarafından
Dogrudur cnm
0 oy
(108 puan) tarafından
Canm bn herseyimi bimden alıyorum süt peynir yoğurt gbi gbi ürünleri kaynanam yapıyo tarlamız var sebze ordan oluyo 5 6 ayda bir markete gidiyorum 500 civarı tutuyo dterjam vs dhil 
tarafından
Oyle olsa bizimde az gider ama burda surekli almak gerekiyor
(108 puan) tarafından
İndirimleri kampanyaları takip edebilirsin en pahalısı yerine daha uygun yerlerden alablirsin bence
0 oy
(377 puan) tarafından
Cnm bsey aliyorsan kuru gida deterjan olsun buyuklerinden al bde indirimlere dikkat et mesela ben surekli takip ederm alirsam belki haftada bikere sebzemi alrm onada 50 lira falan oderm. Ufak ufak alrm 2 kisiyz yetiyor onun haricinde aylik 500 harcarz sekerm yagim btmems olr deterjanimi 3 4 ayda bir alrm. 
tarafından
Oyle yapim en iyisimi
0 oy
(9,971 puan) tarafından
Valla bence boğazdan tasarruf olmaz. Bizimde öyle ki 2 kisiyiz
tarafından
Istesekte edemiyoruz
(9,971 puan) tarafından
ben bide çok meyve yiyorum en çokda ona gidiyo canim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
300-500 arasi gidiyor.Gerekli seyler aliniyor sadece
tarafından
Aylik mi 300 veya500 . Cok iyi oylyse sırrını bizede ver kiz . Borcumuz var tasarruf lazm
(6,203 puan) tarafından
Evet aylik o kadar gidiyor.Yiyecegimiz seyleri aliyorum ve meyve alirsak da fazla almiyoruz curumesin diye
0 oy
tarafından
Bizim de 2000 TL falan bazen geçiyor 
tarafından
A101 uygun bnce bn artik oraya gidicem
0 oy
(74 puan) tarafından
Valla bizimde o kadar dır her pazara gitmesi eşimin haftada 200 300lira şunu al bunu al derken buluyor 
tarafından
Pazar 100 tutar yada tutmaz bizim market cok gidiyo
(74 puan) tarafından
Valla canım eşime hee geldiğinde soruyorum ne kadar harcadın diye 200  den aşağı çok nadir söyler bizim marker çok  gitmez belirli şeyler alıyoruz diye
0 oy
tarafından
Bacim ger gun et ravuk mu yiyorsun o kadar tutuyor. 5 kilo yag alıyorum 2 ay yetiyor 2 tavuk alıyorum 1 ay yiyorum parçalayıp.  1 kilo pirinc  1 ay gidiyor. 1 senwlik evliyim camasir deterjanı ilk evlemdigim zaman aldim daha da almadim hatta  beni 6 ay daha götürür.  Bulasik makunasi tableti 1 ay alıyorum 2 3 ay kullanıyorum 2 kisiyle bulasik bile çıkmıyor. Valla benim tas catlasın 500 tl tutuyordur Aylık  alışverişim. 
tarafından
Evet 1 tavuk 1 hafta gidiyo
(7,791 puan) tarafından
Kız ben tek tavuk göğsü alıyorum bı ay gidiyo rahat bı şekilde iki kişiyiz tabi
tarafından
Et olmasa yemege yemek demez esim yaa
tarafından
Ben tavugu sevdiğim için haftada  bir  yapıyorum o yuzden bemde tavuk cok gidiyor
(7,791 puan) tarafından
Bizde tavuk göğsü kuşbaşı ciğer kıyma alırız her aylikta ben bunları bolerim ayrı ayrı bir ay gider hatta bazen iki ama evde bı öğün yiyo eşim o da kimi zaman akşam kimi zaman sabaha denk geliyo ondan mı uzun gidiyo acaba :)
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Bizim de öyle 1.5 bazen 2 yi buluyor ben mutfak masrafı için tasarruf hiç düşünmedim açıkçası hiç aramam yemeye giden parayı
tarafından
Borcumuz var o yuzden hesap kitap yapmak gerekiyor
(7,441 puan) tarafından
Kuzum herşey pahalı yani hesap kitap yapsan da olacağı budur diye düşünüyorum hergun makarna ekmek yersen ancak galiba ben anlamıyorum ayda 500 ile gecinenleri hiç hirsey yemiyorlar galiba.ben uzun ömürlü olan seyleri toplu alırım o halde bile aylık bu kadar gidiyor eğer çocukta varsa birşeyden kisilmiyor
0 oy
(4,725 puan) tarafından
En az 1000 TL gidiyor 
tarafından
Oda iyi
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Valla toplu aldığımız şeyler var ben aylık hesaplayamam ama bayağı gidiyo. Hergun yemek yapıyorum neredeyse eşimin sigarası falan masrafı gezmesi olmadığı için o da güzel yemek istiyo haliyle.
tarafından
Cok  şükür bizimde yok sigara gezmede pek yok
(1,165 puan) tarafından
Valla eşim evine düşkündür kötü alışkanlık olmayınca mutfaktan eksiltmiyoruz.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 213 göst.
9 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 1,141 göst.
0 oy
17 cevap 404 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde ASIL KADIN!! (594 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 171 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Nurtopum (586 puan) tarafından soruldu