0 oy
851 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
Tek başıma hiç bir yere gitmeme izin vermez,kuzenimle çocuğu parka götüreyim dedim hayır dedi ... Kendide bir yere götürmez genelde ... Ne hiss etmem ne yapmam gerek bilmiyorun ,ne hiss etdiğimi şu anda anlamaya çalışıyorum ... Otubüsle 30 dakikalık yol burdan parka tek başına otubüse bile binemem ... Sıkıldım galuba bu durumdan bilmiyorum gerçekden ne hiss etdiyimi 

65 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hiccc gittigime karışmaz. 

O iznide vermem zaten ona.

Afedersin hay.vanmiyimda ben sahibim gibi davransın.

Giderken ben gidiyorum yada gidicem derim. Herzmnda onaylar.

Zaten sanki nereye gidiyoruz. Gece kulüplerinde gezmiyorumya. Carsipazar market park vs vs .

Bunu kıskanacak adaminda aklından şuphe ederim.

Demekki kendisi öyle yerlerdeki karı kıza bakiyorda milletinde kendi gibi bilip seni kiskaniyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kıskançlıktan mi yapıyor yoksa evden dışarı çıkmasın hiç gözü açılmasın ne yapsam mecbur kalsın diye mi
(108 puan) tarafından
İkiside değil bence sorsam kendinin bile bir nedeni olacağını sammıyorum... Belkide şey yüzünden gelin kısmı tek başına ne yapıyor diye belkide bilmiyorum
tarafından
Gelin insan değilmiş mi  ne bileyim ben daha gitmek istemeyince bi yere git vallaha annenler beni göndermiyor sanacaklar diye kızar sadece cam fanusun içinde gibiyim bı çizgisi var onun dışına çıkartmıyor net olmazda demiyor ama biliyorum yani o çizgiyi  eve herkes girsin istemiyor çok sayılı insan ister ilk kez gelecek olanı çok sorgular  cekinirim eve bu gelecek demeye kendimde pek taraftarı olmadığım halde
(5,080 puan) tarafından
Genel olarak sormam o nedenlede izin durumu olmaz allaha sukur aklim var kendime yetio derdim bise dese
(557 puan) tarafından
Aynnen çocukların var otur evinde onlara bak dışarıda *** mu var evli kadının dışarıda ne işi var köle yani
tarafından
O öyle dedikçe çocuklu insan yok gelin dışarıda ne işi var ne demek birey sıfatından çıkmış olmaz ki insan  bu vasıflar yüklenince üzerine bir insanın gezmesine dışarıya çıkmasına karışmak izin vermemek bu konuda büyük tepkiler verin düzelmesi gereken birşey eşim geç kalma deyince bile kızıyorum eve ki adamin geç gelme dediği gece 2 den sonrası benim nerede ne kadar duracağıma bile karar veremez diye ne demek geç kalmak napcan kapiyimi kitlicen diyorum hemen tamam tamam dersem o iki olur 1 sonra 12 diye
0 oy
(983 puan) tarafından
Ay benimki de öyle. İlk evlendiğimde benle çık çıkacaksan diyordu. 6 ay sonra hamile kaldım zaten o zaman da çocuğa bir şey olur sana bir şey olur bahaneydi. Şimdi çok nadir izin veriyor bahanede çocuk seni yorar dışarıda ağlar.
(208 puan) tarafından
Ay bu biz valla benimki de aynı
(346 puan) tarafından
