0 oy
202 göst.
Aile kategorisinde (1,337 puan) tarafından
Kızlar 7 buçuk aylık oğlum emekliyor ve bazen sakincalı şeyleri kurcalamaya gidiyor ben genellikle ortalikda zararli şey durdurmam ama eşim çok dikkatsiz şuan örnek veriyorum bebeğim emekliyor ve eşim bişi yemiş oluyor tabak ve çatali yere koyuyor bende lavabodan bi geliyorum çocuk çatali eline almak üzere kapıdan hayır oğlum diyorum bağırmadan o yapmakta olduğu şeyi yapmiyor çünkü izin vermediğimi anliyor ama o şeyi yapmak için ağliyor kesinlikle bağırmadan yumuşak bir şekilde hayır diyorum başka kimse şimdiye kadar hayir demedi ogluma yani bir başkası hayir dese ne yapar bilmiyorum ama ben hayır diyince yapcak olduğu seyi yapmıyor izin vermiyorum diye ağlıyor nasıl ağlamasına engel olabilirim

7 Cevaplar

0 oy
(4,725 puan) tarafından

Seninki yine hayır deyince yapmiyomus benimki inadına yapıyo 14 buçuk aylık :D

(1,337 puan) tarafından
Buyudükce belki buda inadına yapar :D
-Reklam-
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Zannetmiyorum 7 buçuk aylık bebek hayırdan anlasın benim oğlum 9 aylık daha bişey yok biraz büyümeleri lazım herhalde 
(1,337 puan) tarafından
Anliyor hatta eşim inanmadi kaç kez denedik ilk bende tesadüf sandim ama hayir diyince yapmıyor asla
(1,929 puan) tarafından
Iyi maşallah bebişe ben hayır diyorum ama hiç takmıyor inadına gidiyor
(1,337 puan) tarafından
Ya belki sizinkinin huyu odur yani inatsa ondardir anlamadığından değildir
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Gerektiğinde ağlamasına müsade ediyorum ama o ağladı diye istediği şeyi yapmıyorum. Ama misafirlikte yada kalabalık bi ortamda kucağıma alıp dikkatini başka bir yöne çekiyorum 
(1,337 puan) tarafından
Bende kesinlikle ağladi diye musade etmiyorum bu seferde ben aglayinca her istediğimi yapıyorlar der buyüdüğünde
(2,075 puan) tarafından
Ağlıyo sonra tekrar yüzüme bakıyo. Ben tekrar hayır diyorum bu kez daha çok bağırıyor. Bende ondan tarafa bakmıyorum. Sonra kendi geliyo yanıma. Kendi kendine sakinlesiyo.
Ama başkası varken hemen herkes Aman ağlatma çocuğu diyor vicdansız anne durumuna düşmemek için ne ona hayır diyorum ne yapmasına izin veriyorum. Kucağıma alıp dikkatini dağıtıyorum
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Küçükken hayır yaapma deyince yapmıyorlar ama büyüyğncr gör sen yapma desen de yapacak inada . 
(1,337 puan) tarafından
Orasi kesin yeğenimde öyle :D
(1,939 puan) tarafından
Oğlum ne güzel küçükken zararını anlayınca yapmayı bırakırdı şimdi zararlı olduğunu güzel bi şekilde anlatsam bile inadaına gidip yapıyor
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Benim bebegim 10 aylik hayırı bilmez ama mesela caydanliga dokundu bir kaç defa eli yandı bende cıss dedim artık cıss acı vermek olduğunu anladı sonra ona zarar verecek biseye uzandığını görünce cıss diyorum elini geri çekiyor bana bakıyor 
(1,337 puan) tarafından
Ben cıss diyince hic umursamiyor buda hayira alışı
0 oy
(119,326 puan) tarafından
Kiz kuzeye yapma diyince guluyo snr gene kendi bildigini yapiyo takmiyo beni
(1,337 puan) tarafından
Hahaahaa Kuzey beye bak sen
0 oy
tarafından
Bu yaşlarda ağlaması çok normal..çocuk 3 yaşında oğlum hayır dediğimde nedenini söylediğimde bile bazen tamam diyo bazen bağıra bağıra aliyo....normal olarak ağlayarak istedigini yaptıracak..bir kez yaparsan yandın..hep kullanır..ağlasın dikkatini başka şeye ver yada sarıl kucağına al ağlamasıni görme.
(1,337 puan) tarafından
Tamam canim sağol

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 79 göst.
11 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ajangadget (1,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
22 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,083 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde MineE (184 puan) tarafından soruldu