0 oy
339 göst.
Diğer kategorisinde (2,804 puan) tarafından
Erken uyandı oğlm havada çok güzeldi kahvaltı yaptı snra dışarı çıkmak istedi bnde kapı önüne çıkardım sevdiği bir kamyonu var kumla oynamak istedi evm müstakil oyun için müsait bir alan komşunun çocukları da çıktı onlarda birer oyuncak getirdi neyse oynarken benm oğlanın oyuncağını aldı biri vermedi oğluma vurmaya başladı bende elinde aldım yeter oyun bitti dedm anneside içdfdeydi ne oldu dedi bnde oyuncak için kavga ediyorlar başka bişi oynasınlar rdiy kendi oyuncağımızı aldım dedm 4 yaşnda kendini yerler attı oda yetmez gbi oğluma sert Bi şekilde vurudu bana vuruyor hamileym karnıma yumruğu gelince iyice sinir oldum aldım eve götürdüm oyuncağı git kendin kinle oyna dedm bas bas ağlamaya başladı öyle böyle değil yoktan anlamıyor oğlunun gözünü çıkarmaya çalışıyor, 2 yaşında ki oğlm kendisine ait olmayan şeyin farkında geri bırakırken 4 yaşında bize bunları yapıyor anneside biraz hıroaladı yok anlamıyor çocuk bnde sinir oldum vemrmedim hem oğlumu dövecek hem oyuncağı oynayacak,,

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Cocuguma vurulma konusunda ıster 1 ıster 5 yasında olsun kımse vuramaz, cocugunda sıddet egılımı olan anne de basında durup bunu engellemek zorunda, mesele oyuncak degıl bazı cocuklar paylasımcı olmuyor ogretılmıyor bazı cocuklara da ne yapsan soz gecmıyor ama sonradan gelıp ne oldu demek benım sınırımı bozar 
(2,804 puan) tarafından
Cnm 2 yaşnda  oğlum berbr oynamak istiyor 4 yaşnda kide tokatlıyor benim oğlumu itekliyor oyuncağıda alıyor üstüne bnde müdahale ettim vurmasın diye berbar oynayın diyorm bu sefer tekme atıyor, hayır dan anlamıyor surdan anlamıyor birlikten anlamıyor o kadar sinir oldum ki, bnm oğlum kendi oyuncakalrıyla dışarıda rahat ıyanyamayacakmı, anneside diyor bnm oğlan kamyonu seviyor ondan banane sevmesinden bnm oğlımda seviyor birlikte oynansın demiyor
tarafından
Kamyonu sevıyorsa bırtane de sız getırın kendı kamyonuyla oynasın de, cocuk konusunda asla taviz veremem karsımdakı cocukmus vs de tanımam anası var, benım cocugumun her hareketınden ben sorumluyum, bırıne vursa essek gıbı gıder annesınden ben özur dılerım alır cocugunu gotururum, cocuk bu agactan toplamıyoruz ne zorluklarla buyutuyoruz gelıcek baskasının sendromlu cocugu benım cocuguma vurucak bu sefer benım cocugum baska cocuklardan korkacak asla yani, sert tavır takın annesıne madem boyle bır daha oynamasınlar de
(2,804 puan) tarafından
Söyledm abla git getir diyorm yok diyor o sendekini istiyor diye kadında taktı ikna edecek bir cümle kullanmadı çocuğa ilgisini belki başka yöne çekse bukadar rezillik olmayacaktı ama tek kelime etmedi
-Reklam-
+1 oy
(683 puan) tarafından
Keşke önce güzel bir dil ile isteseymişsin uyarsaymışsın belki bu kadar hırçınlaşmazdı 4 yaşında olması kocaman insan gibi hareketler yapmasını beklemek degil oda çocuk daha belki herkes kendi oyuncagıyla oynasın hadi sende ver bizim oyuncagı fln deseydin vurmazdı sanada oglunla da ama oluyor işte çocuklar çok hırçınlaşıyor her yaşın bir sendromu var canım gelmeyede bilirlermiş ama vurmaya bende çok karşıyım çocuklar çıkınca anneleri de başına çıkabilirmiş. 
