0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (468 puan) tarafından
Kızlar sizden başka anlatacak kimsem yok kendi yerinize koyun öyle yazın 

Diyelim ki kiracisiniz eşiniz borç harç etti bir şekil yaptı yıkık bir ev aldı 1 sene sonra yikti herşeyi gönlünuze göre sıfırdan iki katli ev dikti geçtiniz mutlu mesut oturdunuz bu arafa arada annenizin evinin bitişiği en ufak bir şeyde anneniz yardiminiza koşuyor  çocuğu her zaman rahatlıkla birakip gidiyorusunuz bir yerlere çok rahat çok mutlusunuz evinizde iki ay geçtikten sonra biri evi satın almak istedi orda başladı herşey sonra bütün aileniz de bu mahallede bu arada ailenizi seven biri olarak bu durumdan mutlusunuz bütün sülale karşı çıktı satma evi falan bu arada kuzeniz benim ailem olan hepsi onunda ailesi oluyo ev satılmaz yeri dolmaz falan dediler sonra 4 ay boyunca bu bir satacam dedi Bir vazgeçti öyle öyle psikolojimi.alt üst etti bıraktı ama ne olursa olsun iyi günde kötü günde yanında olacam dedim bu arada borçlular aradı sıkıştık o yüzden satmak istedi ve sonuna kadar saygı duydum böyle bir durumda onun yanında olmaliydim neyse babam aşırı karşı olduğu ve kiracı olmamı istemediği için acil olan borcun bir kısmını kapattı ve kalan kısmında alt kattan gelen kirayla halledecez dedik sorun kalmadı büyük borçları da yavaş yavaş öderiz diye kararlaştırdık satmicam dedi ne olursa olsun 

Neyse bugün eve istediğimizden daha yüksek rakamda alıcı çıktı satacam diyor bende büyük kavga çıkardım bıktım artık dedim siz olsaydınız ne yapardınız bu durumda lütfen empati kurun 

Bu arada satıp ticaret yapıp ikiye üçe katlarım o parayı diyor uzun oldu hakkınızı helal edin 

