0 oy
247 göst.
Diğer kategorisinde (506 puan) tarafından
Kendimi çok suçlu hissediyorum benim kızım başka yerde uyumuyor bi yere gitmek istemiyorum kardeşimin evine geldim kızının doğum günü var diye.normal çıkmam gitmem bi yere pek ama artık evde kala kala da sıkıldık bende kızımda. Bi yere gidince kızım kesinlikle uyumuyor çok ağlıyor ve yatiramiyorum kardeşimin de 3 çocuğu var ister istemez ses oluyor evide çok müsait değil uyuması için sabah 6.40 da uyandı sonra 11 de oraya gittik evde uyumadı orda 2.30 da uyudu 40-50 dk falan sese kalktı kızım kesinlike seste ve biri olunca uyumuyor. Evimizde ilaçlama oldu diye kaynanama geldik daha yeni uyudu ama çok ağladı sersem gibiydi artık onu öyle görünce çok üzüldüm uyuttum ama çok ağladı öyle uykusuz gözleri kıpkırmızı görünce annelik içgüdüsü olarak kendimi sucladim ve ağladım ben evden çıktım kalsaydım uyurdu böyle aglamazdi sırf doğum günü için değer miydi dedim kendi kendime napacsm bilmiyorum böyle tek ve sessiz olacak yoksa yatmiyor yaptığım yanlış mı inan belki saçma gelecek ama kızım 1 yaşında bu arada 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım nereye kadar çocuk uyusun diye sağa sola gitmicen sende az çocuğunu kendine göre alıştır gurultude de uyusun başkasının evinde de bu alıştırma meselesi hep kapanırsan ömür böyle geçmez 

(506 puan) tarafından
Hiç uyumadı şuan uyumuş yanında uzandım vicdan azabı çekiyorum desem inanır misin
-Reklam-
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Bence vicdan yapma alıştırmak lazım çocuğu 
0 oy
(5,365 puan) tarafından
Canım ne zamana kadar böyle devam edecek kendine bunu yapma zamanla oda alışacak birden olacak birşey değil kendini her yerden uzak tutarak olmaz bir iki kere ağlar üçüncü de artık öncekiler gibi olmaz yavaş yavaş düzelir inşallah 
0 oy
(48,494 puan) tarafından
benimki hic uyumadigi icin ben alışmıştım vicdan yapacak bisey yok uyusun oda☺️
0 oy
tarafından
Nasıl alisirsa öyle gider yani ben İlk haftadan sonra hep dışarı çıktım kirkini falan hiç beklemedim evdede ona özel aman gürültü olmasın ses olmasın vs diye hiç uğraşmadım sesli ortamda yatırdım hep bebeğimi ,alışsın diye çoğu zaman şimdi hem gezmeyi çok sever hemde her yerde uyur yani kendini bebeğe göre sekillendirirsen alismaz ve ne zamana kadar daha evden çıkmadan durabilirsiniz sosyal etkileşimin az olması inan uykusunu almamasindan daha kötü bebeğinde sosyalleşmeye ihtiyacı var  canım bence alıştırmaya çalış bir ağlar iki ağlar üçüncüde alışır vicdan duyulacak bir durum yok bunda evden çıkarmamak daha kötü bence 
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Bana bı yanlos geliyor. 1 uyumaz 2 iki uyumaz uykusu gelince mecbur yatacak napacam. Nereye kadar uyusun diye evde kalacaksın. Benim çocuğum olduktan sonra ona göre kendimi şekillendirmedim. Ona bize ayak sağladı. Sestede uyuttum. Dışarda yemekte yedirdim. Tabi bazı özel dinemleri oluyor dışı çıkarken hastaysa huysuzsa  özellikle dikkat ettim ama genel olarak o bize göre sekillendi 
0 oy
(1,885 puan) tarafından

Kızımda öyleydi. Hiç acımadım valla :D nereye kadar sessiz ortam aricam benn? Ağliyor ağliyor ya sızıp kaliyor ya da hiç uyumuyor yolda bayılıyor. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 142 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Minikii (472 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,599 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 321 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Ayca6273 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 255 göst.
5 Eylül 2022 Aile kategorisinde Ayca6273 (57 puan) tarafından soruldu

378,267 soru

11,321,858 cevap

34,767 kullanıcı

...