(2,804 puan) tarafından
Canm o oğluma vurmaya başlayınca müdahale ettim oğlum beraber oynama istiyor o eline vuruyor kafasına vuruyor bnm oğlum niye dayak yiyip ezilssin ki bnde problem oyuncak ozmn oda kalmasın ortada dedm dünya kadr oyuncak çıkarıyorlar bnm oğlm asla bu benm diye kendini yerlere atmıyor
(683 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Öyle canım bazı çocuklar anlamıyor paylaşmayı bilmiyorlar hepsi benim olsun yönündeler benimde oglum 2 buçuk yaşında başkasının istedigini hemen verir ama bu sıralar istemedigi olmayınca çırlayarak aglıyor başkasından gördügünü yapıyor çocuklar çok doyumsuz oluyor ya :(
(2,804 puan) tarafından
Benm oğlumda onlsrsn gördü benm benm demeye başladı istemezse paylaşmıyor ee napaym bn dıaşrda kendi oyuncakları paylaşmıyor bizimkine el koyuyorlar benm oğlum ezilsn neymiş onlar bu oyuncağı sevmiş anneside taktı versen diyor git evinden başka getir diyorm yok diyor bnde inat ettim bu sefer oğlumu aldım parka gittim
(683 puan) tarafından
benim çocugum eşimin arkadaşının oglu akşamları oturmaya git gel yapıyoduk 5 yaşında resmen oglumu duvara itiyor elindeki herşeyi alıyordu annesine dedim oturdugu yerden uyardı bi kez sonra bi kalktı vurdu bi kez kendi çocuguna yani sonra oglumun kafasına bilerek araba atarken eşim görmüş eşimle onun eşi. Çok samimi yedikleri içtikleri beraber  eşim bidaha yapma diye kızmış  çocugun babası bitane vurda gel demiş eşimde hafifçe vurmuş kızmayınca çocuk sürekli ya parmagını sıkıştırıyor oglumun yada  sürekli yani bebeye zarar vermek istiyor resmen yoksa eşim kimsenin çocuguna dokunmaz çocukta tutup annesine eve gidince benim kafama yumruk vurdu diyerek anlatmış annesi bana mesaj atıyo ikinizde vurmuşsunuz diye ben vuracak olsam seni araya katarmıyım senin çocugun benim çocuguma kaç kez vurdu sesim çıkmadı kendi çocuguna gelince herkesinki kıymetli oluyor benimki sokak malı mı dedim gerçekten çok kızıyorum vurmaya oglum ondan göre göre başka çocuklara vurmaya başladı
(2,804 puan) tarafından
İşte bu 4 yaşnda kide bnm oğlumu eziyor vuruyor itiyor çıldırıyorum kadında bişi demiyor bn sert uyarıyrum valla oyuncağıda vermedim abla dedm bişiyş ısrarla isterse Bi kaçkere kendi haline bırak ağlasın çatlasın verme ki alışsın dedim öğreten öğrete bilse çocuk bu kadr olmaz, sende çok görüşme çocuğunu ezdirme
0 oy
(397 puan) tarafından
En sinir olduğum kabulenenemedigim şey hata dana da değil anada 
0 oy
(7,601 puan) tarafından
Şimdiki çocuklar yoktan anlamıyor gerçi bazıları aşırı şımartılmış ben kızlarım küçükken mesela bu yere giderken çıkacağımız zaman oyuncağı alır ağlar isterdi ama ben kesinlikle izin vermezdim öyle alışmasın diye çok şükür öyle kötu huyları yok 
(2,804 puan) tarafından
Eğe çocuk ağlayarak Bi kere istediği yapıldığını görsün herzman bunu yapar eğer ağlarsam gelicek o oyuncak diye, kendisinde var inatla bizdeki i istiyor vurmaz sa sorun değik vurduğu için aldım
0 oy
(3,296 puan) tarafından
Çok terbiyesiz yetiştiriliyor maalesef

Bende çıkartıyorum süreli sitedeyiz binadan da çıkaran oluyor çocuklar birbirine oyuncakları değiş tokuş yapıyor oynuyor kavga da etmiyorlar maşallah

Maalesef anne baba yetiştirme kötü olunca çocuklar şiddete vurmaya eğilimli oluyorlar 
0 oy
tarafından
Aynı durum bende var eltimin oğlu dsiarida aynı apartmanda oturuyoruz ve bahçemiz de var kızımı çıkarıyorum oğlu da geliyor biraz iyi oynuyorlar sonradan dediğin gibi kavga ediyorlar kızımı alıp eve geliyorum bundan sonra da çıkarmam kolay kolay ayda bir çıkarcam
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Gecen kizimi parka goturdum elinde cubuk kraker vardi kizim 15 aylik cocuklar abartisiz 5-6 yaslarinda iki oglan. 