18 Cevaplar

0 oy
(2,160 puan) tarafından
Satirmam net.
(468 puan) tarafından
Ya ama çok büyük kavga ettik bu zamana kadar hep alttan aldım şimdi ne dünya sevdalısı çıktın diyor böyle bir insan olduğunu bilmiyordum ama alakası yokki insan bu hayatta bir ev sahibi olmak için yaşar ben şans eseri Rabbimin nasibiule tabi olmuşum nie satım evimi ya çok yoruldum
(2,160 puan) tarafından
Canım bu ev elinden gitse ya yerine gelmese ne olacak o zaman
(468 puan) tarafından
Sen olsan ne yapardın mesela nasıl ikna ederdjn
(2,160 puan) tarafından
Yani güzelce konuşurdum vazgeçirmeye çalışırdım olmadı kavgayla
(468 puan) tarafından
Defalarca konuştum tamam diyo vazgeçtim biri geliyor fikri değişiyor en son bugün ben de kavga ettim dayanamadım artık satarsan benden yana mutluluk yüzü görmezsin dedim bakalım
-Reklam-
0 oy
(5,603 puan) tarafından
Hiç kendime ait bir evim olmadığı için bilemedim şu an :-):-) ama fikir yürütecek olursam istemezdim herhalde 
(5,603 puan) tarafından
Eğer gerçekten dediği gibi ticaret ile üç beş katına çıkaracak ise güveniyor sanız bu konuda neden olmasın ve bu arada siz perişan olmayacaksanız taşınma vss gibi
(468 puan) tarafından
Valla kiracı olmak perişanliktir zaten ben bu zamana kadar neler çektim kiracilikla tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum
(5,603 puan) tarafından
Aynen öyle bende kiracıyım maalesef ve almak hayal gibi bir şey resmen bence sattırma ya
(468 puan) tarafından
Allah yardım etsin nasıl sattirmicam bilmiyorum
(5,603 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah
0 oy
(5,955 puan) tarafından
Alıp satılan tek sey evimizde araba oda km yada model yukseltmek için onun disinda yatirim icin ayvalıktan daire aldik  onu satacak  oturduğum kira şuan kendi evim olsa satmazdi sattirmazdim canım borç ödenir satılan yerine gelmiyor.. canım
(468 puan) tarafından
Ya nasıl sattirmicam ki ben asla sattirmam dediğim için inat etti nasıl satıyorum izle ve gör diyor babamın evine mi gitmekle tehdid etsem ne yapsam
(5,955 puan) tarafından
şerh koydur ondan habersiz tapuyu al git koydur satamaz senin onayın olmadan satamaz şerh koydur
(468 puan) tarafından
Öyle bir şeye cesaret edemem ki:(
0 oy
(483 puan) tarafından
Vay anam vay o borç illaki ödenir de kusura bakma bacı bu zamanda bir daha na.h ev alır kocan hemde ailenle dip dibesin hic bir şey olmazsa bunun için bile durulur 
(468 puan) tarafından
Tabiki yemin ederim evden çok düşündüğüm bu ah ailem ne kadar mutluyum onlarla yan yana olduğum için artık gidip babama anlatsam mi diye düşünmüyor değilim
0 oy
(6,165 puan) tarafından
Başlığı okuyunca eşim için herşeyi yapardım yeter ki dara düşüp canı sıkılmasın dünya malı için diyecektim ama içeriği okuyunca değişti. Borcu kapatmak için ailen de elinden geleni yapmış destek olmuşlar borç evi satmadan da kapatılabilecekse eğer gerek yok satmaya bu devirde ev sahibi olmakta zor çünkü ha deyince alınmıyor 
(468 puan) tarafından
Tabiki öyle oturduğum ev milyonlarca kiraciinin hayali eminim bu evi satarsak yeri dolmaz onu ikna etmek için hangi yöntemi denicem inanın bilmiyorum şimdilik küstüm ama kusmekle de olmuyor keşke çözüm olsa
(6,165 puan) tarafından
Küsmek ile olmaz konuşarak halletmeniz lazım elbette yani çok mu kararlı evi satmaya tek başına alabileceği bir karar da değil bu ayrıca
(468 puan) tarafından
Ya aslında diyordu belki olur belki olmaz ben çok karşı çıktığım için oda sinirlendi baya ağır konuştum yumuşak da gidemem artık ne olacak bilmiyorum
(6,165 puan) tarafından
Sakince konuşun en doğru kararı öyle verebilirsiniz
(468 puan) tarafından
Konuşamıyorum işte o kadar doluyum ona karşı konuşmaya geldiğinde hemen parliyorum
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım satmayın babamda borç yüzünden sattı şuan çok pişman hem senin babamda borcun bir kısmını kapamış bence karşı çıkmak işin sattirma ne olursa olsun 
(7,376 puan) tarafından
Benim babamda evi aldığında beri satacam diyordu sattı pişman şimdi o satmayı kafaya koymjs şimdi suçu sana yıkıp sen dedin diye satacam falana vuruyor
(468 puan) tarafından
Adım neyse onun gibi eminim onun pişman olacağına birşey söylediğim zaman da dünya ya bu kadar bağlı olma diyo bana
(7,376 puan) tarafından
Deseydin paraya bu kadar bağlı olan sen dünyaya bağlı olmamı diyorsun diye sen dünyaya baglisin ben geleceğimizi düşünüyorum diye
(468 puan) tarafından
Öyle dediğimde kartlar faiz olmadan borcumu kapatım diye uğraşıyorum ben dünya bağlılığından değil diyor
(7,376 puan) tarafından
İşte benim babamda o kart belasindaydi kurtulamıyor ki ondan satsada yine yettiremez ki bitmiyor o babam sattı şuan var ya ah benim akılsız basim keşke evimi satmasaydim da borçların dursaudi hayla duruyor zaten diyor
0 oy
(302 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim ama ben olsam sattirmazdim.Ticarette batmakda var cikmakta dünya hali hic belli olmaz. Birde ev satilinca ha deyince birdaha alinmasi zor.
(302 puan) tarafından
satmak istedikce inat et umarim esinde vazgecer
(468 puan) tarafından
Sen inat edersen ben satacam diyor senin inadina
(302 puan) tarafından
kusura bakma canim ama o zaman Allah akil fikir versin kocana. seni sıkıstırmaya getiryo tamam dersende satacak inat edersende
(468 puan) tarafından
Allah sonumu hayr etsin ne diyim
(302 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(831 puan) tarafından
Baban yardım etmiş zaten biraz ne anlamı kaldı adamın yardımı bence borcdsn ziyade heyecana kapılmış bu aklı kim vermiş acaba dolandrmazlr inşallah asla kabul etmeyin evin bile yokken ticaret e mi girecek büyük risk 
(468 puan) tarafından
Yok yok bu o kafalarda saf biri değil al sat yapacam diyor her hangi bir şeye bulaşmaz ama ben kiracı olduktan sonra ne yapacam onun ticaretini
(831 puan) tarafından
Canım hiç belli.olmaz  öyle olmasa ya batırrsa ticaret risklidir herkes tutunamaz
0 oy
(3,823 puan) tarafından
O para da ev de uçup gider. Yerine de yenisi konmaz.