benim eşimde ilk evlendigim zaman ayni sizinki gibiydi çıkacaksan benle çık yada benden izin alıp çık derdi haber ederdim çıkıyorum haberin olsun gibi kızardı biraz erkeklik taslıyorlar ilk zaman sonra hamile kaldım bebeğe bişey olur diye dolmuşa felan bindirmedi ama şimdi bebemi alır çıkarım bi haber ederim okadar
0 oy
(11,038 puan) tarafından
Ne kadarlık evlisin? Hiç mi dışarı çıkmana izin vermiyor, markete bile mi? Güzellikle yaklaş eşine, konuş. Üzülüyorum sürekli evde bunalıyorum çocuk da sıkılıyo atamıyo enerjisini de. Ya sen sık sık bizi çıkar ya da gündüz hiç olmadı çocuğu parka çıkarmama izin ver de. Komşun falan yok mu onlara çıkmıyor musun? Ufak ufak izin almaya çalış önce yakın mesafe için. Otobüs olmadan gideceğin yerler için. Sonra zaten alışacak bak gerisi gelir
(108 puan) tarafından
4 yıl olacak hiç izin vermiyor hayır
(11,038 puan) tarafından
4 yıldır çabalamadıysan artık zor be canım. Hiç diyosun yani. Markete bile gidemicek neyin varmış, güvenmiyo mu sana? Allah yardımcın olsun. Benim eşim de kıskançtır ilk evlendiğim zamanlar biraz kısıtladı ama uzak yerlere yani markete de gitmem gerekse gidebiliyordum. Sonraları tatlı dille, e çocuk da sıkılıp bunalınca karışmaz oldu.
(14,044 puan) tarafından
Cok garip cidden markete bile mi gidemiyosun nesin sen kolemi
(11,038 puan) tarafından
Ya zor gerçekten gunani, bildiğin kapalı kutuya hapsetmiş.
(14,044 puan) tarafından
Zor tabi ya oyle olduktan sonrq neden evlensin insqn esirmi bu kadin ya dort sene bir de Allah yardimcisi olsun
0 oy
(13,262 puan) tarafından
Yok karışmaz 
0 oy
(1,818 puan) tarafından
Baştan beri öyleyse nişan zamanı falan da hep aynıysa başta anlaşma lazımdı canım sonradan olduysa oturup anlat ama diğer türlü değişmesi zor artık. Beni kısıtlayamaz gece de çıkarım gündüz de haber veririm tabiiki ama izin alma durumum olmadı hiç 
(108 puan) tarafından
Haklısınız nişanlıyken belliydi her şey ama ben cahildim sonradam açıldı gözüm malesef üzgünüm(
0 oy
tarafından
Ay bizimki de tam tersi zerre karışmaz. Hatta çoğu zaman işten yorgun gelir alacağı şeyi unutmuşsa hadi kalk 5 dk al da gel açılırsın der. Zaten marketlerde çok uzak değil  hepsi yürüme mesafesi 5 dk. Uzakta olsa kısıtlamazdı eminim. Biraz güvenden geçiyor sanırım 
(108 puan) tarafından
Hayır bana güveni tam o sorun değil kendide söyler hep ama çevre yüzünden mi köy yerinde yaşıyoruz ya onu kast ediyorum belki o yüzden o kafada eski kafada olduğu için belki bilmiyorum inanın ne düşüneceğimi şaşırdım
tarafından
Walla bilmiyorum ki cnm dediğiniz gibi çevre baskısı da olabilir.  Ama nasıl köymüş orası merak ettm park otobüs vs :) bizim buradaki köyler bildiğintam köy yani dükkan bile olmaz . Sigara almaya vs ilçeye gidilir. Kaldı ki Park:)
(108 puan) tarafından
30 dakika mesafede canım park ama dükkan falan var ben türkiyede yaşamıyorum canım
0 oy
(241 puan) tarafından