Kizimi bi cevrelediler kizimda sımsıkı tutuyo krakerini elindeki butun krakeri aldilar ben uzaklastim ordan direk paket goturmemistim gotursem onlara da vercektim ama zaten kizimin avcunda ne varsa aldilar.

Cidden bazi anneler hic bisey ogretmiyo cocuguna 
0 oy
(1,881 puan) tarafından
Az bile yapmışsın asla savunmuyorum ama kaynanam görümcem falan olsa bir tane tokat geçirirdi çocuğa. Annesinin tepki vermediği baş edemediği çocuğa sen tepki vermek zorundasın 
(242 puan) tarafından
İyi canım başka ? Çok iyi orneksin maşallah 4 yaşındaki çocuğa bide kalkıp tokatmi atacak oda çocuk daha Allah aşkına ne anlasin bazı çocuklar sendrom yasiyo hırçın oluyo koca çocuk değil aklı sarsın cidden şaka gibisiniz benim oğluma öyle tokat geçirirse bak bende annesine ne yapıyorum.
(1,881 puan) tarafından
Savunmadığımı söylüyorum zaten doğru bir şey demiyorum onlar öyle yapardı diyorum. Ayrıca annesi müdahale etmek zorunda eğer sen çocuğuna analık etmiyorsan mecbur karşıdaki kendini savunmak zorunda kalacak. Oldu o zaman senin çocuğun hem çocuğu hem anasını vursun sen de sesini çıkarma dayak yiyen de yediğiyle kalsın başka isteğin ?
0 oy
(5,705 puan) tarafından
Keşke elinden alıp oyun bitti demeseydin senin sert tavrın karşısında çocuk da iyice inat etmiş bellii. Güzellikle söyleseydin yada annesine söyleseydin belki o da vurma eylemini gerçekleştirmezdi. Ne de olsa çocuk yani bazı çocuklar inatçı olabiliyor ona göre muamele etmek lazım sende kalkıp yetişkin bir insan gibi tepki vermesini beklemişsin sonra zorla almışsın elinden etkiye tepki olmuş yani. Vurmasını kınamanı anlayabilirim ama vay efendim çocugum un oyuncağini nasıl alır diye çocugu suçlayamazsın sen suçlayıcı davrandığın için çocuk bu tepkileri vermiş keşke anlayışlı davransaydın. 
(2,804 puan) tarafından
Canm zorla almadım berbar oynayın dedikçe inatla oğlumu hırpaladı üstünde tokat atınca bnde elinde öyle aldım oyuncağı bunun içinse kavga bu bitti dedm başka bişi oynayın dedm çocuk dahada hırçınlaştı anneside ondan beter oğluna başka bişi vereceğine bana diyor getir getir benm oğlm niye kendi oyıncağıyla özgürce oyanayamıycak ezilicek pasif kalıcak onlar ağladı diye hemen vericem, aynısını oğlm yapsa oyuncak çöpe giderdi
0 oy
(8,776 puan) tarafından
4 yaşındaki çocuk öfke nöbetleri geçiriyor vardan yoktan anlamiyor paylaşımcı değil bide şiddet uyguluyor önce ebeveynine bakarim çocuk ebevenynin yansimasidir ailenin terbiye edemediği yetistiremedigi çocuklar ilerde bizim çocuklarımızin başını agritacak 
(2,804 puan) tarafından
Oo sni hatırladım ben başka bi çocuk postunda biriyle tartılmıştın kadının uslubundn :)) kadın diyor ki ojla gidince öğrenir Valla demd senin beğitwmediğini başkası eğitmek zorunda değik bununıjuldn da atarlar diyşncede bozuluyor
(8,776 puan) tarafından
Cahillerle münakaşaya girilmez hala oğlan cocugunun yaramaz olacagini savunup özel birey çocuğu kendi çocuğuyla eş değer gören Bi zihniyetle ne konuşulabilir ki cahille münakaşa kişiye zarardır:)))) okula gidince mi öğrenir allahim sen sabır ver yahu senin egitemedigini öğretmen arkadslari nasıl eğitsin bazen gerçekten kısırlaştırmak lazım boylelerini zihniyete bak okula gidince öğrenir ben beceriksizim demiyorda
(2,804 puan) tarafından
Sürekli aynı şeyi diyor gerçekten sen öğret diyorm zamn yok diyor Bi oğlu daha var bide konuşma geriliği var sahipte çıkmıyor gezmeye gelince para var çocuğu doktora götür abla diyince ırsidir ne yapabilirim diyor bide çocuk gelişimi okumuş,,,
(8,776 puan) tarafından
Okumak cehaleti almıyor ne yazık ki uygulamadiktan kendisine faydası olmadıktan sonra
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Kızım suan 19 aylık daha böyle birşey yaşamadık. Ama yaşarsak İnan ne yaparım bilmiyorum. Asla edemeyeceğim birşey. 