Sattırmam ne olursa olsun 
(468 puan) tarafından
Nasıl yaparsın bunu meselq
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Hepsini okumadım ama benim kayınpederim eskiden varlikliymiş ztn memurdu birde babasidnan çok arsa kalmışti ona şimdi sattığı arsalar milyon değerinde neyse işte kayınpederim.hep lojmanda otururdu sonra ev yapmış çokta güzel bir ev şimdi bazen ordan geçiyorum benim bile içim gidiyo o eve neyse Allah bilir ne yaptı saati evi kaynanam çok kavga etmiş kaynanamda isteniyordu ama saati kaynanam aklını kaybetti birinci sınıfa giden gorumcemi ve 3 yaşındaki küçük gorumcemin ellrinden tutup sokak oğlunu yani eşimi aramış oğlum kayıp gördünüz mü diyormuş eşim kayipta değildi en son karakola götürmüşler kaynanamı ve kaynanam birinci sınıfa giden kızının okul üniformasıni 3 yaşındaki kızına giydirip sokak sokak oğlu aramış yemin kaynanam Melek gibi kayınpederim asla onu haketmiyo
(468 puan) tarafından
Ayy o kadar da değil ya ama çok üzülüyorum satılacak diye
(7,940 puan) tarafından
Üzülmekte haklısın bir daha zor alırsın evlerin fiyatları uçmuş gerçi soğanın bile uçtu :)
0 oy
(583 puan) tarafından
Sonuna kadar itiraz et istemiyorum de pes etme.. bu devirde ev sahibi olmak çok zor artık ya buda elinden giderse ayrıca babasının ödemediği borcu baban bir kısmını kapatmış. Ailesiyle konuş aileleri karıştır işin içine yani büyükleri tabi onları da dinler mi ?
(468 puan) tarafından
Babası da evi yaparken ne kadar altını doları varsa verdi adamcağız 4 yıllık evliyim şu zamana kadar çok sorun yaşadım ama daha birini bile ne aileme ne kayınvalidemlere anlatmış değilim bunun için sence yapmalı mıyım bunu büyüklere taşımalı mıyım taşırsam herkes bana hak verir ama daha önce yapmadığım için bir türlü cesaret edemiyorum ya büyürse abimle babamla falan kavga ederlerse diye düşünmekten aklım çıkıyor
(583 puan) tarafından
Canım bazı şeyleri aileler bilmeli korkma belki biraz gözü korkar yanlız sahipsiz olmadığını bilsin ciddi bişey var ortada yani evi satıyor. En azından aileler araya girsin babana söyle bı akşam yemeğe davet etsin ve öyle konuya başlasın öyle kavga hakaret olmadan hal olması daha iyi zor bı durum anlıyorum ama bak babası baya emek vermiş o ev için en azından ailesine önce söyle eğer olmuyor sonra babana konuyu anlat kesinlikle bu şekilde çözülür. Adam psikolojini bozmaktan bildiği bişey yok sana da yazık hasta olursun bu şekilde kafaya taka taka
(468 puan) tarafından
Hiç sorma ya babam çok konuştu ama babama tamam dedi en son duysa gerçekten aşırı sinirlenip üzülecek
0 oy
(3,763 puan) tarafından
Bu devirde ev satlirmi hiç borç kapatılır bı şekilde baban ne güzel yardım etmiş 
(468 puan) tarafından
Satılmaz da işte gelde anlat
(3,763 puan) tarafından
hakkında hayırlısı cnm elden bişey gelmez
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Baban gerekeni fazlasıyla yapmışken ortada acil bir borç da yokken neyin yatırımı neyin katlaması ya şu devirde ev yapmak almak kolay mı sanki. İstediği kadar inat etsin sattırmam ben. Ha borç olsa ödeyemez olsaydık sat derdim ama sizde durum farklı şu an 
(468 puan) tarafından
Tam az buz bir borcumuz yok 600 bin TL hepsi altın dolar yükseldikce zarar ediyoruz hak veriyorum ona ama biz bunları bilerek girdik çıktık bu yola satmak için mi yaptık
(1,824 puan) tarafından
Canım zaten borç taksit taksit ödenir ya hadi sattı diyelim geri alınacak mı belli değil e liradan öderiz demişsiniz ne bilim valla zor
(468 puan) tarafından
Meseleyi Büyüklere taşımak konusunda gidip geliyorum en son öyle yapacam galiba
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Ay yok bacim ya sattirmam. Hazir ev satilir mi? Borc bi sekilde kapanir
(468 puan) tarafından
Ah bir bilsem şu sattiirmam diyenler nasıl sattirmiyor
0 oy
(1,053 puan) tarafından

Postunu okuyamdm 

Başliga cevabım 

Bende kiracıyım , kendi evim olsa asla ama asla satmam kesin ve net 

(468 puan) tarafından
Ne yaparsın sattirmamak için
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Ev hariç herşeyi alabilir. Altın araç para ne varsa veririm ama parasını ikiye üçe katlayacgini bilsem yine sattirmam.
0 oy
(42 puan) tarafından
Ev almak çok zor artık sizin için imkansız hale gelebilir satmayın bence 
0 oy
(5,270 puan) tarafından
Ticareti yapabilecek mı bu çok önemli. Ya işler düşündüğü gibi gitmezse ve evde elinizden giderse. 

Ama düşündüğü gibi ticareti yapabilirse parayı katlar evde alır borçta öder. 

Mesela biz ticaret için ev almadık 1 daire parasıyla ticaret yaptı eşim. Şuan ev alabiliriz ama eşim biraz daha bekleyelim dedi sen daha iyi bilirsin dedim

Ama sizin iş biraz sıkıntı ne olacağını Allah bilir. 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 346 göst.
21 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 363 göst.
8 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 346 göst.
8 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 940 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 2prensannesi1 (2,523 puan) tarafından soruldu

379,179 soru

11,350,474 cevap

34,818 kullanıcı

...