Benim.ablam evliyken biz onunla akşamları dışarı çıkar gezerdik sürekli gezerdik akşamları cafeye oturmaya giderdik eniştemin birgün laf söylediğini görmedim hiç karışmazdi. Şimdi ben evlendim hapis gibiyim aynı hiç biyere çıkarmaz. Geçen ablamla konuşuyorduk anlattım öyle hayatmi geçer iyi sabrediyorsun diyor ama öyle.:( park yakın diye cikiyorum ben yine 3-4 dk çünkü. Ama çarşı içinde bir isim olsa tek gitmeme izin vermiyo.

0 oy
(580 puan) tarafından
Çok şükür eşimle öyle bir sorunumuz yok da size üzüldüm 

Kendisi sizi çocuklarla eve kapatıp keyif alem geziyor mu yoksa o da mi çıkmıyor?

Kıskançlık mı var?

Güvensizlik mi var? 

Bunun sebebi ne?

Sebep olarak size neyi gosteriyor?
(108 puan) tarafından
Geziyor,kıskançlık ve güvensizlik değil eski kafalı olduğu için belki köyde yaşadığımız için,eve geldiğinde konuşmayı düşünüyorum da nasıl konuşmalıyım bilmuyorun zaten genelde anlaşamayız karşılıklı konuşamayız ya dinlemez ya ,karşılık vermez bende içimi dökmek için doğru anlatmak için genelde mesaj yazarım onu bile okurmu okumaz mı bilmiyorum
0 oy
(3,441 puan) tarafından
Neden kisitlasin velim mi benim esim? Ben nereye gitmem gerektigini bilirim, ayni sekilde esimde bilir. Size hayir diyorsa itiraz edin, siz onun esisiniz kolesi degil. Bunun adi da kiskanclik degil, kendine guvensizlik.
(108 puan) tarafından
Aynen belkide kendine güvensizlik
0 oy
(4,097 puan) tarafından
Hiç karışmaz valla dha dn komşumla kızları parka götürdk ki 40 lıyım şuan 1 aylk ta bebğim var sadce akşm tek başıma gezme olaynı ben sevmiyorum o yüzden gündüz gezr akşm evimde dururm vardiyalı çalşyo ona göre ayrlıym işte kendi saolsn izn günlerinde gezdirr
0 oy
(3,765 puan) tarafından
Saçmalık evlisiniz diye seni bu kadar kısıtlayamaz

Benim eşim çık gez der ben iki çocukla Zor çıkarım diye gözüm kesmez ne öyle hep evdesin diye kızar hatta 
0 oy
(7,607 puan) tarafından
Esmeeeeee böyle olmaz bileeeesssjiiiinnnn 

Neden izin vermiyor sebeb ne bence çok yüz vermişsin zamanında cnm 
(1,818 puan) tarafından
Ahahs sesiyle okudum çok iyi ya :)))
(7,607 puan) tarafından
Bendede onun sesiyle yazdım :D
0 oy
(3,994 puan) tarafından
Ben dışarı  çıkmayı  pek sevmem  eşimde  beni zorla çıkarır   bana here yere git gez der ama kimseyi burda tanımıyorum 
0 oy
(969 puan) tarafından
Benimki kapıda ki bakkala göndermiyordu 2 yıldır bunu aştım sonunda her gün anlattım anlattım dinlemediği yerde kavga ettim her gün o zman sen beni çıkart diye darladm en son git tamam dedi şimdi evin alışverişi falan hep bende beni gönderir çıkar Bi tur atar gelirim aslında mecbur da kaldı gorevde falan olunca alışverişimi yapacak kimsem de olmuyordu
0 oy
tarafından
Evlendiğim ilk 2 3 yil eşimde öyleydi izin vermezdi sonra değişti şimdi saldım çayıra mevlam kayıra hiç karışmaz günde 50 defa çıksam bışey demez neden biliyormusun çünkü tamm bir tırrekkk hicbiseye yaramıyor hicbisey bilmiyor hfjfjdgfjfg
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ben cikarim carsida dolanirim eksigim varsa alirim kuafore terziye giderim ucuzluk bijuteri falan gezerim.esim para harcamaya karsi.kiyafete ivir zivira para harcamiyim diye gondermek istemez ben ciksrim bunaldim yurumem lazim derim.dukkanda duruyorum gece gunduz beraberiz zaten.o montaja disarlara gidiyo bende o djkkana gelince carsida dolannmaya gidiyorum var bi duzenimiz.uzuldum senin icin
0 oy
tarafından
Köyde mi yaşıyorsun? Bunu sorma sebebim benim eşimde köyde büyümüş, hareketler aynı. Annesiyle pazara gitsem bile laf yapardı, hadi iyisin çok gezdin. Tek başıma zaten bir yere gitmeme izin vermiyor. Bende evlendikten 2 ay sonra hamile kaldım, hamilelikte, çocuktu derken pek üstelemedim. Ama bu sene dedim mesela kızımız 1 yaşına girecek artık bahane etme çocuğu alıp çıkar gezerim arabayla diye 
(108 puan) tarafından
Ever canım
0 oy
tarafından
Çok sıkıcı bir durum 
0 oy
(7,138 puan) tarafından
Benim eşim karışmaz. Geçen gün o işteyken arkadaşım aradı mesela hava güzel gezelim dedi aldım çocuğu çıktım haberde vermedim Instagram dan foto paylaştım öyle gördü hatta o eve benden önce gelmişti. Ne diyebilir ki yani bende kocaman insanım sonuçta. Ben biraz rahatıma ve özgürlügume düşkün biriyim. Öyle biri olsaydı beni kısıtlamaya çalışan asla evlenmezdim. 

Bunlar önemli konular sen bir bireysin senin hayatına müdahale etmesine izin verme boyun eğme çok saçma bişey.

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 531 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,984 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 480 göst.
19 Mart 2023 Aile kategorisinde Bir_dost_ (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
21 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 152 göst.