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Bir benzeri bizde var ne güzel Maraşa gidip kurtulduk demiştim depremle geri döndük oğlumun oynayacağı tek akranı o çocuk oğlumdan 1.5 yaş büyük ve çocuk demeye bin şahit gerek.. Çocuğum onun çocuğu yüzünden ölümden döndü kadın hık demiyor en son karanlığa kapatıp böö derken yakaladım ki bnm oğlanın karanlık korkusu var ondan sonra daha da arttı kadın bunu normal bişey gibi görüyor bende açık açık dedim mümkün olduğunca çocukları bir araya getirmeyelim çünkü bnm sabrım taştı en ufak oğluma bişey yapsın ağzının üstüne çarparım yeter artık dedim.. Kadının verdiği cvb oğlumu dövdürmem o zmn kavga ederiz lan o zmn sahip çık dövdürmeyeceksen dedim bende.. Bnm çocuğum küçük kendini koruyamıyor onunki canavar gibi her eziyeti yapıyor dedim ya ölümden bile döndük çocuk yüzünden.. Aman onun oğluna bişey olmasında bizimkiler önemli değil taş kovuğundan çıkardık çünkü biz.. Valla o çocuk bazen evden kaçıp bize geliyor ben eve almıyorum geri gönderiyorum kadın bi acayip ztn 4 yaşındaki çocuk evden kaçıp mahalleyi turluyor kadın gücüm yetmiyo beni dinlemiyo diyo he bigün biri kaçırsa veya kurda çakala ne bilim ayı olur dom.z olur vahşi bir hayvana denk gelse o zmn da dersin gücüm yetmiyo diye dedim.. Bnm 13 yaşındaki çocuğum bile ergenliği dibine kadar yaşamasına rağmen benden izinsiz habersiz kapının önüne çıkamaz değil ki 4 yaşa sözüm geçmeyecek..
(2,804 puan) tarafından
Buda aynı inat inat napayım diyor, bende ezdirmem çocuğumu 4 senede zor anne oldm senin çocuğun dövsün diye mi bide ben ne güzel çocuğuma elimde geldikçe eğitim veriyorm teşekkür et özür dile yada birlik oynamak böyle güzeldir anlatırken başkaları hırçın ve bilinçsiz görünce çıldırıyorm
(1,414 puan) tarafından
İşte aynen öyle bizim emeklerimizi de hiç ediyorlar bizde sinir olduğumuzla kalıyoruz..
0 oy
(48,494 puan) tarafından
benim kizimda paylasmiyor vurmaz ama paylasmak istemez kendi oyuncaklarını annesinin dikkatini dağıtmaya calismasi lazimdi
(2,804 puan) tarafından
Annesi öyle yapıcağını yerde bana diyor getir getir ne oalcka bnm oğlumu dövecek hamileym karnıma vuracak bende aferin diyicem yok öyle
(48,494 puan) tarafından
yok kızarım bende ya şımarık cocuk sevmiyorum anneler babalar simartiyo sonra dinlemiyor diyorlar
(2,804 puan) tarafından
Kendi oğlum bazn evde oyuncakları fırlatınca faln topluyorum hepsini kaldırıyorum bir süre vermiyorum yaptığının yanlış olduğunu bilmesi için öyle ağladı diye eline verim herşeyi başkasına ait kendine ait nedir bilmeyen çocukları hiç hazzetmiyorum

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 184 göst.
29 Ekim 2022 Aile kategorisinde &Nazenin & (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 175 göst.
27 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 202 göst.
12 Şubat 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 61 göst.