0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (10,877 puan) tarafından
Babam bana göre çok iyi biridir.evlatlari için canını verir ,ilimlidir annemle bile konusamadigimiz şeyleri babama deriz.yardim severdir herkese koşar ağzından küfür duymazsınız her zaman arkamdadir her görüştüğümüz de benimle gurur duyduğunu söyler  öyle bir adamdır fakat bundan seneler önce aramızda hiç istemediğimiz birşey gecti.baakasi olsa affetmez yaşanılan olayı.olay olduktan iki gün sonra yalvardı koskoca adam ayaklarıma kapanıp af diledi kıyamadım.affetmesem de kıyamadım babamın ağlamasını görünce yediremedim kendime .yıllardır affetmis gibi davranıyorum hiç lafını açmıyorum ima bile etmiyorum.o olaydan sonra zaten severdi beni ama kardesimden bile üstün tutar hale geldi çok pişman biliyorum ama içim affetmiyor.her gördüğümde o olay canlanıyor gözümde bir anda içimi bir intikam buruyor sonra kendimi topluyorum.onda lafını açmıyor ama o anki bakislarimdan imkanı yok anliyordur.affetmek istiyorum canı gönülden o olayı unutup hakkımı helal etmek istiyorum yapamıyorum.nasil bunu asarım ? 

Not:akıllara saçma sapan birşey gelmemesi için yazıyorum olay öyle tacizdir vs değil Allah korusun.hele babam o tür adamlari öldürür doverken öyle biridir

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tamam olay ne ozaman merak etim seni mi dövdü anneni aldatirken mi yakaldin 
(10,877 puan) tarafından
Canım direk benimle alakalı bir konu yani direk ikimizle .öyle bir konu ki annem bile bana sen affetmezsen bosarim dedi
tarafından
Ozman dövdü seni yada çocuğunu dövdü disladi evden atı sevdiğine vermedi arkanda durmadı akrabasına ezdirdi küfür eti
tarafından
Napmisi olabilir aklıma tek bişey geliyor oda yok diyosun canim
tarafından
Başkasına mi zorla vermeye çalıştı
tarafından
Meltos anlatmıyor arkadas siz bulun diyor :d
-Reklam-
0 oy
tarafından

E valla takildigim.tek konu o konu ney :)

(10,877 puan) tarafından
Olay aile arasında özel bir konu
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Konu ne bilmiyoruz ki canım hem çok iyi demişsin hemde bir olayı mı sadece affedemiyorsun ya konuşup yüzleşip birbirinizden helallik alacaksınız yada bunun için tedavi göreceksin başka yolu yok
(10,877 puan) tarafından
Zamanında tedavi gördüm zaten o dönem .helalleşmek isterim ama konu açılınca icimkeki kin uyanır diye korkuyorum
(6,441 puan) tarafından
Uyanmaz sinir krizi geçirir bi ağlarsın falan düzelir sonra yüzleşmek çok iyi gelecek
0 oy
(392 puan) tarafından
Canım iyi hoş anlattın da esas olayı anlatmadan sana yardımcı olamayız olay ne ?
(10,877 puan) tarafından
Canım olay aile arasi yani olayı sadece çekirdek aile biliyor.
(392 puan) tarafından
O zaman niye buraya yazıyosun seni tanımıyoruz bile çekirdek ailenden başka akrabalarına mı anlatacaz sanki saçma geldi bana kusura bakma
0 oy
(6,234 puan) tarafından
Nasıl bir olay bilmiyorum ama bir gün hz.omere bir adam gelmiş demiş kızımın şöyle bir günahı var (zina) işte tövbe etti sonradan düzeldi şimdi isteuen biri var bahsetmelimiyim

Hz. Ömer diyorki sakın haaa affedici olan rabbimdir Rabbim affedip tövbesini kabul etmiş sana konuşmak düşmez diye.

Seninkide böyle bir olay örneği gibi baban pişman özür dilemis sende affet hakkını helal et gitsin ölümlü dünya bugün varız yarın yokuz her canlı hata yapar 
(10,877 puan) tarafından
O kadar canı gönülden istiyorum ki bunu dilim dese nolur gönlümde bitmedikce.elimden geleni yaptım ve sanki hiç olmamış gibi davrandım yillarca
0 oy
(11,073 puan) tarafından
Seni dövmemiş, taciz etmemiş, anneni aldatırken yakalamamışsın. Adam o kadar yalvarmış pişman olmuş. Böyle büyük sebepler yoksa imtikam bürüyecek bişi yoktur. Takıntı mı yaptın sen bu olayı, psikologla mı görüşsen acaba... Yoksa affedilir yani baba bu
0 oy
tarafından
Canim olay ne bilmiyorum ama baban genede özür dilemiş benim babam o kadar kötü şeyler yaptı ki anlatmaya ne dilim ne elim varmaz ve öylece ölüp gitti Allah var
0 oy
(580 puan) tarafından
Tamam aile arasında özel bir konu diyorsunuz ama biz de afaki bir şey hakkında nasıl yorum yapacağız? 

Taciz,şiddet ,aldatma değil diyorsunuz

Benim için bunlar dışında helal edilmeyecek bir şey olmaz diyorum.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 428 göst.
21 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Merveeem (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 216 göst.
0 oy
9 cevap 397 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Kartaldilos (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 832 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde Ela94 (972 puan) tarafından soruldu